رفتن به مطلب

9400f بخریم یا 10100f ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

معمولا نسل های جدید خیلی سخت کارکردشون گیر میاد  آدمی مثل من که نسل ۱۰ رو خریده به این زودی ها نمیفروشتش😅😅

سلام فن 1155‌یا‌1151 هم می خوره به این نسل 10

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

کولرهاش میخوره پس اینم میخوره...ما میگیم خورد شما هم بگو خورده😁

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

کولرهاش میخوره پس اینم میخوره...ما میگیم خورد شما هم بگو خورده😁

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام به احتمال 99 درصد نصب میشه

لینک به دیدگاه

دوستان بین 3100 و 3200g کدوم برای گیم بهتره و یا کلا ک دو م ارزش خرید داره. من موندم بین این دو تا؟ 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

دوستان بین 3100 و 3200g کدوم برای گیم بهتره و یا کلا ک دو م ارزش خرید داره. من موندم بین این دو تا؟ 

با توجه به چند تا مقایسه ای که دیدم:

به نظر میرسه 3100 برای کسایی که کارت گرافیک مجزا دارن بهتره نسبت به 3200g حدود 20 30 درصد و 3200g چون همراهش گرافیک داخلی قوی ای داره برای کسایی که نمیخوان گرافیک مجزا بخرن بهتره.

توی تست هایی که دیدم قدرت گرافیک داخلی سی پی یوی 3200g در حد 1030 یا یه مقدار جزئی ضعیف تر از اون هست که خیلی خوب هست.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

با توجه به چند تا مقایسه ای که دیدم:

به نظر میرسه 3100 برای کسایی که کارت گرافیک مجزا دارن بهتره نسبت به 3200g حدود 20 30 درصد و 3200g چون همراهش گرافیک داخلی قوی ای داره برای کسایی که نمیخوان گرافیک مجزا بخرن بهتره.

توی تست هایی که دیدم قدرت گرافیک داخلی سی پی یوی 3200g در حد 1030 یا یه مقدار جزئی ضعیف تر از اون هست که خیلی خوب هست.

پس 3100 حالا جدای از گرافیک داخلیش به‌صرفه تره؟ من دیگه تا 5 سال نمیتونم ارتقا بدم.پس بخرمش بره؟ 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

فن نمیدونم منظورت دقیقا چیه ولی من یه ایرکولر کولرمستر دارم برای 775 و 115X که 1200 نخورد 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

پس 3100 حالا جدای از گرافیک داخلیش به‌صرفه تره؟ من دیگه تا 5 سال نمیتونم ارتقا بدم.پس بخرمش بره؟ 

3100 گرافیک داخلی نداره. 3200g گرافیک داخلی داره.

ظاهرا پردازنده خوبیه 3100 هم ولی یه مقدار از 10100 و 3300x ضعیف تر هست

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

درود

بله میخوره

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

3200g در حد 8100 اینتله گرافیکشم تقریبا در همون حده این که میگن در حد 1030 هست درست نیست خیلی ضعیف تره.3350g  هم گزینه خوبیه چهار هسته و هشت رشته همون پردازنده 3100 هست به اضافه گرافیک داخلی 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، armin60 گفته است :

3200g در حد 8100 اینتله گرافیکشم تقریبا در همون حده این که میگن در حد 1030 هست درست نیست خیلی ضعیف تره.3350g  هم گزینه خوبیه چهار هسته و هشت رشته همون پردازنده 3100 هست به اضافه گرافیک داخلی 

در 1 ساعت قبل، morteza pc گفته است :

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs-AMD-RX-Vega-8-Ryzen-iGPU/m283726vsm441833

با توجه به بنچمارک های این وب سایت که نسبتا هم معتبر هست گرافیک داخلی 3200g در بازی های csgo و league of legends و minecraft در وضوح فول اچ دی به طور متوسط 61 و 70 و 72 فریم داده در حالیکه گرافیک 1030 تونسته در همین گیم ها به ترتیب 87، 102 و 112 فریم بده. 

البته تست های دقیقترش هم توی یوتیوب هست میتونید ببینید و تصمیم بگیرید.

البته برای شما که چندین سال میخواید نگهش دارید شاید بهتر باشه سی پی یوی قوی تری ببندید تا این که به فکر گرافیک آنبورد قوی تر باشید.

لینک به دیدگاه

اقا اطلاعی از سی پی یو های رایزن ندارم..ولی 10100 رو بخرین شک نکنین در خریدش کارایی و اف پی اسش در حد i7 7700 عه..عاشقش میشین.

درمورد گرافیک داخلی این سی پی یو در اینحد بگم که من چند روز گراف رو سیستم نبود و از گرافیک داخلیش استفاده میکردم توی سی اس گو در کمترین رزولوشن که 1280*720 و همه چی روی وری لو بزور 60 تف پی اس میداد

لینک به دیدگاه

در در 26 دی 1399 در 15:16، indianboy گفته است :

آخه من دیگه معلوم نیست کی ارتقا بدم. سیستم قبلیم 3470 بود که خیلی سال پیش خریده بودم و نیازی به ارتقا نمیدیدم واقعا

3100 که از 10100f قیمتش بیشتره و کارایی کمتری هم داره. فقط فکر میکنم مادربرداش ارزونتر بیفته

حقیقت خودم به یه دلایلی از قدیم به amd علاقه داشتم ولی خب قیمت های سی پی یوهاش خصوصا توی ایران و حتی خیلی کشورهای دیگه با اون قیمت رسمی که قرار بوده فروخته بشه تفاوت خیلی زیادی داره و واقعا صرفه خرید نداره. البته دیدم توی ریویورها خیلیا توصیه میکنن و میگن خیلی بهتره و بصرفه تره ولی بحث اینه که اونها توی کانادا و آمریکا هستن و خود شرکتها براشون رایگان میفرستن و اینها هم بر اساس قیمتی که شرکت amd اعلام میکنه حساب کتاب میکنن و میگن بصرفه است.

برای بازار یه پیش بینی معمول میشه کرد که با توجه به اومدن بایدن احتمالا نرخ های ارز کاهشی یا لااقل ثابت باشه و موجودی بیشتر بشه (در صورتی که موجودی جهانی مشکلی پیدا نکنه) ولی مشکل اینه که اتفاق های ناگهانی یا سیاست های خلق الساعه رو نمیشه پیش بینی کرد. مثلا یدفعه فردا تصویب میشه که مین و پردازنده مشابه داخلی داره و وارداتش ممنوعه. دیگه حساب کنید که وضعیت چی میشه.

پردازنده های اینتل قدیمی هستند مثلا همین 10100 همون ای فایو سری شش چهارده نانومتری هست که اینتل با فرکانس بالاتر و اندکی تغییرات  داره عرضه میکنه من خودم 9100 تست کردم توی بازیهای سنگین خیلی داغ میکنه و نوسان فریم زیادی داره کارت مورد استفاده هم 2060 گیگا بود در نتیجه هزینه فن هم به هزینه هاتون اضافه میشه و یا باید صدای زیاد فن فابریک رو تحمل کنید در حال حاضر که پردازنده 3100 هفت نانومتری  قیمتش حدود 2800 هست دیگه منطقی برای خرید اینتل وجود نداره اون چند فریم بیشتر هم ارزش هزینه برای فن جداگانه را نداره 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، armin60 گفته است :

پردازنده های اینتل قدیمی هستند مثلا همین 10100 همون ای فایو سری شش چهارده نانومتری هست که اینتل با فرکانس بالاتر و اندکی تغییرات  داره عرضه میکنه من خودم 9100 تست کردم توی بازیهای سنگین خیلی داغ میکنه و نوسان فریم زیادی داره کارت مورد استفاده هم 2060 گیگا بود در نتیجه هزینه فن هم به هزینه هاتون اضافه میشه و یا باید صدای زیاد فن فابریک رو تحمل کنید در حال حاضر که پردازنده 3100 هفت نانومتری  قیمتش حدود 2800 هست دیگه منطقی برای خرید اینتل وجود نداره اون چند فریم بیشتر هم ارزش هزینه برای فن جداگانه را نداره 

ممنونم از توضیحاتت 😍پس به نظرتون با این وضع قیمتا 3100 نهایت تا 5 سالو جواب میده؟ الان اکثر سایتا دارن 3100 با مینبرد میفروشن تکی نمید نش. جایی رو سراغ دارین تکی بفروشن 

در 14 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs-AMD-RX-Vega-8-Ryzen-iGPU/m283726vsm441833

با توجه به بنچمارک های این وب سایت که نسبتا هم معتبر هست گرافیک داخلی 3200g در بازی های csgo و league of legends و minecraft در وضوح فول اچ دی به طور متوسط 61 و 70 و 72 فریم داده در حالیکه گرافیک 1030 تونسته در همین گیم ها به ترتیب 87، 102 و 112 فریم بده. 

البته برای شما که چندین سال میخواید نگهش دارید شاید بهتر باشه سی پی یوی قوی تری ببندید تا این که به فکر گرافیک آنبورد قوی تر باشید.

اصلا گرافیک داخلیش برامهم نیس. 

مهم ف

در 15 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

مهم فریم و کارایشه برام. فک کنم شما قصد تهیه گرافیک جدا ندارین مگه. 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

ممنونم از توضیحاتت 😍پس به نظرتون با این وضع قیمتا 3100 نهایت تا 5 سالو جواب میده؟ الان اکثر سایتا دارن 3100 با مینبرد میفروشن تکی نمید نش. جایی رو سراغ دارین تکی بفروشن 

اصلا گرافیک داخلیش برامهم نیس. 

مهم ف

مهم فریم و کارایشه برام. فک کنم شما قصد تهیه گرافیک جدا ندارین مگه. 

از اینجا سوال کن بعضی وقت ها یدونه مادربرد جدا میفروشن شانسی دارند البته اگر باند از خودشون بگیری هم خوبه 

https://mahbodit.com/product/پردازنده-ای-ام-دی-مدل-Ryzen3-3100-AM4 

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، armin60 گفته است :

اگر منظورتون از قدیمی بودن 14 نانومتری یا 7 نانومتری بودن هست بله هنوز داره از سیستم تولید قدیمی تر استفاده میکنه. ولی همه میدونن که 14 یا 7 نانومتر برای ما در عمل تفاوت چندانی نمیکنه و کارایی نهایی هست که تعیین کننده است.

https://www.youtube.com/watch?v=8QOjYhFlbxQ

اینجا سه سی پی یوی 10100 و 3300x و 3100 با هم مقایسه شدن در چندین بازی. میتونید خودتون با سرچ کردن توی یوتیوب مقایسه های بیشتری هم ازش ببینید.

البته بله همراه داشتن فن باکیفیت همراه باکس به نظرم خیلی مهمه. چون داداشم 9100f داره و توی گیم صداش بلند میشه فن استوک. ولی هنوز نمیدونم کیفیت فن های همراه amd چطور هست...

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، armin60 گفته است :

پردازنده های اینتل قدیمی هستند مثلا همین 10100 همون ای فایو سری شش چهارده نانومتری هست که اینتل با فرکانس بالاتر و اندکی تغییرات  داره عرضه میکنه من خودم 9100 تست کردم توی بازیهای سنگین خیلی داغ میکنه و نوسان فریم زیادی داره کارت مورد استفاده هم 2060 گیگا بود در نتیجه هزینه فن هم به هزینه هاتون اضافه میشه و یا باید صدای زیاد فن فابریک رو تحمل کنید  

دما 9100f تا چند میره؟

ویرایش شده توسط Mahdi ZMS
لینک به دیدگاه

سلام دوستان راهنمایی میخوام برای تصمیم گیری 

الان گرافیک gtx 970 دارم یه خنک کننده هم دارم میخوام الان پردازنده و رم و مادربورد رو ارتقا بدم و اگه شد چند سال بعد گرافیک رو ارتقا بدم ، برای اینکه چند سال برام جوابگو باشه نظرتون چیه چکار کنم 

استفاده رو برای گیمهای انلاین مثل کالاف با فریم ریت خوب میخوام و مانیتور هم حداکثر فول اچ دی

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است :

دما 9100f تا چند میره؟

تو کارای سنگین مخصوصا بازی با فن فابریک تا 87 بالا میره 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، armin60 گفته است :

تو کارای سنگین مخصوصا بازی با فن فابریک تا 87 بالا میره 

گل پسر مطمئنی کولینگ کیس مناسبه؟

این دمایی که میگی مال 10900K هست تازه اون 82 هست

این سی پی یو بین 66 تا 72 باید بگیره

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

گل پسر مطمئنی کولینگ کیس مناسبه؟

این دمایی که میگی مال 10900K هست تازه اون 82 هست

این سی پی یو بین 66 تا 72 باید بگیره

دقیقا همین دما رو داشتم البته موقعی که در کیس باز بود  83 بود تازه یدونه  فن 12 سانتی بالای کیس بود قبلا  هم i7 7700 داشتم اون که دیگه بخاری برقی بود تا 95-98 بالا میرفت باورتون نمیشه از اونایی که دارند بپرسید .فن های فابریک اینتل تو کارای سنگین اصلا جواب نمیده مخصوصا اگر یه گرافیک قوی هم زیرش باشه که گرمای خودشو به سی پی یو بده فقط به درد افیس و بگردی میخوره 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، armin60 گفته است :

دقیقا همین دما رو داشتم البته موقعی که در کیس باز بود  83 بود تازه یدونه  فن 12 سانتی بالای کیس بود قبلا  هم i7 7700 داشتم اون که دیگه بخاری برقی بود تا 95-98 بالا میرفت باورتون نمیشه از اونایی که دارند بپرسید .فن های فابریک اینتل تو کارای سنگین اصلا جواب نمیده مخصوصا اگر یه گرافیک قوی هم زیرش باشه که گرمای خودشو به سی پی یو بده فقط به درد افیس و بگردی میخوره 

سلام.دوست عزیز یا خمیر سیلیکون اصولی زده نشده،یا فن درست نصب نشده بوده،چون چندین مورد ۹۱۰۰F با فن فابریک روی مین H310 تا Z390 تست کردم،زیر تست استرس که بیشترین فشار ممکن وارد میشه،بعد چندین دقیقه حداکثر ۷۴ درجه سلسیوس میشد...

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، armin60 گفته است :

دقیقا همین دما رو داشتم البته موقعی که در کیس باز بود  83 بود تازه یدونه  فن 12 سانتی بالای کیس بود

درود

عزیز مطمینی اصلا فنی رو cpu نصب بوده؟😅😅

این یه cpu هست که فن خود اینتل هم براش زیاده من تو سنگین ترین تست ها ندیدم دما از 64 بیشتر بره

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

4.thumb.jpg.c4ce27392d7bb209cda95dc40f14dec8.jpg

مقایسه سی پی یوهای مختلف خصوصا 10100 9100 3100 و 3300x در مجموع 7 بازی مختلف

10100 یک بار با رم 2666 که روی بردهای h410 و b460 محدود به همین هستیم و یک بار با رم 3200 مگاهرتز روی برد z490

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...