رفتن به مطلب

i5 9400f یا rayzn5 2600

Mahdi ZMS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان سر موضوع i5 9400f یا r5 2600 دچار سر درگمی شدم البته فعلا قصد خرید ندارم ولی یک سوال هست برام    انتخاب کدام cpu برای انجام همه کاری البته به جز رندر و آهنگ سازی  کدوم مورد انتخاب بهتری هست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

سلام دوستان سر موضوع i5 9400f یا r5 2600 دچار سر درگمی شدم البته فعلا قصد خرید ندارم ولی یک سوال هست برام    انتخاب کدام cpu برای انجام همه کاری البته به جز رندر و آهنگ سازی  کدوم مورد انتخاب بهتری هست؟

سلام قطعا 2600

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

سلام
توی همه موارد 2600بهتره ولی توی گیم عملکرد 9400f بهتره

لینک به دیدگاه

به جای i3 10100f , 9400f بخر تقریبا تو گیم هم رده هستن در حالی که حدودا ۱ تومن ارزون تره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

توی دسکتاپ عملکرد رایزن بهتره. توی گیم عملکرد intel بهتره. و من به شخصه اینطور فکر میکنم که یه ذره اختلاف توی دسکتاپ چشم گیر نیست ولی یه ذره اختلاف توی گیم چشم گیره و گاها باعث جلوگیری از گلوگاه میشه. پس در نهایت اگه گیمر هستید intel بگیرید حتما.
و دوستمون هم درست میگن به نظرم 10100f بردارید. یا صبر کنید یکی دو ماه دیگ 11100f بردارید. گزینه های بهتری ان

لینک به دیدگاه

یه موضوع دیگه

چرا بین 9100f و 10100f حدودا ۵۰۰ اختلاف هست درحالی که 10100f قوی تره

و سوال دیگر این هست که مادربرد b460 prime plus مناسب i3 10100f هست؟

و سوال بعدی

چرا روی ارزان ترین مادربرد نسل ۱۰ حداقل ۸ فاز وجود داره درحالی که روی ارزان ترین برد نسل ۹ با پسوند mk  فقط ۴ فاز وجود داره ؟؟؟ حتی مصرف cpu ها برابر هست   دلیل این چیه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است :

یه موضوع دیگه

چرا بین 9100f و 10100f حدودا ۵۰۰ اختلاف هست درحالی که 10100f قوی تره

و سوال دیگر این هست که مادربرد b460 prime plus مناسب i3 10100f هست؟

و سوال بعدی

چرا روی ارزان ترین مادربرد نسل ۱۰ حداقل ۸ فاز وجود داره درحالی که روی ارزان ترین برد نسل ۹ با پسوند mk  فقط ۴ فاز وجود داره ؟؟؟ حتی مصرف cpu ها برابر هست   دلیل این چیه؟

معمولا نسل های جدیدتر ارزونتر میشن. الان برای مثال rtx 3070 با قیمت 500 دلار قدرتش از rtx 2080 ti با قیمت 1200 دلار بیشتره. برای همینم بود که گفتم صبر کنید نسل 11 بیاد دو ماه دیگه.
مادربرد h410m-k مناسب هست.
سوال آخرتون هم تخصصی هست بنده سر در نمیارم دوستان انشالله بیان جوابتونو بدن.

لینک به دیدگاه

10400f رو دسته دو با 4 تومن میشه خرید ، که از هر دوی اینها بهتره

لینک به دیدگاه

چرا روی ارزان ترین مادربرد نسل ۱۰  با پسوند mk حداقل ۸ فاز وجود داره درحالی که روی ارزان ترین برد نسل ۹ با پسوند mk  فقط ۴ فاز وجود داره ؟؟؟ حتی مصرف cpu ها برابر هست   دلیل این چیه؟

و سوال بعدی اینه که مادربرد b460 prime plus در کل چطور مادربردی هست

من خودم پرایم دارم و زیاد راضی نیستم ولی چند جا خوندم که پرایم های سری جدید خیلی بهبود یافتن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز نظر من روی 10400f هست هم 6 هسته ایه چون اروم اروم دیگه 4 هسته ای کافی نیست و اینکه 12 رشته هست

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است :

چرا روی ارزان ترین مادربرد نسل ۱۰  با پسوند mk حداقل ۸ فاز وجود داره درحالی که روی ارزان ترین برد نسل ۹ با پسوند mk  فقط ۴ فاز وجود داره ؟؟؟ حتی مصرف cpu ها برابر هست   دلیل این چیه؟

در عوض h310mk قیمتش حدودا 1700 هست در حالی که h410mk حدودا 3600 قیمت داره

لینک به دیدگاه

حالا cpu رو یه کاریش میکنم

تو فکر مادربردم منظورم اینه که i3 10100f با مادربرد حداقلی ۸ فاز کار میکنه ولی 9100f با ۴ فاز درحالی که مصرفشون یکی هست

در 3 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

حالا cpu رو یه کاریش میکنم

تو فکر مادربردم منظورم اینه که i3 10100f با مادربرد حداقلی ۸ فاز کار میکنه ولی 9100f با ۴ فاز درحالی که مصرفشون یکی هست

علت این تفاوت چیه؟

دوستان نظری ندارید؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

علت این تفاوت چیه؟

دوستان نظری ندارید؟

در نسل ۱۰ نسبت به نسل ۹ پردازنده ها دو برابر ترد بیشتر و همچنین توربو بوست بالاتری دارن شاید بخاطر اونه یا شاید این کارو کردن تا تو این مادربرد ها از پردازنده های بالا رده هم بشه استفاده کرد مثل i5 البته به غیر از سری K

ویرایش شده توسط Aminj
لینک به دیدگاه

یک سوال دیگر

کدام باندل بهتر هست؟

i3 9100f with rog strix b365f 

i5 9400f with b360 tuf gaming

i3 10100f with b460 prime plus

کاربری برای گیم و کار های اداری 

کارت گرافیک هم به احتمال زیاد Rtx 2060s تهیه خواهد شد

دوستان نظری ندارید؟

لینک به دیدگاه

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-9400F-vs-AMD-Ryzen-5-2600/4051vs3955

این لینک رو بررسی کنید. برای بازی که مشخصه اینتل بالاتره

برای رندر باید توان پردازشی چند هسته رو در قسمت‌های پایین‌تر صفحه بررسی کنید که نشون می‌ده خیلی به هم نزدیکن ولی رایزن درصد کمی بهتره

در کل برای بازی اینتل و برای رندر رایزن رو نشون می‌ده این نتیجه

لازمه ذکر کنم از نظر بنده این نتیجه خیلی معتبرتر از بنچ‌مارک‌های جداگانه هست، چون از روی سیستم افراد حقیقی استخراج شده و پردازش آماری شده

لینک به دیدگاه

سلام وقتت بخیر

به نظر من هر کاری میکنی سی پیو چهار هسته ای نخر اصلا جالب نیست من قبلا i3 9100f داشتم واقعا تو بازیها اذیت میکرد ارتقا دادمش به i5 9400f واقعا خیلی بازی کردن برام بهتر شده دیگه تو Ultra مشکل ندارم 

الان قیمت i5 9400f اومده پایین واقعا ارزش خریدش بیشتره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...