رفتن به مطلب

بیمه‌ی عمر و تشکیل سرمایه چیست و چرا ما به آن نیازمندیم؟

MaKenZi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به یکایک دوستان عزیز

اگر در فکر تامین آتیه‌ی فرزند خود هستید ، پس باید چنین بیمه‌ای داشته باشید .
اگر سرپرست خانوار هستید و به فکر خانواده و امنیت کانون خانواده‌ی خود هستید ، پس باید چنین بیمه‌ای داشته باشید .
اگر به فکر یک پشتوانه‌ی امن برای مواجه با مشکلات احتمالی زندگی هستید ، پس باید چنین بیمه‌ای داشته باشید .
اگر به دنبال راهی برای بازنشستگی سریع و مطمئن هستید ، پس باید چنین بیمه‌ای داشته باشید .
اگر در فکر یک سرمایه گذاری مطمئن با بالاترین نرخ سود ممکن هستید ، پس باید چنین بیمه‌ای داشته باشید .
اگر به فکر بهترین هدیه برای مادر یا پدر خود هستید ، این بیمه ، بهترین انتخاب است .
اگر خطرات زندگی و اثرات جانبی این خطرات ، برایتان مهم است ، پس باید چنین بیمه‌ای داشته باشید .

حالا چراهای شما دوستان عزیز رو پاسخ میدم و اینکه چرا تاکید بسیار زیادی کردم بر اینکه باید چنین بیمه‌ای داشته باشید .

این بیمه ، بیمه‌ی عمر و تشکیل سرمایه‌ی سامان هست .

و اما مزایای این بیمه :

1- سرمايه‌گذاري مناسب:

- فراهم كردن امكان سرمايه‌گذاري بلندمدت و برنامه‌ريزي مالي
- انتخاب سبد سرمايه‌گذاري با توجه به شخصيت ريسك‌پذيري فرد
* سبد كم‌ريسك: پرداخت سود تضميني 15% و پيش‌بيني سود 16.5%
* سبد ريسك متوسط: پرداخت سود تضميني 14% و پيش‌بيني سود 18%
* سبد پرريسك: پرداخت سود تضميني 12% و پيش‌بيني سود 25%
ريسك كم بيانگر آن است كه بيشتر وجوه در سپرده‌هاي بانكي و اوراق قرضه و از اين قبيل سرمايه‌گذاري مي‌شود.
ريسك زياد بيانگر آن است كه بيشتر وجوه در بورس اوراق بهادار، املاك، توليد و سرمايه‌گذاري‌هاي خارج از بانك سرمايه‌گذاري مي‌شود.
ريسك متوسط بيانگر آن است كه سبد سرمايه‌گذاري 50% شامل سبد سرمايه‌گذاري با ريسك كم و 50% هم شامل سبد سرمايه‌گذاري با ريسك زياد خواهد بود.

+ بهره‌مندی از سود روزشمار و مرکب سالیانه
(در اغلب بیمه‌ها سود سرمایه گذاری از پیش تعیین شده هست و شخص حق انتخابی ندارد و تنها بیمه‌‍ای که امکان انتخاب نوع صندوق سرمایه گذاری را به فرد می‌دهد ، بیمه سامان است .

2- وام:

- امكان دريافت وام تا 90% حساب اندوخته از پايان سال اول بدون نياز به ضامن
- امكان استفاده از تسهيلات وام براي خود و ديگران

3- برداشت از حساب اندوخته:

- از پايان سال اول مانند يك حساب بانكي
* برداشت از پايان سال اول تا پايان سال هفتم از 90% تا 96% موجودي حساب اندوخته
* برداشت از حساب اندوخه از سال هشتم معادل 100% موجودي بدون محدوديت

(در اغلب بیمه‌ها امکان برداشت از پایان سال دوم و تا سقف 95 درصد می‌باشد)

4- بيمه عمر:

- برقراري پوشش با پرداخت اولين قسط حق‌بيمه
- پرداخت سرمايه فوت طبيعي + اندوخته حساب بدون نياز به طي مراحل قانوني انحصار وراثت در صورت فوت طبيعي بيمه‌شده
- پرداخت سرمايه فوت حادثي (تا 4 برابر سرمايه فوت طبيعي) + اندوخته حساب بدون نياز به طي مراحل قانوني انحصار وراثت و بدون محدوديت سقف پرداخت در صورت فوت حادثي بيمه‌شده

(دربسیاری از بیمه‌ها ، پوشش‌ها بعد از گذشت یک مدت مشخص به شخص تعلق می‌گیرند)

5- پوشش ازكارافتادگي:

- معافيت بيمه‌گذار از پرداخت حق‌بيمه به مدت 10 سال در صورت ازكارافتادگي كامل بر اثر بيماري يا حادثه
- پرداخت مستمري به ميزان 2 برابر آخرين مبلغ حق‌بيمه به مدت 10 سال در صورت ازكارافتادگي كامل بر اثر بيماري يا حادثه
- پرداخت 100% سرمايه فوت به بيمه‌شده در صورت ازكارافتادگي بر اثر حادثه

(بیمه‌ی سامان تنها بیمه‌ای می‌باشد که علاوه بر پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کارافتادگی ، دو پوشش آخر را نیز به شخص می‌‍دهد ، در سایر بیمه‌ها تنها پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه به شخص تعلق می‌گیرد)

6- پوشش امراض خاص:

- پرداخت هزينه‌هاي درماني در صورت بروز بيماري‌هاي صعب‌العلاج (سكته قلبي، سكته مغزي، جراحي عروق كرونر قلب، پيوند اعضاي اصلي و انواع سرطان‌ها) تا سقف 210/000/000 ريال
(در اغلب بیمه‌ها این پوشش معادل 30 درصد سرمایه‌ی فوت و تا سقف 10 ، 15 یا 20 میلیون می‌باشد ، و یا بصورت مرحله‌ای و تا سقف مشخص افزایش پیدا می‌کند ، اما در بیمه‌‌ی سامان این مبلغ 50 درصد سرمایه‌ی فوت و تا سقف 21 میلیون تومان می‌باشد)

7- معافيت مالياتي:

- معافيت مالياتي سرمايه بيمه عمر و همچنين اندوخته حاصل از سرمايه‌گذاري‌ها طبق ماده 136 قانون ماليات‌هاي مستقيم

8- كارت اعتباري:

- اعطاي كارت اعتباري سامان در صورت درخواست بيمه‌گذار چنانچه پرداخت حق‌بيمه بصورت ساليانه يا شش‌ماه يكبار و با حداقل مبلغ 5،000،000 ريال در سال صورت گيرد، با دو سقف اعتبار و با شرايط ذيل اعطا مي‌گردد:
* بيمه‌نامه‌هايي با مبلغ 5،000،000 ريال حق‌بيمه ساليانه، كارت اعتباري 3،000،000 ريالي
* بيمه‌نامه‌هايي با مبلغ 8،000،000 ريال حق‌بيمه ساليانه و بيشتر، كارت اعتباري 5،000،000 ريالي

(این ویژگی انحصارا مختص بیمه‌ی سامان می‌باشد)

9- پوشش اضافي سال آخر حيات:

- پرداخت 25% سرمايه فوت در آخرين سال حيات بيمه‌شده

10- بيمه‌نامه موقت قابل ارائه در زمان تكميل پرسشنامه:

- پوشش 50،000،000 ريالي فوت در اثر حادثه بدون پرداخت حق‌بيمه از زمان تحويل پرسشنامه و پرداخت علي‌الحساب حق‌بيمه تا زمان صدور بيمه‌نامه عمر و تشكيل سرمايه

11- مستمري يا بازنشستگي:

- امكان تبديل تمام يا بخشي از حساب اندوخته به مستمري يا بازنشستگي با درخواست كتبي بيمه‌گذار
(بیمه‌ی سامان تنها بیمه‌ای می‌باشد که شخص می‌تواند از انتهای سال دهم درخواست مستمری کند و کماکان از پوشش‌های بیمه‌ای بهره مند شود ، در سایر بیمه‌ها بیمه نامه در صورت درخواست مستمری فسخ خواهد شد)

12- انعطاف‌پذيري در پرداخت حق‌بيمه:

- انعطاف‌پذيري در پرداخت حق‌بيمه بسته به ميزان درآمد هر شخص
- امكان پرداخت حق‌بيمه به صورت اقساط ماهيانه، دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه و ساليانه به انتخاب بيمه‌گذار
- امكان تعيين حالت ثابت يا افزايشي حق‌بيمه (از 0 تا 15%، برابر با نرخ تورم، نرخ تورم + 1 و نرخ تورم +‌2%)

به انتخاب بيمه‌گذار
- حداقل حق‌بيمه در هر سال جهت شروع طرح يك ميليون ريال
- حداكثر حق‌بيمه در هر سال جهت شروع طرح يك ميليارد ريال

13- انعطاف پذیری در میزان سرمایه فوت :
- امکان انتخاب سرمایه فوت از 1 تا 40 برابر مبلغ حق بیمه
- امکان تعیین حالت ثابت یا افزایشی سرمایه فوت ( از 0 تا 15% ، برابر با نرخ تورم ، نرخ تورم + 1% و نرخ تورم + 2% )
به انتخاب بیمه گذار

14- عدم محدودیت سنی :
- امکان بیمه شدن از 1 ماهگی تا سن هفتاد سالگی
(در اغلب بیمه‌ها ، حداکثر سقف مدت قرارداد ، 20 سال و نهایتا 40 سال می‌باشد ، در بیمه‌‌ی سامان شخص تا سن هفتادسالگی تحت پوشش بیمه می‌باشد)

15- عدم محدودیت مدت بیمه نامه :
امکان انتخاب مدت قرارداد با توجه به سن بیمه شده از 5 تا 70 سال

ضمنا عملکرد موفق شرکت بیمه سامان علی رغم سود تضمینی 12% ، 14% ، 15% ، در سالهای گذشته به شرح زیر می باشد .
post-5688-0-22282500-1338476143_thumb.png

دوستانی مایل به دریافت اطلاعات بیشتر و یا توضیحات بیشتر هستند یا سوالی در خصوص هر یک از ویژگی‌ها دارند ، از طریق پیغام خصوصی با من در ارتباط باشند .
محسن پرهیزکار - نماینده‌ی فروش بیمه‌های اندوخته ساز بیمه سامان

در پایان از آقای حسینی که پیشنهاد ارائه‌ی این مطالب در قالب یک تاپیک رو ارائه کردند ، تشکر میکنم ، و خدمت دوستان عرض میکنم که آقای حسینی و تیم لیون کامپیوتر نیز ، تحت پوشش بیمه‌ی عمر و سرمایه گذاری هستند .

ویرایش شده توسط MaKenZi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست من

راستش منم چند وقتیه میخام خودم رو بیمه کنم الان همه چی آماده است فقط مونده انتخاب شرکت بیمه گذار

بیمه کارآفرین و ملت رو در نظر گرفتم

من میخام سالانه 1.200.000 تومن پرداخت کنم میتونید جدول مربوط به بیمه سامان رو برام ارسال کنید

ممنون و متشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

راستش منم چند وقتیه میخام خودم رو بیمه کنم الان همه چی آماده است فقط مونده انتخاب شرکت بیمه گذار

بیمه کارآفرین و ملت رو در نظر گرفتم

من میخام سالانه 1.200.000 تومن پرداخت کنم میتونید جدول مربوط به بیمه سامان رو برام ارسال کنید

ممنون و متشکر

سلام خدمت شما دوست عزیزم

خدمتتون عرض کنم که ، شما باید چند فاکتور مهم رو مشخص کنید تا من بتونم جدول مربوطه رو براتون ارسال کنم .

1- سن

2- تورم مورد نظر برای حق بیمه (فرضا سالی 10 درصد به حق بیمه شما اضافه بشه)

3- تورم مورد نظر برای سرمایه‌ی فوت (فرضا سالی 10 درصد به سرمایه‌ی فوت اضافه بشه)

4- پوشش‌هایی که مایل هستید انتخاب کنید ، شامل :

- پوشش فوت حادثی (چند برابر سرمایه‌ی فوت باشه؟ 1 2 یا 3 برابر؟)

- پوشش از کارافتادگی همراه با دریافت درآمد از کارافتادگی یا بدون درآمد ازکارافتادگی؟

- پوشش امراض خاص 50 درصد سرمایه‌ی فوت باشه؟ (یعنی سقفش باشه؟)

- دریافت چند درصد سرمایه‌ی فوت در صورت ازکارافتادگی؟ (0 یا 50 یا 100 درصد سرمایه‌ی فوت)

5- کدام صندوق سرمایه گذاری مد نظرتون هست؟

6- حق بیمه رو به چه صورتی پرداخت می‌‎کنید؟ سالیانه ، ماهیانه ، 2 ماهه ، 4 ماهه یا 6 ماهه (دقت داشته باشید که غیر از پرداخت سالیانه ، سایر حالت‌ها مبلغی به عنوان حق تقسیط یا حق قسط بندی از مبلغ واریزی کم میشه ، اما در پرداخت سالیانه ، حق تقسیط صفر هست)

ضمن اینکه ، در این تاپیک برندها رو من با هم مقابسه نمیکنم ، فقط ویژگی‌های کلی این بیمه رو ذکر کردم و مزیت‌هایی که بیمه‌‍‌ی سامان داره و در سایر بیمه‌ها نیستند بصورت قرمز رنگ مشخص کردم .

ویرایش شده توسط MaKenZi
لینک به دیدگاه

بنده سال قبل قصد بیمه کردن خودمو داشتم( بیمه آسیا ) همچی خوب پیش رفت تا اینکه از طرف پرسیدم فرضا بعد 10 یا 15 سال پرداخت از طرف بنده وضع مملکت جوری شد که نظام فعلی سر کار نبود اونوقت من چطور می تونم به حقم برسم که ایشون نتونستن منو قانع کنن و کنسلش کردم.

میشه در این مورد برام توضیح بدید.

لینک به دیدگاه

بنده سال قبل قصد بیمه کردن خودمو داشتم( بیمه آسیا ) همچی خوب پیش رفت تا اینکه از طرف پرسیدم فرضا بعد 10 یا 15 سال پرداخت از طرف بنده وضع مملکت جوری شد که نظام فعلی سر کار نبود اونوقت من چطور می تونم به حقم برسم که ایشون نتونستن منو قانع کنن و کنسلش کردم.

میشه در این مورد برام توضیح بدید.

سلام

پاسخ سوالتون رو بصورت پیغام خصوصی ارسال کردم .

لینک به دیدگاه

سلام

پاسخ سوالتون رو بصورت پیغام خصوصی ارسال کردم .

سلام

ممنون میشم به من هم توضیح بدید . برام خیلی مهمه .

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون میشم به من هم توضیح بدید . برام خیلی مهمه .

سلام

پاسخی که برای دوستمون فرستاده بودم ، عینا برای شما هم ارسال کردم .

لینک به دیدگاه

جدول مربوطه برای دوستمون Mashhad بعد از دریافت مشخصات لازم ، ارسال شد .

اون پاسخ رو به منم بدید

سلام

پاسخی که برای دوستمون فرستاده بودم ، عینا برای شما هم ارسال کردم .

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

پرداخت خسارت 100 میلیون تومانی با بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

شرکت بیمه سامان سرمایه هایی به ارزش یک میلیارد ریال  و هفتصد و هجده میلیون ریال را به خانواده های دو بیمه شده متوفی درحادثه، پرداخت نموده است.

بهره مندی این دو متوفی از پوشش های بیمه عمروتشکیل سرمایه سامان، در نهایت باعث گردید سرمايه فوت و اندوخته بیمه نامه آنها  در طول زمان به صورت يکجا به خانواده ايشان پرداخت شود.

براساس این گزارش، سرمایه بیمه نامه های عمر و پس انداز دو نفر مرحومین به مبالغ 1.000.302.314ريال و  718.200.000ریال در وجه ذینفعان قانونی ایشان پرداخت گردید.

اگرچه هیچ نعمت دنیوی نمی تواند جایگزین عزیز از دست رفته ای برای خانواده او باشد، لیکن پرداخت منافع یک بیمه نامه عمر، برای بازماندگان بیمه شده می تواند فشار زندگی و دشواری های معیشتی ایشان را در فراق عزیز و نان آور خانواده به حداقل رساند.

با توجه به اهمیت و ارزش والایی که خانواده در فرهنگ اصیل ما ایرانیان دارد، صیانت و مراقبت از خانواده های ایرانی وظیفه ایست که با خرید بیمه نامه های عمر و تشکیل سرمایه می توان بخشی از آن را ادا نمود.

اندوخته پس انداز و سرمایه گذاری، پوشش خطرفوت و حوادث، درآمد از کار افتادگی، معافیت از پرداخت حق بیمه و پرداخت هزینه های بیماریهای خاص، پوشش هایی است که بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان با یک برنامه تضمینی برای هم میهنان عزیز فراهم نموده است.

با انتخاب بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان شما می توانید علاوه بر بیمه کردن خود، همسر، فرزندانتان و استفاده از پوشش های استثنایی، سرمایه گذاری بلند مدت را برای خانواده خود پایه ریزی کنید.

بیمه سامان با چشم انداز خلاقیت و تمایز در ارائه خدمات به مشتریان آینده نگر، فراهم کنندۀ کلیه خدمات بیمه ای است.

هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 8943 - 021 و داخلی 1145 تماس گرفته و یا به آدرس m.naseri@samaninsurance.com   سئوالات خود را ارسال نمایند.

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

بنده سه تا بیمه دارم

تامین اجتماعی

بیمه عمر پاسارگاد

و توسط دوست خوبم محسن پرهیزکار که صاحب تاپیک هستن بیمه سامان شدم

دوستان گلم خیلی وقتها ما حصرت اتفاقاتی رو خوردیم که در گذشته انجام ندادیم . بیمه عمر در تمام دنیا مرسومه و بسیار کار پسندیده ای هستش . جدا از اینکه ارزش پولی و خیلی از مسائل دیگه وجود داره ولی همیشه یادمون باشه که اینده بسیار مهمه و مهمتر از اون پسنذازیه که انجام میدیم .

من کاملا با این کار موافقم . و یک داستان براتون مینویسم تا مسئله رو روشنتر کنم

روزی اهالی یک روستای خشکسالی زده  با هم قرار گذاشتن که برن صحرا و همه با هم دست به دعا بشن و از خدای خودشون بخوان که بارون بیاره واسشون تا از فقر و فلاکت در بیان و زمینهاشون از تشنگی در بیاد و محصول بده .!!!!!!!!!!!!!

ولی بین همه این ادمها فقط یک بچه با خودش چتر برده بوده !!!!!!!!!!!!

امید ه که اینده رو میسازه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...