رفتن به مطلب

راه 300 ساله فقط در 3 سال

EHSAN.K
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

آقا هدف بر هم زدن جو تاپیک و ریختن اعصاب ها به هم نیست

صرفا هدفم این هست که ببینم آیا واقعا نمیتونستیم جلوی این رشد رو بگیریم؟

من حدود شاید 10-12 روز پیش یک پک رم گرفتم 3.300 ولی اگر خوب یادم باشه شما با این مبلغ میتونستی سال 95 یک سیستم خوب و نو با کارت گرافیک دیسنت که برای گیم مناسب هست جمع کنید

چجوری میشه که الان باید پول یک سیستم کامل بدیم و فقط یک پک رم نصیبمون بشه

من سال 89 رفتم نمایندگی اطلس خودرو یک اپتیما 2010 شش سیلندر گرفتم که پول ماشین 42.700 بود با 1.300 مالیات ارزش افزوده شد 44 تومن

دقت کنید خودرو صفر وارداتی 44 تومن در اومد

الان با چه رویی میرید 60 تومن میدید گوشی میخرید خب بعد تازه میرید تو آینه عکس میگیرید که حتما مدل مشخص باشه (که جدیدا آنباکس کردن در ماشین هم مد شده)

الان طرف یک کیس ساده میخواد جمع کنه 30 تومن پولش میشه من سال 90 یک ماکسیما 85 با این پول گرفتم

چجوری میتونه انقدر عادی بشه همه چیز چجوری تونستیم تجربه اصهاب کهف رو فقط در طی 3 سال به دست بیاریم

کاری به سیاست و سیاسی بازی ندارم و جای صحبتشم اینجا نیست ولی آیا واقعا هیچ راهی ما به عنوان مردم و یکی از اضلاع چرخه تولید و مصرف (در ایران واردات  - دلالی - مصرف) نداشتیم که یک جایی این رو متوقف کنیم

به عنوان فردی که بیشتر کارم در خودرو و قطعات بوده همیشه یک مثلی داشتیم

که وقتی دلار میره بالا ملت بیشتر ولع دارن برای خرید قطعه تا وقتی دلار ثابت هست

البته که جوابش تا حدی روانشناسی هست که وقتی دلار رو به بالا هست انسان سعی میکنه آینده نگری کنه و قطعه ای که بعدا میخواد رو زودتر میخره

ولی باز به نظرم میشد و میشه جلوی این رشد رو گرفت

میخوام بدونم شما تا چه حد و با چه طرز تفکر و منطقی به این نوع رشد ها نه گفتین (در زندگی شخصیشون نه شعار گونه)

پ . ن : کسی بی احترامی به هیج فردی نکنه و صلوات هم خیرات و حواله مسئولین نکنه که فایده نداره که اگر اتفاق بیوفته تاپیک بره به خاکی حق هست که بسته بشه

لینک به دیدگاه

طرف اسپیکر 50 دلاری رو دست دو گذاشته 2 میلیون 700 تولید 10 سال پیش. ایرانی جماعت فقط و فقط به فکر خودشه. 99درصد کسایی که هم میبین سیستم 100 میلیونی میبندن پول بادآورده هستش یا رانتی گول این حرف‌ها هم که عرق کار کردن هستش! نخورید. بنده هم از اواسط سال 96 یک قطعه هم نخریدم به جز یک عدد مودم که اونم از مجبوری چون مودم قبلی سوخت.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

طرف اسپیکر 50 دلاری رو دست دو گذاشته 2 میلیون 700 تولید 10 سال پیش. ایرانی جماعت فقط و فقط به فکر خودشه. 99درصد کسایی که هم میبین سیستم 100 میلیونی میبندن پول بادآورده هستش یا رانتی گول این حرف‌ها هم که عرق کار کردن هستش! نخورید. بنده هم از اواسط سال 96 یک قطعه هم نخریدم به جز یک عدد مودم که اونم از مجبوری چون مودم قبلی سوخت.

البته من راجب منبع مالی هیچ فردی نمیتونم اظهار نظر کنم

در مورد فروش قطعات هم نمیشه زیاد انتظار داشت از ملت چون قاعدتا هدفش از فروش نیاز مالی هست و یا آپگرید و نمیشه انتظار داشت که ضرر بکنه

ولی این مورد رو میخواستم بدونم که مردم از سالی که شروع شد این جهش ها چقدر به سهم خودشون همراهی نکردن با موج افزایشی

ولی خب گویا بیشترین مبارزه رو شما کردی که فقط در یک مورد و اون هم ضروری بوده

دیگه در این حد انتظار نداشتم

لینک به دیدگاه

من از همین لیون با شش ملیون و خوردی ، سیتم کامل گرفتم . رم سی پی یو و فکر کنم مادربر

الان قیمت اسباب بازی چینی دیجی کالا از این هم بیشتره 

تقصیر بیت کوین باز هاست 

جالبه بدونید تنها ارزی که تو این چند سال نسبت به دلار امریکا پیشرفت داشته یکی 

بیت کوین بوده 

اون یکی شکل رژیم غاضب بوده 

در 12 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

تنها راه حل اینه که از این خراب شده بریم

بریم .. ولی امریکا نه کانادا 

از بابام پول گرفتم ..

مانیتور 2k سامسونگ گرفتم 8 میلیون 

الان تو بازار ناموجوده . دست دو هست 20میلیون 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

این هم راه حلی هست که مدتی هست افتاده در ذهن جوانان

ولی این زیاد به موضوع ربط پیدا نمیکنه و این یک تصمیم شخصی و پاک کردن صورت مسئله هست

در 1 دقیقه قبل، بامداد گفته است :

از بابام پول گرفتم ..

مانیتور 2k سامسونگ گرفتم 8 میلیون 

الان تو بازار ناموجوده . دست دو هست 20میلیون 

باز خوبه شما مانیتور گرفتی من هنوز با یک مانیتور Full Hd بنکیو 27 اینچ دارم سر میکنم ولی پول به این قیمت های فضایی مانیتور ندادم و نخواهم داد

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

اصلا پول رفتن هم نداریم

اصلا پول اون جور شد رفتیم اونجا چیکار کنیم؟   یه زبان هم درست و حسابی بلد نیستیم😪😪😴😴

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

این هم راه حلی هست که مدتی هست افتاده در ذهن جوانان

ولی این زیاد به موضوع ربط پیدا نمیکنه و این یک تصمیم شخصی و پاک کردن صورت مسئله هست

باز خوبه شما مانیتور گرفتی من هنوز با یک مانیتور Full Hd بنکیو 27 اینچ دارم سر میکنم ولی پول به این قیمت های فضایی مانیتور ندادم و نخواهم داد

من که راضیم از این سامسونگ . 

رو پورت HDMI ، تو کا 2k میده . ولی رو پورت display port فقط HD میده 

حالا علتش من نمیدونم شاید کابل dp باشه . 

اون موقع خریدم 8 میلیون الان هست 20 میلیون 

در 4 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

اصلا پول رفتن هم نداریم

اصلا پول اون جور شد رفتیم اونجا چیکار کنیم؟   یه زبان هم درست و حسابی بلد نیستیم😪😪😴😴

مدرک  هم نداری ؟> 

لینک به دیدگاه

وضعیت بدتر و بدتر میشه.

هیچ امیدی هم به تغییر خاصی نیست.

تازه اگر هم اوضاع شرع به بهتر شدن کنه - که خیلی بعیده - شاید 20 سال دیگه اوضاع بشه مثل سال 96

لینک به دیدگاه

سلام و وقت بخیر

به نظرم مشکل در طرز تفکر ما ایرانی ها هست. ملتی هستیم که ادعای تمدن 2500 ساله و یا اسلام 1400 ساله داریم ولی موقعه عمل هیچ تفاوتی با کشورهای تازه به دوران رسیده نداریم!

از ریشه و فرهنگ و تمدن و دیانت دم میزنیم ولی موقع آزمون های زندگی فقط به فکر زرنگ بازی و کلاه برداری و قضاوت و خودخواهی ... هستیم

وضع رو نه من و نه شما و نه مسئوولین نمی تونن تغییر بدن . سیستم ما این شکلی هست و باهاش سال های سال خو گرفتیم .

دلار مدتی که روند کاهشی یا بعبارتی وضعیت ثابتی پیدا کرده . هیچ کس دست به خرید نمی زنه ! چرا؟ چون منتظر باز ارزون بشه و امیدوار هم هست!

طرف الان ، کارت گرافیک 570 که از 1050 تی آی حداقل 20 درصد بهتره رو ، حاضر نیست 4 میلیون بخره میگه گرون و صبر می کنم ارزون تر بشه لکن چند ماه قبل همین شخص حاضر بود کارت G210 انویدیا رو 500 هزار تومان بخره!!!!!!!!

تا دلار میره بالا و همه چی گرون میشه همه هجوم میارن برای خرید!

(می شناسم اشخاصی رو  که میخرن و انبار می کنند تا بعدا بفروشند = همون راه 300 سال در 3 سال )

منم یکی از همین ها هستم و نمیخوام جا نماز آب بکشم . باور کنید اگر بخوام هم نخرم فایده نداره چون یک نفرم و تأثیری توی قضیه ندارم . مگه چند نفر  حاضر میشن نخرند؟ یقینا درصد پایین و غیر تاثیرگذاری هستند

به نظرم یک راه وجود داره . اونم تربیت و تأدیب مردم در دراز مدت هست تا این رفتار ناپسند رو کنار بذارن . تأدیب و تربیت توسط یک شخص یا اشخاص مهم که مورد قبول عموم هستند و تأثیرگذار هم هستند

اون دوست عزیزی که خیلی ها رو قضاوت نادرست کردن و گفتن با پول بادآورده سیستم های چند میلیونی میشه بست باید بگم کاملا در اشتباه هستید . چون خودتون نتونستید یا نشد بگذارید دلیل نیست بقیه کار خلاف کردن یا باد آورده است!

به لطف همین سیستم اقتصادی و همین رفتار فوق العاده جامعه ، سوار ماشین چند صد میلیونی میشیم که حتی 50 میلیون تومان هم ارزش خرید نداره

ویرایش شده توسط sm.mosavi
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

به نظرم مشکل در طرز تفکر ما ایرانی ها هست. قومی هستیم که ادعای تمدن 2500 ساله و یا اسلام 1400 ساله داریم ولی موقعه ی عمل هیچ تفاوتی با کشورهای تازه به دوران رسیده نداریم!

از ریشه و فرهنگ و تمدن و دیانت دم میزنیم ولی موقع آزمون های زندگی فقط به فکر زرنگ بازی و کلاه برداری و قضاوت و خودخواهی ... هستیم

وضع رو نه من و نه شما و نه مسئوولین نمی تونن تغییر بدن . سیستم ما این شکلی هست و باهاش سال های سال خو گرفتیم . دلار مدتیه که روند کاهشی یا بعبارتی وضعیت ثابتی پیدا کرده . هیچ کس دست به خرید نمی زنه ! منتظر باز ارزون بشه و امیدوار بشه!

طرف الان ، کارت گرافیک 570 که از 1050 تی آی حداقل 20 درصد بهتره رو الان حاضر نیست 4 میلیون بخره میگه گرون و صبر می کنم ارزون تر بشه لکن چند ماه قبل همین شخص حاضر بود کارت G210 انویدیا رو 500 هزار تومان بخره!!!!!!!!

تا دلار میره بالا و گرون میشن همه هجوم میارن برای خرید!

(می شناسم اشخاصی رو  که میخرن و انبار می کنند تا بعدا بفروشند = همون راه 300 سال در 3 سال )

منم یکی از همین ها هستم و نمیخوام جا نماز آب بکشم . باور کنید اگر بخوام هم نخرم فایده نداره چون یک نفرم و تأثیری توی قضیه ندارم . مگه چند نفر  حاضر میشن نخرند؟ یقینا درصد پایین و غیر تاثیرگذاری هستند

به نظرم یک راه وجود داره . اونم تربیت و تأدیب مردم در دراز مدت هست تا این رفتار ناپسند رو کنار بذارن . تأدیب و تربیت توسط یک شخص یا اشخاص مهم که مورد قبول عموم هستند و تأثیرگذار هم هستند

اون دوست عزیزی که خیلی ها رو قضاوت نادرست کردن و گفتن با پول بادآورده سیستم های چند میلیونی میشه بست باید بگم کاملا در اشتباه هستید . چون خودتون نتونستید یا نشد بگذارید دلیل نیست بقیه کار خلاف کردن یا باد آورده است!

به لطف همین سیستم اقتصادی و همین رفتار فوق العاده جامعه ، سوار ماشین چند صد میلیونی میشیم که حتی 50 میلیون تومان هم ارزش خرید نداره

موافقم گل 

فرمایشت کاملا درسته

رفتارها غلط هست و به شخصه خیلی راحت میتونم بگم هیچ وقت کالایی رو برای سود کردن نگه نداشتم (برای حفظ سرمایه چرا)

یعنی نوع کارم طوری بوده که تاریخ داشته کالای من و اصلا نمیتونستم نگه دارم که بخوام سود کنم 

فقط در بحث خودرو بوده که اون هم هنر باید این باشه که شما خوب بخری و به قیمت بفروشی که تازه اون کار رو هم فقط به عنوان تجربه سواری و نگندیدن پولام انجام دادم و تفریحی و تفننی بوده

الان هم که خدا رو شکر با توجه به این بازار بی نفس هیچ علاقه ای به کار کردن ندارم و فقط هر از گاهی یک معامله ای انجام میدم که بگم من هم هستم و جایگاهم رو در بازار از دست ندم

ولی به شخصه بماند که حتی پول به مانیتور ندادم به خاطر قیمتش چون نمیتونستم قبول کنم حتی بنده که ناهار و شام بیرون بودم همیشه و کلا بیرون بودم الان حدود 2 سال هست که خودم آماده میکنم

چون به نظرم به شدت قیمت هاش مسخره هست و غیر منصفانه

در حال حاضر تا مجبور نباشم و جز سرگرمی ها نباشه (البته دائره سرگرمی های من وسیع هست لا مذهب😄)  امکان نداره چیزی بخرم

ولی قبول دارم که بیشتر مشکلاتی که امروز در حوزه خرید و فروش داریم بر میگرده به طرز تربیتی که از ابتدا وجود نداشته که بگه با خریدن بیش از نیاز و به هر قیمتی خودتون و بقیه رو بدبخت نکنید

لینک به دیدگاه

من سال 95 (اگر اشتباه نکرده باشم)  یک دونه کیس Z4 گرین آکبند خریدم 190 با ارسال برام 225 تمام شد تا دم در خونه. دو سال بعد همون رو فروختم 1 میلیون و 200 . 150 روش گذاشتم کیس کولر مستر پرو 5 کارکرده خریدم یعنی با 1350 !

همون کیس رو دو سال بعد فروختم 3500 و اگر اشتباه نکرده باشم روش حدود 200 هزار توامن گذاشتم (باربری + کرایه دربست تا منزل ) و یه کیس کولر مستر کارکرده Cooler Master MasterCase Maker 5 خریدم 

الان همین کیس چیزی حدود 4 میلیون تومان می ارزه . آیا من خلاف کردم خریدم؟ یا پول باد آورده است؟ یا پول رانت بوده؟؟؟ مجموعا 500 هینه خود کیس ها + 100 کرایه ماشین ، هزینه کردم رسیدم به این کیس.

تمام قطعاتم رو بجز مانیتور به این صورت ارتقا دادم . ارزش سیستمم الان شاید حدود 50 میلیون باشه اونم همه کارکرده ، در صورتی که از سال 90 تا الان مجموعا شاید بیشتر از 15 میلیون هزینه ی سیستم نکرده باشم

در 2 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

بهتره آدم قضاوت سریع و عجولانه نکنه

من مطمئن هستم بسیاری از دوستان لیونی مثل من ارتقا دادن و چه بسا حتی بعضی از دوستان که رفتن 3090 خریدن بخاطر عشقی که نسبت به سیستم دارن رفتن قرض گرفتن یا وام گرفتن یا چیزی فروختن یا ..  بعد خرید کردن و الان دارن شب و روز از اسنپ گرفته تا پیک موتوری و پیتزایی و ... کار می کنند تا بدهی رو تصفیه کنن

شمای نوعی دست به این کارا نمیزنید درست نیست دیگران رو متهم کنید!

در 11 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

یعنی نوع کارم طوری بوده که تاریخ داشته کالای من و اصلا نمیتونستم نگه دارم که بخوام سود کنم 

البته انجام این کار هیچ مشکلی نداره . سود کردن بد نیست . دیگه از خدا که بالاتر نداریم ، خدا سود رو مشروع کرده لکن از راه حلالش و اینم یکی از راه هاش هست

بابت لطفی که بهم داشتید ممنون .

ویرایش شده توسط sm.mosavi
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

البته انجام این کار هیچ مشکلی نداره . سود کردن بد نیست . دیگه از خدا که بالاتر نداریم ، خدا سود رو مشروع کرده لکن از راه حلالش و اینم یکی از راه هاش هست

بابت لطفی که بهم داشتید ممنون .

قربون معرفتت

نه آقا چه ایرادی هست سود خیلی هم خوبه

حد شرعی میگه 14 تا 21 درصد

سود که حتما" کردم اگر نکرده بودم که بالاتر نمیرفتم ولی خب اصل حرکت که دپو باشه رو نزدم چون با نفسش مشکل دارم

لینک به دیدگاه

متاسفانه با این شیب بی مسیولیتی و حرص و ولع سود کردن جلو بریم ممکنه در کوتاه مدت سود ببریم ولی وای به حالمون چون در دراز مدت خواهیم دید چه ضرری کردیم همین قضییه خودرو که مردم یه مدت نخریدن و نمی دونم چی شد که همه رفتن ثبت نام کردن و درست از همون زمان خودرو شرو به گرون شدن شدید کرد پراید 20 تومنی شد 120 تومن تا مادامیکه فریب سیاست دولت و دلال رو بخوریم و به فکر سود زودگذر باشیم تاوانشو هم خواخیم داد . اونم چندین برابر متاسفانه ملت دارن  رو موجی که اینا درس کردن سواری میرن حتی بدتر هم میرن . 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

متاسفانه با این شیب بی مسیولیتی و حرص و ولع سود کردن جلو بریم ممکنه در کوتاه مدت سود ببریم ولی وای به حالمون چون در دراز مدت خواهیم دید چه ضرری کردیم همین قضییه خودرو که مردم یه مدت نخریدن و نمی دونم چی شد که همه رفتن ثبت نام کردن و درست از همون زمان خودرو شرو به گرون شدن شدید کرد پراید 20 تومنی شد 120 تومن تا مادامیکه فریب سیاست دولت و دلال رو بخوریم و به فکر سود زودگذر باشیم تاوانشو هم خواخیم داد . اونم چندین برابر متاسفانه ملت دارن  رو موجی که اینا درس کردن سواری میرن حتی بدتر هم میرن . 

داداش  در بحث خودرو افرادی داریم به عنوان بازارساز که حالا نمیگم برای کی و کجا کار میکنن

اینا چند تا روش دارن که مگس بندازن جون بازار باز اونم نمیتونم بگم

ولی به این صورت بگم که موج رو میسازن که سوار شن و انسان طماع رو غرق کنه که متاسفانه اینجا همه دارن موج سواری میکنن 😅

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، بامداد گفته است :

مدرک  هم نداری ؟> 

من لیسانس ریاضی دارم و مهندس مکانیک هستم الان به فرض رفتم اونجا مگه برام کاری هست اونجا؟

لینک به دیدگاه

بخش بزرگی از این مشکل بر میگرده به مسئولین و تدبیر هایی که برای حل یا حداقل کاهش این مشکلات انجام میدن و یا انجام نمیدن.
بخش دیگرش هم به انسانیت و گذشت خودمون بر میگرده که فک کنم به سختی توی این دور و زمونه پیدا بشه.
یه بنده خدایی بود اون زمون که تازه کرونا اومده بود میخواست سیستم دست دوم بخره و بودجه اش خیلی محدود بود، گشت دید بودجه اش فقط به نسل 2و3 میرسه، پول جور کرد تا بخره که یکدفعه قیمتا کشید بالا؛ از یکی از میخواست مادربرد بخره اما طرف اصلا از قیمتش کوتاه نمیومد و مادربردی که ۵۵۰ خریده بود حتما میخواست ۸۰۰ بفروشه!
خب انصاف چیز خوبیه؛ ولی واجب هم نیست و هر کسی حق اختیار داره که منصف باشه یا نه.
اما بعضی هم واقعا حق دارن مثلاً اومدن کولر گرین خریدن یه میلیون به هر دلیلی خوششون نیومده به قیمت خرید خودشون میفروشن. اما فاز اونی که سود نامتعارف میکشه رو جنساش درک نمیکنم.
هر موقع جامعه به درک این برسه که کمک به بقیه کمک به خوده میشه یکم امیدوار به کاهش مشکلات اقتصادی کنونی شد.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

حد شرعی میگه 14 تا 21 درصد

جسارت می کنم خدمتتون ولی شرع هیچ درصدی رو برای سود نگذاشته و سپرده به عرف متشرع جامعه

لینک به دیدگاه

من از صبح پای آماده کردن ارائه و داستانای دانشگاه بودم و مغزم الان نمی‌کشه بحث کنم :دی

فقط یه چیزی رو لازم دونستم بگم:

نمی‌شه همه چیز رو از (مردم) انتظار داشت. اینجوری دیگه مدیریتی نیاز نبود و کلا اداره کشور رو مردم به دست می‌گرفتن

به این جمله هم فکر کنید قاطی قضاوت‌هاتون

همین دیروز بود که فرانسه (مهد دموکراسی و دانش سیاسی و اجتماعی، مثلا) یه مهمونی رو پلیس جمع کرد که بدون توجه به کرونا همه تو هم بودن

البته این یه مثال منفیه و می‌شه مثالی زد که توش مردم مقصر نباشن

پس همه چیز رو نمی‌شه از مردم انتظار داشت فقط.

در 11 ساعت قبل، MasoudK96 گفته است :

من از صبح پای آماده کردن ارائه و داستانای دانشگاه بودم و مغزم الان نمی‌کشه بحث کنم :دی

فقط یه چیزی رو لازم دونستم بگم:

نمی‌شه همه چیز رو از (مردم) انتظار داشت. اینجوری دیگه مدیریتی نیاز نبود و کلا اداره کشور رو مردم به دست می‌گرفتن

به این جمله هم فکر کنید قاطی قضاوت‌هاتون

همین دیروز بود که فرانسه (مهد دموکراسی و دانش سیاسی و اجتماعی، مثلا) یه مهمونی رو پلیس جمع کرد که بدون توجه به کرونا همه تو هم بودن

البته این یه مثال منفیه و می‌شه مثالی زد که توش مردم مقصر نباشن

پس همه چیز رو نمی‌شه از مردم انتظار داشت فقط.

بذارید بحثمو کامل‌تر کنم

اروپا خیلی از سیاست‌هاش به نفع مردم و زندگیشون تنظیم شده و شاید از لحاظ اقتصادی بیشترین آرامش رو کشورهای غرب اروپا مثل انگلیس و آلمان دارن.

تو همین کشورها دیدیم چطور با اومدن کرونا برا خرید دستمال کاغذی صف بود. اروپایی که راه مارو 100 سال قبل شروع کرده

پس باز هم تکرار می‌کنم، انتظار از مردم به نظر چیز شدنی و حتی منطقی نمی‌یاذ. باید کنترل و مدیریت وجود داشته باشه که نداره

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

بله این مشکلات هست، خیلی هم هست...

کاری میشه کرد؟ نه یا حداقل فعلا نه

باید سوخت و ساخت و حداقل خودمون رعایت کنیم، انتظار داشتن از بقیه بی فایده اس

لینک به دیدگاه

به نظرم جواب همه اینا در یک کلام هستش 
(( به یزدان گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم )) و تمام

لینک به دیدگاه

حافظ

آما آزموده‌ایم در این ملک بخت خویش , بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

میخوام بدونم شما تا چه حد و با چه طرز تفکر و منطقی به این نوع رشد ها نه گفتین (در زندگی شخصیشون نه شعار گونه)

سلام

من تقریبا سال 2014 چند قطعه خریدم تا الآن هنوز همونه.

مانیتور سوخت که مجبور شدم عوض کنم.

موس هم معمولا سالی یکبار مجبورم عوض کنم.

دیگه پد موس رو هم از همون 6 سال پیش عوض نکردم چون هنوز "پد موسه" و تغییر ماهیت نداده.

هیچ ربطی به پول نداشته. در کل اگر شدید به چیزی نیاز نداشته باشم نمیخرمش.

فکر میکنم خیلی از خرید هایی که انجام میشه از روی عادت باشه. یعنی صرفا چون پولش موجوده خرید انجام میشه. گوشی موبایل, ماشین, لباس یا سخت افزار و ... حالا مثلا آیفون 49 با 50 چه فرقی داره که هرسال مردم عوض میکنن.

کار سرمایه دار اینه که توی مردم احساس نیاز ایجاد کنه.. مثل همین نورپردازی RGB که چند ساله جیب مردم رو داره خالی میکنه. یا اینکه طرف حتما باید 4K بازی کنه و غیره. خب اونایی که دارن میخرن اونایی هم که ندارن نمیخرن.

اما این وسط خیلی خوبه که گاهی اوقات عادت هامونو با زندگی بقیه مقایسه کنیم ببینیم وجدان درد میگیریم یا نه.

گاهی با مبلغ یک عدد موس میشه یک زندانی رو آزاد کرد برگرده پیش زن و بچش.

حالا اینکه مردم چطور قیمت رو بیارن پایین, خب همین الآن شاید چند ساله که 90% جامعه قدرت خرید سخت افزار ندارن. در همین حال وارد کننده, دلال و فروشنده قیمت رو بالاتر میبرن. این یعنی هدف اینها فقط همون 10% بقیه هستن. کسایی که کارت گرافیک 75 میلیونی 3090 رو هم روی هوا خریدن (کارت 1500 دلاری اینجا 2800 دلار فروش رفت). مردم عادی اصلا هیچ جای اون مثلث نیستن که بخوان با نخریدن چیزیو تغییر بدن چون الآنشم خیلی وقته نمیتونن چیزی بخرن و این باعث نشده شاهد کاهش قیمت باشیم چون کسانی که توی چرخه توزیع هستن از چاپیدن همون 10% راضی هستن. گویا سود خیلی بیشتری هم داره براشون که حاضر نیستن کم کنن.

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

حالا اینکه مردم چطور قیمت رو بیارن پایین, خب همین الآن شاید چند ساله که 90% جامعه قدرت خرید سخت افزار ندارن. در همین حال وارد کننده, دلال و فروشنده قیمت رو بالاتر میبرن. این یعنی هدف اینها فقط همون 10% بقیه هستن. کسایی که کارت گرافیک 75 میلیونی 3090 رو هم روی هوا خریدن (کارت 1500 دلاری اینجا 2800 دلار فروش رفت). مردم عادی اصلا هیچ جای اون مثلث نیستن که بخوان با نخریدن چیزیو تغییر بدن چون الآنشم خیلی وقته نمیتونن چیزی بخرن و این باعث نشده شاهد کاهش قیمت باشیم چون کسانی که توی چرخه توزیع هستن از چاپیدن همون 10% راضی هستن. گویا سود خیلی بیشتری هم داره براشون که حاضر نیستن کم کنن.

سلام

والا قیمت ها که به نظرم چسبندگی پیدا کرده و خب قاعدتا 3 ماه طول میکشه

ولی تو این مدت هم به لطف نخریدن ملت توی 2 تا بازار ریزش داشتیم

خودرو بود که البته یک عزیزی اومد یک چیزی گفت دوباره صعودی شد

ولی الان ریزش های جالبی در گوشی داریم

که جالبت ترینش رو من دیروز دیدم

15 آذر رفتیم برای یک عزیزی pro max 12 خریدیم 62 تومن

دیروز رفتیم برای یک عزیز دیگه ای همین گوشی رو خریدیم 46 تومن

یعنی 16 میلیون توی کمتر از یک ماه و قسمت زیباش این بود که pro max 11 رو گرانتر میدادن 😈

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

سلام

والا قیمت ها که به نظرم چسبندگی پیدا کرده و خب قاعدتا 3 ماه طول میکشه

ولی تو این مدت هم به لطف نخریدن ملت توی 2 تا بازار ریزش داشتیم

خودرو بود که البته یک عزیزی اومد یک چیزی گفت دوباره صعودی شد

ولی الان ریزش های جالبی در گوشی داریم

که جالبت ترینش رو من دیروز دیدم

15 آذر رفتیم برای یک عزیزی pro max 12 خریدیم 62 تومن

دیروز رفتیم برای یک عزیز دیگه ای همین گوشی رو خریدیم 46 تومن

یعنی 16 میلیون توی کمتر از یک ماه و قسمت زیباش این بود که pro max 11 رو گرانتر میدادن 😈

سلام

بخشی از قیمت اولیه چون از ابتدا خیلی بالا گفته میشه با گذشت زمان مقداری پایین میاد اما بعد ثابت میمونه تا خیزش بعدی. یعنی حتی بعد از پایین اومدن قیمت شما به دلار حساب بکنین متوجه میشین همونشم گاهی 2 برابر قیمت اصلی داره فروخته میشه.

آقای حسینی خودشون توی لایو گفتن بعضی مهره های کلیدی توی واردات سخت افزار هستن که گاهی میبینن قیمت ها داره میاد پایین چند جا شایعه سازی میکنن بازارو دست کاری میکنن قیمت هارو میکشن بالا. یعنی اینا هرچی کالا گرونتر بشه سود بیشتری میبرن چون همیشه عده ای توی جامعه ما هستن که پول براشون مفهومی نداره فقط میخرن اثباتش هم فروش همین کارت های 40 میلیونی به قیمت 75 میلیون هست. مسببش هم اینه که واردات انحصار چند نفر هست برای همین هرطور حال کنن قیمت میدن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...