رفتن به مطلب

کولر میخوام!

Dj_aghamajid
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

قابل توجه دوستان لیونی عزیز مخصوصاً اونایی که بوفالو دارن + AMD من بوفالو رو در حد تیم ملی لپ کردم و خمیر TX4 هم زدم ولی حتی 1 درجه هم دما تغییری نکرده نتیجش هم در هات اوور هست میتونید برید ببینید :angry:

لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

منم تازه یه سیستم 1155 جمع کردم . فن استوکش رو لپ کردم ولی نهایت 1 درجه تو خنکی تاثیر داشت . به نظرم ارزش نداره . کف فن هم مثل آینه شده بود ولی نمیدونم چرا تاثیری نداشت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته میدونید دوستان من شرایط رو تغییر دادم به کلی.اولا خمیر بی کیفیت و خشک شده ی یکساله رو کامل پاک کردم(خمیر خشک شده خودش عایق گرماست تا ناقل گرما).دوما خمیر با کیفیت Z5 زدم سوم کولر رو لپ زدم.ولی افت دما برام تا 7-8 درجه در لود محسوس بود.دمای هسته های 2500K در کور تمپ تا 71-2 نشون میداد که اومد رو 64-65.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان. ماشالله چقدر تاپیک رو گرم کردین. کولر اسپیلت نیاز شد.

در مورد ماچو باید بگم یکی از دوستان بنام: Hoplite یا Saeed0c داشتن این کولر رو. خیلی هم راضی بودن. تو کیس مگنوم 2 هم باید جا بشه.بر طبق گفته های آقا پوریای عزیز در این کیس حدود 170 میلی متر فضا برای نصب کولر وجود داره. کل ارتفاع این کولر 162.5 میلی متر هست.

لینک به دیدگاه

من ]چند بار به حامد توصیه کردم یکدونه کولر اسپیلیت بگیره ، بگذاره تو اتاق . هم خودش کیف کنه و هم سیستم جدیدش ^_^ .

حالا به شما دوستان هم توصیه میکنم همین کا رو انجام بدید. اما کو گوش شنوا. :D :D .

لینک به دیدگاه

فكر كنم اين تاپيك ابدى ميشه، هر كدوم از اعضا يه كولر بخان ميان همين تاپيك رو آپ ميكنن ;)

چه حركت تاريخيى زدى آقا مجيد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هومن جان کولر اسپیلت دارم تو اتاق. اینجا نمیشه زیاد روشن کرد فیش برق سر به فلک میزنه. فقط تابستون تو گرما مجبوری روشن میکنیم.

در واقع پول برق باید بدهیم، گاز جدا... :lol:

آرمین جان مخلصیم. :daydreaming:

لینک به دیدگاه

دوستان 2 روزی میشه من این کولر رو خریدم(ماچو منظورمه)

جدا حرف ندار

جدای ظاهر خیلی ناز و با عظمتش

کاراییشم خیلی خوبه

اولش فن رو بسته بودم که تو بیکاری با 1055 اوور شده تا 3.5(توربو 4) دماش میشد 21 (دمای تبریز 21 درجه بود اون موقعه

تو لود هم نهایتا میشد 49

که بعد با توجه به این که فصل امتحاناته و ...

به 2.8 برگردوندم فرکانس سی پی یو رو و

فن رو هم جدا کردم

الان که تبریز 27 درجه دماشه

تو بیکاری دمای سی پی یو میشه 26

تو لود،و بدون فن نهایتا میشه 48!

البته خالی از لطف نیست که بگم پشت کولر یه فن سایلت گرین هست که شانسا خیلیم سایلت از اب در اومده(یکی دیگه دارم که پشن هارد ها هست ،اون تعریفی نداره !)!

post-9122-0-96657600-1338448287_thumb.jpg

ویرایش شده توسط amin69r
لینک به دیدگاه

دوستان 2 روزی میشه من این کولر رو خریدم(ماچو منظورمه)

جدا حرف ندار

جدای ظاهر خیلی ناز و با عظمتش

کاراییشم خیلی خوبه

اولش فن رو بسته بودم که تو بیکاری با 1055 اوور شده تا 3.5(توربو 4) دماش میشد 21 (دمای تبریز 21 درجه بود اون موقعه

تو لود هم نهایتا میشد 49

که بعد با توجه به این که فصل امتحاناته و ...

به 2.8 برگردوندم فرکانس سی پی یو رو و

فن رو هم جدا کردم

الان که تبریز 27 درجه دماشه

تو بیکاری دمای سی پی یو میشه 26

تو لود،و بدون فن نهایتا میشه 48!

البته خالی از لطف نیست که بگم پشت کولر یه فن سایلت گرین هست که شانسا خیلیم سایلت از اب در اومده(یکی دیگه دارم که پشن هارد ها هست ،اون تعریفی نداره !)!

این دقیقا همون چیزی بود که کم داشتم یعنی تجربه استفاده از این کولر جیگر :p

ممنون از دوست خوبمون بابت اطلاع رسانی . بنده یه کولر ماچو دست دوم خریدارم :p البته بعد از آقا مجید :unsure:

لینک به دیدگاه

این دقیقا همون چیزی بود که کم داشتم یعنی تجربه استفاده از این کولر جیگر :p

ممنون از دوست خوبمون بابت اطلاع رسانی . بنده یه کولر ماچو دست دوم خریدارم :p البته بعد از آقا مجید :unsure:

دوستان تا یادم نرفته بگم که داخل بسته کولر فقط دو تا از اون سیم ها که فن رو رو کولر نگه میداره موجوده(ولی رو کولر برای یه جفت دیگه هم جا در نظر گرفته شده)

من اولش برای کولر یه فن ازافی هم گرفته بودم

که بعد متوجه شدن این موضوع به اقای حسینی گفتم که ایشون فرمودن فعلا موجود نیست تو نمایندگی گرین این بست ها و با کش و ... بند میکنن فن رو رو کولر که من منصرف شدم از خرید این فن ازافی(بد دیده میشه!)

اگه کسی از این سیمها سراق داشت به من هم خبر بده،

در ضمن یه مشکلی هم که داره،اون پیچی که میوفته زیر کولر و باید از داخل اون حفره وسط کولر ببندینش نیاز به یه پیچ گوشلی خیلی دراز داره،

اگه میخوایین ماچو بگیرین قبلش به فکر اینم باشین(ای کاش مثل نوکتوا یه پیچ گوشلی هم داخل بسته میزاشت ترمالرایت!)

خمیرش نسبتا نرمه،ولی بهد این که میزنی زودی سفت میشه،و باید قسمت خمیر کاری و چسبوندن کولر رو سی پی یو زود صورت بگیره

و....

من توی بررسی ها خیلی گشتم

ارچون و این تو حالت 1 فن نهایتا 4درجه اختلاف کارایی دارن

و با دو فن 3درجه تقریبا

که اگه رو ماچو دو تا فن باشه،و ارچون یکی رقابت سخت نزدیک میشه

پس همینو گرفتن به مراتب بهتره

در ضمن برای passiv cooling هم مناسبتره این

یه چیزی رو هم تا باز یادم نرفته بگم باز

رو سوکت ای ام دی حالت اولی که تو کادر قرمز انداختم ممکن نیست

اون حفره و سیم هارم تو حالت دوم مشخص کردم

post-9122-0-83363600-1338458127_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

امین جان. این کوار رو روی سوکت AM3 هم میشه به هر سمتی بست. درسته؟

به کدوم سمت بنظرت خنک تره؟

هوا از سمت پایین کیس وارد کولر و از بالای کیس خارج بشه یا مثلا هوا از سمت چپ وارد کولر و از پشت کیس خارج بشه.

اون مهاری که گذاشتی اگه نذاری کولر میاد پایین یا به مین فشار میاره؟

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

امین جان. این کوار رو روی سوکت AM3 هم میشه به هر سمتی بست. درسته؟

به کدوم سمت بنظرت خنک تره؟

هوا از سمت پایین کیس وارد کولر و از بالای کیس خارج بشه یا مثلا هوا از سمت چپ وارد کولر و از ته کیس خارج بشه.

اون مهاری که گذاشتی اگه نذاری کولر میاد پایین یا به مین فشار میاره؟

نه داداش

متاسفانه نمیشه

فقط می شه به همون شکلی بست که بستمش

یعنی فن کولر عمود بر کف کیسه

به نظر من همین روش بهترین روشه

البته بستگی به کیس شما هم داره

چون پاور من بالاست

اگه میشد هم اون جوری نمیبستم،چون همه هوای گرم از داخل پاور رد میشد این جوری(کلا از راست به چپ رو تو این جور کیس ها ترجیه میدم تا از پایین به بالارو)

در حالی که الان مستقیما تخلیه میشه توسط اون فن پشت کیس

اون کش هم به خاطر این هست که احساس کردم کولر به بورد فشار میاد،و نمیخوا به مرور زمان بورد کج بشه

وگرنه پایه کولر و ... کاملا خوب وزنشو مهار میکنه

و از اون لحاظ مشکلی نداره،این فقط برای اطمینان بیشتره(با این که خیلی بزبگه ولی چندان هم سنگین نیست(در مقابل غولهایی مثا دی 14 بزرگم نیست!) و اون کش هم بیشتر از روی وسواس منه که اونجاست!)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی من فکر میکنم میشه به سمت بالا هوا رو هدایت کرد. شما امتحان کردین؟

تا جایی که من میدونم حالت استاندارد AMD نصب کولر بصورت پایین به بالاست. اما این کولر 2 تا پلیت داره. دومی قابل چرخش به 4 طرف هست.

من پاورم پایینه. هوای گرم چون سبک هست دوست داره بره بالا. پس یعنی از بالای کیس خارج بشه بهتره تا از پشت کیس.

هوای خنک هم سنگینه و از ته و جلو وپایین کیس میاد داخل کیس. اگه تصور کنید از پایین کیس هوا میره داخل کولر واز بالاش خارج میشه. حالا نمیدونم چه عامل دیگه ای موثر هست که اکثر کولرها رو از چپ به راست میبندن.

شاید بخاطر وجود کارت گرافیک. چون ممکنه جلوی عبور هوا رو بگیره. البته من فعلا کارت گرافیک نصب نکردم.

لینک به دیدگاه

ولی من فکر میکنم میشه به سمت بالا هوا رو هدایت کرد. شما امتحان کردین؟

تا جایی که من میدونم حالت استاندارد AMD نصب کولر بصورت پایین به بالاست. اما این کولر 2 تا پلیت داره. دومی قابل چرخش به 4 طرف هست.

من پاورم پایینه. هوای گرم چون سبک هست دوست داره بره بالا. پس یعنی از بالای کیس خارج بشه بهتره تا از پشت کیس.

هوای خنک هم سنگینه و از ته و جلو وپایین کیس میاد داخل کیس. اگه تصور کنید از پایین کیس هوا میره داخل کولر واز بالاش خارج میشه. حالا نمیدونم چه عامل دیگه ای موثر هست که اکثر کولرها رو از چپ به راست میبندن.

شاید بخاطر وجود کارت گرافیک. چون ممکنه جلوی عبور هوا رو بگیره. البته من فعلا کارت گرافیک نصب نکردم.

من یه بارم نگاه کردم

میشه احتمالا

ببخشید،اشتباه از طرف منه

من امتحان کردم موقع نصب ولی به نظرم اومد اون قسمتی که کولر رو رو قسمت رویی مهار سی پی یو وصل میکنه

اون جوری کوتاه میاد!

چون خود مهار مستطیلی شکله و با این عکسی که گزاشتم یه کم متفاوته(حد اقا این جوری به نظر میاد،چون کولر و دیواره کیس نمیزاره دقیقا ببینم )

post-9122-0-07259400-1338462320_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دقیقا اینه مال ماچو:

حتی اگه دقت کنید اون دو تا سوراخ دیگه رزبه ندارن که !

من هم با چراق قوه باز نگاه کردم،مال من هم همینه

ولی مطمئن نیستم رزبه داره اون دو تا سوراخ دیگه یا نه،ولی نداره تا جایی که میبینم

post-9122-0-28168300-1338463097_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا حق باشماست. چون من تاحالا از نزدیک ندیدم این کولر رو. الان اینقدر این عکس ها رو بالا پایین کردم. سرم داره گیج میره. :-B :wacko:

لینک به دیدگاه

من پایه 2011 چک کردم

تو اونم اونجوریه

اولا فاصله سوراخا همون جور که دیده نمیشه(!) یکی نیست(9سانت در مقابل 7 سانت)

در سانی سوراخ ها با فاصله 9 سانت فاقد رزبه هستن

پس کولر به یه سمت قابل نسبه!

post-9122-0-90127300-1338465311_thumb.jpg

post-9122-0-92607700-1338465343_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

من پایه 2011 چک کردم

تو اونم اونجوریه

اولا فاصله سوراخا همون جور که دیده نمیشه(!) یکی نیست(9سانت در مقابل 7 سانت)

در ثانی سوراخ ها با فاصله 9 سانت فاقد رزبه هستن

پس کولر به یه سمت قابل نسبه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امین جان میگم فاصله بین 4 سوارخی که در گوشه ها هست رو انداره بگیر. بنظر میاد فاصله ی بین پیچ های عمودی وافقی با هم برابرند. در واقع برای چردش کولر باید اون پلیت بزرگ رو بچرخونیم. نه اون پلیت کوچیکه که باهاش کولر رو میبندیم.

حداقل واسه اینتل این مشکل وجود نداره.

2000_7d1e4f0966.jpg

اینم واسه AMD

thermalright-macho-einbau-7-1024x767-.jpg

که ظاهرا یک حالته هست.

لینک به دیدگاه

بله

همینطوره

منم همون اول گفتم فقط رو ای ام دی اینطوره

فاصله سوراخهای 1155 و 775 که یکیه

و حتما میشه چرخوند کولرو

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مجید خان گل اگر کولر از پاین به بالا بزنه گرمای متصاعد شده از گرافیک رو میکشه و نمیتونه عملکرد جالبی داشته باشه.چون گرمای گرافیک بالا میاد و همون هوای گرم دمیده میشه به پرهای هیت سینک.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس باید ا این وضعیت به دیوار بین قسمت سی پی یو و گرافیک کشیده بشه

فکر کنم قدیما گیگا بایت یه راه حل داده بود که با کارتن میشد این دو قسمت رو جدا کرد اگر دوستان خاطرشون باشه

اینم لینکش

http://www.avajang.c...encooling-4.asp

98576447081015109142.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

دوستان یه تست با ماچو

دمای هوا 28*C

(این تست با فن خود کولر گرفته شده)

post-9122-0-91134700-1338547655_thumb.png

post-9122-0-23966500-1338547691_thumb.png

post-9122-0-49310800-1338547714_thumb.png

post-9122-0-94461600-1338547742_thumb.jpg

post-9122-0-24191700-1338548067_thumb.jpg

ویرایش شده توسط amin69r
لینک به دیدگاه

معرفی بهترین کولر بازار ایران

آقا من رفتم یه حرکت انتهاری کردم یه کولر فراسو کوچولو خونگی گرفتم گذاشتم پشت پنجره اطاقم . دمای کورها از 44 درجه رسید به 35 درجه . اونم تو دور پایین . حالا هم خودم حال میکنم هم سیستم :p فکر کنم اگه دور رو بالا ببرم به 31 هم برسه . با یه حرکت هم خودم دارم یخ میزنم هم سیستم داره به جونم دعا میکنه :lol:

امروز واقعا دمای کرج افتضاء گرم شده . ولی بنده که چیزی متوجه نمیشم ;)

بزرگترین خوبیشم اینه که این کولر نه تنها سوکت های الان رو ساپورت میکنه بلکه پیشاپیش سوکت های آینده رو هم ساپورت میکنه . :lol: هر جورم دوست داری وصلش کن . جهت دمیدنش هم بستگی به عشق خودت داره کدوم وری بدمه :p . وقتی سیستم در حال کار هست میتونی خاموشش کنی و مشکلی پیش نمیاد :lol: . میتونی داخلش چند تکه یخ بندازی که در اون صورت خودتون باید مثل پاییز لباس بپوشی که یخ نزنی . با یه هزینه معمولی هم سیستم رو خشنود میکنید هم اعضای خوانواده . :p . احساس محبوبیت بیشتر میکنید . چون هر کسی از در خونه بیاد تو اولین جایی که میاد اطاق شماست . راستش نمیدونم چرا rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif . برای دوستانی که کچل هستن خیلی مناسبه چون این دوستان به خاطر کچلی اعتماد به نفسشونو از دست دادن و اینجوری فکر میکنن محبوب شدن rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif

و اما معایب

نویز خفن نه زیاد خفــــــــــــــــــن Not%20Listening.gif

همیشه باید هواستون به آب داخلش باشه یه وقت آب قطع نشه پیپ بسوزه Shame%20On%20You.gif

هزینه برق که البته راهکارهایی هم همیشه داره من که بلد نیستم Oh%20Go%20On.gif

همین . دیگه معایبی نداره . و اما اگر اهل اورکلاک های سنگین هستید خرید یه کولر گازی توصیه میشه B)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...