رفتن به مطلب

استفاده از تلویزیون به جای مانیتور، بررسی، مزایا و معایب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 ساعت قبل، iCelestia گفته است :

ممنونم عزیز. دقیقا اینه ؟

الان حتما بالاتر رفته البته. قشم شانسم بهتره یا همین بندر؟

سلام بله خودشه . من پاساز سفیر خریدم بغل مرجان هست . بندر بهتره  دردسر جابه جایی نداره . من  سه جا قیمت گرفتم 1680 -1650-1600-1550 که ارزونتر رو خریدم

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...
  • ارسال 191
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان یه سوالی چند روزه ذهنمو مشغول کرده! برای فیلم و بازی تی وی 4K خوبه؟؟ الان  یه تلویزیونی دیدم تو دیجی کالا مدلش: LG 43UH65200GI Smart LED TV 43 Inch هستش و با رزولیشن 4K و پشتیبانی از HDR! اونم با قیمت 2 و نیم خورده ای!

ولی مانیتور که میخوای بخری 4K بالای 3.2 خرج داره!  HDR هم نداره! سایزشم کمه!! حدود 32! ولی تی وی 43!!

دوستانی که اطلاعاتی دارن لطفا راهنمایی کنن که چه تفاوت های داره بین این دو؟؟ مثلا تی وی چند هرتزه؟ زمان پاسخگویی و اینا؟؟

اینم لینک دیجی: https://www.digikala.com/Product/DKP-193857/تلويزيون-ال-اي-دي-هوشمند-ال-جي-مدل-43UH65200GI-سايز-43-اينچ#!/tab-techspecs/

ویرایش شده توسط mohammadtabrizi
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام 

فکر کنم بحث تکراری ای باشه ولی واقعا خودم با اینکه مانیتور خریدم ولی با دیدن مشخصات تلویزیونهای جدید وسوسه شدم مانیتورم رو بفروشم و یه دونه تلویزیون جدید بخرم . 

تلویزیون جدید پاناسونیک با مشخصات زیر ؛ 

پنل IPS ؛ شش رنگ HEXA CHROME ؛ پردازشگر شش هسته ای ؛ کنتراست 1500Hz ؛  رفرش ریت 4 میلی ثانیه ؛ 43 اینچ فقط 3500000 تومان

نسبت به مانیتور های همرده یکم وسوسه کننده است . 

با توجه به HDR بودن تلویزیونها بهترن یا مانیتور؟؟

مزیت خرید مانیتور نسبت به این تلویزیونهای جدید چیه؟؟

لینک به دیدگاه

کیفیت تصویر مانیتور ها کمی بالاتر هست ولی با توجه به قیمت ها خیلی به صرفه تره

به طور مثال این نمونه ای که ذکر کردید نرخ تازه سازیش چهارمیلی ثانیه هست ولی مانیتور های گیمینگ معمولا یک میلی ثانیه این یعنی چهاربرابر سریع تر!همین امر نه تنها در بازی تاثیر داره بلکه باعث میشه چشمتون کمتر خسته بشه ولی خب در کل اونقدر ها هم محسوس نیست و ارزش این همه هزینه بیشتر رو نداره

شما از برند ال جی با 2500 میتونی 4kبا قابلیت اچ دی ار بخری و اگه گارانتیش برات مهم نیست با زیر دو میلیون هم میتونی تهیه کنی

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاملا بسته به کاربردتون هست.

اگر اتاق بزرگی دارید که امکان فاصله گرفتن از تلویزیون رو دارید و استفاده از کنسول هم کنارش دارید شاید تلویزیون اولویت داشته باشه. بخصوص که 4K , HDR رو با 50 اینچ میتونید با حدود 3 میلیون تومان تجربه کنید ولی اگر استفاده فقط PC هست و محدودیت فضا هم دارید مسلما مانیتور انتخاب معقول تری هست.

لینک به دیدگاه

با 3500000 میشه pg27aq گرفت که به نظر من خیلی بهتره ولی خب 27 اینچه و برای فاصله دور خیلی مناسب نیست

لینک به دیدگاه

من هم در چنین شرایطی هستم که به جای خرید مانیتور جدید ایا خرید تی وی 4kجدید با پشتیبانی HDR بهتره یا نه ... مانیتور با چنین امکاناتی یا نیست یا قیمت نجومی هست

یک لینک و اسم مدل از اون تی وی پاناسونیک بدید و اینکه کجا 3500 قیمت دادن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، HeX گفته است :

کاملا بسته به کاربردتون هست.

اگر اتاق بزرگی دارید که امکان فاصله گرفتن از تلویزیون رو دارید و استفاده از کنسول هم کنارش دارید شاید تلویزیون اولویت داشته باشه. بخصوص که 4K , HDR رو با 50 اینچ میتونید با حدود 3 میلیون تومان تجربه کنید ولی اگر استفاده فقط PC هست و محدودیت فضا هم دارید مسلما مانیتور انتخاب معقول تری هست.

حالا بنظر شما یه 49 اینچ x800D sony با قیمت حدود 3.5 بهتره یا یه 43 اینچش با قیمت حدود 2800؟؟

تفاوت قیمت خیلی نیست ولی اختلاف سایزشون قابل توجه !!

من خودم میخواستم یه 34اینچ ایسوس بگیرم که 2K هستش و قیمت نجومی 5200!!!

بنظرم 34 با 43 خیلی فرقی ندارن ولی قیمتش تو سونی که قیمتاش هم تو بازار گرونتره با اون مدل ایسوس حدود نصف میشه . اگه الجی بخرم که تازه زیر 2 تومن درمیاد !!!

در 15 دقیقه قبل، ahmad91 گفته است :

من هم در چنین شرایطی هستم که به جای خرید مانیتور جدید ایا خرید تی وی 4kجدید با پشتیبانی HDR بهتره یا نه ... مانیتور با چنین امکاناتی یا نیست یا قیمت نجومی هست

یک لینک و اسم مدل از اون تی وی پاناسونیک بدید و اینکه کجا 3500 قیمت دادن

من از یکی از دوستان تو بانه پرسیدم . فروشگاه اینترنتی نیست ...

لینک به دیدگاه

سلام علیک

بنده تلویزیون دارم استفاده می کنم راضی هستم

مدل خودم یک سال پیش خریدم ۱۵۵۰

LG 651 4k hdr 43inch web OS 3

یه مدل بالاتر بود حدود ۳ تومن

LG 851 4k hdr 3d web os2

48 inch

سه تومن

55

3800

واسه بازی عالی هست با فاصله حدود با دسته ایکس باکس وان واقعا جوابگو هست

اکثر بازی ها با سیستم بنده روی ۱۰۸۰ جوابگو هست

ولی بازی مثل مد مکس رو با ۱۴۴۰ روی سی فریم راحت اجرا کردم و اختلافات. واقعاً زیاد هست با ۱۰۸۰

گرز اف وار رو هم روی ۴کا بازی کردم

البته سیستم کامپیوتر دایرکس دوازده هوشمند بافت رو پایین میاورد که فریم افت نکنه

کلن با یک و نیم که هزینه کردم راضی هستم

یه سری اف هم هست جدیدتر هست اونم یه نگاه بندازید

جدا هم که خود تلویزیون فیلم مد مکس رو با کیفیت فرکا از خود سیستم عاملش پخش کردم به شدت از ۱۰۸۰ بیشتر بود کیفیت

حجم حدود شش گیگ

حالا دنبالشم سیستم رو ببرم بالا کلن بازی رو فر کا اجرا کنم که همه چی گرون شده

لینک به دیدگاه

یکی دیگه از مدلهایی که بسیار بسیار عالی و خوش قیمت هستش مدل sony X900E 49 inch هستش که حدود قیمت 4.5 میلیون داره ولی تو کیفیت تصویر 4K رفرش ریت 120Hz رو ارائه میده که در مقایسه با مانیتور 4K هم قیمت 27 اینچ هستش ولی بسیار شکیل و زیبا و بعد مدلهای رده بالای الجی مثل C7 , G7 , W7 که پنل شون OLED هستش و قیمتهای نجومی بالای 25 میلیون تومن دارن ، در زمینه گیمینگ قرار میگیره . با اینکه پنلش Va هست ولی زمان پاسخگویی بسیار اندک داره که نسبت به قیمت بهتربن انتخاب برای کاربری دوگانه مانیتور و تلویزیون به انتخاب بسیاری از سایتهاست . زاویه دیدش 178/178 هست و کلی امکانات دیگه . 

گفتم اگه اینجا بگم خیلی خالی از لطف نیست !!!

لینک به دیدگاه

سلام

عزیزانی که تجربه استفاده رو از تلویزیون بجای مانیتور دارن، میخواستم بپرسم که برای کارهای روزانه با حداکثر رزولوشن hd چگونه هستش؟ کیفیتش در حد مانیتور میشه یا نه؟

متشکرم

ویرایش شده توسط princeone
لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز بنده 2 سال میشه به جای مانیتور از تی وی استفاده میکنم . و با رعایت کردن فاصله خوشبختانه هیچ مشکلی نداشتم تو این 2 سال . البته از یه تی وی 32 استفاده میکنم 

تو گیم و فیلم به نظرم فوق العاده لذت داره و بسیار به دل میچسبه . از نظر کیفیت به نظرم حتی از مانیتور چیزی کم نداره ( مخصوصا اگر مدل با کیفیت داشته باشید ) برای کار با خیلی از برنامه ها هم فضای زیادی در دسترس هست و حال میده 

بدیهاش 

اگر فاصله درست رو رعایت نکنید حتما به چشم صدمه میزنه ( فاصله بیش از 1/20 )

برای خوندن متن اگر درست تنظیم نباشه باز به چشم فشار میاره ( از اونجایی که نور زیادی داره باید نور و کنتراست رو کمی کم کرد ) 

خیلی جاگیر هست مگر اینکه با براکت دیواری نصب بشه که فضای میز رو نگیره 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

دوست عزیز بنده 2 سال میشه به جای مانیتور از تی وی استفاده میکنم . و با رعایت کردن فاصله خوشبختانه هیچ مشکلی نداشتم تو این 2 سال . البته از یه تی وی 32 استفاده میکنم 

تو گیم و فیلم به نظرم فوق العاده لذت داره و بسیار به دل میچسبه . از نظر کیفیت به نظرم حتی از مانیتور چیزی کم نداره ( مخصوصا اگر مدل با کیفیت داشته باشید ) برای کار با خیلی از برنامه ها هم فضای زیادی در دسترس هست و حال میده 

بدیهاش 

اگر فاصله درست رو رعایت نکنید حتما به چشم صدمه میزنه ( فاصله بیش از 1/20 )

برای خوندن متن اگر درست تنظیم نباشه باز به چشم فشار میاره ( از اونجایی که نور زیادی داره باید نور و کنتراست رو کمی کم کرد ) 

خیلی جاگیر هست مگر اینکه با براکت دیواری نصب بشه که فضای میز رو نگیره 

از توضیحات کامل و مفیدتون متشکرم اما منظور بنده مشخصاً تلویزیونهای رنگیِ جعبه شکله که تنها دارای ورودی سه فیش AVI هست.

ویرایش شده توسط princeone
لینک به دیدگاه

من مغازه دوستان چند سال پیش دیدم استفاده میکرد و مشکل خاصی نداشت

فقط پرش تصویر بیشتر بود

زمان تاخیر ها بالاس و از فاصله نزدیک یکم اذیت میکنه

ولی در کل میشه کار کرد باهاش

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

من مغازه دوستان چند سال پیش دیدم استفاده میکرد و مشکل خاصی نداشت

فقط پرش تصویر بیشتر بود

زمان تاخیر ها بالاس و از فاصله نزدیک یکم اذیت میکنه

ولی در کل میشه کار کرد باهاش

ممنون گرامی

تو مایه های مانیتور میشه؟ ارزش داره 50 تومن صرف کابل و تبدیل کنم براش؟

لینک به دیدگاه

اتفاقا بنده هم یه تلویزیون ال سی دی سونی 32 اینچ رو تور کردم واسه اتاقم (به عنوان مانیتور و تلویزیون هردو چون تو اتاقم آنتن هم کشیدم)

یکی از دوستان که اولین شخص در فامیل بوده که ال سی دی خریده به زودی ردش میکنه بره و احتمال زیاد قسمت من بشه این تلویزیون عروسک

فقط یکی دو ردیف از پیکسلاش سوختن که امیدوارم زیاد اذیت نکنه

حالا به نظر شما LG Flatron W2053S خودمو که 20 اینچ و 1600*900 هست رو بچسبم یا همچنان به تور کردن اون سونی 1080*1920 ادامه بدم؟ |:

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، princeone گفته است :

از توضیحات کامل و مفیدتون متشکرم اما منظور بنده مشخصاً تلویزیونهای رنگیِ جعبه شکله که تنها دارای ورودی سه فیش AVI هست.

اصلا پیشنهاد نمیکنم همچین کاری کنین واقعا به چشم فشار میاد و فکر هم نمیکنم بشه به pc وصلشون کرد

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، princeone گفته است :

ممنون گرامی

به نظر من بگه در مکان مورد نظر دسترسی به آنتن دارید استفاده کنید چون هیچی مثل یه تلویزیون مستقل داشتن نمیچسبه به آدم :)

مخصوصا وقتی سر فوتبال و اخبار با پدر دعوا دارید -__-

در غیر این صورت خوبه حال هم میده ولی باید حتما از 1.5 متر بیشتر فاصله بگیرید از سیستم

خیلی جاگیر هم هست نسبت به یه مانیتور 21 اینچی معمولی

در 32 اینچ و رزولیشن 1080*1920 چون نسبت تعداد پیکسل ها به مساحت کمه پیکسل ها قشنگ معلوم میشن و شما در فواصل زیر 2 متر تصویر یکدست نمیبینید

اگه میتونید با این شرایط استفاده کنید خیلی هم خوب و ارزشمندیه

اصلا هم هزینه کردن برای ابزار آلات نترسید چون یه روزی به کار میان و یه جا که اصلا فکرشو نمیکنید کارتونو راه میندازن

موفق باشید :)

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، princeone گفته است :

عه؟

پس نکنید این کارو اصلا نکنید

مخصوصا اگه پردازنده گرافیکی سیستمتون پیشرفته ست

تبدیل سیگنال های تصویری آنالوگ به دیجیتال هم خیلی بدبختی داره هم نتیجه اصلا مطلوب نخواهد بود ...

لینک به دیدگاه

اگه میخواین تا رزولیشن فول اچ دی استفاده کنید اصلا توصیه نمیکنم به شخصه . چون مانیتور استوک خیلی راحت پیدا میشه و کیفیت به مراتب بالاتری داره . خودم یه 4K 49X9000E خریدم . واقعا از مانیتور های 4K یه سروگردن بالاتره ... قبلا 2214H برند dell داشتم اونم خیلی خوب بود . حدود 300 تا 400 میتونی پیدا کنی . ولی با فیش AVI و تبدیل و ... اصلا توصیه نمیشه . بشدت به چشمات فشار میاره

لینک به دیدگاه

اصلا پیشنهاد نمیکنم،حتی تی وی های پیشرفته واسه وبگردی مناسب نیستن و فقط واسه گیم و فیلم

حالا لامپ تصویریا که ........

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، princeone گفته است :

توصیه نمیشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، princeone گفته است :

ممنون گرامی

50 تومن؟!نه خب یه مانیتور دست دو پیدا کنی بهتره چون همونطور که دوستمونم گفتن به هر حال به چشم بیشتر فشار میاره و فکر کنم به خاطر زمان تاخیر بسیار بیشترش هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...