رفتن به مطلب

بهترین هارد اکسترنال چیه ؟

magnetic7
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان قصد خرید هارد اکسترنال دارم

یک یا دو ترابایت مهم نیست

فقط یه چیز عمری و سگ جون میخام با کیفیت خوب و قیمت مناسب

چی پیشنهاد میدید ؟ 

ویرایش شده توسط magnetic7
لینک به دیدگاه

اگر بتونید خرج کنید بهترین حافظه اکسترنال یه SSD هست که بندازید تو قاب هارد.

جدا از سرعتش، به ضربه حساسیت نداره و این بزرگترین ضعف هارد اکسترناله. مخصوصا اگر در حال رایت باشه و کوچکترین ضربه‌ای بخوره ممکن کل اطلاعات بپره

اگر نمی‌خواید اونقدر هزینه کنید، سری آرمور سیلیکون پاور رو یکی از دوستام داشته و خیلی راضیه

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

اگر بتونید خرج کنید حافظه هارد اکسترنال یه SSD هست که بندازید تو قاب هارد.

جدا از سرعتش، به ضربه حساسیت نداره و این بزرگترین ضعف هارد اکسترناله. مخصوصا اگر در حال رایت باشه و کوچکترین ضربه‌ای بخوره ممکن کل اطلاعات بپره

اگر نمی‌خواید اونقدر هزینه کنید، سری آرمور سیلیکون پاور رو یکی از دوستام داشته و خیلی راضیه

ینی اس اس دی بخرم ؟؟

فلش ۵۱۲ چطوره ؟

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

ینی اس اس دی بخرم ؟؟

فلش ۵۱۲ چطوره ؟

فلش هم برای انتقال دائمی اطلاعات طراحی نشده اینجور که هز متخصصش شنیدم. البته خودم اطلاعات دقیق ندارم

ولی طبق تجربم و مشاهداتم و چیزی که خودم استفاده کردم بهترین کار همینه که ssd بندازید تو قاب هارد. نه نگرانی ضربه داره نه خرابی مکانیکی و ...

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

فلش هم برای انتقال دائمی اطلاعات طراحی نشده اینجور که هز متخصصش شنیدم. البته خودم اطلاعات دقیق ندارم

ولی طبق تجربم و مشاهداتم و چیزی که خودم استفاده کردم بهترین کار همینه که ssd بندازید تو قاب هارد. نه نگرانی ضربه داره نه خرابی مکانیکی و ...

حرفتون کاملا درسته ولی ssd طول عمرش خیلی پایین تر از هارد دیسک هست

منظورم از لحاظ زمانی و میزان استفاده هست

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mitternacht گفته است :

بله ممنون از شما. البته باید میزان مجاز رایت و این مسائلش رو در نظر بگیرن. فرضم این بود که اطلاع دارن 😁

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MasoudK96 گفته است :

بله ممنون از شما. البته باید میزان مجاز رایت و این مسائلش رو در نظر بگیرن. فرضم این بود که اطلاع دارن 😁

در 2 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

اقا همون اکسترنال میگیرم .. ضربه اینام نمیخوره چون کار خاصی نمیکنم جز حفظ اطلاعات و فیلم دیدن

یه مدل مناسب بگید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

اقا همون اکسترنال میگیرم .. ضربه اینام نمیخوره چون کار خاصی نمیکنم جز حفظ اطلاعات و فیلم دیدن

یه مدل مناسب بگید ممنون میشم

آرمور سیلیکون پاور رو دو تا از دوستام داشتن و خیلی راضی بودن

لینک به دیدگاه

وسترن دیجیتال هم سریعه هم قیمتش به نسبت برند های دیگه مناسبه

فقط باید مواظب باشید ضربه نخوره

لینک به دیدگاه

دیسک حالت جامد(ssd)اکسترنال هم هست.منتها گرونه!

https://ssdbazar.com/product-category/ssd/interface/external-ssd/

لینک به دیدگاه

سلام silicon power armor a80 که خیلی هارد های خوبی هستن من خودم دارم از نظر سرعت عالیه و کیفیت هم فوق العاده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است :

وسترن دیجیتال و سیگیت هردو عالین، قیمت وسترن تو ایران مناسبتره! سیلیکون پاور و Adata به علت برندشون قیمت تخیلی دارن! 

وسترن و سیگیت محافظتی ندارن و مخصوصا وسترن در صورت ضربه و خیلی آروم آسیب میبینه و هارد رو درجا باید انداخت دور اما سیلیکون و ادیتا کیفیت و محافظت بهتری دارن و در صورت ضربه مشکلی پیش نمیاد من خودم تو همین کار تعمیر هستم و از لحاظ تخصصی و فیزیکی میگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سعی کنید هارد اکسترنال از برند وسترن تهیه نکنید!

یه بخش اعظم خرابی هارد های اکسترنال، آسب دیدن پورتشون هست!

متاسفانه وسترن سبز چون خودش تولید کننده هارد هم هست، هارد رو مستقیما با پورت USB میسازه! اما برند های دیگه یه هارد  وسترن یا سیگیت 2.5 ساتا بهمراه یه تبدیل ساتا به usb داخلشون هست که در صورت آسب دیدگی پورت، با تعویض قاب، قابل حل شدنه!

از اونطرف هیچکدوم از مدل های وسترن هم قابلیت ضد ضربه بودن و ضد آب و... رو ندارن!

هارد اکسترنال خودم هم وسترن هست، البته هارد وسترن رو جدا و یه قاب وسترن هم جدا تهیه کردم...هارد قطرش 7 هست ولی قاب 9 میل، هارد داخل قاب لق میزنه و چون تو کیفمه، دائما داره میخوره ب بدنه قاب، چندین باز هم از فاصله 1 متری از دستم روی زمین سفت افتاده، اما چیزیش نشده!

یه ای دیتا 720 هم برای آرشیو تهیه کردم، چندان کار نکرده و تو این 3-4 سالی که دارمش، کل کارکردش 20 روز شده، ولی در کل سرعت و کاراییش خوبه!

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

عزیزان از نظرات همگی ممنونم

چنتا هارد دارم اگر فروش رفتن اس اس دی اکسترنال میگیرم

در غیر این صورت مدل های ارموری که دوستان پیشنهاد دادن

ممنون از همگی

در 14 ساعت قبل، Hadi MP گفته است :

هارد ضربه بخوره مشکل پیدا میکنه ربطی به برند و مدل نداره! نهایتاً احتمال صدمه adata چند درصد کمتر باشه ولی آیا ارزششو داره؟ بجای 4 ترای وسترن 2 بگیری؟! شخصی که هارد میگیره باید ازش مواظب باشه.....

داداش اشناهای ما هاردای معمولی دارن ، من میترسم ازشون بگیرم بزنم تو سیستم .. همش استرس افتادنش و دارم و اطلاعاتی که روشه ممکنه برنگرده دیگ با یه ضربه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

سعی کنید هارد اکسترنال از برند وسترن تهیه نکنید!

یه بخش اعظم خرابی هارد های اکسترنال، آسب دیدن پورتشون هست!

متاسفانه وسترن سبز چون خودش تولید کننده هارد هم هست، هارد رو مستقیما با پورت USB میسازه! اما برند های دیگه یه هارد  وسترن یا سیگیت 2.5 ساتا بهمراه یه تبدیل ساتا به usb داخلشون هست که در صورت آسب دیدگی پورت، با تعویض قاب، قابل حل شدنه!

از اونطرف هیچکدوم از مدل های وسترن هم قابلیت ضد ضربه بودن و ضد آب و... رو ندارن!

هارد اکسترنال خودم هم وسترن هست، البته هارد وسترن رو جدا و یه قاب وسترن هم جدا تهیه کردم...هارد قطرش 7 هست ولی قاب 9 میل، هارد داخل قاب لق میزنه و چون تو کیفمه، دائما داره میخوره ب بدنه قاب، چندین باز هم از فاصله 1 متری از دستم روی زمین سفت افتاده، اما چیزیش نشده!

یه ای دیتا 720 هم برای آرشیو تهیه کردم، چندان کار نکرده و تو این 3-4 سالی که دارمش، کل کارکردش 20 روز شده، ولی در کل سرعت و کاراییش خوبه!

بله حرف شما کاملا درسته هارد های وسترن برد تبدیل ساتا به usb روی خود هارد کار شده و در صورت خرابی حتی یه مقاومت دیگه هارد بدرد نمی خوره اما سیلیکون و یا برند های دیگه برد تبدیلشون جداست و با سوکت وصل شدند و اگه برد خراب بشه میشه جایگزین کرد

در 18 ساعت قبل، Hadi MP گفته است :

هارد ضربه بخوره مشکل پیدا میکنه ربطی به برند و مدل نداره! نهایتاً احتمال صدمه adata چند درصد کمتر باشه ولی آیا ارزششو داره؟ بجای 4 ترای وسترن 2 بگیری؟! شخصی که هارد میگیره باید ازش مواظب باشه.....

بله اما اگه هارد معمولی باشه حتی از فاصله 20 سانتی بیفته هد آسیب می بینه اما هارد های گرون قیمت و خوب این اتفاق کمتر صدق می کنه و مدل armor a80 تا 3 متر رو می تونه تحمل کنه و این نوع هارد ها داخلشون که من خودم عملا دیدم یه پوشش لاستیکی که کل هارد رو گرفته محافظت می کنه و بیخودی گرون نیستن. بله ارزش داره بجای 4 ترا 2ترا بگیری که اطلاعاتت در امنیت باشه . و شخصی که هارد میگیره باید مواظب باشه اما اتفاق خبر نمی کنه هر لحظه امکان داره.

در 4 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

در غیر این صورت مدل های ارموری که دوستان پیشنهاد دادن

هارد های سیلیکون پاور مدل A80 و A85 در عملکرد هیچ تفاوتی مندارن فقط a85 از ارتفاع 5 و 5 ساعت آب رو میتونه تحمل کنه و a80  از 3 متری و 3 ساعت 3 آب و عمق 3 متری. همچنین سعی کنید مدل usb 3.1 رو تهیه کنید که سرعت بهتری داره

لینک به دیدگاه

یه نکته ای هست که برام تجربه شده

هارد اکسترنال میخرید معمولی یا ضد ضربه فرقی نمیکنه حتما براش کیف تهیه کنید ...بیشترین خرابی هارد اکسترنال در زمانیکه  روشنه و ضربه خوردن در این زمان

برای استفاده روی تلویزیون بهتره از فلش بهره ببرید

تامام!

لینک به دیدگاه

عزبزان تفاوت قیمتی اینها خیلی نزدیک به هم دیگس

کدوم پیشنهاد میدید

Silicone power A85 --- A80

Adata 720 --- 770g

همشون رنج ۱۴۵۰-۱۶۵۰ هستن

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

کدوم پیشنهاد میدید

Adata 720 --- 770g

همشون رنج ۱۴۵۰-۱۶۵۰ هستن

هیچ کدام فقط فقط سیگیت بگیر. Adata و سیلیکون پاور الکی گرون. هست الکی یه تیکه لاستیک دور قاب هارد گذاشتن به عنوان ضد ضربه و ضد آب میفروشن که همش الکی هست. اگه پول داری ssd اکسترنال بگیر خرابیش از hdd کمتر هست. طول عمر خیلی خوبی هم داره hdd نهایت 3000 روز کار میکنه. Ssd ها تا 2 میلیون ساعت کار میکنن. میتونی هم یه باکس هارد 2.5 بخری با یه ssd اینترنال. ولی اگه میخوای hddبخری فقط سیگیت. 

لینک به دیدگاه

در در 5 بهمن 1399 در 16:52، Sabertooth گفته است :

یه نکته ای هست که برام تجربه شده

هارد اکسترنال میخرید معمولی یا ضد ضربه فرقی نمیکنه حتما براش کیف تهیه کنید ...بیشترین خرابی هارد اکسترنال در زمانیکه  روشنه و ضربه خوردن در این زمان

برای استفاده روی تلویزیون بهتره از فلش بهره ببرید

تامام!

برای تلویزیون و ضبط برنامه حتما حتما ار فلش استفاده کنید چون تلویزیون فرمت هارد رو تغییر میده و مجبور به فرمت هارد و حذف اطلاعات خواهد شد

در 19 ساعت قبل، zen گفته است :

هیچ کدام فقط فقط سیگیت بگیر. Adata و سیلیکون پاور الکی گرون. هست الکی یه تیکه لاستیک دور قاب هارد گذاشتن به عنوان ضد ضربه و ضد آب میفروشن که همش الکی هست. اگه پول داری ssd اکسترنال بگیر خرابیش از hdd کمتر هست. طول عمر خیلی خوبی هم داره hdd نهایت 3000 روز کار میکنه. Ssd ها تا 2 میلیون ساعت کار میکنن. میتونی هم یه باکس هارد 2.5 بخری با یه ssd اینترنال. ولی اگه میخوای hddبخری فقط سیگیت. 

بله گرون هستن اما کیفیت دارن و البته گارانتی معتبر و سیلیکون پاور و ادیتا مدل usb 3.2 در بازار موجود شده اما سیگیت خیر این مدل و مدل های پایینتر رو نداره . و فک کنم شما چون هارد های سیگیت دارید، دارید پیشنهاد میدید اما من دارم از نظر تجربه و کارایی و خرابی ها میگم. سیگیت و وسترن بیشترین خرابی رو در هارد های اکسترنال دارن. می بینی مشتری هارد وسترن آورده میگه از بیست سانتی افتاده دیگه کار نمی کنه اما خیلی ها سیلیکون و ادیتا بردن میگن از یک متری افتاده هیچ اتفاقه نیفتاده

در 23 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

کدوم پیشنهاد میدید

Adata 720 --- 770g

همشون رنج ۱۴۵۰-۱۶۵۰ هستن

من خودم به شخصه از a80 استفاده کردم خیلی راضیم و جزو محصولات پر فروش در زمینه هارد اکسترنال هست هارد های ادیتا هم خوب هستن اما سیلیکون بهتره نسبتا ولی تفاوت خیلی جدی ندارن. مدل a80  و a85 سیلیکون در کارایی و سرعت هیچ تفاوتی ندارن اما a85  از محافظت و در برابر ضربه مقاوم تره. ادیتا 720 ها هم مدل های خوب و محبوبی هستن 770g فقط آر جی بی داره که گرون تر هست و بنظرم ارزش هزینه و پول دادن نداره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hamid.29 گفته است :

من خودم به شخصه از a80 استفاده کردم خیلی راضیم و جزو محصولات پر فروش در زمینه هارد اکسترنال هست هارد های ادیتا هم خوب هستن اما سیلیکون بهتره نسبتا ولی تفاوت خیلی جدی ندارن. مدل a80  و a85 سیلیکون در کارایی و سرعت هیچ تفاوتی ندارن اما a85  از محافظت و در برابر ضربه مقاوم تره. ادیتا 720 ها هم مدل های خوب و محبوبی هستن 770g فقط آر جی بی داره که گرون تر هست و بنظرم ارزش هزینه و پول دادن نداره

۷۲۰ میخاستم بگیرم بعد متوجه شدم مدل ۷۱۰پرو جدید تره و مثل اینکه تست سرعتش بهتر بود

آ۸۰ سیمش خیلی کوتاهه

یو اس بی ۳.۲ من ندیدم توی بازار!

لینک به دیدگاه

اخه کی گفته adata و سیلیکون پاور هارد تولید میکنه. کلا 5 تا 6 شرکت هستن که هارد hdd تولید میکنن. Adata و سیلیکون پاور فقط پول بسته بندی و قاب قشنگش را از شما میگیره. 

سیگیت 

وسترن

سامسونگ

توشیبا

هیتاچی

مکستور 

لینک به دیدگاه

توی هارد های سیلیکون و adata هارد های سامسونگ قرار داره. 

Screenshot_20210126_143730_com.google.android.youtube.jpg

لینک به دیدگاه

مشکل اصلی انداختن هر هارد2.5 یا هر  2.5 SSD داخل باکس اکسترنال این هست که جریان مصرفی بیشتر آنها برای استاندارد USB طراحی نشده( برای USB2 500 میلی آمپر و برای USB3 حدود 900 میلی آمپر هست*)

پیدا کردن یک SSD در این * رنج خودش که چلینج هست و باید دقت کنید. مدل های معمولی که من دیدم زیر 1 آمپر نیستن و حتی برایی مدل های یک ترابایت و 500 گیگ نزدیک 2 آمپر هم میرسه. اگر این سقف رعایت نشه قطعا به مشکلات نامعلومی برمیخورید.

یا باید 2 کابله (کابل دو سر) بگیرید یا آداپتوری که کلا بحث قابل حمل بودنشو زیر سوال میبره.

برای همینه ssd های اکسترنال خیلی گرانتر از این میشه که یک اس اس دی بخری و بندازی داخل قاب.

لینک به دیدگاه

در در 7 بهمن 1399 در 13:19، magnetic7 گفته است :

۷۲۰ میخاستم بگیرم بعد متوجه شدم مدل ۷۱۰پرو جدید تره و مثل اینکه تست سرعتش بهتر بود

آ۸۰ سیمش خیلی کوتاهه

یو اس بی ۳.۲ من ندیدم توی بازار!

a80 داخلش 2 عدد کابل داره یکی روی خود هارد میشه و یکی که حدود 50 سانته داخل جعبش. مدل 3.2 یه دو سه هفته ای میشه اومده

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamid.29 گفته است :

a80 داخلش 2 عدد کابل داره یکی روی خود هارد میشه و یکی که حدود 50 سانته داخل جعبش. مدل 3.2 یه دو سه هفته ای میشه اومده

لینک میدید بهم از ۳.۲

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...