رفتن به مطلب

چه خبرتووووووووووووووونه؟!!

Feri_seven
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

3 ماه پیش پاور 1050 گرین خریدم 2 ملیون 200 هزارتومن باورم نمیشه الان به این قیمت وحشتناک رسیده باشه 15 تا 20 ملیون میفروشنش 2 ماه پیشم یک پاور 750 وات گرین خریدم 3 ملیون تومن اونم بدجور گرون شده . نمی دونم تا کیه این گرونی هست من که کم اوردم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 52 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

3 ماه پیش پاور 1050 گرین خریدم 2 ملیون 200 هزارتومن باورم نمیشه الان به این قیمت وحشتناک رسیده باشه 15 تا 20 ملیون میفروشنش 2 ماه پیشم یک پاور 750 وات گرین خریدم 3 ملیون تومن اونم بدجور گرون شده . نمی دونم تا کیه این گرونی هست من که کم اوردم 

این گرونی پاور و گرافیک به این زودی ها از بین نمیره

شاید هم کلا همینطور بمونه و به مرور‌زمان یه چیز عادی بشه

الان تولید گرافیک به شدت محدود هست و ماینرها هم کلا تمام کارتها رو پیش خرید .میکنن

پی سی گیمینگ با این وضعیت ضربه سختی میخوره

من خودم میخواستم یه کیس جمع کن اونم دست دومن حدود ۲۰ تا ۲۲ که کلا بی خیال شدم چونکه دیگه غیر ممکنه

بعد میخوام یه ps5 بگیرم چونکه سیستم گیمینگی که بخواد چنین کیفتی باهاش بازی ها رو اجرا کنم حداقل ۴۰ میلیون هزینه میندازه دستم شاید هم بیشتر الان یه ۳۰۶۰ یا ۲۰۷۰ بالای ۳۰ میلیون قیمتشه

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

حال خدا کند این پلید ها یک راهی پیدا نکنند برای ماین کردن با ps5 و اگر نه چند ماه دیگر باید صد میلیون نا قابل بدهید تا این سفیدک زیبا روی را به منزل بی آورید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

حال خدا کند این پلید ها یک راهی پیدا نکنند برای ماین کردن با ps5 و اگر نه چند ماه دیگر باید صد میلیون نا قابل بدهید تا این سفیدک زیبا روی را به منزل بی آورید

بعید میدوم

چونکه سونی نمیزاره

این مثل گرافیک نیست که انویدیا یا amd فرقی نداره کی این گرافیگها رو میخره چونکه حدفشون سود از فروش سخت افزار هست

ولی قضیه سونی فرق داره تا اونجایی که میدونم کنسول ps5 برای سونی سود اور نیست  و اون قیمت ۵۰۰ دلارش هم برای رقابت با ایکس باکس هست و گرنه به هیچ وجه این کنسول رو ۵۰۰ دلار نمیداد

حالا شما فرض کن کنسولها به هرکسی به غیر از گیمر برسه این برای سونی ضرر ده هست

و برای همین میگم سونی به هیچ وجه نمیزارا چنین  اتفاقی بیوفته

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

واسشون سودی نداره وگرنه تا دلت بخواد راه هست

همین چینی ها چجوری به ریش انویدیا خندیدن با اون درایور که عرضه کرد واس اینکه ماین ربا کارت های 3000 کم ارزشتر بشه و نشه باهاش هم گیم زد

لینک به دیدگاه

در در 6 فروردین 1400 در 06:19، Announces گفته است :

سلام دوستان من واسه شغلم میگم که ضروریه شماها میگید آدم میلیارد باید باشه تا بخره ولی باور کنین منم خودم از ریشه میسوزم 130 میلیون بدم یه کارت گرافیک 

کلی دیوار و جاهای مختلف گشتم کارت 3090 ای چیل دست دو میدن 97 میل 

و گرنه منم خودم پول از تو جوب نیاوردم. 

سلام دوست عزیز والا همنجور که گفتم 3090 ای چیل دست دو 97 میل 

ولی واقعا بازم نمیتونم با این قیمت بخرم احساس میکنم خودم رو مسخره میکنم و شکم حروم خور هارو گنده تر

دنبال اینم ببینم ایا با قیمت 60 تا 70 میل 3090 (هرمارکی) پیدا میشه یا نه

سلام گل

برای چه کاری دنبال 3090 هستی؟

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

قیمت گرافیک در سایت مقداد آی تی عجیب جهش کرده به طوری که الان rog 3090 رو زده 300 میلیون!

معلوم نیست چه خبره...

لینک به دیدگاه

کارت ۲۰۶۰ خریدم ۴.۸۰۰ 

۱۰ ماه پیش الان شده ۲۰ تومن 😂

ادم نمیدونه بخنده یا گریه کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، Amirnyny گفته است :

کارت ۲۰۶۰ خریدم ۴.۸۰۰ 

۱۰ ماه پیش الان شده ۲۰ تومن 😂

ادم نمیدونه بخنده یا گریه کنه

10 ماه پیشم با او نقیمت 1650 میدادن شما چجوری 2060 خریدی ؟!🧐

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

10 ماه پیشم با او نقیمت 1650 میدادن شما چجوری 2060 خریدی ؟!🧐

arktek

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به خاطر اومدن ارز چیا هست که با هارد ماین میکنه

از ssd هم به عنوان رم استفاده میکنن ۱۶۰ گیگ‌ رم ‌میخواد

ربطی به ایران نداره . ماینرای چینی هارد ۱ سال تولیدی وسترن و سیگیت رو پیش خرید کردن تا جایی که شنیدم

لینک به دیدگاه

مشکلات یکی دوتا نیست ک کاش همین قیمت ssd بود

واقعا به کجا داریم میریم...

سِر شدیم دیگه ظاهرا

لینک به دیدگاه

هیچکدام

اینها بیزینس‌من های متدینی هستن که دارن بیزینسشون رو میکنن 😏

نقل قول

!you know. only more profit satisfies me

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام خدمت استاد بزرگ

حرف شما درست، ولی آقای بهرامن همین ssd که الان دوستان قیمت زدن ۳۰ میلیون هفته پیش ۸ میلیون بود، یعنی از هفته پیش تا الان جنس جدید وارد کردن که با این سرعت قیمت تمام اجناس رو به روز کردن؟؟؟

من به شما قول میدم بعضی از همین دوستان جنسایی که توی انبارشون هست برمیگرده به زمان دلار ۴ هزار تومنی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من باید جلوی ارزهایی که با ماین بدست میاد رو گرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من از این قضیه ناراحت نیستم که هیچ، خوشحال هم هستم، این مشکل فقط روی درایو های حجم بالا زیاد تاثیر گذاشته و درایو های کم حجم زیاد افزایش غیر معقول نداشتن.

کسی که میخواد برای ماین چنین قطعه ای تهیه کنه، بهتر که جیبش خالی تر بشه و بیشتر هزینه کنه، ولی اون مصرف کننده بیچاره که نیازشه، نمیتونه قطعه رو تهیه کنه، خودم یکماه پیش هارد 4ترا بلو رو 2400 تهیه کردم، الان شنیدم 10 تومن هم فروخته شده! 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

ولی اون مصرف کننده بیچاره که نیازشه، نمیتونه قطعه رو تهیه کنه، خودم یکماه پیش هارد 4ترا بلو رو 2400 تهیه کردم، الان شنیدم 10 تومن هم فروخته شده! 

دقیقا، ما و اکثر دوستانی که اینجاهستن همه مصرف کننده هستیم، من حدود ۳ماه هست دارم نقشه میکشم یه ssd 2tb بگیرم و شر hdd رو از سیستم کم کنم، ولی با این اتفاق دیگه عمرا نمیتونم همچین کاری بکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

طبق آمار سرانه تولید هارد در جهان در سال 2021 حدود 300 میلیون هارد با متوسط حجم 5 ترابایت هست.  یعنی معادل 1500 میلیون ترا بایت.

میزان فضایی که تا این لحظه وارد شبکه چیا شده 4 گزابایت معادل 4 میلیون ترابایت هست. یعنی چیزی حدود 0.2 درصد تولید یکسال هارد. (که خیلی از این حجم هم احتمالا مربوط به تولیدات قبلی هست)

پس در حال حاضر این مساله کمبود هارد بیشتر تبلیغاتی هست که در داخل ایران اتفاق افتاده برای توجیه افزایش بی منطق قیمت و اگر به قیمت های جهانی مثل آمازون نگاه کنید میبینید که تا کنون اثر محسوسی روی قیمت ها نذاشته. (البته این که در آینده چه سطح از فراگیری را داشته باشه از نظر من فعلا قابل پیش بینی نیست)

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

دقیقا، ما و اکثر دوستانی که اینجاهستن همه مصرف کننده هستیم، من حدود ۳ماه هست دارم نقشه میکشم یه ssd 2tb بگیرم و شر hdd رو از سیستم کم کنم، ولی با این اتفاق دیگه عمرا نمیتونم همچین کاری بکنم.

میتونین وارد کنین

الان بهترین اس اس دی nvme نسل 4 رو میشه با 12 تومن خرید مدل 2 ترابایت

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

از ssd هم به عنوان رم استفاده میکنن ۱۶۰ گیگ‌ رم ‌میخواد

ربطی به ایران نداره . ماینرای چینی هارد ۱ سال تولیدی وسترن و سیگیت رو پیش خرید کردن تا جایی که شنیدم

یا خدا این دیگه چه صیغه ایه

دیگه کم مونده با موس هم ماین بکنن اینا 🤦‍♂️

کاش میشد از دست این چینیای لعنتی و لامذهب خلاص شد

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام خدمت استاد بزرگ

حرف شما درست، ولی آقای بهرامن همین ssd که الان دوستان قیمت زدن ۳۰ میلیون هفته پیش ۸ میلیون بود، یعنی از هفته پیش تا الان جنس جدید وارد کردن که با این سرعت قیمت تمام اجناس رو به روز کردن؟؟؟

من به شما قول میدم بعضی از همین دوستان جنسایی که توی انبارشون هست برمیگرده به زمان دلار ۴ هزار تومنی 

اینجا ایرانه دیگه 

در 10 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

یا خدا این دیگه چه صیغه ایه

دیگه کم مونده با موس هم ماین بکنن اینا 🤦‍♂️

کاش میشد از دست این چینیای لعنتی و لامذهب خلاص شد

وقتی مثلا یه روزی برسه با هارد ۴ ترا مثلا ماهی ۶ میلیون بشه در اورد قیمتش احتمال داره بره رو ۴۰ ۵۰ میلیون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

من از این قضیه ناراحت نیستم که هیچ، خوشحال هم هستم، این مشکل فقط روی درایو های حجم بالا زیاد تاثیر گذاشته و درایو های کم حجم زیاد افزایش غیر معقول نداشتن.

کسی که میخواد برای ماین چنین قطعه ای تهیه کنه، بهتر که جیبش خالی تر بشه و بیشتر هزینه کنه، ولی اون مصرف کننده بیچاره که نیازشه، نمیتونه قطعه رو تهیه کنه، خودم یکماه پیش هارد 4ترا بلو رو 2400 تهیه کردم، الان شنیدم 10 تومن هم فروخته شده! 

والا زمان ماین با کارت گرافیک حدود 4 سال پیش اول کارتهای amd و هش بالا افزایش قیمت خوردن بعد چون موجودی بازار کم شد به کارتهای با هش پایین هم رحم نمیشد

و حتی اون کارتهایی که به درد ماین نمیخوردن به خاطر ناموجودی کارتهای بالاتر و گرونیشون ، گرونتر فروخته شدن

تا وقتی از جامعه جهانی جدا هستیم و 10 تا دست میچرخه تا کالایی به دستمون برسه همینه و باعث اصلیش ملت احمق همیشه در صف و صحنه

که هیچی حالیشون نیست وقتی اسم چیزیو میشنون میرن تو صف خرید شده وام بگیرن یا پول نزولی بردارن !

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

والا زمان ماین با کارت گرافیک حدود 4 سال پیش اول کارتهای amd و هش بالا افزایش قیمت خوردن بعد چون موجودی بازار کم شد به کارتهای با هش پایین هم رحم نمیشد

و حتی اون کارتهایی که به درد ماین نمیخوردن به خاطر ناموجودی کارتهای بالاتر و گرونیشون ، گرونتر فروخته شدن

تا وقتی از جامعه جهانی جدا هستیم و 10 تا دست میچرخه تا کالایی به دستمون برسه همینه و باعث اصلیش ملت احمق همیشه در صف و صحنه

که هیچی حالیشون نیست وقتی اسم چیزیو میشنون میرن تو صف خرید شده وام بگیرن یا پول نزولی بردارن !

وقتی مردم میخرن و تقاضا زیاده اونم وسوسه میشه که گرون کنه چون ‌میدونه هر قیمتی بزارن میخرن .

سر گرافیک یادمه یه نفر خونشو تو تهران فروخت ۸۰ میلیارد داد گرافیک گرفت که ماین کنه الان کلی سود زده به جیب کلی هم پول گرافیکاشه .

به ۱۰ ۱۵ نفر پول داد قشنگ تهران رو جارو کردن . هرچی کارت بود خریدن

در 3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

وقتی مردم میخرن و تقاضا زیاده اونم وسوسه میشه که گرون کنه چون ‌میدونه هر قیمتی بزارن میخرن .

سر گرافیک یادمه یه نفر خونشو تو تهران فروخت ۸۰ میلیون داد گرافیک گرفت که ماین کنه الان کلی سود زده به جیب کلی هم پول گرافیکاشه .

به ۱۰ ۱۵ نفر پول داد قشنگ تهران رو جارو کردن . هرچی کارت بود خریدن

ببخشید ۸۰ میلیارد اشتباه گفتم میلیون

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...