رفتن به مطلب

SSD وسترن سبز! بخریم یا نخریم؟!

MAhmoOD Nazari
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

همونطور که میدونید و در این تاپیک هم مستندات ارائه شده، ssd های برند وسترن فیکشون هم تو بازار ریخته و خیلی راحت شرکت ها دارن گارانتی میکنن و به ملت میفرو(شن)!

من طبق تجربه هایی که داشتم و درایو هایی که زیر دستم بوده و امتحان کردم، ssd وسترن سبز، بهترین کیفیت و کارایی رو نسبت به قیمت داشته! البته تابحال تجربه استفاده از سامسونگ رو نداشتم!

امروز رفتم بازار به قصد تهیه کردن یک عدد درایو 480 گیگی وسترن، قیمت رو اول از دیجی کالا چک کردم که 1/450 بود با گارانتی 18 ماهه حامی

رفتم داخل مغازه که درایو رو بگیرم، قیمت که پرسیدم، کمترینشون 1/560 بود و بیخیال خرید ازشون شدم، یه سرچ توی ایمالز زدم و رفتم با قیمت 1/390 از تاپ رایان تهیه کردم، متاسفانه درایو مطابق عکسای همون تاپیک بود و خلاصه فیک بود، گارانتی هم سدید گستران بود که یه سرچ زدم، ظاهر درست حسابی و معتبری داشت،

نا امید دوباره روانه پاساژ رضا شدم و به پیشنهاد یکی از فروشنده ها، درایو سامسونگ اوو 860 با قیمت 1/580 تهیه کردم!

سوالم اینه که چرا واقعا این ssd باید مدل فیک داشته باشه و توسط شرکت های معتبر تامین بشه و انقدر گسترده وارد بازار شه؟! حرصم سر اینه که برند دهن پر کن و معروفی هم نیست که بخواد به خاطر محبوبیتش، فیک ش هم روانه بازار شه!

بعدش چرا واقعا باید هم قیمت سامسونگ evo 860 که حافظه ش 3D NAND هست و حافظشم 20 گیگ بیشتره، باشه! سامسونگی که همیشه از همه گرون تر بوده و هست؟!

دیگه اینکه چه مدلی رو پیشنهاد میدید که صرفه اقتصادی و کارایی و طول عمر مناسب داشته باشه؟(بیشتر کارم لپتاپ ها هست که به ssd ارتقا میدم و مصرف کننده تمام چیزی که انتظار داره، سرعت بالای بوت شدن ویندوزه!برای دسکتاپ ها هم معمولا m.2 میندازم)

من یه ساله که خیلی جدی وارد بازار کامپیوتر شدم، فروشگاهی تو این زمینه ندارم و کارم به صورت پروژه ای هست و با چند تا شرکت و سازمان کار میکنم، متاسفانه هنوز تامین کننده مناسبی نمیشناسم که بتونم ازش قطعه با قیمت همکاری و مناسب تهیه کنم و همیشه یا از سایت ها یا پاساژ های ولیعصر قطعه میگیرم،فقط برای لوازم جانبی یه عمده فروش داخل پاساژ پارسیان پیدا کردم، اگه دوستانی که در این بازار کسب حرفه ای دارن، بهم تامین کننده معرفی کنن یا اینکه اگه خودشون تو کار پخش قطعه با قیمت مناسب هستن، بهم بگن، ممنون میشم. بدجوری دستم مونده تو حنا! سیستم میبندم 30-40 تومن، هی باید آواره پاساژ ها باشم و هر قطعه رو از اونی تهیه کنم که ارزون تر میده! یکی باندل رو خوب حساب میکنه، ازونور سر کارت گرافیک گرون میده و مجبورم برم از کس دیگه ای بگیرم!

اگه تاپیک و عکس های درایو های فیک رو ندیدید، داخل این تاپیک هست:

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود
متاسفانه وضعیت فیک تو بازار بیداد میکنه به حدی که کسی جنس واقعا اصل بخواد با اطمینان ، حتما باید از اونور وارد کنه نه فقط قطعات توی همه چیز !
حالا یسری کالا ها رومیشه با زیر و بم کردن فهمید ولی بعضی چیزا هم تا وقتی خراب نشه یا درست کار نکنه معلوم نمیشه فیکه ! اصلا هم ربطی به گارانتی نداره متاسفانه خیلی وقته حلال و حروم رخت بسته و همه دنبال پول بیشترن !
یکبار قطعه فرستادم گارانتی الکی گفتن پیچش باز شده در حالی که دروغ میگفتن منم گفتم وقتی گارانتی داره مگه مریضم دست به آچار بیفتم به جونش و زیر بار نرفتن تا اینکه نیگاش کردن و دیدن سالمه و فقط یه طرفند واسه صحیحی کار کردن داره گفتن حق با شما بوده و قبلا باز نشده !!! 😑
از طرفی نمی تونید یک توزیع کننده رو پیدا کنید که همه جنساش قیمتش مناسب باشه به دلایل مختلف ببین مثلا قطعه فلان رو چندین نفر تامین کننده وارد میکنن هر کدومم به قیمت خودشون میدن به خرده فروش از اونطرفم انصاف و قیمت گذاری هرکسی متفاوته در نتیجه هیچ وقت نمیشه کسی رو پیدا کرد که قیمت همه چیزش خوب باشه ! پس اگر دنبال سود مناسب هستید مجبورید کفش آهنی رو همراه داشته باشید هیچ ربطیم به بازار فعلی نداره تا بوده همین شکلی بوده منتها با کاهش انسانیت ، حجم اختلاف قیمت و فشاری که به خریدار میاره بیشتر شده !
چون نیازی به ssd m.2 نداشتم کلا با sata کار کردم بهترین گزینه همونطور که میدونید سری pro سامسونگ هست که همیشه حرف اول رو زده و میزنه بعد از اون سری evo میشه که خداییش واقعا عالیه ولی اگر به اقتصادی تر نیاز باشه بین موجودی بازار طی تحقیق خودم lexar شنیدم خوب کار میکنه تجربه استفاده نداشتم به جز میکرو sd هاش که واقعا عالین طی تجربه خودم ، ولی چون با کمی هزینه بیتر میشه su650 ای دیتا رو خرید که هم سرعت عالی داره هم نرم افزار مدیریت داره و هم از تریم پشتیبانی میکنه که توی رنج قیمتی خودش گزینه خیلی خوبیه درسته تراشه هاش از ارزون ترین نوع 3d هستن ولی بازم سرعت و طول عمر بهتری رو ارائه میده خودمم دارم استفاده میکنم و راضیم ازش البته برند ارزونی مثل PNY هم هست که در عین ارزونی بازخوردای خییلی خوبی داشته ولی من چون درموردش تحقیق و سوالی نکردم نظری ندارم
موفق و سلامت باشید .

لینک به دیدگاه

Ssd wd green و blue جز بدترین و بی کیفیت ترین ssd های بازار هستن 

برای مدل ارزون قیمت لکسار و ای دیتا پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، abidi گفته است :

درود

چی بگم والا! آدم میمونه! اینا معلوم نی سر چه سفره ای بزرگ شدن! مشکل ما اینه که همه روشن فکریم و از فساد بالادستیا مینالیم! بعدش که دست خودمون به یه جایی بند شد، همه حرفامون یادمون میره و خودمون هم عین اونا شروع میکنیم به دزدی و مال مردم خوری! بعدشم توجیه میکنیم: اونایی که بالاترن دارن میخورن، ما چرا نخوریم؟!

pny رو داشتم و تست کردم، در برابر وسترن سبز 240 اصلی، وسترن بهتر بود و عملکرد بهتری داشت!

در 10 ساعت قبل، Shahre_pc گفته است :

Ssd wd green و blue جز بدترین و بی کیفیت ترین ssd های بازار هستن 

برای مدل ارزون قیمت لکسار و ای دیتا پیشنهاد میشه

وسترن جزو پر فروش ترین درایو در دیجی کالا هم هست! ولی adata su 630 رو داشتم، در کمتر از یکسال درصد سلامتش کم شد و بعد یه مدت کمی از بالا اومدن ویندوز، سرعتش میرسید به 500 کیلوبایت! بردم گارانتی و با su650 عوض کرد، تا اینجا خوشبختانه مشکلی نداشته!

احتمالا به جز سامسونگ دیگه سمت هیچ برندی نرم، واقعا دیروز سر این موضوع اعصابم ریخت بهم، من ساعت 3 اونجا بودم که درایو رو بگیرم، سر این موضوع مسخره فیک بودن، تا ساعت 5 معطل بودم! چون خریده بودم و بعد مرجوع کردم، تا بیا و ثابت کن جنس مورد داره و پولو مرجوع کنن، پیر شدم!

لینک به دیدگاه

والا من همین سبز واسه چند نفر خریدم

البته زمانی که قیمتش ارزون بود نه الان

همشونم راضی هستند واقعا هم اس اس دی اقتصادی و خوبیه برای کار های یوزر های معمولی و غیر حرفه ای حتی همون یوزر های حرفه ای هم بعضا جوابگو هست

خودم منم یه 480 دارم در کنار سامسونگ هام برای گیم ها استفاده میکنم الان دو سالیه عالی کار کرده و واقعا راضیم

سمت ای دیتا نرو که اشغالیه

اما در کل سامسونگ کیلومتر ها جلو تره در اس اس دی نسبت به بقیه برند ها

{ یه سامسونگ 500 گیگ داشتم بعد از 3 ماه به مشکل خورد خوشبختانه گارانتی عوض کرد 😬}

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، hosin گفته است :

همشونم راضی هستند واقعا هم اس اس دی اقتصادی و خوبیه برای کار های یوزر های معمولی و غیر حرفه ای حتی همون یوزر های حرفه ای هم بعضا جوابگو هست

خودم منم یه 480 دارم در کنار سامسونگ هام برای گیم ها استفاده میکنم الان دو سالیه عالی کار کرده و واقعا راضیم

{ یه سامسونگ 500 گیگ داشتم بعد از 3 ماه به مشکل خورد خوشبختانه گارانتی عوض کرد 😬}

سلام.من هرچی ssd سامسونگ دست دوم دیدم سلامتش اومده بود پایین با اینکه رایت و کارکرد کمی داشت.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hosin گفته است :

طول عمر ssd wd green 120 حدودا ۴۰ ترابایته که از همه کمتره

گیگابایت و سامسونگ پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

درود دوستان

من هم یه وسترن سبز 240 گیگ از یه آشنایی خریدم و چون فروشنده آشنا بود و بهش اعتماد داشتم (که این اعتماد واسه همیشه از بین رفت بعد ا این جریان) چکش نکردم و بردم نصبش کردم

و از همون ابتدا شک کردم که فیکه و خیلی جست جو کردم از داخل سایت وسترن دیجیتال و همین فروم که خوشبختانه یکی از دوستان داخل یه تاپیک اشاره کرده بود به فیک بودن وسترن سبز و

بعد از بررسی دوباره SSD اولین نکته ای که بهش برخوردم این بود که جنسش پلاستیک بود و برچسباش ور اومده بود و حتی برچسباش رو با فشار چسبوندم بعد از چند دققه دوباره ور اومد.

دومین نکته این بود که بر خلاف وسترن سبز اصلی که مثل کارت گرافیک ها دارای بسته پلاستیکی پلمپ با برچسب زرد هست این مدل فیک بدون بسته پلاستیکی هست.

s-l500.jpg.810737a03b96c6506c2cdbe5c76a857c.jpg1075457198_s-l500(1).jpg.4e6862f43e8942eafd213ffb41ff66b5.jpg

سومین نکته این بود که گارانتی (به ظاهر گارانتی) این مدل یه برچسب کوچیک به اسم ماهان هست و بسیار نامعتبر

AYMEFzC8.1.thumb.jpg.34b25945832cfbce31e919b00fef62f1.jpg

نکته چهارم جعبه این SSD هست که با مدل اصلی فرق داره و عکس باکس اصلی رو گذاشتم ولی متاسفانه عکس باکس فیکرو پیدا نکردم فرقش با باکس اصلی اینه که اون تیکه بالایی که پلاستیکی هست به اندازه 3 سانت ه موازات جعبه بالا میاد و راحت درش از اون بالا باز میشه و جنسش از همون جنش جعبه است و پلاستیکی نیست

22.thumb.jpg.a37af08b1feb4d480323b5cc56b50f94.jpg

داخل سایت وسترن دیجیتال که برید یه نرم افزار داره واسه شناسایی هاردهای اورجینال وسترن دیجیتال  و من اون رو نصب کردم و کلا SSD رو نمیشناخت و حدسم به واقعیت تبدیل و فیک بود

خوشبختانه همون لحظه با فروشنده تماس گرفتم و قبول کرد که وجه رو کامل برگردونه و موقعی که رفتم بهش پس بدم دیدم که هم نسخه اصلی رو داره و هم فیکش رو 

دوستان موقع خرید خیلی دقت کنید حتما حتما برچسب گارانتی معتبر رو جعبه چسبونده باشه و اینکه فروشنده بگه گارانتی داخل جعبه است اصلا قبول نکنید

نرم افزار Western Digital Dashboard رو از این لینک : https://support.wdc.com/downloads.aspx?p=279 دانلود کنید و راحت فهمید کدوم فیکه و کدوم اورجیناله

لینک به دیدگاه

الحمد الله تا به امروز حتی یک بار اس اس دی وسترن سبز به کسی پیشنهاد ندادم. توی بررسی خودم هم Fail کردمش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...