رفتن به مطلب

چه خبرتووووووووووووووونه؟!!

Feri_seven
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

لطف کنید اسم تاپیک را عوض کنید.

لاشخور ها حیوانات شریفی هستند، بر خلاف دلال ها.

لینک به دیدگاه

یکی یه جمله راجب این تصویر زیر بهم بگه.
درهمی 41 هزار و 170 تومن
البته اونی که با این قیمت بخره حقشه.

1454564654.thumb.png.df04adc93fe8d9f833faf2bbdf2275de.pngUntitled.thumb.png.c09b4caadba2fe9676b84375dcc43820.png

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در ۱۴۰۰/۲/۲۴ در ۲۳:۱۵، HeX گفته است :

درود

مراقب سرمایه هاتون باشید. خیلی هایپ شده روی بازار رمز ارزها که امسال بازار رمز ارزها هست و همه پولها داره سمت این بازار میره. امیدوارم اونایی که دارن سرمایه گذاری میکنن روی ماهیت و پشتوانه رمز ارزها تحقیق کرده باشند. یاد پارسال افتادم که تمام ملت داشتن پول ها رو وارد بورس می کردند!!!! الان اون پولها همه نابود شده.

وارن بافت میگه هرجا بازار به سرمایه گذاری عموم جامعه رسید جای ورود نیست و در اصل فرصت خروج هست.

یه روز ایلان ماسک، یه روز خزانه داری آمریکا یه روز رئیس بانک انگلیسی. همه به بی پشتوانگی رمز ارزها اذعان دارند. بیت از مقاومت کنونی  که داره نگذره احتمال سقوط دست جمعی تمام ارزها با هم هست. اینجا دامنه نوسان هم نداریم. بیت بیست هزار دلاری 2017 به کمتر از 4000 دلار در 2019 برگشت و مدتی در این قیمت ثابت ماند.

و یادآوری می کنم، در اواخر قرن 18 وقتی تب طلا در آمریکا افتاد بیشترین سود رو فروشندگان بیل و کلنگ کردند و نه جویندگان طلا...

crypto

crypto210517.thumb.jpg.6ba89cc948e9b6ad35bedc58ad157442.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳ دقیقه قبل، HeX گفته است :

crypto

خوبی این بازار این هست که الان در حال سقوط میخرید و منتظر میمونید یکی یه حرفی بزنه تا رفت بالا میفروشید و سودش رو میبرید 
تقریبا همه چی مشخصه 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، HeX گفته است :

crypto

الان پیشنهاد شما چیه خروج کنیم؟ بریم تو بورس به نظرتون؟یا پولامونو بزاریم تو بانک ؟

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳ دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

الان پیشنهاد شما چیه خروج کنیم؟ بریم تو بورس به نظرتون؟یا پولامونو بزاریم تو بانک ؟

بخرید بزارید 6 ماهی بمونه 😀

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

بخرید بزارید 6 ماهی بمونه 😀

بزرگترین طرح پانزی تاریخ که میلیارد ها نفر باورش کردن و سالها دووم اورده پول فیات هست مردم حتی نمیدونن پولشون تو بانک ها وجود خارجی نداره و یه سری عدد هستن که بانک ها هر کاری دوست دارن باهاشون میکنن بدون اجازه اونها و دولت ها هرموقع بانک ها خواستن واسشون پول مفت چاپ میکنن بدون هیچ پشتوانه و حساب کتابی نه در ایران بلکه در تمام جهان با همین پول مفت دارن کنترلشون میکنن بورس چی؟ حالا بورس ایران رو کار ندارم طویله است اصلا و همون بورس امریکا هم شامل شرکت های جهانخواری میشن که اکثرا دولت ها پشتوانشون هستن و مردم میرن سهامشون رو میخرن تو فارکس که دارن با همین فیات سود میبرن تنها پناهگاه مردم ارز های دیجیتال هستن خدا را شکر یه ایلان ماسک و یه جو خوابالو داریم هر روز یه خمپاره به بازار شلیک میکنه و با پروموت کردن شت کوین ها و دروغگویی درباره بیت کوین و قانون گذاری های مسخره باعث خراب شدن بازار میشن تقریبا 75 درصد برق بیت از انرژی تجدید پذیر هست و یکی از غیرمتمرکز ترین ها هست یه عده هم چند تا عدد قرمز میبینن یادشون رفته بازار از کجا رسیده به کجا اگر یه چیز قرار باشه اکثر مشکلات بشر رو حل کنه همین ارز دیجیتال هست که اگر بگیم یکی از شگفت انگیز ترین ابداعات بشر هست بیراه نگفتیم

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۸ دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

بزرگترین طرح پانزی تاریخ که میلیارد ها نفر باورش کردن و سالها دووم اورده پول فیات هست مردم حتی نمیدونن پولشون تو بانک ها وجود خارجی نداره و یه سری عدد هستن که بانک ها هر کاری دوست دارن باهاشون میکنن بدون اجازه اونها و دولت ها هرموقع بانک ها خواستن واسشون پول مفت چاپ میکنن بدون هیچ پشتوانه و حساب کتابی نه در ایران بلکه در تمام جهان با همین پول مفت دارن کنترلشون میکنن بورس چی؟ حالا بورس ایران رو کار ندارم طویله است اصلا و همون بورس امریکا هم شامل شرکت های جهانخواری میشن که اکثرا دولت ها پشتوانشون هستن و مردم میرن سهامشون رو میخرن تو فارکس که دارن با همین فیات سود میبرن تنها پناهگاه مردم ارز های دیجیتال هستن خدا را شکر یه ایلان ماسک و یه جو خوابالو داریم هر روز یه خمپاره به بازار شلیک میکنه و با پروموت کردن شت کوین ها و دروغگویی درباره بیت کوین و قانون گذاری های مسخره باعث خراب شدن بازار میشن تقریبا 75 درصد برق بیت از انرژی تجدید پذیر هست و یکی از غیرمتمرکز ترین ها هست یه عده هم چند تا عدد قرمز میبینن یادشون رفته بازار از کجا رسیده به کجا اگر یه چیز قرار باشه اکثر مشکلات بشر رو حل کنه همین ارز دیجیتال هست که اگر بگیم یکی از شگفت انگیز ترین ابداعات بشر هست بیراه نگفتیم

واووو من روشن شدم

تا حالا نمیدونستم سیستم بانکی چطور هست

الان میرم تمام سرمایم رو بیت کوین میکنم که یه سری کد هستن و حتی صاحبشم معلوم نیست کی هست

کلا هم بازیچه ی جکی مثل ایلان ماسک هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا بنظرم این ارز ها بیشتر از این که نجات دهنده باشه بنظرم نابود گر هست چون سر و تهش معلوم نمیشه کجا میرسه و برای اهداف شوم مورد استفاده قرار میگیره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، YUNKI گفته است :

یه دوستی داشتم پارسال تابستون وارد بورس شد! بهش گفتم نشو!؟ گفت تو نمیخوای بقیه سود کنن!!!
دوباره یک ماه پیش با ضرر 70-80 درصدی از بورس خارج شد. بهش گفتم الان موقع خروج نیست. گفت میرم رمز ارز همه دارن سود 7-8 برابری می کنن. الان اونجا هم n درصد ضرر کرده.

بعد زمین و زمان رو مقصر میدونه و میگه من بدشانسم!!!

سرمایه گذاری اصول داره. بلد نیستی کنار بشین و نظاره گر باش. بلدی بسم الله...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

والا بنظرم این ارز ها بیشتر از این که نجات دهنده باشه بنظرم نابود گر هست چون سر و تهش معلوم نمیشه کجا میرسه و برای اهداف شوم مورد استفاده قرار میگیره 

در حال حاضر تمام تراکنشهای مالی دارک وب با ارز دیجیتال انجام میشه

تمام باندهای مواد مخدر ، قاچاق اعضا و انسان و هرنوع کار کثیف دیگه با ارزهای دیجیتال داره انجام میشه

کارشون فوقالعاده راحتتر از قبل شده

لینک به دیدگاه

همیشه قیمت‌ها و عرضه و تقاضا تعیین میکنه ن دولت ن شخص

اینجوریم میشه گفت میخرن ک قیمتش اینه. بلانسبت خبرهایی هستن ک میخرن و دارن سواری میدن.برین دیوار ببینین قیمت‌ها و چقد مگه گذشته این ماییم ک تقاضا داریم و میخواییم ب هر قیمتی. 

تو هر زمینه همینه. از خوردو تاااااا الی ماشالا. یک سومش عوامل دیگس دو سومش خود ما مصرف کننده هاییم.ک آماده ایم 

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۲۴ در 22:53، HELLB0Y گفته است :

ولله همه چشم داریم گوش هم داریم شعور و منطق هم داریم ولی خسته شدم دیگه این نوع تاپیک ها رو

میگید داریم درد دل میکنیم . درک نمیکنم از فحش دادن به قشری چجوری درد ها و زخم های دلتون خوب میشه

شما احیانا هارد احتکار نکردید ؟

اگه از این قشر نیستید و میانه خوبی با درد دل و انتقاد ندارید ،راه حلش خیلی راحته:

ببین و بگذر

مجبور نیستی جواب بدی بخدا

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

شما احیانا هارد احتکار نکردید ؟

اگه از این قشر نیستید و میانه خوبی با درد دل و انتقاد ندارید ،راه حلش خیلی راحته:

ببین و بگذر

مجبور نیستی جواب بدی بخدا

دوست عزیز هر کسی میتونه در انجمن راجب هر مسئله ای اظهار نظر کنه. لزومی نداره به جای پرداختن به موضوع بحث، به همدیگر بپرید. "مجبور نیستید" به هم حمله کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

درود اقا آرمین 

لطفا اون I love my SSD بردار وگرنه ماینرا ممکنه بهت حمله کنن برا ماین کردن SSD تو🤣

لینک به دیدگاه

در ۱۰ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دوست عزیز هر کسی میتونه در انجمن راجب هر مسئله ای اظهار نظر کنه. لزومی نداره به جای پرداختن به موضوع بحث، به همدیگر بپرید. "مجبور نیستید" به هم حمله کنید.

«دوست عزیز هر کسی میتونه در انجمن راجب هر مسئله ای اظهار نظر کنه.»

خداروشکر این فروم انواع و اقسام بخش و قسمت داره ،جا به اندازه کافی برا همه و همه چیز هست

و الان یک تاپیک از انتقاد از بازار و دلالان شکل گرفته و یکی مثل اینکه جاش تنگ شده،یا احساس میکنه سهمیه تاپیک زدنش گرفته شده،در حالی که اینطور نیست،درست نمیگم؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

«دوست عزیز هر کسی میتونه در انجمن راجب هر مسئله ای اظهار نظر کنه.»

خداروشکر این فروم انواع و اقسام بخش و قسمت داره ،جا به اندازه کافی برا همه و همه چیز هست

و الان یک تاپیک از انتقاد از بازار و دلالان شکل گرفته و یکی مثل اینکه جاش تنگ شده،یا احساس میکنه سهمیه تاپیک زدنش گرفته شده،در حالی که اینطور نیست،درست نمیگم؟

شغل من خرید و فروش خدمات حمل و نقل بین المللی است بنابراین من خودم با افتخار یک دلال هستم، خلاصه همین اول عرایضم اینو گفتم که بدونید. من قبل از اینکه وارد شغل دلالی بشم، همون تصور "عوام" از دلالی رو داشتم. شغل دلالی در فرهنگ ایران منفیه، و از دیدگاه عامه ی مردم عبارت است از یک فروند شغال که فقط یه گوشه نشسته و هیچ زحمتی نمیکشه، با تلفن خرید و فروش می کنه و صرفا منتظره یه اتفاقی بیفته که قیمت یک جنس رو به چند برابر قیمت تو پاچه خلق الله کنه. این آدم شیطان صفت خون مردم رو تو شیشه می کنه و باعث و بانی هر گونه گرانی و قحطی در کشوره.

اینکه دلال به قول استارتر تاپیک، یک لاشخور هست هم از همین دیدگاه فرهنگی میاد و ریشه در کمونیسم داره و تو فرهنگ ما هم بسیاری از دیدگاه های اقتصادی کمونیستی از دیر باز جا افتاده. اگر دقت کنید اگر مثلا کسی بیاد تو تلویزیون علیه دلال ها صحبت کنه همه خوشحال میشن، اگر کسی بیاد راجب حذف دلالی صحبت کنه همه خوشحال میشن. این نوع نگاه به این شغل به طور ریشه ای در فرهنگ ما جا افتاده، غافل از اینکه مشکل دلالی نیست و دلال ها، انسانهای شریفی هستند که مثل بقیه مردم برای کسب درآمد تلاش می کنند. مشکل ما انحصاره، و چون نمیخوان به انحصار پرداخته بشه، میان دلالی رو می کوبن، تا شما "انحصار" رو که بزرگترین عامل تمام بدبختی های اقتصادی است، نبینی.

دلال اتصال دهنده خریدار و فروشنده است. در اغلب کشور های نرمال، دلالی شغل خوبیه و به طور نظام مند حمایت میشه. قوانین مشخصی هم بر اون مستتر هست. مثلا من به عنوان دلال، نمیتونم از یک حدی بیشتر و از یک حدی کمتر، حق الزحمه بابت کالا یا خدماتی که ارائه می کنم، دریافت کنم. حالا کف و سقف حق الزحمه و سود منو چه کسی تعیین می کنه؟ خود بازار آزاد. مثال میزنم، اگر من بابت کرایه حمل یک کامیون از آلمان تا ایران، به جای 200 یورو سود، 2000 یورو سود دریافت کنم، خریدار میتونه به 500 تا شرکت رقیب من مراجعه کنه و میون این شرکت ها بهترین خدمات با کمترین میزان سود رو دریافت کنه. پس چه عاملی مانع میشه که من دلال نتونم مشتری رو سرکیسه کنم؟ وجود 500 تا شرکت رقیب که میتونن بهتر/کمتر از من قیمت بدن. 

حالا فرض کنید، دولت بیاد قانون بگذاره، بگه وارد کنندگان فقط از یک شرکت حمل میتونن خدمات حمل دریافت کنند! تو چنین شرایطی من سلطان میشم، و به جای 200 یورو میام 5000 یورو حق الزحمه دریافت می کنم!! اینه که باعث گرونی میشه!! مقصر دلالی یا دلال بودن نیست، مسبب اینه که انحصار یک کالا، انحصار واردات، انحصار یک خدمات، دست یک نفر یا یک شرکت یا یک گروه بیفته، اینه که باعث گرانی و این وضع فجیع میشه. 

به مردم اینو نمیگن، به مردم توضیح نمیدن. به مردم نمیگن آقا ما اجازه واردات رو محدود کردیم به چند تا شرکت، ما ارز برای واردات رو فقط به چند شرکت خاص میدیم، ما هزار تا مانع گذاشتیم تا هر کسی نتونه وارد این بیزینس بشه. وقتی چیزی در اقتصاد محدود شد، وقتی چیزی انحصاری شد، حتی اگر سنگ و ریگ بیابون هم باشه، قیمتش میشه همسنگ طلا.

ولی ما مردم باید به دلال فحش بدیم. چون اینطوری میخوان که ما نفهمیم مشکل کجاست. خلاصه اونا به همه میگن دلال لاشخوره، شما هم بگین دلال لاشخوره.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

شغل من خرید و فروش خدمات حمل و نقل بین المللی است بنابراین من خودم با افتخار یک دلال هستم، خلاصه همین اول عرایضم اینو گفتم که بدونید. من قبل از اینکه وارد شغل دلالی بشم، همون تصور "عوام" از دلالی رو داشتم. شغل دلالی در فرهنگ ایران منفیه، و از دیدگاه عامه ی مردم عبارت است از یک فروند شغال که فقط یه گوشه نشسته و هیچ زحمتی نمیکشه، با تلفن خرید و فروش می کنه و صرفا منتظره یه اتفاقی بیفته که قیمت یک جنس رو به چند برابر قیمت تو پاچه خلق الله کنه. این آدم شیطان صفت خون مردم رو تو شیشه می کنه و باعث و بانی هر گونه گرانی و قحطی در کشوره.

اینکه دلال به قول استارتر تاپیک، یک لاشخور هست هم از همین دیدگاه فرهنگی میاد و ریشه در کمونیسم داره و تو فرهنگ ما هم بسیاری از دیدگاه های اقتصادی کمونیستی از دیر باز جا افتاده. اگر دقت کنید اگر مثلا کسی بیاد تو تلویزیون علیه دلال ها صحبت کنه همه خوشحال میشن، اگر کسی بیاد راجب حذف دلالی صحبت کنه همه خوشحال میشن. این نوع نگاه به این شغل به طور ریشه ای در فرهنگ ما جا افتاده، غافل از اینکه مشکل دلالی نیست و دلال ها، انسانهای شریفی هستند که مثل بقیه مردم برای کسب درآمد تلاش می کنند. مشکل ما انحصاره، و چون نمیخوان به انحصار پرداخته بشه، میان دلالی رو می کوبن، تا شما "انحصار" رو که بزرگترین عامل تمام بدبختی های اقتصادی است، نبینی.

دلال اتصال دهنده خریدار و فروشنده است. در اغلب کشور های نرمال، دلالی شغل خوبیه و به طور نظام مند حمایت میشه. قوانین مشخصی هم بر اون مستتر هست. مثلا من به عنوان دلال، نمیتونم از یک حدی بیشتر و از یک حدی کمتر، حق الزحمه بابت کالا یا خدماتی که ارائه می کنم، دریافت کنم. حالا کف و سقف حق الزحمه و سود منو چه کسی تعیین می کنه؟ خود بازار آزاد. مثال میزنم، اگر من بابت کرایه حمل یک کامیون از آلمان تا ایران، به جای 200 یورو سود، 2000 یورو سود دریافت کنم، خریدار میتونه به 500 تا شرکت رقیب من مراجعه کنه و میون این شرکت ها بهترین خدمات با کمترین میزان سود رو دریافت کنه. پس چه عاملی مانع میشه که من دلال نتونم مشتری رو سرکیسه کنم؟ وجود 500 تا شرکت رقیب که میتونن بهتر/کمتر از من قیمت بدن. 

حالا فرض کنید، دولت بیاد قانون بگذاره، بگه وارد کنندگان فقط از یک شرکت حمل میتونن خدمات حمل دریافت کنند! تو چنین شرایطی من سلطان میشم، و به جای 200 یورو میام 5000 یورو حق الزحمه دریافت می کنم!! اینه که باعث گرونی میشه!! مقصر دلالی یا دلال بودن نیست، مسبب اینه که انحصار یک کالا، انحصار واردات، انحصار یک خدمات، دست یک نفر یا یک شرکت یا یک گروه بیفته، اینه که باعث گرانی و این وضع فجیع میشه. 

به مردم اینو نمیگن، به مردم توضیح نمیدن. به مردم نمیگن آقا ما اجازه واردات رو محدود کردیم به چند تا شرکت، ما ارز برای واردات رو فقط به چند شرکت خاص میدیم، ما هزار تا مانع گذاشتیم تا هر کسی نتونه وارد این بیزینس بشه. وقتی چیزی در اقتصاد محدود شد، وقتی چیزی انحصاری شد، حتی اگر سنگ و ریگ بیابون هم باشه، قیمتش میشه همسنگ طلا.

ولی ما مردم باید به دلال فحش بدیم. چون اینطوری میخوان که ما نفهمیم مشکل کجاست. خلاصه اونا به همه میگن دلال لاشخوره، شما هم بگین دلال لاشخوره.

سلام عزیز

چطور 100% تقصیر رو گردن انحصار (محدود بودن کالا) میندازین در حالی که کار دلال چاپیدن همون تعداد کالای محدود هست؟

صبح میری نون بخری, نفر جلویی 1 نون میخره 3 تومن, بعد نون تموم میشه مجبور میشی همون یکیو از جلویی (دلال) بخریش 6 تومن.

-اولین انتظاری که داری اینه که اون شخص جلویی کاش هیچوقت جلوت قرار نمیگرفت و نون رو زودتر نمیخرید. چون اصلا نیازی بهش نداشت.

--دومین انتظاری که داری اینه که حداقل به جای 6 تومن میدادش 4 تومن.

---سومین انتظاری که داری اینه که برات داستان انحصار آرد و ... نخونه چون خود این شخص اگر زاده نشده بود تو الآن به مشکل نخورده بودی.

----چهارمین انتظاری که داری اینه که این شخص و شغلش توی جامعه ما شریف شمرده نشن چون غیر مستقیم دست کرده توی جیبت.

پس فرهنگ ما ایرانی ها غلط نیست بلکه دلال ها دارن کاری انجام میدن که توی جامعه حیوانات هم انجام نمیشه. بله وجود انحصار یک مشکل هست اما دلال هم بر این مشکل بسیار می افزاید.

من دیگه حرفی ندارم :|

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

کجا ؟ ما حرف داریم ولی 😂

پسر جان شما سخت بتونی روی این کره خاکی دووم بیاری با این تفکرت

شما باید یک جایی تو مایه های Narnia زندگی کنی

این چه تفکر مسخره ایه؟؟ نون ؟ صف ؟ آرد ؟

برای همش جواب هست

در ابتدا به نظرم شما طرز تهیه نان خانگی رو یاد بگیر در منزل درست کن چون بالاخره اون اتفاقاتی که گفتی ناراحت کننده هست

یا صبح زودتر پاشو اول صف باشی اگه کسی خواست بهت بفروشه دو حالت داره یا زرنگ باش نخر و نخور یا دست بکن تو جیبت

واسه اینکه جیبت هم قوی باشه که فشار بهت نیاد باید زرنگ باشی . پول نریخته بخوای جمع کنی در غیر اینصورت خب شمام میرفتی شغال میشدی 

اسمش بده ولی پولش که خوبه گویا

شما گویا پات رو از محدوده جغرافیایی شهرت بیرون نگذاشتی

هر جای دنیا محدودیت ایجاد بشه و انحصار شما باید با مبلغی بالاتر کالا و خدمات رو داشته باشی نسبت به حالت استاندارد

اینجا سالیان سال هست که محدودیت هست و انحصار هم هست و سالیان متمادی دیگر هم همین خواهد بود

شما عزیزان نمیخواد اقتصاد کلان و خرد به ماها یاد بدید نمیخواد جلوی دلال های دنیا هم واستید

تو همین فروم طرف رفته SSD خریده 3 تومن الان خیلی شیک اورده گذاشته 12 تومن و یحتمل اسمش رو هم میگذاره زرنگی

حالا این بنده خدا انقدر سرمایه داشته اونی که واسطه هست واست میلیاردی میگذاره وسط

تو رو خدا این شعار ها رو ندید که عمری بنده با قشر بخر بفروش ماشین و مصرف کننده و وارد کننده و قطعه فروش سر و کله زدم

که بدترین و جانماز آب بکش ترین قشر همین مصرف کننده بودن که فکر هم میکنن خیلی زرنگ هستن 😄

دلال اینی که شما میگی نیست این اسمش ورود با عقله طرف نقطه ورود و خروج رو میدونه کجاست

به موقع هم بارش رو میبنده میخنده به زیر لیستش

دلال که نه . میشه گفت جوجه دلال اینایی هستن که ریختن تو بورس و الان هم شدن تریدر رمز ارز ( البته من به اینا میگم ملخ صحرایی چون هر بازاری بریزن کویر میشه )

حالا واسه چی رفتن ؟ دانشش رو داشتن ؟ استعدادش رو داشتن ؟ علاقه داشتن ؟ عرق جبین ریختن؟ 

نه هیچکدوم نیست داداش و فقط پول بدون زحمت رو دوست دارن همین

باز اون واسطه کلی کانکشن داره کلی دوندگی میکنه و کلی هم حرص میخوره و استرس داره و کارش رو هم درست انجام میده

این رو یاد بگیرید و باهاش کنار بیاید که واسطه همه جای دنیا هست و بهتره بگم خیلی از کالاهایی که الان داره به دستتون میرسه تو این کشور

به لطف وجود همین واسطه ها هست و کانکشن های بین المللیشون و باید متشکرشون باشید که با این تحریم ها و این رانت و انحصار ها همین ها رو هم دارید

ویرایش شده توسط HELLB0Y
لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

عزیز مشکل وجود دلال نیست،اینو همه میدونن که وجود واسطه یه امر اجتناب ناپذیره

مشکل این کشور وجود بیش از حده دلاله 

بیش از حدی که نیازه 

در حدی جنس ها دست به دست میشه که آخرش گرون تر اون چیزی میشه که باید باشه 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

سلام عزیز

چطور 100% تقصیر رو گردن انحصار (محدود بودن کالا) میندازین در حالی که کار دلال چاپیدن همون تعداد کالای محدود هست؟

دلال کارش چاپیدن نیست. دلالی رو توضیح دادم خدمت شما، دلال اتصال دهنده خریدار و فروشنده است. مثلا اس اس دی که توی کارخونه توی تایوان تولید میشه، خریدار که همونجا تو کوچه کارخونه یه لنگه پا منتظر نیست که! خریدارش هزاران کیلومتر با کارخانه فاصله داره. دلال ها، و بهتره بگم زنجیره بزرگی از دلال ها میان اون اس اس دی رو از درب کارخونه میبرن و پخش می کنند و آخرش میرسه به مغازه در شهر شما یا کشور شما. نقش دلال اینه. اگر دلال وجود نداشته باشه، باید خودت پاشی بری دم کارخونه توی تایوان یه لنگه پا منتظر بمونی برات اس اس دی بسازن اونجا بخری.

حالا امیدوارم متوجه شده باشی دلالی چاپیدن نیست.

صبح میری نون بخری, نفر جلویی 1 نون میخره 3 تومن, بعد نون تموم میشه مجبور میشی همون یکیو از جلویی (دلال) بخریش 6 تومن.

مثالتون درست نیست. در هر محله ای چند تا نانوایی هست. اما در هر محله ای کارخانه تولید اس اس دی که نداریم. پس نمیتونید این مثال رو بزنید. دوست خوبم، قبل از اظهار نظر کمی اطلاعات اقتصادیتون رو بالا ببرید.

-اولین انتظاری که داری اینه که اون شخص جلویی کاش هیچوقت جلوت قرار نمیگرفت و نون رو زودتر نمیخرید. چون اصلا نیازی بهش نداشت.

--دومین انتظاری که داری اینه که حداقل به جای 6 تومن میدادش 4 تومن.

---سومین انتظاری که داری اینه که برات داستان انحصار آرد و ... نخونه چون خود این شخص اگر زاده نشده بود تو الآن به مشکل نخورده بودی.

----چهارمین انتظاری که داری اینه که این شخص و شغلش توی جامعه ما شریف شمرده نشن چون غیر مستقیم دست کرده توی جیبت.

تمام این انتظارات شما در علم اقتصاد بی معنی و بیخوده. چنین چیزی هایی در اقتصاد نداریم. انشاالله روزی روزگاری اگر وارد بازار و تجارت بشوید، متوجه میشید خودتون این این صحبت ها محلی از اعراب نداره.

پس فرهنگ ما ایرانی ها غلط نیست بلکه دلال ها دارن کاری انجام میدن که توی جامعه حیوانات هم انجام نمیشه. بله وجود انحصار یک مشکل هست اما دلال هم بر این مشکل بسیار می افزاید.

اگر دلال نباشه باید خودت بری از آفریقا موز بخری، خودت باید بری چین کامپیوتر بخری، خودت باید بری سوییس ساعت بخری، برای سیب زمینی خودت باید بری سر زمین از کشاورز سیب زمینی بخری، زندگی بدون دلال امکان پذیر نیست.

بهتره قبل از اظهار نظر در مورد موضوعی، قبلش مطمئن شو که به اندازه کافی در مورد اون مطلب دانش کافی داری. این نصیحت من به شماست دوست خوبم.

در 19 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

عزیز مشکل وجود دلال نیست،اینو همه میدونن که وجود واسطه یه امر اجتناب ناپذیره

مشکل این کشور وجود بیش از حده دلاله 

بیش از حدی که نیازه

در حدی جنس ها دست به دست میشه که آخرش گرون تر اون چیزی میشه که باید باشه 

اگر مثالی که زدم رو با دقت میخوندی، متوجه میشدی اتفاقا وجود تعداد زیادی دلال خوبه، در اقتصادی که انحصار نداشته باشه، هرچی دلال بیشتر باشه، وضع مردم بهتره. هرچی دلال بیشتر باشه، قیمت اجناس پایین تر میاد. فقط و فقط به شرطی که انحصار وجود نداشته باشه.

یه مثال شغل خودم بود که برات زدم. یه مثال دیگه هم میزنم بلکه متوجه بشین چقدر وجود دلال های زیاد به نفع جامعه است.

وقتی یک کشاورز محصولی به عمل میاره، اگر فقط یک شخص (حقوقی یا حقیقی) برای خریداری محصولش بهش مراجعه کنه، اون کشاورز مجبوره به هر قیمتی که اون دلال بهش میگه، جنسش رو بفروشه. چیزی که در ایران اتفاق میفته همینه. چون توزیع میوه انحصاریه، دست یه گروه خاصه - اون کشاورز بدبخت مجبوره به ارزانترین قیمت محصولش رو بفروشه به یک دلال مشخص.

حالا اگر انحصار نبود، دست های زیادی این وسط وجود می داشت که می توانست محصول اون کشاورز رو بخره و به دست مردم برسونه، کشاورز حق انتخاب داشت که میتونه به بالاترین قیمت ممکن کالای خودش رو بفروشه. از طرف دیگه تعدد دلال ها باعث میشد بین اونها رقابت صورت بگیره و هر کدومشون سعی کنند، دل کشاورز رو بدست بیارن، یکی با خدمات بهتر، یکی با پرداخت هزینه بیشتر. خلاصه این وسط هم به نفع اون کشاورز میشد، و هم به نفع خریدار. چون وجود چند دلال باعث میشه یک دلال اگر خواست گران به مردم بفروشه، به دلیل تعدد دلال ها و رقابتی که برای فروش هست، اتوماتیک وار قیمت ها رو پایین میارن تا هر کدومشون مردم و مشتری ها رو به سمت خودشون بکشونن.

اما تو ایران چون انحصار داریم، دلالی و تعدد دلال - بر عکس بقیه دنیا - باعث گرانی میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳۲ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اگر مثالی که زدم رو با دقت میخوندی، متوجه میشدی اتفاقا وجود تعداد زیادی دلال خوبه، در اقتصادی که انحصار نداشته باشه، هرچی دلال بیشتر باشه، وضع مردم بهتره. هرچی دلال بیشتر باشه، قیمت اجناس پایین تر میاد. فقط و فقط به شرطی که انحصار وجود نداشته باشه.

یه مثال شغل خودم بود که برات زدم. یه مثال دیگه هم میزنم بلکه متوجه بشین چقدر وجود دلال های زیاد به نفع جامعه است.

وقتی یک کشاورز محصولی به عمل میاره، اگر فقط یک شخص (حقوقی یا حقیقی) برای خریداری محصولش بهش مراجعه کنه، اون کشاورز مجبوره به هر قیمتی که اون دلال بهش میگه، جنسش رو بفروشه. چیزی که در ایران اتفاق میفته همینه. چون توزیع میوه انحصاریه، دست یه گروه خاصه - اون کشاورز بدبخت مجبوره به ارزانترین قیمت محصولش رو بفروشه به یک دلال مشخص.

حالا اگر انحصار نبود، دست های زیادی این وسط وجود می داشت که می توانست محصول اون کشاورز رو بخره و به دست مردم برسونه، کشاورز حق انتخاب داشت که میتونه به بالاترین قیمت ممکن کالای خودش رو بفروشه. از طرف دیگه تعدد دلال ها باعث میشد بین اونها رقابت صورت بگیره و هر کدومشون سعی کنند، دل کشاورز رو بدست بیارن، یکی با خدمات بهتر، یکی با پرداخت هزینه بیشتر. خلاصه این وسط هم به نفع اون کشاورز میشد، و هم به نفع خریدار. چون وجود چند دلال باعث میشه یک دلال اگر خواست گران به مردم بفروشه، به دلیل تعدد دلال ها و رقابتی که برای فروش هست، اتوماتیک وار قیمت ها رو پایین میارن تا هر کدومشون مردم و مشتری ها رو به سمت خودشون بکشونن.

اما تو ایران چون انحصار داریم، دلالی و تعدد دلال - بر عکس بقیه دنیا - باعث گرانی میشه.

سلام   واقعا  اکثریت جامعه  درمورد دلال  اینطور به قضیه نگاه نمیکنن

نظریه  جالب و منطقی  بود 

ممنون

لینک به دیدگاه

در ۲۳ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بیشتر کردن دلال؟

ینی الان دلال کمه؟

ینی فکر کردین تو کشوری بنام ایران بیشتر کردن دلال،از این چیزی که هست، باعث رقابت میشه؟

این کشور هیچ قانون سروته داری برا واسطه گری درست نکرده ،هر کی از خونه ننش بلند میکنه،با یکم سرمایه و وسایل ،میشه دلال 

برای اجناس نه قیمت سری حساب شده نه قیمت تهی ،هر کی فلال جنسو میخره یکم به سود خودش میندازه روش میفروشه ،هیچ مجوزی هم نیازی نداره ،فقط پول میخای پول 

دلیل این قیمتای فضایی اتفاقا دلالای کلان که ازشون گله دارید نیستن (البته اونا هم بی تقصیر نیستن،که براشون مهم نیست به کی میفروشن و به کجا میفرستن فقط از دستشون در بره پولشون برگرده کافیه)

بلکه همین دلالای خرد هست که ماشالا از ۸۰ملیون نفر ۴۰ملیونش حداقل یکبار عملیات بچاپ بنداز رو انجام داده

جنسی که شرکتهای اصلی دلالی وارد کننده میارن داخل ،باید تعیین بشه با چه قیمتی باید برسه بدست مصرف کننده ،نه همینطور بده به شرکت a,بعد بده به گروه b بعد بده به آقای c بعد آقای d بعد بده به فروشنده که بعدشم بده به خریدار با قیمت نزدیک ۱.۵تا دوبرابر قیمت اول 

بله عزیز مشکل زیادی و فراوونی دلاله ،نه کم بودنش

مثال بارزش دیجی کالا هست ،میبینید که واسطه ها کمترن ،قیمتای دیجی کالا اکثر  از بازار ارزون تره ،دلیلش کمتر بودن دلاله 

لینک به دیدگاه

در ۱۷ دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است :

جنسی که شرکتهای اصلی دلالی وارد کننده میارن داخل ،باید تعیین بشه با چه قیمتی باید برسه بدست مصرف کننده ،نه همینطور بده به شرکت a,بعد بده به گروه b بعد بده به آقای c بعد آقای d بعد بده به فروشنده که بعدشم بده به خریدار با قیمت نزدیک ۱.۵تا دوبرابر قیمت اول 

عزیزم مگه چیپس هست که تعیین قیمت بشه

چیزی که شما میگی تو بازار های مالی اصلا امکان پذیر نیست

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

عزیزم مگه چیپس هست که تعیین قیمت بشه

چیزی که شما میگی تو بازار های مالی اصلا امکان پذیر نیست

مگه دارن شمش جابجا میکنن؟چیپس چه فرقی با رم کامپیوتر داره؟

جفتشون جنسن جفتشون تولیدی هستن ،جفتشون با واسطه دست مردم میرسن

چه مقایسه ی مسخره ای کردی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...