رفتن به مطلب

گرانی بی سابقه کارت گرافیک در مدت زمان کمتر از 4 ساعت؟؟؟!!!!!!!!!

arash_aria
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، Games_OD گفته است :

ایسوز شمع اول رو روشن کرد و قیمت سخت افزار رو بالا برد، این طرف هم وارد کننده های عزیز 😎 تا نسیمی بوزه سریعا برای همگام شدن با جهان خودشون رو آپدیت می کنن. داستان قدیمی و تکراری. البته اونور هم همین داستان داره پیاده میشه، دو ماه پیش بعد از اعلام سری 3000 انویدیا کارت های 2080 ti تا 600 دلار هم فروش می رفت، ولی الان همون ها 1200 دلار هم گیر نمیاد، بالا رفتن تب ماین یکی از دلایل اصلی هست.

تب ماین هم که نبود اونور باید خیلی خوش‌شانس می‌بود کسی به یمت واقعی بخره ۳۰۰۰ رو. 

دلیلشم از نظر شخصی من اینه که انویدیا می‌خواست اینجوری باشه تا:

- کارتای ۲۰۰۰ اش فروش بره

- یه عده از طرف خود کمپانی هم این وسط غیر مستقیم گرون بفروشن

چند روز پیش یه عکس منتشر شد از:

۵۰۰۰۰ کارت ۳۰۸۰ در کانتینرها 

لاشی بازی جهانی شده 😜

لینک به دیدگاه

• ارسال 147
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 18 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

تب ماین هم که نبود اونور باید خیلی خوش‌شانس می‌بود کسی به یمت واقعی بخره ۳۰۰۰ رو. 

دلیلشم از نظر شخصی من اینه که انویدیا می‌خواست اینجوری باشه تا:

- کارتای ۲۰۰۰ اش فروش بره

- یه عده از طرف خود کمپانی هم این وسط غیر مستقیم گرون بفروشن

چند روز پیش یه عکس منتشر شد از:

۵۰۰۰۰ کارت ۳۰۸۰ در کانتینرها 

لاشی بازی جهانی شده 😜

آره خود کمپانی ها هم بدشون نمیاد از این موضوع چون ته مونده انبارهاشون سریع تر خالی شد. اون خبر کانتینرها هم چرت درومد و دیبانک شد تا جایی که می دونم. در هر صورت دوباره به نفع سازنده ها و برندها شد 😎 اگه اون طرف تغییرات بصورت خطی باشه، عوضش این طرف بصورت نمایی تغییرات رو حس می کنیم خدا رو شکر 😂نوتوس 100 دو میلیون تومان! حالا خوبه این برند اصلا تو بازارهای جهانی وجود نداره اگه داشت که الان حتما بیشتر قیمت میزدن!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

آره خود کمپانی ها هم بدشون نمیاد از این موضوع چون ته مونده انبارهاشون سریع تر خالی شد. اون خبر کانتینرها هم چرت درومد و دیبانک شد تا جایی که می دونم. در هر صورت دوباره به نفع سازنده ها و برندها شد 😎 اگه اون طرف تغییرات بصورت خطی باشه، عوضش این طرف بصورت نمایی تغییرات رو حس می کنیم خدا رو شکر 😂نوتوس 100 دو میلیون تومان! حالا خوبه این برند اصلا تو بازارهای جهانی وجود نداره اگه داشت که الان حتما بیشتر قیمت میزدن!

همپای نوتوس 100 میشه هایپر تی 20 که 600 میده دیجی کالا .

حالا یه سوال گاماکس تی 200 یا هایپر تی 20 بخرم؟

لینک به دیدگاه

دوستان هر چه بیشتر این تاپیک رو می بینم و می خونم بیشتر اعصابم خرد میشه باور کنین صد جور از این تاپیک دیدم و به هیچ جا نرسیدیم

من نمیفهمم گناه مردم این وسط چیه هنوز دارم با سیستم قدیمیم کار می کنم من هم مثل همه دوست دارم از سخت افزار به روز استفاده کنم ولی چی بگم با این قیمت ها نمی شه چیزی خرید.

لینک به دیدگاه

دوستان این مورد فقط در ایران یا لیون که نیست

قضیه جهانیه و دست منو شمام نیست

همین امازون امارات ببینین قیمتا دوبل شده

دیگه این موارد طبیعی شده و باید یاد گرفت آپدیت شد وگرنا فقط باید افسوس خورد

چطور یه عده از افزایش یا کاهش قیمت ارز دیجیتال سود میکنن شماهم یادبگیرین و سود کنین

نمیشه که هرهفته یه تاپیک زد و بحث کرد که چرا اینجور شد اونجور شد

گریه کردنو بزارین کنار و از شرایط استفاده کنین

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mohammad osmani گفته است :

دوستان هر چه بیشتر این تاپیک رو می بینم و می خونم بیشتر اعصابم خرد میشه باور کنین صد جور از این تاپیک دیدم و به هیچ جا نرسیدیم

من نمیفهمم گناه مردم این وسط چیه هنوز دارم با سیستم قدیمیم کار می کنم من هم مثل همه دوست دارم از سخت افزار به روز استفاده کنم ولی چی بگم با این قیمت ها نمی شه چیزی خرید.

متاسفانه تنها راه برون رفت از این شرایط تغییر رفتار دولت چه در سطح بین المللی و داخلی و قبول شرایط بین المللی و نرمال جهانی و بستر ایجاد روابط عقلانی و منطقی با همه کشورهای جهان . 

که متاسفانه امکانش نیست در شرایط حال و متاسفانه هر روز توسط جامعه جهانی محکوم و منزوی تر میشیم رتبه پاسپورت ایران 101 همرده بنگلادش و جزو ده رتبه آخر جدول جهانی 😐😐😊😊😊😊

لینک به دیدگاه

واقعا متاسفم برای این مملکت واقعا متاسفم که چرا تو اینجا بدنیا اومدم.کار نمیکنی هیچی نداری کار میکنی هیچی نداری پول جمع میکنی چند ماه دیگه میبینی هیچی نداری جمع نمیکنی که کلا هیچی نداری..مملکت نیست که زندان با زندانبانان دزد و غارتگر

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

همپای نوتوس 100 میشه هایپر تی 20 که 600 میده دیجی کالا .

حالا یه سوال گاماکس تی 200 یا هایپر تی 20 بخرم؟

خیل فرقی نمی کنه، من باشم کولرمستر می گیرم. (نظر شخصی)

لینک به دیدگاه

آقا من الان بودجم میرسه قطعاتی که میخوام رو بخرم (پردازنده، مادربرد، رم، کیس، ssd)

بخرم یا دست نگه دارم ؟!  میترسم یهو گرون بشه نتونم بخرم

از طرفی میگن ارزون تر میشه قیمتا

واقعا گیج شدم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

آقا من الان بودجم میرسه قطعاتی که میخوام رو بخرم (پردازنده، مادربرد، رم، کیس، ssd)

واقعا گیج شدم

نه دیگه پیر مرد مفنگی بد بخت شد ریس جمهور امریکا ترامپم که رفت دیگه بهانه ای نیست

همه چیز باید ارزون بشه دیگه 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

واقعا گیج شدم

شما تاحالا دیدین تو ایران چیزی ارزون بشه؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

شما تاحالا دیدین تو ایران چیزی ارزون بشه؟؟

بله

مرداد ماه برای یکی از دوستام سیستم بستیم

مادربرد X570-F رو خریدیم 11.300 ، الان سایت هایی هستن که تا 9 تومن میدن

ولی خب عوضش کارت گرافیک شده 2 برابر 😂

برای بنده خدا Sapphire RX 5700 XT رو خریدیم 13.500

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

بله

مرداد ماه برای یکی از دوستام سیستم بستیم

مادربرد X570-F رو خریدیم 11.300 ، الان سایت هایی هستن که تا 9 تومن میدن

ولی خب عوضش کارت گرافیک شده 2 برابر 😂

پیر کفتار شده ریس جمهور شیاطین حتما ارزونی میشه .کارت 3090 مفتی میارن نظری میدن 

لینک به دیدگاه

هیچ ارزونی در کار نیست

اگر کسی فکر میکنه که قیمت ها بر میگرده به سال 95 و 96 خیلی ساده داره میبینه قضایا رو

قیمت های دلار در بهترین حالات اینگونه خواهد بود که

پایین ترین حد بین 20 تا 22

حد مقاومتی 25

و هیجانی 27

تنها اتفاقی که میوفته این هست که هیجان بازار تخلیه میشه و قیمت ها به منطق نزدیک میشه

شما هر چیزی که هست ضربدر قیمت دلاریش بکن به علاوه عوارض ببین چی در میاد

به علاوه اینکه برای سال آینده ارز مرجع شده 17500 و رکود و تورم حاصل از کرونا ادامه داره و دولت تماما مالیات و عوارض محور شده

تقریبا عوارض ورودی بیشتر کالا ها رو دارن 2 برابر میکنن

پس اگر دلار پایین هم بیاد با عوارض و تعرفه جبران خواهد شد

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

هیچ ارزونی در کار نیست

اگر کسی فکر میکنه که قیمت ها بر میگرده به سال 95 و 96 خیلی ساده داره میبینه قضایا رو

قیمت های دلار در بهترین حالات اینگونه خواهد بود که

پایین ترین حد بین 20 تا 22

حد مقاومتی 25

و هیجانی 27

تنها اتفاقی که میوفته این هست که هیجان بازار تخلیه میشه و قیمت ها به منطق نزدیک میشه

شما هر چیزی که هست ضربدر قیمت دلاریش بکن به علاوه عوارض ببین چی در میاد

به علاوه اینکه برای سال آینده ارز مرجع شده 17500 و رکود و تورم حاصل از کرونا ادامه داره و دولت تماما مالیات و عوارض محور شده

تقریبا عوارض ورودی بیشتر کالا ها رو دارن 2 برابر میکنن

پس اگر دلار پایین هم بیاد با عوارض و تعرفه جبران خواهد شد

داداش باید ارزونی بشه بایده .

قطعات کامپیوتر تا زمانی که تولید کننده داخلی نداره 

عوارض و اعرفه نباید ببندن .ولی ماشین و کوفت و... باید 

عوارض 10 برابر نه 100 برابر بشه اصلا وارد نشه ماشین 

چون داخلی تولید میکنه .معنی نداره خارجی بخره کسی .

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

ولی ماشین و کوفت و... باید 

چون داخلی تولید میکنه .معنی نداره خارجی بخره کسی

این شوخی بود یا جدی ؟! :|

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

این نظر بنده بود و حقمون هست که وقتی چیزی تولید داخل نداریم بدون عوارض بیارن 

و چیزی که داخلیش فراوانه کسی خارجیشو میخاد مثلا جوراب بیاد ترکیشو بخره 50 هزار تومن 

داخلیشو 20 هزار تومن .این میشه حمایت از تولید داخلی .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

داداش باید ارزونی بشه بایده .

قطعات کامپیوتر تا زمانی که تولید کننده داخلی نداره 

عوارض و اعرفه نباید ببندن .ولی ماشین و کوفت و... باید 

چون داخلی تولید میکنه .معنی نداره خارجی بخره کسی .

اینجا روش این هست که ارتش نه نداره

این تفکر که خودرو وارد نشه تفکر کمونیستی هست 

مثلا شما فکر کن طرف مولتی میلیاردر هست بعد بره دنا پلاس توربو اتوماتیک سوار بشه یا سایپا شاهین؟ 😆

تعرفه در همه جای دنیا ابزاری هست برای حمایت از صنعت داخل و در کنارش درآمدزایی

در کشور ما عوارض و تعرفه کلا برای درآمد هست

مثلا عوارض خروج از کشور یک قانون موقتی برای زمان جنگ بود ولی به صورت غیر قانونی هر دفعه دارن میگیرن و تازه سال آینده به 400 هزار افزایش دادن

ما دید تولیدی در کشور نداریم ما دید خر از پل بگذره و بگیم یک چیزی داریم میسازیم هست و خب در کنارش واردات گسترده

همین خودرویی که شما میگی تولید میکنیم ما در بیشتر قطعاتش محتاج به واردات هستیم(توجه داشته باشید چین هم واردات حساب میشه)

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

این نظر بنده بود و باید وقتی چیزی تولید داخل نداریم بدون عوارض بیارن(یک برند سی پی یو وکارت گرافیک داخلی نام ببرین ) 

و چیزی که داخلیش فراوانه کسی خارجیشو میخاد مثلا یه  جوراب ساده بیاد ترکیشو بخره 50 هزار تومن عوارضشو بده و 

داخلیشو 20 هزار تومن .این میشه حمایت از تولید داخلی .نه اینکه یه سیستم ساده که نیازمونه عوارض بدیم روش /..

عوارضو از پورشه ها و بی ام دبلیوها و لباسهای برند شیطانی امریکایی بگیره دولت نه از ماها 

در 8 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

اینجا روش این هست که ارتش نه نداره

این تفکر که خودرو وارد نشه تفکر کمونیستی هست 

مثلا شما فکر کن طرف مولتی میلیاردر هست بعد بره دنا پلاس توربو اتوماتیک سوار بشه یا سایپا شاهین؟ 😆

تعرفه در همه جای دنیا ابزاری هست برای حمایت از صنعت داخل و در کنارش درآمدزایی

در کشور ما عوارض و تعرفه کلا برای درآمد هست

مثلا عوارض خروج از کشور یک قانون موقتی برای زمان جنگ بود ولی به صورت غیر قانونی هر دفعه دارن میگیرن و تازه سال آینده به 400 هزار افزایش دادن

ما دید تولیدی در کشور نداریم ما دید خر از پل بگذره و بگیم یک چیزی داریم میسازیم هست و خب در کنارش واردات گسترده

همین خودرویی که شما میگی تولید میکنیم ما در بیشتر قطعاتش محتاج به واردات هستیم(توجه داشته باشید چین هم واردات حساب میشه)

میلیاردر پورشه میخاد بسیار هم عالی وقتی خودرو داخلی هست عوراض 300 % بده باید بیاد عوارض و مالیات من که پراید دارم هم بده 

نه اینکه من ضعیف مالیات بدم و اون فرار کنه .مساله حقه ماهاست .بله یه سری چیزا نباد مفت برسه دستشون میلیاردرهارو عارضم که 

کلا محل شک و تردید هست تو رسیدنشون به میلیاردها ریال و تومان .

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

میلیاردر پورشه میخاد بسیار هم عالی وقتی خودرو داخلی هست عوراض 300 % بده باید بیاد عوارض و مالیات من که پراید دارم هم بده 

نه اینکه من ضعیف مالیات بدم و اون فرار کنه .مساله حقه ماهاست .بله یه سری چیزا نباد مفت برسه دستشون میلیاردرهارو عارضم که 

کلا محل شک و تردید هست تو رسیدنشون به میلیاردها ریال و تومان .

برای همه برنامه شاد و مفرح دارن رنگی پنگی

شما بگذار سال دیگه بیاد ببین چطور پوست رو بکنن

در مورد مالیات و عوارض بله ما تا دلت بخواد فرار مالیاتی داریم و تنها کسانی که دارن مالیات میدن قشر کارمند هست که اون هم از فیش حقوقی مستقیم کم میشه

اشتباه نکنید بنده اصلا طرفدار عوارض نیستم چون اگر قرار بود ما سازنده بشیم تو این کمتر از نیم قرن میشدیم

ولی ما باید یک تولید ناقص و محتاج داشته باشیم که در کنارش واردات داشته باشیم برای پر کردن کمبود ها که در کنارش عوارض داشته باشیم برای خرج ها

برای خودرو و مسکن سال آینده برنامه های ویژه ای داریم نه فقط لوکس بلکه نیمچه پری به لوکس گرفته باشه هم برنامه داریم

اون پورشه سواره هم فکر نکن خیلی پول دار بوده بیچاره رفته سال 89 یک باکستر قسطی خریده 130 تومن حالا شده میلیاردر ولی در واقعیت میلیاردر نیست بیچاره چون الان تو خرج اکتان ماشینش مونده

نمیشه گفت پولداری محل شک و تردید هست اگر بشه روی میلیارد یکی اسم گذاشت و برچسب چسبوند روی 500 هزار تومن یکی هم میشه برچسب چسبوند که محل شک هست شاید شب ها میره باند باز میکنه تو سرچشمه و دیوار آب میکنه

لینک به دیدگاه

موجودی رو به پایان کارتهای میان رده بدرد بخور سری 1660 نه آشغالهای 1650 .

قیمت 2060 افسانهایی شد باورتون نمیشه 15 میلیون ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

موجودی رو به پایان کارتهای میان رده بدرد بخور سری 1660 نه آشغالهای 1650 .

قیمت 2060 افسانهایی شد باورتون نمیشه 15 میلیون ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چند ماه بود میخواستم 1060 رد کنم بره یه 1070ti یا قسمت شد 1080 بردارم که به لطف لاشخورهای مملکت منصرف شدم..نه ارزونی درکاره نه ثباتی تازه کفگیر خورده ته دیگ آروم قاشق میزنن صداش درنیاد

به نظرم یدونه کارکرده با گارانتی بگیر تا دیر نشده...بهمن شروع شه میریم برای گرونی شب عید

چقدر تاپیک زده شد برای گرونی تو این 4 5 سال اما کو گوش شنوا

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

دلیل زیاد داره 

۱- یکی افزایش قیمت جهانی به خاطر کاهش قطعات در جهان و خصوصا در ایران

۲- اجازه واردات فقط به افراد کم که سابقه واردات زیادی دارن ( که اخیرا در مورد واردات موبایل این قانون برداشته شد )

۳- ماینینگ

۴- کاهش سیلیکن . چون دستگاه های ماینر سیلیکن زیادی میخوان و الان ماینینگ اوج گرفته دستگاه ماینر زیاد تولید میکنن و سیلیکن زیاد میخرن برای همین روی اکثر قطعات تاثیر میزاره اون سری هم همینطور شد .

۵- کرونا

و .... 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

چند ماه بود میخواستم 1060 رد کنم بره یه 1070ti یا قسمت شد 1080 بردارم که به لطف لاشخورهای مملکت منصرف شدم..نه ارزونی درکاره نه ثباتی تازه کفگیر خورده ته دیگ آروم قاشق میزنن صداش درنیاد

به نظرم یدونه کارکرده با گارانتی بگیر تا دیر نشده...بهمن شروع شه میریم برای گرونی شب عید

چقدر تاپیک زده شد برای گرونی تو این 4 5 سال اما کو گوش شنوا

گزاشتم برای تعویض با یه 1660 تی ای سوپر یا یدونه 2060 اگر کسی بیاد تعویض تا 5 تومنم سر میدم 

ولی نه سری 10 چون پاورم نمیکشه 1070 رو خخخخ

باید یه پاورم بخرم .تازه ماشینمم گزاشتم واسه فروش نمیدونم بره نره ..

لینک به دیدگاه

این روزها وضعیت اقتصادی ایران اصلا جالب نیست، ارز با نوسانات زیادی روبرو بوده و حالت اقتصادی کشور شبیه به کشورهای جنگ‌زده شده است. در این مطلب قصد داریم تا بی‌ارزشی پول و اقتصاد کشور را با اقتصاد آلمان پس از جنگ جهانی اول مقایسه کنیم.

مقایسه وضعیت اقتصادی ایران با کشور‌های جنگ‌زده

این روزها که بیشتر فعالیت‌های مالی از طریق گوشی‌های هوشمند یا کارت‌های بانکی صورت می‌گیرد و شاید بی ارزش شدن پول مانند کشور آلمان پس از جنگ جهانی اول به چشم نیاید. اما اگر بخواهیم به بررسی دقیق این موضوع بپردازیم باید بگوییم که آلمان در دوران جنگ جهانی اول با اینکه خاکش درگیر جنگی نبود اما جنگ، اقتصاد این کشور را نابود کرد و زندگی مردم را روز به روز بیشتر تحت تاثیر قرار می‌داد.

در این دوران، دارو به سختی در کشور یافت می‌شد و در شرایطی که وارداتی انجام نمی‌شد؛ فشار روز به روز بر مردم بیشتر می‌شد. در واقع پس از جنگ جهانی اول در آلمان، قحطی، بیکاری و پول بی‌‌پشتوانه رو به افزایش بود. آلمان پس از جنگ جهانی اول به بدترین حالت خود تبدیل می‌شود و برای نجات خود به چاپ اسکناس می‌پردازد. در واقع راه حال آلمان برای نجات مردم گرسنه‌ی کشور، چاپ اسکناس بی‌پشتوانه است. در این شرایط تعداد چاپخانه‌های پول افزایش یافت و شبانه روز در این کارخانه‌ها پول چاپ می‌شد. در سال ۱۹۱۹ تعداد ۹ مارک آلمان به اندازه ۱ دلار آمریکا ارزش داشت و پس از گذشت ۴ سال از این شرایط سخت اقتصادی یعنی در سال ۱۹۲۳، چهار تریلیون (۴،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) مارک به اندازه ۱ دلار آمریکایی ارزش داشت. این چاپ پول بدون پشتوانه تا جایی ادامه می‌یابد که ذخایر کاغذ نیز در این کشور به پایان می‌رسد و برای چاپ پول پس از کاغذ به ابریشم، چرم، کتان و به طور کلی پارچه روی می‌آورند.

وضعیت اقتصادی ایران

این شرایط اقتصادی، زندگی را برای مردم روزبه‌روز سخت‌تر می‌کرد و مردم صبح که از خواب بیدار می‌شدند، قیمت کالا‌ها صد برابر افزایش یافته بود؛ درست همین شرایطی که در حال حاضر در ایران تجربه می‌کنیم. کارگران برای حمل پول دستمزد خود از گاری استفاده می‌کردند، کارگران روزی دو بار حقوق می‌گرفتند تا قبل از افزایش قیمت‌ها بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند. چنین تورمی هرگز در هیچ کجای جهان دیده نشده بود و تاثیر وحشتناکی بر کشور آلمان داشت. پول آلمان به قدری بی‌ارزش شده بوده که مردم برای روشن کردن آتش به جای هیزم، پول را می‌سوزانند یا برای تزیین خانه و حتی دوختن لباس از پول استفاده می‌کردند.

وضعیت اقتصادی ایران

در این مطلب، از آلمان پس از جنگ جهانی اول یعنی یکی از بزرگترین جنگ‌های تاریخ جهان گفتیم تا اشاره کنیم که شرایط اقتصادی ایران بدون جنگ، شبیه به کشورهای جنگ‌زده در بزرگ‌ترین جنگ‌های جهان بوده و این شرایط روز به روز بدتر می‌شود. در واقع بی‌ارزش بودن پول ایران، تورم، بیکاری، فقر و افزایش قیمت روزانه، فقط ما را به یاد آلمان پس از جنگ جهانی اول می‌اندازد.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...