رفتن به مطلب

مشکل با ASUS GPU TweakII

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من یک عدد کارت گرافیک 1650super tuf دارم که سرعت فنش روی 24 درصد مونده و هر کاری که میکنم 0 نمیشه. برنامه ASUS GPU TweakII رو هم به طور کامل پاک کردم و دوباره نصبش کردم ولی باز همون مشکل وجود داره.

درضمن فرکانس کارت حتی روی حالت بیکاری روی 1740 مونده و کمتر نمیشه.

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

سلام

۱۷۴۰ حداکثر فرکانسی هست که میتونه بهش برسه و فن هم بزارین روی اتو خودش زیر ۵۰ درجه خاموش میمونه و خودش تنظیم میکنه خودتون نمیخواد کاری کنین از همین پایین سمت چپ هم یک گزینه مانیتور داره از اینجا هم   میتونید فرکانس و دور فن رو ببینید این قسمت که الان هستید برای تنظیم فرکانس و دور فن هست.

ویرایش شده توسط amir.nl
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، amir.nl گفته است :

سلام

۱۷۴۰ حداکثر فرکانسی هست که میتونه بهش برسه و فن هم بزارین روی اتو خودش زیر ۵۰ درجه خاموش میمونه و خودش تنظیم میکنه خودتون نمیخواد کاری کنین از همین پایین سمت چپ هم یک گزینه مانیتور داره از اینجا هم   میتونید فرکانس و دور فن رو ببینید این قسمت که الان هستید برای تنظیم فرکانس و دور فن هست.

سلام. مشکل این هست که فرکانس باید کمتر باشه ولی نمیشه و اینکه دور فن روی خودکار هست ولی اصلا خاموش نمیشه و با دمای 34 درجه هم فن روشن هست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام. مشکل این هست که فرکانس باید کمتر باشه ولی نمیشه و اینکه دور فن روی خودکار هست ولی اصلا خاموش نمیشه و با دمای 34 درجه هم فن روشن هست.

یک گزینه 0db باید داشته باشه اون باید روشن باشه

لینک به دیدگاه

مثل اینکه این نرم افزار مشکل داره

Version 2.2.9.5
2021/01/21 88.19 MBytes

GPU TweakII V2.2.9.5
1、Fixed: Flickering in certain circumstances.
2、Fixed : Fan control bugs on TURBO RTX3080.
3、Fixed: External fans detection fail in certain circumstances
4、Wording adjustments.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

مثل اینکه این نرم افزار مشکل داره

Version 2.2.9.5
2021/01/21 88.19 MBytes

GPU TweakII V2.2.9.5
1、Fixed: Flickering in certain circumstances.
2、Fixed : Fan control bugs on TURBO RTX3080.
3、Fixed: External fans detection fail in certain circumstances
4、Wording adjustments.

سلام. ممنون. کدوم نسخه رو دانلود کنم که درست باشه؟

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، فرهود وطن زاده گفته است :

msi afterburner رو دانلود کنین

سلام. اون رو دارم ولی میخوام اگه بشه با برنامه خود asus کنترلش کنم.

لینک به دیدگاه

هیچ فرقی باهم ندارن، evga precision هم هست، همشون مثله همن، ولی خوب afterburner بهتر از بقیه است

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، فرهود وطن زاده گفته است :

هیچ فرقی باهم ندارن، evga precision هم هست، همشون مثله همن، ولی خوب afterburner بهتر از بقیه است

آها. ممنون.

لینک به دیدگاه

یه موردی هست که اصلا بهش توجه نشده..با پاک کردن نرم افزار هنوزم فن میچرخه تو بیکاری! نباید اینطوری باشه

اگه شد یبار ویندوز عوض کن ببین درست میشه یا نه

من 1060 گرفته بودم تا 1 ماه هر کاری کردم نتونستن 0db رو فعال کنم تا اینکه یبار نسخه قدیمیتر بایوس گرافیک رو نصب کردم بعد جدیدترش رو و مشکل رفع شد...جالبه برای گرافیک شما بایوسی نداده

لینک به دیدگاه

هنوز ویندوز رو عوض نکردم ولی حداکثر تا فردا این کارو میکنم. اگه با عوض کردن ویندوز مشکل بر طرف نشد چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

یه موردی هست که اصلا بهش توجه نشده..با پاک کردن نرم افزار هنوزم فن میچرخه تو بیکاری! نباید اینطوری باشه

اگه شد یبار ویندوز عوض کن ببین درست میشه یا نه

من 1060 گرفته بودم تا 1 ماه هر کاری کردم نتونستن 0db رو فعال کنم تا اینکه یبار نسخه قدیمیتر بایوس گرافیک رو نصب کردم بعد جدیدترش رو و مشکل رفع شد...جالبه برای گرافیک شما بایوسی نداده

هنوز ویندوز رو عوض نکردم ولی حداکثر تا فردا این کارو میکنم. اگه با عوض کردن ویندوز مشکل بر طرف نشد چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک بار با برنامه ی Revo Uninstaller برنامه ی GPU Tweak رو Uninstal کنید و در قسمت رجیستری تیک همه گزینه ها رو بزنید و حذفشون کنید تا تمام پس ماند هاش داخل رجیستری پاک بشه.

در ضمن اگر برنامه Ai Suite رو هم نصب کردید اون رو هم به همین شکل کامل پاک کنید. چون Asus Fan Control Service داخل Ai Suite هم هست و ممکنه علت قضیه باشه

ضمن این که برنامه GPU Tweak اصولا برنامه مشکل داری هست و با هر ورژن جدیدش یک سری مشکلات جدید هم ایجاد میکنه. ممکنه با ورژن های قدیمی ترش مشکل شما رفع بشه

در کل MSI Afterburner رو خیلی بیشتر توصیه میکنم مگر این که به سوکت های فن روی کارت گرافیک ، فن متصل کرده باشید که برای کنترل سرعت اون فن ها که به عنوان External Fan تعریف میشن چاره ای جز استفاده از GPU Tweak ندارید. در غیر این صورت این برنامه تقریبا هیچ مزیتی نداره

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Bahman گفته است :

یک بار با برنامه ی Revo Uninstaller برنامه ی GPU Tweak رو Uninstal کنید و در قسمت رجیستری تیک همه گزینه ها رو بزنید و حذفشون کنید تا تمام پس ماند هاش داخل رجیستری پاک بشه.

در ضمن اگر برنامه Ai Suite رو هم نصب کردید اون رو هم به همین شکل کامل پاک کنید. چون Asus Fan Control Service داخل Ai Suite هم هست و ممکنه علت قضیه باشه

ضمن این که برنامه GPU Tweak اصولا برنامه مشکل داری هست و با هر ورژن جدیدش یک سری مشکلات جدید هم ایجاد میکنه. ممکنه با ورژن های قدیمی ترش مشکل شما رفع بشه

در کل MSI Afterburner رو خیلی بیشتر توصیه میکنم مگر این که به سوکت های فن روی کارت گرافیک ، فن متصل کرده باشید که برای کنترل سرعت اون فن ها که به عنوان External Fan تعریف میشن چاره ای جز استفاده از GPU Tweak ندارید. در غیر این صورت این برنامه تقریبا هیچ مزیتی نداره

سلام. این کار ها رو کردم و ویندوز رو هم عوض کردم ولی فن ها هنوز با 24 درصد داره میچرخه. راهی برای این نیست که بشه متوقفش کرد؟ نیاز به تغیر بایوس هست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام. این کار ها رو کردم و ویندوز رو هم عوض کردم ولی فن ها هنوز با 24 درصد داره میچرخه. راهی برای این نیست که بشه متوقفش کرد؟ نیاز به تغیر بایوس هست؟

تا وقتی رسمی آپدیت نداده سمتش نرید حتی همون رسمیش هم ریسکی هست تو انودیا

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

تا وقتی رسمی آپدیت نداده سمتش نرید حتی همون رسمیش هم ریسکی هست تو انودیا

آها. ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام.خیلی خوب میتونید از نسخه نرم افزار MSI Afterburner استفده کنید و تغییراتو اونجا اعمال کنید.

GPU Tweak مشکل داره هموخوانی نداره با بعضی کارتهـــــــا.من 1070 ایسوس استریکس مدل OC دارم

و از MSI Afterburner استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، idvidev گفته است :

سلام.خیلی خوب میتونید از نسخه نرم افزار MSI Afterburner استفده کنید و تغییراتو اونجا اعمال کنید.

GPU Tweak مشکل داره هموخوانی نداره با بعضی کارتهـــــــا.من 1070 ایسوس استریکس مدل OC دارم

و از MSI Afterburner استفاده میکنم

کامل نخوندید بعد تعویض ویندوز هم مشکل پابرجاست مشکل از بایوس هست که با آپدیت درست میشه اما تا اومدن آپدیت مشکلی نداره استفاده از کارت

لینک به دیدگاه

و اینکه مال ما که با 1070 این GPU Tweak مشکلی نداشت.

دیگه بقیه کارتها باید تست بشه.شایدم همینه که شما میگی با اومدن آپدیت درست بشه

ولی کلی باید تست بشه امتحان بشه که جواب پس بده

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، idvidev گفته است :

و اینکه مال ما که با 1070 این GPU Tweak مشکلی نداشت.

دیگه بقیه کارتها باید تست بشه.شایدم همینه که شما میگی با اومدن آپدیت درست بشه

ولی کلی باید تست بشه امتحان بشه که جواب پس بده

مشکل اصلا gpu tweak نیست.بالا هم گفتم چند سال پیش که 1060 خریدم فنهای گرافیک تو بیکاری روی 25% بود.افتربرنر و هر برنامه ای که بشناسید نصب کردم اما مشکل رفع نشد...درآخر بعد 1 ماه با آپدیت بایوس مشکل رفع شد(یادش بخیر چه استرسی داشتم که گرافیک بالا میاد یا نه)😅

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

ببخشید یک سوال اگر اورکلاک کنید gpu برنامه asus ببندم بازهم توی حالت اورکلاک باقی میمونه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lord_theone گفته است :

ببخشید یک سوال اگر اورکلاک کنید gpu برنامه asus ببندم بازهم توی حالت اورکلاک باقی میمونه؟

خیر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...