رفتن به مطلب

راهنمایی در خصوص نصب فن کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت بخیر

یک راست برم سر اصل مطلب

1- فن جلویی کیس که کارش مکش هوا به داخل هست در سایز 240mm وصل شد به هدر CHA_FAN 1

2- فن روی در کیس که اونم مکش هوارو به داخل رو انجام میده در سایز 240mm وصل شد به هدر CHA_FAN 2

3- فن پشت کیس که مکش هوارو به بیرون رو انجام میده در سایز 140mm وصل شد به هدر CHA_FAN 3

4- فن سقفی کیس که مکش هوای به بیرون رو انجام میده در سایز 240mm وصل شد به OPT_FAN 1

5- یه خنک کننده جدا هم برای cpu هست که اونو اصلا در این مطلب کاری نداریم و داره کار خودشو انجام میده :122_boy:

حالا سوال اینجاست به توجه به کارایی که کردم:

- فن هارو به مادربورد وصل کردم به نظرتون بهتره یا مستقیم به پاور؟  اگه مستقیم بهتره ، کدومشون و چرا ؟

- الان از مادربورد تنظیم کردم که اگه دمای کارت گرافیک یا cpu تا 50درجه بود فن ها با 60% توان کار کنن و اگه بالای 60شد دما با 80% توان کار کنن و اگه بالای 70شد دما با 90% توان کار کنن.

به نظرتون اصلا این حرکت تاثیری بر کارایی و خنک کردن داره؟ یا خودمو بازیچه کردم؟ :6_smile:

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sh.Ali گفته است :

سلام دوستان وقت بخیر

یک راست برم سر اصل مطلب

1- فن جلویی کیس که کارش مکش هوا به داخل هست در سایز 240mm وصل شد به هدر CHA_FAN 1

2- فن روی در کیس که اونم مکش هوارو به داخل رو انجام میده در سایز 240mm وصل شد به هدر CHA_FAN 2

3- فن پشت کیس که مکش هوارو به بیرون رو انجام میده در سایز 140mm وصل شد به هدر CHA_FAN 3

4- فن سقفی کیس که مکش هوای به بیرون رو انجام میده در سایز 240mm وصل شد به OPT_FAN 1

5- یه خنک کننده جدا هم برای cpu هست که اونو اصلا در این مطلب کاری نداریم و داره کار خودشو انجام میده :122_boy:

حالا سوال اینجاست به توجه به کارایی که کردم:

- فن هارو به مادربورد وصل کردم به نظرتون بهتره یا مستقیم به پاور؟  اگه مستقیم بهتره ، کدومشون و چرا ؟

- الان از مادربورد تنظیم کردم که اگه دمای کارت گرافیک یا cpu تا 50درجه بود فن ها با 60% توان کار کنن و اگه بالای 60شد دما با 80% توان کار کنن و اگه بالای 70شد دما با 90% توان کار کنن.

به نظرتون اصلا این حرکت تاثیری بر کارایی و خنک کردن داره؟ یا خودمو بازیچه کردم؟ :6_smile:

به مادربورد وصل باشه سرعتش قابل کنترله همونجور که خودتون تنظیم کردید که باعث می‌شه زمان بیکاری سیستم الکی فن‌ها نچرخه و نویز تولید نکنه

می‌تونید حتی برا دمای زیر ۴۰-۵۰ کلا خاموش کنید فن‌های کیس رو

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، MasoudK96 گفته است :

به مادربورد وصل باشه سرعتش قابل کنترله همونجور که خودتون تنظیم کردید که باعث می‌شه زمان بیکاری سیستم الکی فن‌ها نچرخه و نویز تولید نکنه

می‌تونید حتی برا دمای زیر ۴۰-۵۰ کلا خاموش کنید فن‌های کیس رو

ممنون از شما

سوال همیشگی منم این بوده که اگه در دمای زیر 40 50 خاموش کنم، خود مادربرد و هارد مقداری دماشون بالاتر نمیره؟ و چیزی مثل cpu و گرافیک باعث نمیشه زودتر به دمای 50 برسن اگه فن ها خاموش باشه؟ یا نه تاثیر گذار نیست و کلا خاموش بزارم به نظرتون؟

تو حالت طبیعی دمای گرافیک 40 و cpu 35 هست، یعنی من تنظیم کنم گه دمای هر یک از اینها اگه به 50 رسید فن رو کار بنداز با 60% مثلا و اگه دما رفت بالای 70 با 90% قدرت فن کار کنه

نظرتون؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Sh.Ali گفته است :

ممنون از شما

سوال همیشگی منم این بوده که اگه در دمای زیر 40 50 خاموش کنم، خود مادربرد و هارد مقداری دماشون بالاتر نمیره؟ و چیزی مثل cpu و گرافیک باعث نمیشه زودتر به دمای 50 برسن اگه فن ها خاموش باشه؟ یا نه تاثیر گذار نیست و کلا خاموش بزارم به نظرتون؟

تو حالت طبیعی دمای گرافیک 40 و cpu 35 هست، یعنی من تنظیم کنم گه دمای هر یک از اینها اگه به 50 رسید فن رو کار بنداز با 60% مثلا و اگه دما رفت بالای 70 با 90% قدرت فن کار کنه

نظرتون؟

ممنونم

اینکه بعد ۵۰ درجه رو چه دوری کار کنه بستگی به قدرت فنتون داره که ۶۰ درصدش چه دوری می‌شه و کافیهریا نه. که باید خودتون بررسی کنید

به این شکل که مثلا ۶۰٪ زیادی بالا نباشه و هی پشت سر هم خاموش روشن نشه و فواصل کار گردنش منطقی باشه یا کلا پیوسته باشه تحت بار

در مورد هارد و ssd هم اونا دماشون فکر نکنم زیاد ربطی به فن داشته باشه. ربط داره البته ولی مثلا ssd در لحظه دماش می‌ره بالا و از طرفی جریان هوای فن کیس هم زیاد تماسی باهاش نداره که شما بخواید اصلا بهش اهمیت بدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...