رفتن به مطلب

چرا با پایین آمدن قیمت ارز قیمت قطعات پایین نمیاد

asghar212
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 51 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

بایدنم یه کره خری بدتر از اونیکی .دلار هزارتومن نه ولی ممکنه بشه صدهزار تومن.

بایدن همون ترامپ شایدم بدتر .مشکل ما برعکس بودن بازار مون یکیش البته 

ترامپ اومد دلار افت ارزش شدید جهانی داشت ایران افزایش داشت

بایدن اومد دلار افزایش چهانی داشت تو ایران افت کرد.

مطمعن باشید دلار افت نخواهد کرد .مگر تو دولت بعدی .

بگزریم .ملت بد بختی هستیم .اجناسی که میخریم با اومدن یه ریس جمهور اون سر دنیا گرون میشه یا ارزون میشه چی بگم.

هیچی نگو داداش همه میدونیم چه خبره نه انقلابی میشه با حرف های ما نه دلاری پایین میاد 

دلار بشه ده تومن جنس ارزون نمیشه خیالت راحت

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

هیچی نگو داداش همه میدونیم چه خبره نه انقلابی میشه با حرف های ما نه دلاری پایین میاد 

دلار بشه ده تومن جنس ارزون نمیشه خیالت راحت

مشکل ما اصلا با قیمت دلار نیست ما میگیم قیمت دلار اصلا همین که هست تعرفه واردات و هر چیزی که در نظر بگیری تا این سایتای فروشنده اصلا سود انگار زیر 70 تا 80 درصد راضی نیستن بعضا سود بیشتر از 100 درصد هست شما ببینید قیمت هارو خدا وکیلی اینی که مردم رو ناراحت میکنه بی انصافی و بی وجدانی فروشنده ها هم هست نه فقط بالا بودن قیمت ارز

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

من خودم واردکننده شخصی ام

واردات دارم خریدار نیست من موندم و کلی جنس انبار شده

منم که سود نمیگیرم اونقدر اینطوری وضعم کساد شده بعد لیون و بقیه با قیمت های 3-4 برابر میفروشند

منم دیگه علاقه ای به واردات ندارم

سلام

به عنوان یک خریدار معمولی میگم راستش 2 تا مسئله هست.

1. چیزی که شما وارد میکنین گارانتی نمیکنین که اگر مشکلی براش پیش اومد تعویض کنین برای همین اکثرا ترجیح میدن پول بیشتری بدن اما 3 سال گارانتی رو داشته باشن.

2. باز مسئله گارانتی رو گاهی میشه نادیده گرفت اما مسئله عدم شناخت هم هست که خیلی مهمتره. من شخصا خیلی علاقه داشتم خریدامو از افرادی مثل شما انجام بدم که 1. با قیمتی نزدیک به واقعیت خرید کنم 2. سود نجومی نره توی جیب دلال و فروشنده 3. جنس روی دستشون بمونه تا قیمتا بیاد پایین. اما خب از طرفی من اشخاصی مثل شمارو نمیشناسم و طبیعتا نمیتونم اعتماد کنم.

اما مثلا حاضرم با واسطه لیون انجام بدم. حاضرم پول قطعه ای رو بدم دست لیون, شما قطعه رو وارد کردی بدی لیون, لیون که تست کرد اوکی بود بفرسته برای من و پولو بفرسته برای شما.

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

سلام

1. چیزی که شما وارد میکنین گارانتی نمیکنین که اگر مشکلی براش پیش اومد تعویض کنین برای همین اکثرا ترجیح میدن پول بیشتری بدن اما 3 سال گارانتی رو داشته باشن.

2. باز مسئله گارانتی رو گاهی میشه نادیده گرفت اما مسئله عدم شناخت هم هست که خیلی مهمتره. من شخصا خیلی علاقه داشتم خریدامو از افرادی مثل شما انجام بدم که 1. با قیمتی نزدیک به واقعیت خرید کنم 2. سود نجومی نره توی جیب دلال و فروشنده 3. جنس روی دستشون بمونه تا قیمتا بیاد پایین. اما خب از طرفی من اشخاصی مثل شمارو نمیشناسم و طبیعتا نمیتونم اعتماد کنم.

اما مثلا حاضرم با واسطه لیون انجام بدم. حاضرم پول قطعه ای رو بدم دست لیون, شما قطعه رو وارد کردی بدی لیون, لیون که تست کرد اوکی بود بفرسته برای من و پولو بفرسته برای شما.

در 47 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

سلام

اصلا واسطه لیون یا جای دیگه برای چیه خودش یک سایت بزنه نماد هم بگیره براش با قیمت منصفانه بفروشه. همه هم حمایت میکنن پیج اینستا و اینا هم میتونه بزنه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

اصلا واسطه لیون یا جای دیگه برای چیه خودش یک سایت بزنه نماد هم بگیره براش با قیمت منصفانه بفروشه. همه هم حمایت میکنن پیج اینستا و اینا هم میتونه بزنه

سلام

لیون الآن اعتبار بالایی داره.

من به شخصیت ایشون شکی ندارم اما قیمتا خیلی بالاست و برای قطعه ای که ده ها میلیون قیمتشه و گارانتی داخلی نداره ترجیح میدم لیون تست کنه تا فرد فروشنده.

لینک به دیدگاه

چون میخوان جنسی که یک بار گرون شده به همون قیمت بفروشن و واردات قطعات هم انحصار 2-3 نفره باهم زد و بند میکنن قیمت ها چطور باشه و کسی دیگه هم اجازه وارد کردن نداره پس قیمت نمیشکنه خود لیون هم دزده مدیرش بیاد همینجا جواب منو بده که اگه دلار میرفت رو 50 باز هم دل دل میکرد برای بالا بردن قیمت یا ثانیه ای میکشید روش؟

داستان مملکت اسلامی ما....

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، zeratuldota گفته است :

چون میخوان جنسی که یک بار گرون شده به همون قیمت بفروشن و واردات قطعات هم انحصار 2-3 نفره باهم زد و بند میکنن قیمت ها چطور باشه و کسی دیگه هم اجازه وارد کردن نداره پس قیمت نمیشکنه خود لیون هم دزده مدیرش بیاد همینجا جواب منو بده که اگه دلار میرفت رو 50 باز هم دل دل میکرد برای بالا بردن قیمت یا ثانیه ای میکشید روش؟

لطفا ربطش ندید به مملکت و دین مردم و ایرانمون. ایران ما باید بری باشه از هر دزد بی سرو پایی و این ما هستیم که باید ایرانمون رو پاک کنیم از این چیزا و اول باید از خودمون شروع کنیم من خریدار از خودم شروع میکنم

لینک به دیدگاه

در در 1 بهمن 1399 در 15:02، hosin گفته است :

کل پیشنهام اینه شل کنید !

اره به همین راحتی شل کنید و لذت ببرید برین تو طبیعیت چایی ذغالی بزنید گور بابای قطعه تکنولوژی این صحبتا

😡😟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

تو این مملکت باید قید گیم و این چیزارو بزنید .. یه تخصصی یاد بگیرید و فرار کنید ..

واقعل مسخرس برای ساده ترین نیاز یه ادم توی بقیه کشورا نشستیم بحث میکنیم :)))))

آفرین گل گفتی دقیقا

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

سلام

سلام خدمت شما

گارانتی که نه والا من اصلا شرکت گارانتی نیستم ولی اگه قطعات گارانتی بین الملل داشته باشن میتونم براتون فعالش کنم و در صورت نیاز خدماتش رو انجام بدم برای پست به اونجا و کار هاش ولی خب هزینه اش با خودتونه

عدم شناخت رو دیگه نمیتونم کاری براش بکنم به اون صورت در حد رعایت قوانین بازارچه لیون و سابقه فروش و وجدان خودم بیشتر نمیشه

البته ما شرکتمون تو تهران هستش از همونجا هم ارسال میکنم با آدرس همونجا ولی خب باز اعتبار در حد ایگرد نمیشه

برای واسطه اقا حامد هستن توی فروم میشه اینطوری کار کرد ولی زحمت تست قطعه با شما میشه

در 2 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

والا من شخصی و سفارشی خیلی محدود وارد میکنم در حدی نیست که بخوام سایت بزنم و پیج و اینا هر 3 الی 6 ماه یه سری واردات اصلی دارم یه بخش کوچکیش هم میتونم اینطوری بیارم که معمولا خودم با پتانسیل بازار میسنجم یا سفارش میگیرم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

مشکل ما اصلا با قیمت دلار نیست ما میگیم قیمت دلار اصلا همین که هست تعرفه واردات و هر چیزی که در نظر بگیری تا این سایتای فروشنده اصلا سود انگار زیر 70 تا 80 درصد راضی نیستن بعضا سود بیشتر از 100 درصد هست شما ببینید قیمت هارو خدا وکیلی اینی که مردم رو ناراحت میکنه بی انصافی و بی وجدانی فروشنده ها هم هست نه فقط بالا بودن قیمت ارز

دقیقا ... اصلا دلار 30 تومن اما سود وحشتناکشون ما رو میکشه و بیانصافیشون ما رو ناراحت میکنه کاشکی یکم به ما رحم میکردن

الان قیمت گرافیک روزی نیم میلیون میره روش درحالی که یک فرد بی پول کارگر در آمریکا با حقوق دو روزش میتونه یه گرافیک بهتر از 1060 بگیره و ما با حقوق پنج ماهمون میتونیم همون گرافیک رو بگیریم ......... چقدر بدبختیم خداوکیلی؟؟😣😣

خیلی نامردن ... امیدوارم این ظلم هایی رو که به مردم میکنن خدا ازشون بگیره.

من الان سیم شارژر گوشیم خرابه بزور شارژ میکنه و هارد گوشیم که هفت ساله دارم ازش استفاده میکنم خرابه و بزور کار میکنه و کارت گرافیکم هم چون دست تو خریدم دچار مشکل شده و باید اینارو درست کنم .....

خیلی باید پول بدم برا همینا . . .

درحالی که تو کشور های دیگه مردمشون با پول آدامس ما شارژر میخرند با پول پیاز و سیبزمینی ما گوشی میخرند و با پول یک کیلو گوشت ما یک rx 470 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، .km گفته است :

الان قیمت گرافیک روزی نیم میلیون میره روش درحالی که یک فرد بی پول کارگر در آمریکا با حقوق دو روزش میتونه یه گرافیک بهتر از 1060 بگیره و ما با حقوق پنج ماهمون میتونیم همون گرافیک رو بگیریم ......... چقدر بدبختیم خداوکیلی؟؟😣😣

سی پی یو 500 دلاری دارن بالای 17 تومن میدن 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

دوست عزیز این همون چیزی هست که فروشنده ها و سایت دار ها میخوان. انحراف از اصل موضوع. باید اصل موضوع یعنی گرانفروشی اینها رو مد نظر قرار بدیم و به همه برسونیم نه مطالب دیگه رو مطالب دیگه مطمئن باش جاهای دیگه داره در موردش بحث میشه کم هم نیست. اصلا در این فروم فقط و فقط باید در مورد گرانفروشی قطعات باشه و لاغیر.

در همین حال, از پریروز تعدادی 3080 موجود شد که تعدایش کلا فروش رفت و ناموجود شد الآن چند مدل مونده که احتمالا تا فردا تموم شده باشه.

امروز 3090 هم روی فروشگاه بود 93 تومن که اونم تموم شد.

فکر نمیکنم کل فروم درباره قیمت صحبت کنن تاثیری روی قیمت ها داشته باشه چون جنسا راحت داره فروش میره.

لینک به دیدگاه

اینجا چند تا مسئله مطرحه 

شاید بگی نباید جنسی رو که خیلی وقت پیش با دلار ارزون وارد کردی با قیمت دلار روز بفروشی و این دزدیه ولی خب ایران مثل کشور های با ثبات نیست اگر به اون قیمت قدیم بفروشی نه قانونی هست نه دولتی و تحریم هم هستیم باید بری با قیمت بالا بیری

و اینکه اگر دلار بیاد پایین میدونیم همیشگی نیست و دوباره میره بالا یه تب هست میگذره پس وارد کننده هم نمیتونه بر این اساس قیمتش رو بیاره پایین چون باید با قیمت بالا بعدا بخره

ولی هیچکدوم از این ها واسه دلال های هموطن صدق نمیکنه چون اینا برخی جنس هارو با دلار 100 تومنی یا 200 تومنی حساب میکنن صرر در کاروشن معنی نداره اونقدر سود حرام ازین راه بدست میارن و در مواقع گرونی استفاده میکنن که نیمشه بیای بگی حساب کتاب دارن و اگر دلار بیاد پایین جنس رو ارزون کنن ضرر میکنن اصلا این حرف هارو قبول نکنید 

بهترین راه خرید از کسانی هست که مستقیم وارد میکنن از دوبی امارتت چین و غیره چون میدونیم اینا با کشتی و لنج وارد نمیکنن مافیا نیستن و دو مسئله اول هم در قبالشون صدق میکنه جوری نیست بیان با دلار 100 تومن بفروشن

شهرستان ها وضع واقعا افتضاحه رم ddr2 رو یجا میدن 300 یجا 200 یجا 150 

میخوای اس اس دی بخری یه نگاه به دیجی کالا میکنه هر چی اونجا زده رو 100 تومن میذاره روش بهت قیمت میده 

بازار افتاده دست یه مشت دزد وارد کننده با انصاف که تعداد زیاد وارد کننده واسه تامین بازار وجود نداره

بجز کلان شهر ها 

خیلی ها چد تا موس کیبورد میارن بعد رو مغازه میزنن پیسی قطعات کامپیوتر سخت افزار لپتاپ هارد و این چرت پرت ها

در این میان وارد کننده ها و فروشنده ها و خره فروشی ها هم از فرصت استفاده میکننیجوری بعضی کالا هارو قیمت میزنن انگار توهم دارن 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

خداییش خورده فروش یا سایتها مثلا لیون بدلایلی سودشون نهایتا 20% خیلی ناچیزه نصبت به تامیین کننده 

مغازه دار قیمت نمیتونه تعیین کنه و سود کمی میبره .خورده فروش .حتی دیجی کالا هم کالاهاشو دیگه نمیخره

بلکه فروشندهها اونجا مغازه مجازی دارن و هیچ نوع دخلی در تعیین قیمت ندارن و سودشون ثابته .

دلایلشم مشخصه .یکیش همین قیمت مذخرف قطعات دیگه نمیخرن بلکه جنس شمای وارد کننده رو میزاره تو مغازش

میفروشه و اختیاره اون 20% سودش داره که همین 20% در بعضی قطعات به 10 میلیونم میرسه و اون فروشنده

فقط اختیار اون 10% رو داره و اینجا رقابت شروع میشه .و مجبورن سودو بگیرن که نگیرن بد بخت میشن .

که همین درسته .اشتباه زمانی بود که من رفتم رم خریدم و امثال من و خوردیم یعنی زدنمون زمین .

الان شده مثل سوپر مارکت و لیون و دیجی کالا هم نهایتا در حد جامبو و کوروش هستند .

جنساشونو تامیین کننده میده و سود اونها مشخصه هست .اصل مبلغ جیب وارد کننده میره نه خورده فروش 

قبول دارم مبلغ سودشون تا 20 میلیونم میرسه .مثلا کارت 60 میلیون تومنی 12 میلیون سودشه

و مغازه دار لنگ باشه اونو میتونه 52 میلیون بفروشه یا اصلا 50 تومن بفروشه بدون سود 

تامیین کننده میگه به من چه من 50 تومنمو میخام تو سودتو بگیر یا نگیر ولی حق نداری از مبلغی که من 

میگم بیشتر بدی وسلام .

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

اینجا چند تا مسئله مطرحه 

شاید بگی نباید جنسی رو که خیلی وقت پیش با دلار ارزون وارد کردی با قیمت دلار روز بفروشی و این دزدیه ولی خب ایران مثل کشور های با ثبات نیست اگر به اون قیمت قدیم بفروشی نه قانونی هست نه دولتی و تحریم هم هستیم باید بری با قیمت بالا بیری

و اینکه اگر دلار بیاد پایین میدونیم همیشگی نیست و دوباره میره بالا یه تب هست میگذره پس وارد کننده هم نمیتونه بر این اساس قیمتش رو بیاره پایین چون باید با قیمت بالا بعدا بخره

ولی هیچکدوم از این ها واسه دلال های هموطن صدق نمیکنه چون اینا برخی جنس هارو با دلار 100 تومنی یا 200 تومنی حساب میکنن صرر در کاروشن معنی نداره اونقدر سود حرام ازین راه بدست میارن و در مواقع گرونی استفاده میکنن که نیمشه بیای بگی حساب کتاب دارن و اگر دلار بیاد پایین جنس رو ارزون کنن ضرر میکنن اصلا این حرف هارو قبول نکنید 

بهترین راه خرید از کسانی هست که مستقیم وارد میکنن از دوبی امارتت چین و غیره چون میدونیم اینا با کشتی و لنج وارد نمیکنن مافیا نیستن و دو مسئله اول هم در قبالشون صدق میکنه جوری نیست بیان با دلار 100 تومن بفروشن

میخوای اس اس دی بخری یه نگاه به دیجی کالا میکنه هر چی اونجا زده رو 100 تومن میذاره روش بهت قیمت میده 

بازار افتاده دست یه مشت دزد وارد کننده با انصاف که تعداد زیاد وارد کننده واسه تامین بازار وجود نداره

بجز کلان شهر ها 

خیلی ها چد تا موس کیبورد میارن بعد رو مغازه میزنن پیسی قطعات کامپیوتر سخت افزار لپتاپ هارد و این چرت پرت ها

در این میان وارد کننده ها و فروشنده ها و خره فروشی ها هم از فرصت استفاده میکننیجوری بعضی کالا هارو قیمت میزنن انگار توهم دارن 

درسته دوست عزیز ولی مشکل اینجاست که همین سایت های معتبر مثل لیون و چند تای دیگه هم قیمتاشون با هیچ معیاری نمیخونه شما برو قیمت هر قطعه ای رو تو سایت های معتبر خارجی دلاری شو ببین بعد بیا مقایسه کن با قیمت روز ارز+گمرکی+کرایه وووو مشکل اینجاست دوستان به سود زیر 70 یا 80 یا حتی بعضا 100 درصد کمتر راضی نیستند اصلا 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، zeratuldota گفته است :

لیون تامیین کننده داره و خودش نمیتونه وارد کنه خودتم میگی دوست من انحصاریه .کسیم وارد کنه گمرکی سنگین داره 

این ربطی به لیون نداره تامیین کننده میگه الان این قیمت فردا اون قیمت .لیون از خداشه 2060 بده 2 میلیون 

پشت سر هم بفروشه ولی الان چی شده 14 تومن کلی باید زور بزنه یکی بفروشه .

در 5 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

سلام

یه چیز ساده گارانتی نکنن به درک میبری بیمه میکنیش راحت هر سالم تمدید میکنیش .

یه محافظ بزار سر راهش هر بلای دیگه سرش اومد پولشو یا میدن یا هزینه تعمیرشو میدن .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

درسته دوست عزیز ولی مشکل اینجاست که همین سایت های معتبر مثل لیون و چند تای دیگه هم قیمتاشون با هیچ معیاری نمیخونه شما برو قیمت هر قطعه ای رو تو سایت های معتبر خارجی دلاری شو ببین بعد بیا مقایسه کن با قیمت روز ارز+گمرکی+کرایه وووو مشکل اینجاست دوستان به سود زیر 70 یا 80 یا حتی بعضا 100 درصد کمتر راضی نیستند اصلا 

چند سال پیش همین موضوع رو تو فروم داشتیم شاید باورتون نشه اما هود لیون هم حاضر نشد بگه قیمت واقعی قطعاتی که میفرووشه چنده...حتی خیلی ها رو بن کردن!

یه سفره ای پهنه همه دارن میخورن توقع دارید نخورن! جالبه این وارد کننده محترم هنوز معلوم نیست کی هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

لیون تامیین کننده داره و خودش نمیتونه وارد کنه خودتم میگی دوست من انحصاریه .کسیم وارد کنه گمرکی سنگین داره 

این ربطی به لیون نداره تامیین کننده میگه الان این قیمت فردا اون قیمت .لیون از خداشه 2060 بده 2 میلیون 

پس صنف این قسمت چه کارست ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

پس صنف این قسمت چه کارست ؟

نمیدونم .دنبالشم نباش که کی به کیه .هواش غبار آلود و سنگین فقط دنبال ارزون باشه ارزون شد بخر

و گلیم خودتو ازاب بکش بیرون .

در 7 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

حرفت درسته ولی قیمت رو تامیین کننده میگه نه لیون سود 70 درصدی مال اونه نه لیون .

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

یه چیز ساده گارانتی نکنن به درک میبری بیمه میکنیش راحت هر سالم تمدید میکنیش .

یه محافظ بزار سر راهش هر بلای دیگه سرش اومد پولشو یا میدن یا هزینه تعمیرشو میدن .

قبول ندارم منکه از پشت پردشون خبر ندارم شاید هم وارد کنن  کی میدونه ولی اگر هم فقط فروشنده ستن صفاف سازی کنن چرا فروشنده گرونفروش تر از همه جا هستن؟

چرا وارد کننده و سازنده میگه ما دخالتی در قیمت نداریم لین هم میگه اونا قیمت میزنن؟ نکنه من در قیمت ها دخالت دارم ؟ یا کار دشمنان خارجی هست؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

قبول ندارم منکه از پشت پردشون خبر ندارم شاید هم وارد کنن  کی میدونه ولی اگر هم فقط فروشنده ستن صفاف سازی کنن چرا فروشنده گرونفروش تر از همه جا هستن؟

چرا وارد کننده و سازنده میگه ما دخالتی در قیمت نداریم لین هم میگه اونا قیمت میزنن؟ نکنه من در قیمت ها دخالت دارم ؟ یا کار دشمنان خارجی هست؟

حرف حساب

در 2 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

نمیدونم .دنبالشم نباش که کی به کیه .هواش غبار آلود و سنگین فقط دنبال ارزون باشه ارزون شد بخر

و گلیم خودتو ازاب بکش بیرون .

حرفت درسته ولی قیمت رو تامیین کننده میگه نه لیون سود 70 درصدی مال اونه نه لیون .

ببین دوست عزیزم از حرفتون مشخصه شما انسان فهمیده ای هستید ولی شما ببینید چند تا سایت بزرگ فروشنده هستند الان توی ایران؟ تعدادشون به انگشتان دو دست نمیرسه پس کاملا مشخص هست که اینا با وارد کننده ها برنامه دارند و سود فقط برای وارد کننده نیست این رو بپذیر از من خریدار که نپذیرم که فقط وارد کننده قراره همه چیزو ببره

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

اینجا چند تا مسئله مطرحه 

بجز کلان شهر ها 

در مورد پاراگراف اولت یه چیزی بگم ؟؟؟؟

ایران در درجه اول یه کشور اسلامیه و این که من بیام یه جنس بخرم 1 میلیون بعد دلار رفت بالا بفروشم 4 میلیون

این حرکت رو معادل میکنن با احتکار و حرام اندر حرام اندر حرامه .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

در مورد پاراگراف اولت یه چیزی بگم ؟؟؟؟

ایران در درجه اول یه کشور اسلامیه و این که من بیام یه جنس بخرم 1 میلیون بعد دلار رفت بالا بفروشم 4 میلیون

این حرکت رو معادل میکنن با احتکار و حرام اندر حرام اندر حرامه .

ببین اسلام غیر اسلامی فرقی نداره بحث انصافه و خب اگر تو واقعا فروشنده با انصافی باشی سود و هزینه و اینارو همرو دقیق حساب کنی جنس بفروشی حق داری با افزایش قیمت دلار جنسس رو ببری بالا چون بعدش خودت ورشکست میشی ثبات قیمتی وجود نداره ولی در مورد دلال های توی ایران دارم میگم اینا با انصاف نیستن وقتی با دلار صد تومنی حساب میکنن اصلا چه حقی دارن بهونه افزایش دلار رو بیارن وسط 

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

ببین اسلام غیر اسلامی فرقی نداره بحث انصافه و خب اگر تو واقعا فروشنده با انصافی باشی سود و هزینه و اینارو همرو دقیق حساب کنی جنس بفروشی حق داری با افزایش قیمت دلار جنسس رو ببری بالا چون بعدش خودت ورشکست میشی ثبات قیمتی وجود نداره ولی در مورد دلال های توی ایران دارم میگم اینا با انصاف نیستن وقتی با دلار صد تومنی حساب میکنن اصلا چه حقی دارن بهونه افزایش دلار رو بیارن وسط 

شمام داری حرف منو میزنی یه جورایی منم میگم اگه همه رعایت کنن هرگز گرانی نمیشه و احتکار میکنن اونم جنسیو که پولشم ندادن 

نمونش کشاورزیه و خیلی چیزای دیگه .بازش کنیم میرسیم به جای بد ولش کن .

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...