رفتن به مطلب

چجوری روی سیستم عامل لینوکس بازی کنم؟

Recommended Posts

درود به همه دوستان

لطفا راهنمایی کنه چجوری روی سیستم عامل های بر پایه لینوکس بازی کنم ؟

میدونم هیچی واسه گیم از ویندوز بهتر نیست ولی به دلالیلی میخوام کلا از گوگل فیسبوک و مایکروسافت سوییچ کنم به اپن سورس ها

کدوم سیستم عامل واسه گیم از همه بهتره؟

استیم رو میدونم میشه روش نصب کرد ولی واسه بازی های کرکی چی؟

بین بازی های زیر کدوما رو میشه رو لینوکس اجرا کرد مهم نیست چقدر افت فریم نسبت به ویندوز داشته باشه لازم باشه رو لو هم بازی میکنم

resident evil from 1 to 7

silent hill from 1 to 5

TEW 1 and 2

gtav -iv-sa

tombraider 2013-rise-shadow

CSGO

Froza Horizen4

RDR2

monster hunter

RE revalations

metro2033-last light-exodos

اینکه بجای دی ایکس از چی باید استفاده بشه؟ اپن جی ال؟

و درایور کارت های ای ام دی رو چجوری باید نصب کرد توی خود هسته نصب شده؟ کارت من 5500xt هست نسخه 8 گیگ

لینک به دیدگاه

عزیز به عنوان کسی که مدت زمان زیادی رو رو لینوکس دسکتاپ وقت گذاشته بهت توصیه میکنم مخصوصا اگه گیمری سمت لینوکس ابدا نری. لینوکس به قدری عذاب آور هست که اونسرش ناپیداست. مقالات انتقاد از لینوکس دسکتاپ رو بخونی همه چی رو میفهمی. لینوکس هم هنگ میکنه مشکلات کتابخانه داره. راحت نیست باید از اول تا اخر فرمان بنویسی و کلی مشکلات دیگه. من خیلی خوب درک میکنم که فلسفه لینوکس چیه ولی لینوکس هر چقدر که در سرور برنده گوی و رقابته و ایلان ماسک با لینوکس ماهواره میفرسته فضا و اندروید با بیس لینوکس گوشی های موبایل رو تسخیر کرده همونقدرم بدونید در دسکتاپ یک شکست خورده محض هست.

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، jj-191 گفته است :

عزیز به عنوان کسی که مدت زمان زیادی رو رو لینوکس دسکتاپ وقت گذاشته بهت توصیه میکنم مخصوصا اگه گیمری سمت لینوکس ابدا نری. لینوکس به قدری عذاب آور هست که اونسرش ناپیداست. مقالات انتقاد از لینوکس دسکتاپ رو بخونی همه چی رو میفهمی. لینوکس هم هنگ میکنه مشکلات کتابخانه داره. راحت نیست باید از اول تا اخر فرمان بنویسی و کلی مشکلات دیگه. من خیلی خوب درک میکنم که فلسفه لینوکس چیه ولی لینوکس هر چقدر که در سرور برنده گوی و رقابته و ایلان ماسک با لینوکس ماهواره میفرسته فضا همونقدرم در دسکتاپ شکست خورده محض هست.

میدونم یمدت باهاش کار کردم تا بخوای یه اپ نصب کنی پدرت در میاد ولی میخوام مایکروسافت رو نبوسم بزارم کنار

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

میدونم یمدت باهاش کار کردم تا بخوای یه اپ نصب کنی پدرت در میاد ولی میخوام مایکروسافت رو نبوسم بزارم کنار

اینکارو الان نکن چون وقتش نیست. ببینید اینجا همه استاد هستن ولی لینوکس در حیطه دسکتاپ کاری ازش ساخته نیست شما نمودار سیستم عامل دسکتاپ رو ببین و این سوال رو بپرس که چرا این همه ادم لینوکس رو ول کردن و ویندوز استفاده میکنن؟

Untitled.jpg.e08ff83a3e127e866a115d1fc280aebb.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، jj-191 گفته است :

اینکارو الان نکن چون وقتش نیست. ببینید اینجا همه استاد هستن ولی لینوکس در حیطه دسکتاپ کاری ازش ساخته نیست شما نمودار سیستم عامل دسکتاپ رو ببین و این سوال رو بپرس که چرا این همه ادم لینوکس رو ول کردن و ویندوز استفاده میکنن؟

من خیلی ویدیو دیدم که روی لینوکس با استفاده از پروتون میشه بازی کرد الان میخوام بدونم که واسه بازی های کرکی چطوره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، YUNKI گفته است :

من خیلی ویدیو دیدم که روی لینوکس با استفاده از پروتون میشه بازی کرد الان میخوام بدونم که واسه بازی های کرکی چطوره

هر بازی نمیشه و استفاده از شبیه ساز ها هم با تصوری که شما میکنی خیلی تفاوت داره و در اجرای دائمی در مشکل و ارور هستن. اصولا بازی کرکی روی لینوکس به مانند ویندوز نیست. بله راه هایی هست با شبیه ساز محیط ویندوز رو داخل لینوکس شبیه سازی میکنی کرک هم میتونی بریزی و بسته به شانس و کلی موارد دیگه شاید بالا بیاد شاید بالا نیاد وسطش ارور بده یا نده. ولی سوال اینجاست که با این کار به چه هدفی میخوایی برسی؟ اصولا این کارها برای دوولوپرها میتونه مفید باشه ولی برای یک کاربر دسکتاپ و گیمر هیچ جذابیتی نداره باور کن.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

یه جوری میگید قافله رو باخته که انگار برای  رقابت با ویروس اعظم مایکروسافت اومده  کاربری لینوکس مشخصه  سیستم عامل رایگان سبک و  امن برای کارهای تخصصی و هم کارهای روزمره پیشنهاد میشه 

در 4 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

خودم دوتا 2 و سی اس گو رو داخل لینکوس بازی کردم  این 2 تا بازی مشکلی باهاشون نداشتم

بازیهای کرکی هم فکر میکنم اون قدیمی هاش رو شاید بتونی با جستجو پیدا کنی  این لینکو ببین شاید کمکت کرد

Нативные игры для Linux [стр. 1] :: Игры :: RuTracker.org

برید داخل استور استیم  بازی رو که میخواید رو سرچ کنید داخل سیستم پیشنهادی پشتیبانی  از لینکوس نوشته میشه راجع به افت فریم چون خود سازنده ها ساختن مشکلی نداره

تامب رایدرو مترو   و سی اس گو رو قبلا دیدم داره

open gl هست که اون کیفیت دایرکت ایکس رو قطعا نداره

درایور هم معمولا خودش نصب میکنه این لینک هم برای درایور amd هست

AMD Radeon™ RX 5500 XT Drivers & Support | AMD

حتما ubuntu رو نصب کن که برای شما بهتره 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Mohammad-DS گفته است :

یه جوری میگید قافله رو باخته که انگار برای  رقابت با ویروس اعظم مایکروسافت اومده  کاربری لینوکس مشخصه  سیستم عامل رایگان سبک و  امن برای کارهای تخصصی و هم کارهای روزمره پیشنهاد میشه 

خودم دوتا 2 و سی اس گو رو داخل لینکوس بازی کردم  این 2 تا بازی مشکلی باهاشون نداشتم

بازیهای کرکی هم فکر میکنم اون قدیمی هاش رو شاید بتونی با جستجو پیدا کنی  این لینکو ببین شاید کمکت کرد

Нативные игры для Linux [стр. 1] :: Игры :: RuTracker.org

برید داخل استور استیم  بازی رو که میخواید رو سرچ کنید داخل سیستم پیشنهادی پشتیبانی  از لینکوس نوشته میشه راجع به افت فریم چون خود سازنده ها ساختن مشکلی نداره

تامب رایدرو مترو   و سی اس گو رو قبلا دیدم داره

open gl هست که اون کیفیت دایرکت ایکس رو قطعا نداره

درایور هم معمولا خودش نصب میکنه این لینک هم برای درایور amd هست

AMD Radeon™ RX 5500 XT Drivers & Support | AMD

حتما ubuntu رو نصب کن که برای شما بهتره 

مانجارو kde نصب کردم قبلا اوبونتو داشتم زیاد جالب نبود

میت ترنسلیتر و to google translte نصب کردم نتونست ترجمش کنه افزونه خوب واسه فایرفاکس سراغ داری؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

میت ترنسلیتر و to google translte نصب کردم نتونست ترجمش کنه افزونه خوب واسه فایرفاکس سراغ داری؟

خود مرورگر  پیشنهاد ترجمه میده ها یا کلیک راست کن رو صفحه ترنسلیت رو بزن

من خودم از simple translate استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

من نظر بیطرف خودمو گفتم و بدون منطق هم طرفداری هیچ سیستم عامل یا برند یا محصول رو نمیکنم من گفتم لینوکس در حیطه دسکتاپ حرفی برای گفتن نداره ولی اینطور نیست که لینوکس همه جا شکست خورده باشه. مایکروسافت سر ویندوز فون چنان شکستی خورد که خود بیل گیتسم تصورشو نمیکرد! پس اگر نظر بدیم باید دلایل منطقی بیاریم. لینوکس بنا به هسته ای که داره در دسکتاپ نتونسته حرفی برا یگفتن داشته باشه ولی میتونم دو صفحه اینجا در مورد خوبی های لینوکس در قسمت دولوپر شبکه و سرور و اشیا مطلب بنویسم. لینوکس در برهه ای اومده بود که ویروس اعظم رو شکست بده و روی رایگان بودنشم خیلی حساب رفته بود ولی شکست خورد حتی بزرگان لینوکس معترف به شکست لینوکس در حوزه دسکتاپ شدن ما که دیگه جای خود داریم. ممکن هست در آینده دور لینوکس بتونه بر اثر یه سری فعل و انفعالات جای ویندوزو بگیره ولی در آینده نزدیک دسکتاپ قطعا برای ویندوزه.

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان هر برنامه ای بخواید در هر زمینه ای روی ویندوز بهترشو هست در کل اینکه اگر کسی در زمینه هک و امنیت و کارایی که با ویندزو نمیشه انجام داد کاری نداشته باشه رفتن به لینوکس منطقی نیست ولی دلیل من اینه که کاملا مخالف سیسات های مایکروسافت گوگل فیسبوک و غیره هستم هیچ احترامی وقتی واسه ازادی بیان قائل نیستن و به حریم خصوصی هم احترام نمیذارن خیلی جاها هم گند برخی کار هاشون اومده بیرون نمیخوام روی سیستمم داشته باشمشون حالا چه از طرف من پولی بهشون نرسه(کرک) چه برسه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

ببینید دوستان هر برنامه ای بخواید در هر زمینه ای روی ویندوز بهترشو هست در کل اینکه اگر کسی در زمینه هک و امنیت و کارایی که با ویندزو نمیشه انجام داد کاری نداشته باشه رفتن به لینوکس منطقی نیست ولی دلیل من اینه که کاملا مخالف سیسات های مایکروسافت گوگل فیسبوک و غیره هستم هیچ احترامی وقتی واسه ازادی بیان قائل نیستن و به حریم خصوصی هم احترام نمیذارن خیلی جاها هم گند برخی کار هاشون اومده بیرون نمیخوام روی سیستمم داشته باشمشون حالا چه از طرف من پولی بهشون نرسه(کرک) چه برسه

شما فکر میکنی لینوکس خیلی امنه؟

وقتی از لینوس توروالدز خالق هسته لینوکس پرسیدن آیا سازمان هایی ازت خواستن که در هسته لینوکس بک دور بزاری به طور غیر مستقیم جواب بله داده.

یا ریچارد استالمن  خالق بزرگ گنو که اوبونتو رو به قدری جاسوسی خطاب کرده که پیشنهاد داده جامعه لینوکس باید از اوبونتو دوری کنه.

لینک به دیدگاه

میتونی رو کلود بازی کنی cloud gaming 

مثل nvidia geforce now که مجانی تا یه ساعت میتونی بازی کنی ، پول هم بدی بیشتر و با کیفیت بهتر 

البته مصرف اینترنت بالایی داره ، و اینترنت با پینگ پایین و سرعت بالا میخواد مثل ftth که اگه خب تهران باشی ، تهیه کردنش سخت نیست .. 

الان یکی از پرطرفدارترین برنامه های نصبی رو اوبنتو همین nvidia geforce now هست . 

چون اکثرا کسایی که لینوکس نصب میکنن که سخت افزار پایین دارن و کلود گیمینگ هم برا همین تهیه شده :

https://www.nvidia.com/en-us/geforce-now/

پینگت تا سرور های انو.یدیا  باید زیر 100 باشه . باسه من 106 بود که خب اگه شما تهران و تبریز باشی این مشکل را نداری 

PC HARDWARE REQUIREMENTS

• Dual core x86-64 CPU with 2.0GHz or faster
  • 4GB of system memory
  • GPU that at least supports DirectX 11
  •  
  •  
    • Intel HD Graphics 2000 series or newer

الان هم مثل اینکه رفع تحریم شده ، تا همین چنر وقت پیش خود سایت ش را باز نمیکرد .

موفق باشی 

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

من نظر بیطرف خودمو گفتم و بدون منطق هم طرفداری هیچ سیستم عامل یا برند یا محصول رو نمیکنم من گفتم لینوکس در حیطه دسکتاپ حرفی برای گفتن نداره ولی اینطور نیست که لینوکس همه جا شکست خورده باشه. مایکروسافت سر ویندوز فون چنان شکستی خورد که خود بیل گیتسم تصورشو نمیکرد! پس اگر نظر بدیم باید دلایل منطقی بیاریم. لینوکس بنا به هسته ای که داره در دسکتاپ نتونسته حرفی برا یگفتن داشته باشه ولی میتونم دو صفحه اینجا در مورد خوبی های لینوکس در قسمت دولوپر شبکه و سرور و اشیا مطلب بنویسم. لینوکس در برهه ای اومده بود که ویروس اعظم رو شکست بده و روی رایگان بودنشم خیلی حساب رفته بود ولی شکست خورد حتی بزرگان لینوکس معترف به شکست لینوکس در حوزه دسکتاپ شدن ما که دیگه جای خود داریم. ممکن هست در آینده دور لینوکس بتونه بر اثر یه سری فعل و انفعالات جای ویندوزو بگیره ولی در آینده نزدیک دسکتاپ قطعا برای ویندوزه.

شما از ابتدای تاپیک  جای کمک کردن به صاحب تاپیک شروع کردین به نظرات شخصی خودتونو تحمیل کردن .

در 13 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

وقتی از لینوس توروالدز خالق هسته لینوکس پرسیدن آیا سازمان هایی ازت خواستن که در هسته لینوکس بک دور بزاری به طور غیر مستقیم جواب بله داده.

یا ریچارد استالمن  خالق بزرگ گنو که اوبونتو رو به قدری جاسوسی خطاب کرده که پیشنهاد داده جامعه لینوکس باید از اوبونتو دوری کنه.

سیستم عامل های اوپن سورس با جامعه دولوپرهای انبوه بیشترین امنیت رو دارن. 

-------------------------------------------------

@YUNKI

شما هم بهتره عضو صفحه  بزرک طرفداران لینوکس  سایت ردیت بشید بهترین جا برای سوال پرسیدن و اخبار جدید  هستش (لیون به هیچ دردی نمیخوره)

Linux, GNU/Linux, free software... (reddit.com)

ویرایش شده توسط Mohammad-DS
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

خالق لینوکسی در کار نیست ایشون فقط حدود 65 کیلوبایت از هسته رو نوشتن لینوکس میلیون ها خط ککد داره و هه این ها توسط افرادی از سرتاسر جهان نوشته شده من هم بلد باشم میتونم درش شرکت کنم وقتی میلیون ها نفر برش نظارت دارن و اون رو نصب فعال دارن امکان همچین چیزی نیست نمیان بک دور بزارن چون میدونن خیل از دوولپر ها هسته رو چک میکنن و گسترش میدن میفهمن و اگر این اتفاق بیفته که اسیب جید به جامعه لینوکس زده میشه منبع حرف عات رو هم هیچ جا پیدا نکردم

همه چیز امکان نداره نمیگم نداره ولی به شخصه به سیستم عاملی که اپن سورسه و مالکی نداره همه میتونن درش شرکت کنن بیشتر اعتماد دارم تا سیستم عاملی ک همه چیزش انحصاری هست و صاحبانش هم افراد درستی نیستن مشکلات لینوکس بر هیچکس پوشیده نیست هنوز کلی مشکل پیش پا افتاده داره مثلا هنوز نتونستن یه چیزی مثل .exe بیارن که با دو کلیک اپ نصب کنی ولی مزایاش رو هم در نظر بگیر از امنیتش مطمئن هستی و میتونی همه چیز رو به دلخواه خودت تغییر بدی یاد گرفتنش هم خالی از لطف نیست بعدا تو کار های امنیتی بدردت میخوره لینوکس اینده خیلی روشنی داره و در چند سال اخیر خیلی رشد داشته

لینک به دیدگاه

توی پست دوم مشخص و واضحه که من فقط توصیه کردم! حالا این تحمیل کردن از کجا دراومد من نمیدونم.

شما آمار رو قبول ندارید گفته های بزرگان لینوکسم قبول ندارید تعریف خالق رو هم قبول ندارید جستجو هم نمیکنید بعد فکر میکنید باید همه مثل شما فکر کنند؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...