رفتن به مطلب

چرا با پایین آمدن قیمت ارز قیمت قطعات پایین نمیاد

asghar212
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

چرا با پایین آمدن قیمت ارز قیمت قطعات پایین نمیاد بلکه بعضا بالا هم میره؟

الآن شما ببینید اکثرا دارن میزان واردات رو بهانه میکنن در حالی که به هیچ وجه کمبود قطعات وجود نداره و همیشه همه چیز هست از مغازه ها گرفته تا همین دیوار. والا همین دیوار دارن گرافیک های آن چنانی رو حتی تا 15 میلیون پایین تر از لیون و بقیه جاها میفرشن حضوری حتی مغازه هم دارن میتونید خودتون بعضا پیدا کنید. آخه مگه مردم چک نمیکنن قیمت دلاری رو قبل از خرید؟

حالا همش میگن کارت گرافیک با این که همونم کم نیست خدایی همشون دارن اما بازم بقیه قطعات رو نگاه کنید شما سی پی یو ها رو ببینید اونا رو چرا سایت ها دارن چند برابر میندازن به مردم؟ دلار 31 بود الان شده 21 هنوز که هنوزه هیچی تکون نخورده همین هفته بعضی چیزا گرون تر هم شده. آخه این چه کاریه؟ 

چرا سو استفاده باید بشه از مردمی که دارن توی سختی زندگی میکنن و بعضی ها واقعا نیاز دارن؟ چرا باید مردم مجبور بشن برن دست دوم بخرن که از 10 نفر فروشنده 7 نفرشون دارن جنس رو میندازن به خریدار؟

حلال بودن سود فقط از لحاظ دین و ایمانی نیست بلکه از لحاظ انسانی هم هست. اینکه شما سی پی یو 500 دلاری رو با دلار 22 تومن در میاد 11 تومن ولی با هر چقدر سود و تعرفه و چیز حساب کنی داری میدی 19 تومن نه فقط حلال نیست بلکه انسانیست نیست . این افراد باید مطمئن باشن که اثر این پول ها یک روز اگر در خودشون پدیدار نشه در خانوادشون پدیدار خواهد شد.

از دوستان خواهش میکنم نظرشون رو بگن و امیدوارم فروشندگان سود عادلانه و حلال رو در نظر بگیرن.

ویرایش شده توسط asghar212
  • لایک 4
  • ممنونم 1
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

چون ما مردم؛ با وجود گرانی و قیمت غیر واقعی ...بازم هم کالا با قیمت چند برابر میخریم..

وقتی اینطور باشه...از فروشنده ها کلان گرفته تا فروشنده خرد ...دلیلی نمیبین ک بخوان قیمت هارو پایین بیارن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، persian.ir گفته است :

چون ما مردم؛ با وجود گرانی و قیمت غیر واقعی ...بازم هم کالا با قیمت چند برابر میخریم..

وقتی اینطور باشه...از فروشنده ها کلان گرفته تا فروشنده خرد ...دلیلی نمیبین ک بخوان قیمت هارو پایین بیارن

قطعا خریدارها هم باید از خودشون شروع کنن ولی میبینیم که مثلا الان با وجود کرونا آموزش آنلاین شد. همه مجبور شدن توی خونه موبایل داشته باشن . مدارس که موبایل یا تبلت ندادن پس خانواده ها مجبور شدن بخرن قیمت ها هم چند برابر شد. حتی گوشی که ادعا میشه ایرانی هست رو از قیمت 1900 بردن بالای 4 تومن این یعنی سو استفاده از وضعیت مردم. من خودم معلم هستم مدیرمون میگفت رفته بودم یکی از شرکت های سرویس دهنده اینترنت برای مدرسه تمدید کنم دیدم مادر یکی از بچه ها که میشناختم خانواده فقیری هستن اومده اینترنت بگیره بدبخت با دمپایی پاره میگفت ندارم هر هفته باید بسته بزنم هفته ای خدا تومن. واردات مودم رو بستن انحصاری کردن مودم 100 تومنی شده 700 هزار تومن مودم ساخت داخل شده 600 هزار تومن !!! بقران مردم ندارن اما صداشون هم در نمیاد چون میخوان تو همین نداری هم زندگی کنن دردسر نمیخوان 

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

طرف فروشنده اومده تو قیمت 27 تومن به تعداد بالایی قطعه برا فروش خریده  الان که قیمت شده 22 خب اونم نمیاد ارزون بزنه ضرر کنه  میاد همون قیمت خودشو میزنه  ما بدبخت ها هم میریم با همون قیمت میخریم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

طرف فروشنده اومده تو قیمت 27 تومن به تعداد بالایی قطعه برا فروش خریده  الان که قیمت شده 22 خب اونم نمیاد ارزون بزنه ضرر کنه  میاد همون قیمت خودشو میزنه  ما بدبخت ها هم میریم با همون قیمت میخریم

پس چطور وقتی میره بالا در کسری از ثانیه قیمت هم چند برابر میشه و کاری ندارن با قیمت قبل خرید شده. این که با قیمت قبل خریده شده دیگه نخ نما شده دوست عزیز قیمت باید شناوری داشته باشه با توجه به واقعیات بالا و پایین بشه طرف اگر الان ارز با این نرخ دریافت میکنه پس ضرر نمیکنه اگر تو این نرخ بفروشه و سود هم میکنه چون قراره با همین نرخ جدید خریدش رو انجام بده

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

خودت باشی میای ۲۲ می فروشی با ۵ تومن ضرر 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

عامل اصلی بدبختی یک کشور مردم اون کشورن دولتم مقصر هست درست ولی شما به مردم توجه کنین اکثرا دارن به نوعی سر هم کلاه میذارن به شیوه دلالی هر چیزی هم گرون میشه ملت بیشتر استقبال میکنن و صف میکشن از خودرو و لوازم برقی و خوراکی و هر چی فکر کنین ملت خودشون هم به هم رحم نمیکنن

علت اصلی بی وجدانی و حریص بودن و کمرنگ شدن اعتقادات 

البته بلا به نسبت  عده ای با وجدان و با شرف که اونا هم رفته رفته همرنگ جماعت میشن

در یک کلام از ماست که بر ماست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

ضرری در کار نیست دوست عزیز وقتی قیمت ارز اومده پایین شما هم ارز پایین تر دریافت میکنی و با قیمت پایینتر اون قطعه رو دوباره میخری

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، RMVB گفته است :

چون همه دزدن

دزد

شما پول هدستی که برگردونده شده بهت رو به زور تهدید برمی‌گردونی. درباره دزدی حرف نزن : )))))

• لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

ضرری در کار نیست دوست عزیز وقتی قیمت ارز اومده پایین شما هم ارز پایین تر دریافت میکنی و با قیمت پایینتر اون قطعه رو دوباره میخری

درسته با ارز پایین میخری ولی اون قطعاتی که با ارز بالا خریدی رو باید با ارز پایین حساب کنی واقعا طرز فکر اقتصادی اینه 

در 1 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

شما پول هدستی که برگردونده شده بهت رو به زور تهدید برمی‌گردونی. درباره دزدی حرف نزن : )))))

نمیدونم داستان چیه داداش ولی نگو اینطور تو جمع 💘

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

درسته با ارز پایین میخری ولی اون قطعاتی که با ارز بالا خریدی رو باید با ارز پایین حساب کنی واقعا طرز فکر اقتصادی اینه 

این با همون قطیعاتی که با ارز پایین خریداری شد و با ارز بالا فروخته شد یر به یر که هیچ ، اصلا به چشم نمیاد ، چون اون زمان کلی قطعه با ارز نیمایی وارد شد و با دلار 11 ت فروخته شد ، پس هیچ بهانه ای وارد نیست 

یکی از همین شرکت های گارنتی معروف فقط نزدیک به 4 میلیون یورو ارز دولتی گرفت اگر اشتباه نکنم

ویرایش شده توسط Mahdi D
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

نمیدونم داستان چیه داداش ولی نگو اینطور تو جمع 💘

داستان اینه که جنس رو برگردوندم و رسما گفت پول رو بر نمی‌گردونه. یه چرت و پرتی بهش گفتم به عنوان تهدید و از شانس خوبم باورش شد =))

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Mahdi D گفته است :

این با همون قطیعاتی که با ارز پایین خریداری شد و با ارز بالا فروخته شد یر به یر که هیچ ، اصلا به چشم نمیاد ، چون اون زمان کلی قطعه با ارز نیمایی وارد شد و با دلار 11 ت فروخته شد ، پس هیچ بهانه ای وارد نیست 

ولش داداش بحث داره سیاسی میشه صلوات😁😁

در 2 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

داستان اینه که جنس رو برگردوندم و رسما گفت پول رو بر نمی‌گردونه. یه چرت و پرتی بهش گفتم به عنوان تهدید و از شانس خوبم باورش شد =))

با تهدید پول تو گرفتی 😅😅 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

نمیخوام جوابتو اینجا بدم

اما اول ادب و فرهنگ خانوادگی رو یاد بگیر

لینک به دیدگاه

من که با اینکه ضرر کردم بخاطر پایین اومدن دلار باز از سمتی خوشحال هم شدم گفتم حداقل مابقی قطعاتی که میخوام بخرم

با قیمت مناسب تری تهیه میکنم اما ظاهران هیچی ارزون نشده تو قطعات کامپیوتری 

تازه خبر اومده این پایین اومدن دلار موقتی بوده و قراره دوباره بر گرده به همون روال سابق

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

پس چطور وقتی میره بالا در کسری از ثانیه قیمت هم چند برابر میشه و کاری ندارن با قیمت قبل خرید شده. این که با قیمت قبل خریده شده دیگه نخ نما شده دوست عزیز قیمت باید شناوری داشته باشه با توجه به واقعیات بالا و پایین بشه طرف اگر الان ارز با این نرخ دریافت میکنه پس ضرر نمیکنه اگر تو این نرخ بفروشه و سود هم میکنه چون قراره با همین نرخ جدید خریدش رو انجام بده

خب درستش اینه ولی آدم درست تو این روز ها کم پیدا میشه  طرف قیمتو نمیاره پایین چون به ضررشه  وقتی هم که قیمت میره بالا قیمت رو هم میبره بالا چون به نفعش هست

در 35 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

ولی خب لازم نیست من این کارو بکنم  انبوهی از فروشنده ها این کارو میکنن  نگران نباش جای ما خالی نمیمونه😅

ویرایش شده توسط kiarash917
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

ولش داداش بحث داره سیاسی میشه صلوات😁😁

با تهدید پول تو گرفتی 😅😅 

شما خجالت نمیکشی از داستانی که خبر نداری حاضر جوابی  میکنی ؟

بنده هدست رو از ایشون بدون هیچ دلیلی فقط چون خوششون نیومده پس گرفتم و پولش رو هم بگردوندم

از روز اول هم گفتم برمیگردونم اما چون ایشون بسیار بد صحبت کرد باهاشون جور دیگه ای حرف زدم و فکر کردن واسه تهدید مبلغشون رو برگردوندم !

میتونید از سایت پرشین تولز ببینید با 14 سال سابقه فروشندگی کسی به حرفای چرت شما توجه نمیکنه

و اگر مبلغی برگردونده شده برای وجدان خودم بوده نه اینکه تهدید، الان ملت 100 میلیونشون خورده میشه و دستشون به هیچ جایی نمیرسه و نخواهد رسید

P.n : ایشون پستشون رو پاک کنه بنده هم پاک میکنم برای منحرف نشدن تاپیک

ویرایش شده توسط RMVB
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، RMVB گفته است :

بنده هدست رو از ایشون بدون هیچ دلیلی فقط چون خوششون نیومده پس گرفتم و پولش رو هم بگردوندم

از روز اول هم گفتم برمیگردونم اما چون ایشون بسیار بد صحبت کرد باهاشون جور دیگه ای حرف زدم و فکر کردن واسه تهدید مبلغشون رو برگردوندم !

میتونید از سایت پرشین تولز ببینید با 14 سال سابقه فروشندگی کسی به حرفای چرت شما توجه نمیکنه

و اگر مبلغی برگردونده شده برای وجدان خودم بوده نه اینکه تهدید، الان ملت 100 میلیونشون خورده میشه و دستشون به هیچ جایی نمیرسه و نخواهد رسید

خواهش میکنم بحث خارج از موضوع نکنید و این مطالب رو پاک کنید تا اصل مطلب این تاپیک گم نشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، RMVB گفته است :

داداش  من گفتم اینجا حرفی نزن شما باز از من گله داری معامله بین شما دو تا بود 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، RMVB گفته است :

دوست عزیز الان بحث سر موضوع دیگه هست جای این حرف ها نیست اگه با یک کاربری مشکلی دارین توی پیام خصوصی صحبت کنید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

داداش  من گفتم اینجا حرفی نزن شما باز از من گله داری معامله بین شما دو تا بود 

لطفا بحث خارج از موضوع تاپیک نکنید و این مطالب رو کلا حذف کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

والا از این تایپک ها خیلی هست نمیدونم چرا ادمین ها اجازه انتشار میدن

یدونه تایپک خود ادمین درست کنه بگه اقا بیاید گله هاتونو اینجا بکنید

این فکر کنم 4 یا 5 تایپک در رابطه با موضوع تکراری انتشار میشه

بعد که یه خورده میگذره یا تایپک حذف میشه یا کسی دیگه نمیبینه یکی دیگه ایجاد میشه

فقط یه چیز بگم کسی که یه جنسی براش افتاده 70 میلیون تا اونو همون قیمت نفروشه خرید جدید که ارزون تر باشه نخره چیزی ارزون نمیشه در مملکت ما ک اینجوریه !

• لایک 1
لینک به دیدگاه

درود، متاسفانه بعضی از قطعات مثل کارت گرافیک به دلیل کمیابی قیمت جهانیشون زیاد شده، ولی بعضی دیگه مثل مانیتور که سه برابر قیمت هستش به دلیل اینه که به صورت تکی ارزش وارد کردن نداره و هزینه بار زیادی داره. وارد کننده ها با دونستن این موضوع دارن کلاهبرداری میکنن و هیچ کسم صداش در نمیاد چرا ادامه ندن؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

سلام

چرا با پایین آمدن قیمت ارز قیمت قطعات پایین نمیاد بلکه بعضا بالا هم میره؟

الآن شما ببینید اکثرا دارن میزان واردات رو بهانه میکنن در حالی که به هیچ وجه کمبود قطعات وجود نداره و همیشه همه چیز هست از مغازه ها گرفته تا همین دیوار. والا همین دیوار دارن گرافیک های آن چنانی رو حتی تا 15 میلیون پایین تر از لیون و بقیه جاها میفرشن حضوری حتی مغازه هم دارن میتونید خودتون بعضا پیدا کنید. آخه مگه مردم چک نمیکنن قیمت دلاری رو قبل از خرید؟

حالا همش میگن کارت گرافیک با این که همونم کم نیست خدایی همشون دارن اما بازم بقیه قطعات رو نگاه کنید شما سی پی یو ها رو ببینید اونا رو چرا سایت ها دارن چند برابر میندازن به مردم؟ دلار 31 بود الان شده 21 هنوز که هنوزه هیچی تکون نخورده همین هفته بعضی چیزا گرون تر هم شده. آخه این چه کاریه؟ 

چرا سو استفاده باید بشه از مردمی که دارن توی سختی زندگی میکنن و بعضی ها واقعا نیاز دارن؟ چرا باید مردم مجبور بشن برن دست دوم بخرن که از 10 نفر فروشنده 7 نفرشون دارن جنس رو میندازن به خریدار؟

حلال بودن سود فقط از لحاظ دین و ایمانی نیست بلکه از لحاظ انسانی هم هست. اینکه شما سی پی یو 500 دلاری رو با دلار 22 تومن در میاد 11 تومن ولی با هر چقدر سود و تعرفه و چیز حساب کنی داری میدی 19 تومن نه فقط حلال نیست بلکه انسانیست نیست . این افراد باید مطمئن باشن که اثر این پول ها یک روز اگر در خودشون پدیدار نشه در خانوادشون پدیدار خواهد شد.

از دوستان خواهش میکنم نظرشون رو بگن و امیدوارم فروشندگان سود عادلانه و حلال رو در نظر بگیرن.

چون ثبات اقتصای نیست وارد کننده و ها و کاسب ها و دوستان دلال ریسک نمیکنن قیمت بیارن پایین چون کسی نیست بزنه تو سرشون و بگه اقای کاسب اقای دلای اقای ایکس اقای ایگرگ برنامه چیدیم واسه کاهش نرخ ارز به این دلیل به این سند به این مدرک میخوایم ثبات ببخیشم به بازار جوری که تضمینی دیگه برنگرده بالا.... میدونی مسعله این است! 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...