رفتن به مطلب

مشکلات مادربرد الایت گروپ G41tm16 rev1

Arash21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یه پردازنده q8600 خریدم ولی گرافیک داخلی نداره بخاطر همین با یه کارت 8400gs بستم ولی تصویر نمیداد بعد کابل رو به خود مادربرد وصل کردم و تصویر داد جریانش چیه بدون کارت گرافیک هم تصویر بهم میده یعنی مادربرد گرافیک روی خودش داشته؟

مدل بردElite Group g41tm16 rev1

ولی روی برد گیگا g31m s2l rev1 فقط همراه با کارت گافیک تصویر میده

دوستانی که این سی پی یو را با این برد(g31) بستن و تصویر نگرفتن حتما باید بایوس خودتون رو اپدیت کنید و برای فهمیدن rev  برید گوشه سمت چپ یا راست کلا 4 گوشه رو بگردید یه متن نوشته و فلش یا سی  و دی وی دی شما حتما باید fat32 باشه و برای اپدیت دو تا فایل فلش و رام رو بریزید رو فلش برید توی بایوس و f8 رو بزنید 

و مشکل دیگه اینکه من مین g41 رو با پنیتوم 4 داشتم 10 سال کارکرد بدون مشکل ولی بعد از تعویص سی پی یو و این داستان ها بدون اینکه دست به چیزی بزنم سیستم بین 5 ثانیه تا یه دیقه بعد از بوت شدن خاموش میشه با عوض کردن جای رم تونستم 10 دیقه باهاش کار کنم ولی دوباره مشکل پیدا کرد تا اینکه یه سی پی یو دیگه گذاشتم روش مدلش یادم نیست یعنی سی پی یو چه مشکلی پیدا کرده؟

بایوس رو دیفالت کردم همه کابل هارو جدا کردم ولی فایده نداشت

مشکل دیگه اینه که وقتی پنیتوم 4 روش بود ویندوز 7 اولتیمت 64بیت اپدیت 2020 رو ریختم رو فلش ولی بعد از بوت کردن به یه ریستارت لوپ میرفت و هی ریستارت میشد و میرفت توی لوگو مایکروسافت ولی با تعویض سی پی یو مشکل حل شد

و اینکه بایوس مادربرد های الایت گروپ رو چجوری باید اپدیت کرد واقعا کمپانی مزخرفیه ساپورت خوبی از نرم افزار و بایوس نداره فایل بایوس رو دانلود کردم شامل یه ابزار فلش یه رام و یه سری فایل ریختم روی فلش ولی توی بایوس بخشی واسه اپدیت وجود نداره اف 8 رو هم میزنم فایده نداره 

ویرایش شده توسط EHSANRF
اصلاح عنوان به درخواست کاربر
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

درباره آپدیت یه جا دیدم که از داخل دیوانس منیجر، دیوایس فریمور رو انخاب کرد و با اپدیت درایور و فایل بایوس، بایوس رو آپدیت کرد:D

اطمینان ندارم که اینجوری بشه و یه حرکت ریسکیه

لینک به دیدگاه

سلام
عزیز CPU های سوکت 775 اصلا گرافیک داخلی ندارن اما مادربردهای 775 بعضی روی چیپ NorthBridge گرافیک داخلی دارن و با خروجی های تصویر I/O تصویر میدن که ربطی به مدل CPU نداره

لینک به دیدگاه

خسته نباشی و اینکه روز خوبی داشته باشی

خب خدمت شما عارضم که بایوس این برد رو باید از طریق ویندوز آپدیت کنی و ابزاری برای فلش شدن توسط خود بایوس ندارد مشکلیه که در برخی از برد های این برند وجود داره خیلی هم داستان داره.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

سلام دوستان یه پردازنده q8600 خریدم ولی گرافیک داخلی نداره بخاطر همین با یه کارت 8400gs بستم ولی تصویر نمیداد بعد کابل رو به خود مادربرد وصل کردم و تصویر داد جریانش چیه بدون کارت گرافیک هم تصویر بهم میده یعنی مادربرد گرافیک روی خودش داشته؟

مدل بردElite Group g41tm16 rev1

ولی روی برد گیگا g31m s2l rev1 فقط همراه با کارت گافیک تصویر میده

دوستانی که این سی پی یو را با این برد(g31) بستن و تصویر نگرفتن حتما باید بایوس خودتون رو اپدیت کنید و برای فهمیدن rev  برید گوشه سمت چپ یا راست کلا 4 گوشه رو بگردید یه متن نوشته و فلش یا سی  و دی وی دی شما حتما باید fat32 باشه و برای اپدیت دو تا فایل فلش و رام رو بریزید رو فلش برید توی بایوس و f8 رو بزنید 

و مشکل دیگه اینکه من مین g41 رو با پنیتوم 4 داشتم 10 سال کارکرد بدون مشکل ولی بعد از تعویص سی پی یو و این داستان ها بدون اینکه دست به چیزی بزنم سیستم بین 5 ثانیه تا یه دیقه بعد از بوت شدن خاموش میشه با عوض کردن جای رم تونستم 10 دیقه باهاش کار کنم ولی دوباره مشکل پیدا کرد تا اینکه یه سی پی یو دیگه گذاشتم روش مدلش یادم نیست یعنی سی پی یو چه مشکلی پیدا کرده؟

بایوس رو دیفالت کردم همه کابل هارو جدا کردم ولی فایده نداشت

مشکل دیگه اینه که وقتی پنیتوم 4 روش بود ویندوز 7 اولتیمت 64بیت اپدیت 2020 رو ریختم رو فلش ولی بعد از بوت کردن به یه ریستارت لوپ میرفت و هی ریستارت میشد و میرفت توی لوگو مایکروسافت ولی با تعویض سی پی یو مشکل حل شد

و اینکه بایوس مادربرد های الایت گروپ رو چجوری باید اپدیت کرد واقعا کمپانی مزخرفیه ساپورت خوبی از نرم افزار و بایوس نداره فایل بایوس رو دانلود کردم شامل یه ابزار فلش یه رام و یه سری فایل ریختم روی فلش ولی توی بایوس بخشی واسه اپدیت وجود نداره اف 8 رو هم میزنم فایده نداره 

سلام.پردازنده های 775 گرافیک ندارن.ولی چیپست های g (به جز g نمیدونم هست یا نه)روی چیپ گرافیک دارن.

تصویر میره یا خاموش میشه؟شاید پاور خرابه یا ضعیف یا خازن ها خرابن و یا بایوس آپدیت نیست.

مادربرد و اینجور چیزا رو باید مارک خوب گرفت گیگا ایسوس ام اس ای.

لینک به دیدگاه

در در 8 بهمن 1399 در 16:24، amir.t.1261 گفته است :

سلام.پردازنده های 775 گرافیک ندارن.ولی چیپست های g (به جز g نمیدونم هست یا نه)روی چیپ گرافیک دارن.

تصویر میره یا خاموش میشه؟شاید پاور خرابه یا ضعیف یا خازن ها خرابن و یا بایوس آپدیت نیست.

مادربرد و اینجور چیزا رو باید مارک خوب گرفت گیگا ایسوس ام اس ای.

تصویر میده ولی سیستم خاموش میشه و بعد هم تصویر میره بعضی موقع هم خود به خود روشن خاموش میشه

در در 8 بهمن 1399 در 13:54، MAhmoOD Nazari گفته است :

رود

درباره آپدیت یه جا دیدم که از داخل دیوانس منیجر، دیوایس فریمور رو انخاب کرد و با اپدیت درایور و فایل بایوس، بایوس رو آپدیت کرد:D

اطمینان ندارم که این

توی یوتیوب یه روش دیدم که فلش رو با روفوس به صورت freedos بوتیبل میکنه بعد فایل فلش و رام رو میریزه روش و بعد میره بوت اپشن رو به فلش تغییر میده بعد یه سری دستور وارد میکنه بعد نام فایل هارو مینویسه و شروع میکنه به اپدیت اگر مثل خودش انجام بدم نباید مشکلی باشه

Bios updating in ECS motherboard - YouTube

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، بامداد گفته است :

این جوری که شما توصیف میکنی مشکل psu هست 

پنتیوم 4 سی پی یو بوده که سال ها روی خودش کار میکرده تا همون شب هم بعد از اینکه هی سی پی یو تعویض میکردم برای تست و ویندوز عوض کردم مشکلی نبود واسه اینکه ببینم اپشنی برای اپدیت بایوس هست رفتم توی بایوس و هیچی رو هم تغییر ندادم و اومدم بیرون اینجوری شد

ولی با پردازنده جدیدی که گذاشتم روش مشکلی نداره قبل از تعویض پردازنده تمام کابل های متصل به برد رو دوباره جا زدم که شل نباشن و با در اوردن باتری روی برد استفاده از جامپر بایوس رو دیفالت کردم کارت شبکه رو در اوردم هر چیزی بجز کابل تصویر و پاور رو جدا کردم پنل های جلو رو در اوردم ولی باز هم همونجوری بود الان پنتیوم 4 پیشمه تمیزش کردم ظاهرا حین تعویض یه مقدار روی پین هاش کثیف شده دوباره تست کنم ببینم چی میشه اگر هم سی پی یو خراب شده باشه مهم نیست 90 تومن بیشتر پولش نیست نیازی هم بهش ندارم فعلا

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

پنتیوم 4 سی پی یو بوده که سال ها روی خودش کار میکرده تا همون شب هم بعد از اینکه هی سی پی یو تعویض میکردم برای تست و ویندوز عوض کردم مشکلی نبود واسه اینکه ببینم اپشنی برای اپدیت بایوس هست رفتم توی بایوس و هیچی رو هم تغییر ندادم و اومدم بیرون اینجوری شد

ولی با پردازنده جدیدی که گذاشتم روش مشکلی نداره قبل از تعویض پردازنده تمام کابل های متصل به برد رو دوباره جا زدم که شل نباشن و با در اوردن باتری روی برد استفاده از جامپر بایوس رو دیفالت کردم کارت شبکه رو در اوردم هر چیزی بجز کابل تصویر و پاور رو جدا کردم پنل های جلو رو در اوردم ولی باز هم همونجوری بود الان پنتیوم 4 پیشمه تمیزش کردم ظاهرا حین تعویض یه مقدار روی پین هاش کثیف شده دوباره تست کنم ببینم چی میشه اگر هم سی پی یو خراب شده باشه مهم نیست 90 تومن بیشتر پولش نیست نیازی هم بهش ندارم فعلا

شاید برقی که دو تا پردازنده میکشن ، فرق میکنه ؟ و باز همون psu هست ؟؟ 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، بامداد گفته است :

شاید برقی که دو تا پردازنده میکشن ، فرق میکنه ؟ و باز همون psu هست ؟؟ 

پاور همونه پردازنده جدیدی که گذاشتم روش ضعیفتره و برق کمتری میبره نمیدونم مدشل رو از سری e هست ولی خب اگر بحث برق کشیدن باشه q8400 از هردو بیشتر برق میخواد چطور اون رو هندل میکنه ولی نمیتونه پنتیم 4 و هندل کنه؟ پاور 330 وات هست

ادیت:

با یه پاور دیکه تست میکنم ببینم چی میشه

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

پاور همونه پردازنده جدیدی که گذاشتم روش ضعیفتره و برق کمتری میبره نمیدونم مدشل رو از سری e هست ولی خب اگر بحث برق کشیدن باشه q8400 از هردو بیشتر برق میخواد چطور اون رو هندل میکنه ولی نمیتونه پنتیم 4 و هندل کنه؟ پاور 330 وات هست

ادیت:

با یه پاور دیکه تست میکنم ببینم چی میشه

بعد از نصب cpu مورد نظر بایوس رو ریست کنید.چون من گیگا دارم اینجوری بقیرو نمیدونم.کلاک رو قفل میکنه رو cpu قبلی.یجورایی اورکلاک یا اندرکلاک میشه.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

بعد از نصب cpu مورد نظر بایوس رو ریست کنید.چون من گیگا دارم اینجوری بقیرو نمیدونم.کلاک رو قفل میکنه رو cpu قبلی.یجورایی اورکلاک یا اندرکلاک میشه.

همینکارو کردم فایده نداشت برد من الایت گروپ هست

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام مشکل سی پی یو حل نشد مهم نیست سی پی یو 40 تومن هم زیادشه

ولی راه اپدیت بایوس بسیار ساده بود نمیشه از طریق بایوس اپدیتش کرد یه ابزار داره همونطور که بایوس گرافیک رو در محیط ویندوز فلش میزنه اینم همونجوریه

حتما باید با ادمیناستراتور اجراش کنید وگرنه منویسه loading failed

بعد از اجرا یه بکاپ از بایوس میتونید بگیرید هرچند نمیدونم چه فایده ای داره اگر مشکلی پیش بیاد که نمیشه از طریق بایوس درستش کرد به هر حال

توی نرم افزار روی open میزنید

بعد بایوس دانلودشده از سایت رو که استخراج کردید و فرمت .rom رو هست رو انتخاب میکنید و فلش میزنید

مشکل جدید اینه که هیچ مشکلی نبود تا امروز که سیستم هر چند دقیقه یبار نتش قطع میشد دانگل وایرلس رو نمیشناخت اگر یه چیزی به سیستم وصل میکردی با جای دانگل رو عوض میکردی باید درایور از نو نصب میشد و سیستم ریستارت میشد

گفتم ویندوز ده نصب کنم راحت شم خودش درایور رو نصب میکنه ویندوز ده رو نصب کردم نسخه کم حجمش ولی انگار یو اس بی ها کلا مشکل پیدا کردن یا اینکه با ویندوز ده سازگار نیستن اصلا پرینتر رو نمیشناسه توی دیوایس منیجر  نیستش سیستم هم واکنش نشون نمیده رایور و تولباکس رو از سایت cannon دانلود کردم و نصب کردم فایده ای نداشت

خیلی مواقع باید ده بار فلش رو در بیارم بزنم جا تا بشناسش دانگل هم بصورت رندوم قطع میشه از قبل بهتره ولی بازم قطع میشه

بایوس رو با روش بالا اپیدت کردم و مشکلی نبود ولی هنوز مشکل پابرجاست

به نظر شما استفاده از یه تبدیل پی سی ای اکسپرس به یو اس بی مشکل رو حل میکنه؟ تمامی درایور های کارت گرافیک و چیپست و پیشنیاز ها نصب هستن

مدل بورد =g41t-m16 v1.0 الایت گروپ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...