رفتن به مطلب

استفاده از تلویزیون به جای مانیتور، بررسی، مزایا و معایب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من خودم تلوزیون 49 ub 830 الجی  دارم تو خونه.

از کیفیت 4k که داره خیلی  راضیم فقط چون گرافیکم زیاد قدرتمند نیست  هنوز سیستم رو بهش وصل نکردم ببینم تو بازی چطوری هست.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • ارسال 191
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به همگی

مانیتور asus vx2979h بهتره یا تلویزیون 43 پلاسما ؟

میخوام مانیتور 27 اینچ بخرم برای اتصال به pc و کار کردن با نرم افزارهای برنامه نویسی و آفیس و فتوشاپ و وب گردی و مطالعه PDF و گاهی فیلم و خیلی کم گیم

دیدم قیمت مانیتور 27 با تلویزیون 43 پلاسما و تلویزیون 32 LED تقریبا هم قیمت هست و همه اینها زاویه دید خوبی دارند و همه FULL HD هستند. پس اگه tv plasma 43 بخرم و در فاصله 2 متری بشینم صفحه نمایش بزرگتری دارم

ملاک اصلی واسم کیفیت تصویر و زاویه دید خوب هست و اینکه موقع مطالعه چشم رو اذیت نکنه و نوشته ها وضوح خوبی داشته باشند و ابعاد تصویر هر چه بزرگتر باشه بهتر

دلیل گرانتر بودن مانیتور نسبت به tv چیه ؟ چون زاویه دید تلویزیونهای led با وجود اینکه پنل tn دارن از مانیتورهای led با پنل tn  خیلی بهتر هست

و فکر کنم برایتنس یا روشنایی tv از مانیتور بیشتر باشه که اگه از منوی tv روشنایی رو کمش کنم مثل مانیتور میشه. درسته یا نه ؟

حالا بنظر شما انتخاب مناسب کدومه؟ و دلیل انتخابتون رو هم بگید

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

درود. قصد خرید تلویزیون سایز 40 تا 48 برای اتاقم برای استفاده به عنوان مانیتور دارم.اسمارت و سه بعدی بودن اصلا اهمیت نداره.

صرفا کیفیت تصویر بالا و عمر بالا و داشتن ریفرش ریت عالی مد نظرمه که از پس فریم بالای بازی ها و فیلم های پویا بر بیاد و لگ دار نشه.

تعصب روی مارک ندارم.لطفا بهترین مدل ها رو معرفی کنید.تشکر

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان خسته نباشید خوب هستید ؟

میخواستم یه سیستم جمع کنم با مشخصات

Vga:asus platinum 980ti agar yeki javab nade 2ta

Motherboard:asus vii formoula

Ram:16g

Cpu:6700k

دوستان یه سوال داشتم که ی سیستم با این مشخصات میخوام بگیرم ولی موندم بین اینکه بجای مونیتور تی وی بخرم یه نه ؟ از لحاظ رفرش ریت و مدت پاسخگوییش دارم میگم یه تی وی 40 اینچ با کیفیت 4k دیدم حدود قیمت 2.140(مدل samsung 40ju6980)ب نظرم پدل خوبیه.. بیشتر بخاطر 4k بودنش

لینک به دیدگاه

یک مشکلی روی تلویزیون ها بود و هست اونم این هست که وقتی به شبکه های ماهواره ای وصل میشدید صدا زودتر از تصویر پخش میشد درست هست که با یه سری تنظیمات درست میشه ولی یک چیزی که هست این هست که delay داره تلویزیون مانیتور برای گیمینگ حداکثر باید 5 ms باشه ولی فکر کنم تلویزیون بیشتر از این مقدار باشه یکی از دلایل ارزون تر بودن تلویزیون احتمالا همین هست

به نظر من خیلی مناسب نیست

حالا میتونید یه امتحانی کنید با کابل hdmi کیستون رو به تلویزیون وصل کنید یک بازی run کنید و ببینید میتونید بازی کنید یا نه احتمالا فرق مانیتور و تلویزیون رو متوجه میشید

البته بستگی به حساسیت چشم فرد هم داره

میتونید از یک story بازی استفاده کنید بصورتی که به کیس یک سری اسپیکر وصل کنید ببینید صدا تطبیق داره با بازی؟

زیرنویس هم روشن کنید راحت تر متوجه میشید

لینک به دیدگاه

بنده نزدیک دوساله میخام گیم های جدید بازی کنم فقط ال ای دی خونه ...

هم لذت بخشه هم کیفیت تصویرش خیلی بهتر از مانیتور ۲۴ اینچ خودم هست ..

لینک به دیدگاه

به نظر من مانیتور زمین تا آسمون با تلویزیون فرق میکنه .البته اگر بودجش رو دارید میتونید از این تلویزیون های او ال ای دی که کیفیت ۴ کی دارند بخرید.اونا هم سرعت پاسخگویی شون فوقالعاده است هم کیفیتش آدم رو دیوونه میکنه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

اگر خیلی چشم های حساسی ندارید اینو به شما بگم که لذت بازی کردن با TV‏ بزرگ خیلی بیشتر از مانیتور کوچیک هست

اصلا آدم قرق بازی میشه!

خودم چند بار قرق شدم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

اگر خیلی چشم های حساسی ندارید اینو به شما بگم که لذت بازی کردن با TV‏ بزرگ خیلی بیشتر از مانیتور کوچیک هست

اصلا آدم قرق بازی میشه!

این مورد صلیقه ای هست

من بازی کردم زیاد خوشم نیومد

رو مانیتور 22 اینچ خودم بیشتر حال میکنم

لینک به دیدگاه

این مورد صلیقه ای هست

من بازی کردم زیاد خوشم نیومد

رو مانیتور 22 اینچ خودم بیشتر حال میکنم

خب بله درست میفرمایید.

همه چیز صلیقه ای هست.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

دوست بزرگوار من پیشنهاد اینه یه مانیتور خوب بگیرین و از بازی ها یا فیلمها لذت ببرید 

چون تلویزیون معایب بیشتری داره که نمیشه به جای مانیتور ازش استفاده کرد 

تلویزیونها فقط قیمت مناسب و اینچ بالا دارند 

مواردی مهمی که تو مانیتور و برای راحتی چشم و لذت بیشتر رعایت شده عبارتند از :

RESPONSE TIME , IMPUT LAG , FLICKER , LOW BLUE , REFRESH RATES  و PIXEL PER INCH 

که تو تلویزیون فقط یکی دو موردشو میتونید پیدا کنید اونم به صورت مصنوعی 

بهترین رزولوشن هم برای مانیتور و دوستانی که از لحاظ مالی مشکل ندارن رزولوشن 1440 و 27 اینچ هست که ایده آل ترین هست به نظرم برای مانیتور

به هر حال نظر شخصی بنده خرید یه مانیتور خوب هست 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید خوب هستید ؟

میخواستم یه سیستم جمع کنم با مشخصات

Vga:asus platinum 980ti agar yeki javab nade 2ta

Motherboard:asus vii formoula

Ram:16g

Cpu:6700k

دوستان یه سوال داشتم که ی سیستم با این مشخصات میخوام بگیرم ولی موندم بین اینکه بجای مونیتور تی وی بخرم یه نه ؟ از لحاظ رفرش ریت و مدت پاسخگوییش دارم میگم یه تی وی 40 اینچ با کیفیت 4k دیدم حدود قیمت 2.140(مدل samsung 40ju6980)ب نظرم پدل خوبیه.. بیشتر بخاطر 4k بودنش

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

اصلا آدم قرق بازی میشه!

درود دوست عزیز

اصلا آدم قرق بازی میشه!

از همین چیزایی که دوستان گفتن میترسم وگرنه خوب معلومه که ی وی خیلی باحال تره وقتی تو اینچ بالا بازی میکنید ولی خوب یه چیز دیگه هم هست اینه که خوب وقتی اینچ میره بالا لگی ک توسط سیستم هم میده ب نسبت بالاتر میره خوب ...

به نظر من مانیتور زمین تا آسمون با تلویزیون فرق میکنه .البته اگر بودجش رو دارید میتونید از این تلویزیون های او ال ای دی که کیفیت ۴ کی دارند بخرید.اونا هم سرعت پاسخگویی شون فوقالعاده است هم کیفیتش آدم رو دیوونه میکنه

داداش اگه میخواستم اونقد پول او ال ای دی بدم خوب نمیومدم که برای 800 900 تومن که فرق تی وی و این مدل مانیتورش هست بخوام بین دو راهی گیر کنم

سلام 

دوست بزرگوار من پیشنهاد اینه یه مانیتور خوب بگیرین و از بازی ها یا فیلمها لذت ببرید 

چون تلویزیون معایب بیشتری داره که نمیشه به جای مانیتور ازش استفاده کرد 

تلویزیونها فقط قیمت مناسب و اینچ بالا دارند 

مواردی مهمی که تو مانیتور و برای راحتی چشم و لذت بیشتر رعایت شده عبارتند از :

RESPONSE TIME , IMPUT LAG , FLICKER , LOW BLUE , REFRESH RATES  و PIXEL PER INCH 

که تو تلویزیون فقط یکی دو موردشو میتونید پیدا کنید اونم به صورت مصنوعی 

بهترین رزولوشن هم برای مانیتور و دوستانی که از لحاظ مالی مشکل ندارن رزولوشن 1440 و 27 اینچ هست که ایده آل ترین هست به نظرم برای مانیتور

به هر حال نظر شخصی بنده خرید یه مانیتور خوب هست

دوست داشتم مانیتور 4k بگیرم ولی متاسفانه با این وضع دلار و این داستان مملکت و اینا خوب ... نمیدونم چرا مدل های 4k سامسونگ رو وارد نمیکنند خیلی مدل های جالبی هستش واقعا خیلی خوبه همه چی تموم با 4 کا تصویر.. حدود 500 دلار هستن اون مدل ها... مطمئنید رزولیشن 1440 هست منظورتون اینه 4کا نه_,؟؟؟؟؟؟؟ تفاوت زیادی بین 1440 و 4 کا احساس میشه اصلا , ارزش داه اینقد پول زیاد بدم تقریبا بخوام مانیتورشو بگیرم 3.200 در میاد...

درود

مادربرد مورد نظر با پردازنده سازگاری نداره و سوکت 1150 هست :

MAXIMUS VII FORMULA | Motherboards

دوست عزیز منظورم VIII formoula بودش اصلاح میکنم سری چیپست 1151 هستش عزیز این سازگاری داره !
لینک به دیدگاه

سلام

منم که یک سال پیش میخواستم یه مانیتور دیگه بگیرم همین فکر به سرم زد اما بعد از تحقیق و دیدن چند ویدئو تو ی و ت ی وب به این نتیجه رسیدم که تلوزیون به علت تاخیر بیشتر در نمایش تصاویر (Input Lag) مناسب گیم (و در مورد من، شبیه ساز) نیست. این هم یکی دیگر از برتری های PC نسبت به کنسول ;)

لینک به دیدگاه

من الان 5 سال هست که مونیتور رو گذاشتم کنار.

اگر بتونین یدونه High End TV بگیرین خودتونو بیمه کردین.

لینک به دیدگاه

بستگی به کاربرد و نحوه تعامل شما با نمایشگر داره

برای کاربرد pc همیشه تو یه بازه قیمتی مانیتور آپشن های بهتری در اختیارتون قرار میده اما اگر قراره از پی سی به عنوان htpc یا کنسول بازی استفاده کنی tv پیشنهاد میشه.

فاصله قرار گرفتن شما در مقابل نمایشگر خیلی مهمه، تو فاصله نزدیک مانیتور به آدم تجربه بهتری میده به خاطر ppi بهتر اما تو فاصله بیشتر طبیعتا tv به خاطر اندازه بزرگتر تجربه لذت بخش تری داره.

شما کاربرد و بودجه رو دقیق مشخص کنید تا بشه شما رو بهتر راهنمایی کرد

این سوال هم در کل سوال غلطی هست مثل این میمونه بپرسی واسه گیم کنسول بهتره یا پی سی؟ جواب اینه که هر کدوم کاربرد و کارکردهای خودشون رو دارند...

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اونکه صدرصد تصویر بزرگ بهتر از یک تصویر کوچیکه و جدا از این ها باید تنها چیزی که تو گیم برای تلوزیون یا مانیتور توجه کرد نسبت کنتراست و جلوه های سه بعدی رو بهتر نمایش بده.

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

خب برای فیلم و game تلویزیون بهتر هست و موتور پردازش رنگ خوبی داره

مخصوصا سری های oled و ips که مورد دوم رو الجی تو 80% تلویزیون ها بکار برده

ولی اگر وبگردی مد نظر هست و مطالعه اینجا مانیتور بهتر هست! نوشته ها توی مانیتور واضح تر و به اصطلاح clear هست

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام

بعضی بازی ها مثل dead rising 3فریم ریتشون توی مانیتورVx239hبیشتر از 60نمیشه در حال که روی تلویزیون تا 100هم میره

چیکار کنم روی مانیتور هم 100فریم بده

لینک به دیدگاه

سلام

بعضی بازی ها مثل dead rising 3فریم ریتشون توی مانیتورVx239hبیشتر از 60نمیشه در حال که روی تلویزیون تا 100هم میره

چیکار کنم روی مانیتور هم 100فریم بده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

توجه کنید در تنظیمات گرافیکی بازی هنگامی که به مانیتور وصله sync اگه اشتباه نکنم فعال نباشه  چون معمولا متناسب با نوع  گرافیک و مانیتور  روی 30 یا 60 فریم قفل میکنه

بعد از غیر فعال کردن فریم ریت شما ازاد میشه

البته گفته باشم در بعضی بازیها بهتره  وقتی بیشتر از 60 فریم دریافت میشه اینو فعال کنید چون در تصویر بهم ریختگی میبینید.

لینک به دیدگاه

خب مانیتور شما 60هرتز هست چطور میخاین بیشتر از 60 فریم بگیرین؟؟!!

با خاموش کردن vsynce میشه ولی تصویر دچار پارگی میشه و هماهنگ نیست

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود.قصد خرید تلویزیون برای اتاق دارم . استفاده اول فیلم FHD و سریال و سپس وبگردی هست. اما برای بازی با پی سی یا کنسول هم میخوام ریفرش ریت مناسب داشته باشه و لگ نزنه

بودجم 1.5 هست و ترجیحم اینچ بالاتر هست. چه انتخاب هایی دارم؟

بندرعباس هستم و از همینجا تهیه میکنم. گارانتی دار نمیخوام.

لینک به دیدگاه

سلام همشهری

LG 651

4k hdr

۴۳ اینچ برج شش بازار مرجان خریدم ۱۵۵۰

ماهواره داره ولی پیگیر راه اندازیش نشدم و منو فارسی نداره ولی زیرنویس ساپورت می کنه از هر لحاظ عالی web os 3 هست و سری ساخت هم ۲۰۱۶

کاملترین مدل و بهترین کارایی نسبت به قیمت رو داشت

.جاهای دیگه تا ۱۶۸۰ تومن هم قیمت دادن

شماره هست سوالی داشتی ، تلگرام ، واتس اپ

۰۹۳۷۸۴۶۲۷۹۵

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام همشهری

LG 651

4k hdr

۴۳ اینچ برج شش بازار مرجان خریدم ۱۵۵۰

ماهواره داره ولی پیگیر راه اندازیش نشدم و منو فارسی نداره ولی زیرنویس ساپورت می کنه از هر لحاظ عالی web os 3 هست و سری ساخت هم ۲۰۱۶

کاملترین مدل و بهترین کارایی نسبت به قیمت رو داشت

.جاهای دیگه تا ۱۶۸۰ تومن هم قیمت دادن

شماره هست سوالی داشتی ، تلگرام ، واتس اپ

۰۹۳۷۸۴۶۲۷۹۵

ممنونم عزیز. دقیقا اینه ؟

الان حتما بالاتر رفته البته. قشم شانسم بهتره یا همین بندر؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...