رفتن به مطلب

ارتقا قطعات در برد عتیقه g31m s2l

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یه سیستم اداری داریم که سال ۹۰ خریدیم خیلی عتیقه است میخوایم نو سازی کنیم ولی فعلا هزینه ها بالاست میخوام بدونم آیا ارزش ارتقا داره قصد دارم پردازنده q9505 یا پایین تر ولی ۴ هسته ای با ۲ تا رم دو ddr2 بندازم روش از آنجا که برد خیلی پایینرده است مشکلی پیش نمیاد؟ 

این برد از اس اس دی های ۲.۵اینچ پشتیبانی میکنه؟ 

و اینکه اون پاور در دسته پاور های قاتل قرار میگیره؟ 

اون اسلات pci-e هم با بقیه فرق داره گیره اش اصلا میاد پایین؟

16104437739907785027283050418793.jpg

16104437848237998473952372782888.jpg

16104438532638816765879813876983.jpg

لینک به دیدگاه

عین برد شما رو فکر کنم دو هفته پیش اسمبل کردم

یه Q9600 پیدا کنید برای سی پی یو عالیه به 9650 و 9770 اگه اشتباه نکنم هم خوبه ولی کم یابه و گرون

رم هم 2 تا چهار گیگ بندازید 2 کاناله 8 گیگ DDR2 بهتون میده

پاور هم نه مشکلی نداره من کیس های افقی کوچیک از اون گرین های قدیمی با پاور 230 هم گذاشتم مشکلی نبود

اس اس دی رو تست نکردم هارد 7200 گذاشتم خوبه مشکلی نیست

اسلات رو دقت نکردم یعنی الان اصلا یادم نمیاد😅 یه 9500GS گذاشتم 512 که خب راضیم برای کار های دسکتاپ با وبگردی خوبه سرعتشم بد نیست

لینک به دیدگاه

سیپ یپ یو q8400 بنداز اونای دیگه خیلی گرونن

رم هم حداقل 4 گیگ میخوای اگه واسه همون کارای اداریه

اس اس دی هم میتونی بندازی یه 120 گیگ بگیر ویندوز و نرم افزار هارو نصب کن

گرافیک هم لازم نداری از همون پدازنده تصویر بگیر وگرنه میتونی 750ti بندازی و یا gt1030 دیگه قوی ترین انتخابی که داری همیناست

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

بعیده که این مادربرد(چیپست) رم 4 گیگ را پشیبانی بکند.ولی چهار تا رم دو گیگ یکسان قدیمی ddr2 مثلا سامسونگ

اس اس دی ساتا و سی پی یو کواد هم روونش میکنند.

ببین اگر بودجه هست یه گراف 1030 هم شایسته و بایسته است.

جان کلام:یعنی اور هال کردن سیستمهای قدیمی بعلت اینکه سیستم نو قیمتش نجومیه کار بیهوده ای نیست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Elderado گفته است :

بعیده که این مادربرد(چیپست) رم 4 گیگ را پشیبانی بکند.ولی چهار تا رم دو گیگ یکسان قدیمی ddr2 مثلا سامسونگ

اس اس دی ساتا و سی پی یو کواد هم روونش میکنند.

ببین اگر بودجه هست یه گراف 1030 هم شایسته و بایسته است.

جان کلام:یعنی اور هال کردن سیستمهای قدیمی بعلت اینکه سیستم نو قیمتش نجومیه کار بیهوده ای نیست.

من عین این یا مشابه اینو داشتم دقیق یادم نیست ولی 8 گیگ رو پشتیبانی میکرد

به نظرم 1030 برای این سیستم زیاده 

لینک به دیدگاه

مادربورد شما فقط تا ۴ گیگ رم ساپورت میکنه

۴ هسته ساپورته

پاور اوکیه نیاز به تعویض نیست‌

گرافیک هم هر گرافیکی که pcie باشه ساپورت میکنه ولی کارتای قوی رو یکم‌ افت کارایی خواهد داشت

Ssd هم جواب میده ولی سرعتش افت میکنه به ساتا ۲ یعنی حدودا نصف

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، hosin گفته است :

سیپ یپ یو q8400 بنداز اونای دیگه خیلی گرونن

رم هم حداقل 4 گیگ میخوای اگه واسه همون کارای اداریه

اس اس دی هم میتونی بندازی یه 120 گیگ بگیر ویندوز و نرم افزار هارو نصب کن

گرافیک هم لازم نداری از همون پدازنده تصویر بگیر وگرنه میتونی 750ti بندازی و یا gt1030 دیگه قوی ترین انتخابی که داری همیناست

یه کارت عهد عتیق کارم مدل gf 8400gs 512mb ddr2 برند xfx فن هم ندارد یدونه vga داره dvi این کارت خوبیه؟ چند می ارزه الان فعلا فقط واسه تصویر دادن لازمش دارم چون این هایی که گفتی گرافیک داخلی ندارن 

و اینکه یه سری کارت 128 مگ 256 تو ایسام هست 150 تومن 50 تومن 200 تومن اینا اعتبار دارن بخری؟ 

این مدل های 9505 و 8400 توی دیجی کالا هست 360 و 790 بعد نظاتو که میخونی اکرثرا مثبت بعضی ها معترض به بسته بندی دستمالی و پلاستیکی خط خش داشتن دست دوم بودن معترضن بعضی ها میگن نیم سوزه و کلا سوخت این حرفا بخرم نخرم ؟

رم تک کاناله بخرم یا بگردم دو کاناله حرفه ای پیدا کنم ؟ واسه کار اداری میخوام 

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من مادربرد با چیپ مشابه دارم،

با رم 4 و یه e8500 یه موقعایی باهاش کاتالوگ میزنم،

gta online و رینبو 6 هم با همین میزنم، با گرافیک gts450، پاورمم 380 وات گرینه و جوابه،

اس اس دی هم انداختم و مشکلی نداره،

همون یه 4 هسته ای بیاد روش و رم 4 گیگ بشه، دیگه به حداکثرکارایی میرسه...

در 22 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

چیپ g31 حداکثر 4 گیگ ساپورت میکنه، در ضمن اصلا چیزی به اسم رم 4 گیگddr2 وجود نداره! فقط یه نوع رم کیگ استون 4 گیگ هست که اونم کنترلر رو عوض کردن که 4 گیگ نشون میده، در عمل همون 2 گیگه!توی قسمت ساپورت لیست مادربرد های ddr2 رو ببینید، اصلا اسمی از رم با ظرفیت 4 گیگ نیاورده!

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

من مادربرد با چیپ مشابه دارم،

با رم 4 و یه e8500 یه موقعایی باهاش کاتالوگ میزنم،

gta online و رینبو 6 هم با همین میزنم، با گرافیک gts450، پاورمم 380 وات گرینه و جوابه،

اس اس دی هم انداختم و مشکلی نداره،

همون یه 4 هسته ای بیاد روش و رم 4 گیگ بشه، دیگه به حداکثرکارایی میرسه...

چیپ g31 حداکثر 4 گیگ ساپورت میکنه، در ضمن اصلا چیزی به اسم رم 4 گیگddr2 وجود نداره! فقط یه نوع رم کیگ استون 4 گیگ هست که اونم کنترلر رو عوض کردن که 4 گیگ نشون میده، در عمل همون 2 گیگه!توی قسمت ساپورت لیست مادربرد های ddr2 رو ببینید، اصلا اسمی از رم با ظرفیت 4 گیگ نیاورده!

بله اشتباه کردم یه لحظه با یک برد DDR3 قاطی کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

بله اشتباه کردم یه لحظه با یک برد DDR3 قاطی کردم

چیز خاصی نیست، منم تازکیا فهمیدم رم ddr2 چهار گیگ وجود نداره! روی همین سیستم خودم قبلا یدونه یک اسلات 4 گیگ بود و به همه میگفتم که من رم 4 ddr2 رو دیدم که هست😜

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

چیز خاصی نیست، منم تازکیا فهمیدم رم ddr2 چهار گیگ وجود نداره! روی همین سیستم خودم قبلا یدونه یک اسلات 4 گیگ بود و به همه میگفتم که من رم 4 ddr2 رو دیدم که هست😜

چه خوب با همین سیستم های عهد عتیق چند تا کارت عتیقه توی ایسام میشه عجب چیزی بست کارت هم کار میکنه ولی دست بزنی دستت میسوزه فن هم نداره 

این عکسش هست

کدوم یکی از مدل های زیر واسش مناسبه و اینکه باید بزارم روی تراشه کارت یا خود هیت سینک؟

مشخصات، قیمت و خرید فن کارت گرافیک مدل QQ | دیجی‌کالا (digikala.com)

https://www.digikala.com/product/dkp-1651766/سیستم-خنک-کننده-کارت-گرافیک-مدل-v9

https://www.digikala.com/product/dkp-2739992/فن-کارت-گرافیک-مدل-v8

41UrwKmQPTL._AC_.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

چه خوب با همین سیستم های عهد عتیق چند تا کارت عتیقه توی ایسام میشه عجب چیزی بست کارت هم کار میکنه ولی دست بزنی دستت میسوزه فن هم نداره 

این عکسش هست

کدوم یکی از مدل های زیر واسش مناسبه و اینکه باید بزارم روی تراشه کارت یا خود هیت سینک؟

مشخصات، قیمت و خرید فن کارت گرافیک مدل QQ | دیجی‌کالا (digikala.com)

https://www.digikala.com/product/dkp-1651766/سیستم-خنک-کننده-کارت-گرافیک-مدل-v9

https://www.digikala.com/product/dkp-2739992/فن-کارت-گرافیک-مدل-v8

41UrwKmQPTL._AC_.jpg

نیاز نیست حتما فن بخرید

یه بار به چنین مشکلی برخوردم، با چسب قطره ای یه فن سیپیو ساده روی هیتسینک گرافیک چسبوندم و برقش هم از پاور گرفتم، دیگه داغی آنچنانی نداشت...

اون فنه هم مال سیپیو سیستم خدابیامرز 20 سال پیشم بود، اونموقعا سیپیو هم مثل کارت گرافیک روی مادربرد نصب میشد، یه کارت بود با یه مشت خازن و مقاومت کج و کوله، با همون چقدر هیت من یک پلی میدادم:(

لینک به دیدگاه

سلام دوستان همین مدل برد وقتی میخوام از طریق فلش ویندوز هفت روش نصب کنم میرم توی بوت منیجر با کلید اف 12 ولی وقتی وارد میشم چند تا گزینه هست USB FDD-USB-HDD-USB-ZIP و غیره اسم فلش من در انها دیده نمیشه همه رو امتحان کردم میره توی یک صفحه سیاه اونجا اسم فلش میاد ولی بعد مثل همیشه میره و ویندوز اکس پی رو بوت میکنه 

هنگام بوتیبل کردن با روفوس MBR رو انتخاب کردم و BIOS OR UEFI هارد رو از سی ام دی چک کردم MBR هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...