رفتن به مطلب

عدم استفاده کامل برنامه های Corel, Adobe PS, AE ,Pr از پتانسیل پردازنده(کمک از دوستان گرافیست)

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

سیستم به مشخصات زیر داریم که بیشتر از نرم افزار های ویرایش و تدوین که بالا نام برده شد ازش استفاده میشه:

AMD Ryzen 1700
Ram16GB 3000 C16 2*8GB
SSD 250 Samsung 850Evo
HDD 1TB Blue 7200rpm
R9 290 Sapphire
580A EUD

Win10 Ver2004 Build 19041.746

مشکل عدم درگیر شدن کامل منابع سیستم بخصوص پردازنده در حین رندر می باشد. تا جایی که من بررسی کردم پردازنده در فوتوشاپ خیلی موثر و درگیر نیست ولی ارقامی که حین تست میبینم منطقا پایین به نظر میرسه.

image_2021-01-16_16-13-42.png.a9fc9b10af68be886eaaf7f5c9b0e5c7.png

کارهای صورت گرفته:

• آپدیت ویندوز به آخرین بیلد
  • بروزرسانی درایورها و بایوس مادربرد
  • اورکلاک و تیون سیستم در جهت بهبود عملکرد
  • حذف نرم افزار های اضافی و کلین آپ کامل

چند سوال از دوستان گرافیست و بیشتر آشنا به نرم افزار های گرافیکی:

1. برای سیستم بالا از جهت تغییر سخت افزاری اگر پیشنهادی دارید جهت بهبود عملکرد لطفا بفرمایید(خودم به نظرم رسید رم رو 32 گیگ کنیم.)
  2. از ورژن های مختلف پکیج ادوب و کورل ایلاستریتور کدوم رو استفاده کنم که مطمئن بشم از عملکرد نرم افزارها؟
  3. در رندرگیری نرم افزاری های گرافیکی یاد شده معمولا از کدام بخش از منابع سیستم بیشتر استفاده میشه؟ رم، پردازنده یا کارت گرافیک؟
  4. در تنظیمات نرم افزار ها قسمتی برای استفاده بیشتر و بهینه از سخت افزار کدام قسمت ها میشه؟

با تشکر از دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کسی نظری نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام

بنده تخصصی ندارم اما به صوت آماتور کمی کار کرده ام .

چیزهایی که میدونم اینهاست شاید برای شما هم تاثیر داشته باشه .

1. بعضی از افکت ها ، فرمت ها و ... برای تعداد زیاد هسته بهینه نشدن و وقتی ازشون استفاده میشه پردازنده زیر فول لود نمیره .

2. اگر استفاده از قدرت GPU برای رندر گفتن فعال باشه GPU های ضعیف برای سیستم گلوگاه ایجاد می کنند اگر هم ضعیف نباشن باز هم میتونن موجب خارج شدن پردازنده مرکزی از فول لود بشن و بار اصلی رو به دوش می کشن .

3. هسته مجازی گاها موجب بروز مشکل میشه مخصوصا در ای ام دی و تعداد زیاد هسته .

4. عموما برای این مواد رم 32 رو رم حداقلی اعلام می کنن .

لینک به دیدگاه

در در 28 دی 1399 در 10:37، HeX گفته است :

درود

سیستم به مشخصات زیر داریم که بیشتر از نرم افزار های ویرایش و تدوین که بالا نام برده شد ازش استفاده میشه:

AMD Ryzen 1700
Ram16GB 3000 C16 2*8GB
SSD 250 Samsung 850Evo
HDD 1TB Blue 7200rpm
R9 290 Sapphire
580A EUD

Win10 Ver2004 Build 19041.746

مشکل عدم درگیر شدن کامل منابع سیستم بخصوص پردازنده در حین رندر می باشد. تا جایی که من بررسی کردم پردازنده در فوتوشاپ خیلی موثر و درگیر نیست ولی ارقامی که حین تست میبینم منطقا پایین به نظر میرسه.

image_2021-01-16_16-13-42.png.a9fc9b10af68be886eaaf7f5c9b0e5c7.png

کارهای صورت گرفته:

• آپدیت ویندوز به آخرین بیلد
  • بروزرسانی درایورها و بایوس مادربرد
  • اورکلاک و تیون سیستم در جهت بهبود عملکرد
  • حذف نرم افزار های اضافی و کلین آپ کامل

چند سوال از دوستان گرافیست و بیشتر آشنا به نرم افزار های گرافیکی:

1. برای سیستم بالا از جهت تغییر سخت افزاری اگر پیشنهادی دارید جهت بهبود عملکرد لطفا بفرمایید(خودم به نظرم رسید رم رو 32 گیگ کنیم.)
  2. از ورژن های مختلف پکیج ادوب و کورل ایلاستریتور کدوم رو استفاده کنم که مطمئن بشم از عملکرد نرم افزارها؟
  3. در رندرگیری نرم افزاری های گرافیکی یاد شده معمولا از کدام بخش از منابع سیستم بیشتر استفاده میشه؟ رم، پردازنده یا کارت گرافیک؟
  4. در تنظیمات نرم افزار ها قسمتی برای استفاده بیشتر و بهینه از سخت افزار کدام قسمت ها میشه؟

با تشکر از دوستان

سلام وقت بخیر

من با پریمیر و کورل و فتوشاپ کار میکنم چندسالی 

پریمیر تمام تمرکزش با پردازنده اس مخصوصا اگر 4k کار کنین 

درخصوص Corel و فتوشاپ برای این دو نرم افزار خیلی سخت افزار قوی رو درگیر نمیکنن ولی اگر پروژه هایی با افکت و ریزه کاری های زیادی داشته باشین از رم زیادی مصرف میکنن 

لینک به دیدگاه

بنده نیز سیستمی مشابه شما داشتم مشکل اصلی این هست که ادوبی از سال ۲۰۱۴ به بعد متاسفانه نرم افزارهاشو برای هسته های بیشتر بهینه نمیکنه و به نظرم هدفش از این کار مجاب کردن کاربراش برای حساب ادوبی کلوب هست که حق اشتراکی هم اونجا بگیره .

به نظرم بهترین ورژن افتر ۲۰۱۴ بوده برای هسته های بیشتر .

رندر gpu  تو افتر و پریمایر اصلا معنی نداره نهایتا تو‌ ویو پورت تاثیر داشته باشه و پلاکینهای خاص مثل cinema 4d  .

ولی بعضی نرم افزارها مثل تبدیل ویدئو و غیره میتونن از تمام هسته ها استفاده کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 ساعت قبل، Pooria3000 گفته است :

سلام وقت بخیر

من با پریمیر و کورل و فتوشاپ کار میکنم چندسالی 

پریمیر تمام تمرکزش با پردازنده اس مخصوصا اگر 4k کار کنین 

درخصوص Corel و فتوشاپ برای این دو نرم افزار خیلی سخت افزار قوی رو درگیر نمیکنن ولی اگر پروژه هایی با افکت و ریزه کاری های زیادی داشته باشین از رم زیادی مصرف میکنن 

درود مجدد

داخل تنظیمات گزینه ای نداره برای استفاده بیشتر و بهینه تر از پردازنده یا سایه زن های گرافیک؟

لینک به دیدگاه

درود بر شما معین عزیز

سری محصولات شرکت Adobe معمولا از منابع سخت افزاری مخصوصا کارت گرافیک بخوبی استفاده می کنند و اساسا هم با محصولات NVIDIA که هسته های CUDA دارند مچ هستند و با AMD مچ نمیشن و طبق تجربه کاری بنده و دوستانی که از اساتید هنرهای دیجیتال هستند معمولا هم با پردازنده های اینتل بهتر کار می کنند حالا شاید عده ای از دوستان این حرف رو با دلایل تئوری رد کنند و یا قبول نداشته باشند که اون نظر اون دوستانه و محترم هست و ما بحثی در این مورد نداریم ولی در مورد گرافیک صد در صد همونیه که گفتم و در سیستمی که شما گذاشتید کلا AMD محور هست که این برای کار با نرم افزارهای Adobe مناسب و اونطور که باید مچ نیست و همچنین معمولا برای اینکه هنگام کار با این نرم افزارها ( پروژه های نسبتا سنگین به بالا...) Memory Usage به 100% نچسبه و اذیتتون نکنه بهتر رم رو 32Gb کمتر نذارید تا راحت باشید.

نرم افزار های Adobe تو تنظیماتشون برای ست کردن استفاده از قدرت کارت گرافیک (GPU) قسمتی دارند که تو تصویر زیر تنظیمات مربوط به Adobe Photoshop رو گذاشتم که میتونید با زدن کلید های ترکیبی Ctrl+K اون رو بیارید یا از منوی Edit --> Preferences --> General و بعد تو قسمت Graphics Processor Setting اگه کارتتون قابلیت ست شدن در نرم افزار رو داشته باشه ، مدلش نمایش داده میشه و با زدن تیک Use Graphics Processor میتونید از قدرت کارت گرافیکتون استفاده کنید که تاثیرش بسته به کارتتون چشمگیر هست.

تو تصویر زیر اون قسمت مربوط به میزان استفاده از رم رو هم بسته به میزان رمتون میتونید ست کنید که روی 75 ~ 90 رنج خوبیه که هنگام کار با نرم افزار بتونید از نرم افزارهای دیگه هم استفاده کنید.

در قسمت Cash level ،  History & Cash و Cash tile size رو هم هرچه بیشتر بزارید میزان استفاده نرم افزار از منابع سیستمی ( مخصوصا کارت گرافیک ) بیشتر میشه که اون رو با توجه به منابع سیستمیتون میتونید رو Level بالاتر ست کنید و البته در سمت چپ این گزینه ها هم سه تا گزینه انتخابی داره که اولی برای سیستم های ضعیف تر و دومی که پیش فرض خود نرم افزار و سومی هم برای سیستم های قویتر استفاده میشه که البته همونطور که گفتم خودتون میتونید دستی ست کنید.

در قسمت Scratch Disks  هم سعی کنید درایو هایی رو انتخاب کنید که فضای خالی بیشتری دارند و معمولا درایو ویندوز که C هست رو از انتخاب خارج کنید که این براتون بهتره؟! ( تو تصویر اگه می بینید که درایو C انتخاب شده ، بدون شک به دلیل نداشتن فضای کافی روی بقیه درایوها بوده؟!)

خب حالا وقتی که موس رو روی قسمت Graphics Processor Setting میبرید در قسمت Description توضیحات مربوط به تاثیرات استفاده از GPU رو براتون نمایش میده و وقتی که تیک Use Graphics Processor رو میزنید و روی Advanced Setting کلیک کنید پنجره ای باز میشه که در اونجا میتونید تنظیمات رو روی یکی از سه مود Basic , Normal , Advanced بزارید و تنظیماتش رو با توجه به نیازتون ست کنید.

1539173045_PsPreferences.thumb.jpg.b938b428b82705eb6e6257734e6ed268.jpg

حالا با همین سیستم ، اگه نرم افزار Edius رو روش نصب کنید نسبت به نرم افزارهای شرکت Adobe ، میتونید از قدرت سخت افزاری که داره بهتر استفاده کنید؟!

موفق باشید.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...