رفتن به مطلب

9400f بخریم یا 10100f ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

درود

عزیز مطمینی اصلا فنی رو cpu نصب بوده؟😅😅

این یه cpu هست که فن خود اینتل هم براش زیاده من تو سنگین ترین تست ها ندیدم دما از 64 بیشتر بره

درود 

یعنی سی پی یو شما در گیم سنگین با فن فابریک از 64 بالاتر نمیره ؟تاکید میکنم گیم سنگین منظورم نرم افزار بنچ مارک نیست 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، armin60 گفته است :

درود 

یعنی سی پی یو شما در گیم سنگین با فن فابریک از 64 بالاتر نمیره ؟تاکید میکنم گیم سنگین منظورم نرم افزار بنچ مارک نیست 

به بازی هم مرتبطه بالا رفتن دما..مثلا تو وارزون مصرف 9100f که دارم 70 تا 100 درصد بازی میکنه اما تو بازیهای دیگه بالای 70 درصد نمیره

من با کولرمستر v6 بیشترین دما تو وارزون 55 هست اما رفیقم که اونم 9100f داره بالای 75 میرسه (فن استوک)

حتی فعال یا غیر فعال بودن xmp هم کمی تاثیر داره تو دما

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

4.thumb.jpg.c4ce27392d7bb209cda95dc40f14dec8.jpg

مقایسه سی پی یوهای مختلف خصوصا 10100 9100 3100 و 3300x در مجموع 7 بازی مختلف

10100 یک بار با رم 2666 که روی بردهای h410 و b460 محدود به همین هستیم و یک بار با رم 3200 مگاهرتز روی برد z490

در این تست ها نوع کارت گرافیک خیلی تاثیر داره معمولا این تست ها با یک کارت گرافیک های اند انجام میشه که اگر بخواهیم اون کارت گرافیک رو بخریم حتما سی پی یو بهتری هم خواهیم خرید ولی اگر مثلا از کارت 2060 یا 1660 استفاده بشه نتایج متفاوت خواهد بود و دامنه تغیرات خیلی کمتر خواهد شد مثلا اگر تفاوت فریم دهی 9100 با 10600 در دنیای واقعی حدود شصت فریم بود دنیا گلستان میشد و همه به جای تعویض کارت گرافیک سی پو هاشونو عوض میکردند 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، armin60 گفته است :

در این تست ها نوع کارت گرافیک خیلی تاثیر داره معمولا این تست ها با یک کارت گرافیک های اند انجام میشه که اگر بخواهیم اون کارت گرافیک رو بخریم حتما سی پی یو بهتری هم خواهیم خرید ولی اگر مثلا از کارت 2060 یا 1660 استفاده بشه نتایج متفاوت خواهد بود و دامنه تغیرات خیلی کمتر خواهد شد مثلا اگر تفاوت فریم دهی 9100 با 10600 در دنیای واقعی حدود شصت فریم بود دنیا گلستان میشد و همه به جای تعویض کارت گرافیک سی پو هاشونو عوض میکردند 

بله ولی قاعده تست سی پی یو همین هست که برای فهمیدن نهایت قدرت سی پی یو باید کاری کرد که حتی 1 هزارم درصد احتمال باتلنک توسط گرافیک وجود نداشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

بله ولی قاعده تست سی پی یو همین هست که برای فهمیدن نهایت قدرت سی پی یو باید کاری کرد که حتی 1 هزارم درصد احتمال باتلنک توسط گرافیک وجود نداشته باشه.

درسته ولی این تست ها مصرف کننده رو به اشتباه میندازه بهترین برنامه برنامه بنچمارک که ما چند ساله ازش استفاده میکنیم passmark هست که میتونید دانلود کنید بعد از نصب برید تو قسمت baseline بعد manage baselines بعد توی قسمت advanced search  نوع سی پی یو که میخواهید بخرید و نوع کارت گرافیک رو انتخاب کنید بعد سرچ رو بزنید یه تعدادی سیستم واقعی میاد که این قطعات رو نصب کردند از اونجا میتونید امتیاز مربوط به رم سی پی یو ،3d و...رو ببینید و مقایسه کنید چون دیتا بیس این برنامه از اپلود امتیازهای سیستم های کاربران تشکیل شده کاملا واقعیه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر. شاید سوالم یخورده نامربوط باشه ولی خب به هر حال مربوطه
گرافیک rtx 3070 با 10100f گلوگاه میکنه؟ با 10400f چی؟ کلا چه cpu ای مناسب این گرافیکه؟ کیس قراره بسیار اقتصادی بسته بشه به این هم توجه کنید.

لینک به دیدگاه

در در 28 دی 1399 در 13:49، indianboy گفته است :

4.thumb.jpg.c4ce27392d7bb209cda95dc40f14dec8.jpg

مقایسه سی پی یوهای مختلف خصوصا 10100 9100 3100 و 3300x در مجموع 7 بازی مختلف

10100 یک بار با رم 2666 که روی بردهای h410 و b460 محدود به همین هستیم و یک بار با رم 3200 مگاهرتز روی برد z490

سلام این چه سایتی برادر؟ 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 26 دی 1399 در 14:42، VIP3R گفته است :

اول اینکه اگر برات داشتن گرافیک آنبرد مهم نیست سری اف رو بردار که 500 ارزونتره

بعد هم اینکه گل پسر قیمت ها کاهشی هست ولی نه اینقدر

شما دیگه در کمترین حالت با یک مین داغون H410 هم بخوای ببندی باید حدود 6.500 هزینه کنید

ولی من پیشنهادم این هست که با یک B460 درست درمون خوش قیمت بندازی که حول و حوش 7.500 در میاد

برای گیم همچنان رایزن رو نیستم و کماکان اینتل در گیمینگ قدرتمندتره

سلام. وقت بخیر. 10100 کولر نیاز داره؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، zahra-sean گفته است :

سلام. وقت بخیر. 10100 کولر نیاز داره؟

سلام

من با واتر دارم استفاده میکنم بالاتر از 42 ندیدم

ولی انقدر دما پایین هست که فکر کنم کولر ساده کافی هست

کولر خود اینتل که در جعبه هست من ندیدم تو تست های بقیه بالاتر از 70 بره

لینک به دیدگاه

در در 28 دی 1399 در 14:56، indianboy گفته است :

سلام. چی خریدی آخرش؟

چون منم دارم یک سیستم جدید میگیرم میخاستم ببینم چی انتخاب کردی.

لینک به دیدگاه

در در 23 بهمن 1399 در 00:47، saeed0c گفته است :

سلام. چی خریدی آخرش؟

چون منم دارم یک سیستم جدید میگیرم میخاستم ببینم چی انتخاب کردی.

من دو سه هفته قبل 9400f خریدم. البته بعد از خرید معمولا دیگه زیاد دنبال چک کردن و مقایسه نمیرم و هرچی هست قبل از خرید انجام میدم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

من دو سه هفته قبل 9400f خریدم. البته بعد از خرید معمولا دیگه زیاد دنبال چک کردن و مقایسه نمیرم و هرچی هست قبل از خرید انجام میدم.

منم 9400 انتخاب کردم بیشتر به خاطر این که مادربورد خوب و ارزون برای سری 10 نیست. مبارکه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...