رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت عزیزان ضمن قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان 

دوستان یه سوالی داشتم مشخصات سیستم دوست بنده به شرح زیر میباشد

Main:asrock h81m

Cpu:g3260

Ram:gskill 4*2 1600 8gb

Hdd:wd blue1t

Gpu:r9 270x 

Psu:corsair vs450

سوال اول: ایا میتونه سی پی یو اور کنه.

سوال دوم:تو بازی هایی مثل bf4 وdark soul3 سیستم نمیتونه اجرا کنه مثلا در بازی  bf4 چند مرحله میشه رد کرد اما بعد از اون  بخوای بری مرحله دیگه نمیشه رفت و از بازی خارج میشه در بازی  darksoul3 این مشکل پابرجاست حتی با low کردن تنظیمات به نظرتون مشکل از کجاست البته دوست بنده مانیتور نداره به tv32inch وصل میکنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 50 دقیقه قبل، javadrock گفته است :

با عرض سلام آیا این سیستم گلوگاه ایجاد میکند واگه ایجاد میکند کدام قطعه
CPU AMD ATHLON II X3 425
VGA AMD R9 270
RAM DDR3 8GB
M.B FOXCONN A78AX 3.0
GREEN 530AB
HDD 500 GB 7200 RPM
البته CPU آنلاک شده با مادربورد و به
amd phenom ii x4 b25 تبدیل شده

سلام. با توجه با کارت گرافیکیتون، پردازنده مناسبی دارید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، (:mohammad:) گفته است :

با سلام خدمت عزیزان ضمن قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان 

دوستان یه سوالی داشتم مشخصات سیستم دوست بنده به شرح زیر میباشد

Main:asrock h81m

Cpu:g3260

Ram:gskill 4*2 1600 8gb

Hdd:wd blue1t

Gpu:r9 270x 

Psu:corsair vs450

سوال اول: ایا میتونه سی پی یو اور کنه.

سوال دوم:تو بازی هایی مثل bf4 وdark soul3 سیستم نمیتونه اجرا کنه مثلا در بازی  bf4 چند مرحله میشه رد کرد اما بعد از اون  بخوای بری مرحله دیگه نمیشه رفت و از بازی خارج میشه در بازی  darksoul3 این مشکل پابرجاست حتی با low کردن تنظیمات به نظرتون مشکل از کجاست البته دوست بنده مانیتور نداره به tv32inch وصل میکنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز. پردازنده شما یک لول از سایر قطعاتتون پایین تره و یقینا گلوگاه ایجاد شده.  بازی هایی که فرمودید نیاز به 4 هسته دارند. پردازنده شما 2 هسته داره

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون بابت پاسخ شما تو یوتیوب دیدم با این مشخصات این بازی ها رو اجرا میکردن 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان می خواستم ببینم سی پی یو 8320 من با گرافیک MSI 1070 GAMING X خوب جواب میده؟

اگر نه بخوام سی پی یو رو 8350 کنم چی؟

مادربردم AUSU 970 PRO GAMING AURA

RAM: 16GB DDR3 2133 ADATA

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، aminsa گفته است :

سلام دوستان می خواستم ببینم سی پی یو 8320 من با گرافیک MSI 1070 GAMING X خوب جواب میده؟

اگر نه بخوام سی پی یو رو 8350 کنم چی؟

مادربردم AUSU 970 PRO GAMING AURA

RAM: 16GB DDR3 2133 ADATA

نباید مشکلی پیش بیاد فقط یه مشکل کوچیک وجود داره ک pci2 هست مادربرد شما و گرافیک 3 

من توی همین پلت فرم مشکل با کارت 480 داشتم ک از کل قدرت کارت نمیشد استفاده کرد !!! (پردازنده 8120)

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

نباید مشکلی پیش بیاد فقط یه مشکل کوچیک وجود داره ک pci2 هست مادربرد شما و گرافیک 3 

من توی همین پلت فرم مشکل با کارت 480 داشتم ک از کل قدرت کارت نمیشد استفاده کرد !!! (پردازنده 8120)

من 470 هم دارم اما به فریم نهایی با کارت می رسیدم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، aminsa گفته است :

من 470 هم دارم اما به فریم نهایی با کارت می رسیدم

8320 نباید گلوگاه شه با 1070 

پردازنده بسیار قوی هست 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

8320 نباید گلوگاه شه با 1070 

پردازنده بسیار قوی هست 

ممنونم

ویرایش شده توسط aminsa
لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

دوستان سلام

مشکلی که برام پیش اومده اینه که تو بازیه PUBG , سی پی یو گلوگاه میشه

یعنی Cpu میرسه به 100% ولی گرافیک بین 50 تا 80%

1- کسی میتونه راهنماییم کنه که به جز تعویض cpu راه دیگه ای هم وجود داره؟ تنظیمات رو هم low کردم

2- میدونید cpu های سری 8 رو z170 سوار میشه یا نه؟ تو نت سرچ کردم متناقض بود. بعضی جا ها نوشته بود میخوره

مشخصات سیستم:

ROG-MAXIMUS-VIII-HERO-ALPHA

1070 HOF

16GB - dual channel

ssd: os

hdd: game

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

در رزولوشن FULL HD بازی میکنی ؟

پردازنده فقط در بازی صد در صد میره زیر بار ؟ 

مشخصات سیستمت، کاملاً، برای گیم مناسبه (بازم دقیق ذکر نکردی)، و احتیاجی به ارتقا و هزینه اضافی تو این وضع نیست (نهایت هزینه، ی اس اس دی خوب و پاور به روز). آقا پردازنده های نسل هشت اینتل، رو فقط میشه روی پلتفرم های سری 300 اینتل گذاشت و اجرا کرد، اولین مسئله اینه که، پردازنده های نسل هشت از پردازنده های نسل شش و هفت، بزرگترن، عقل و منطق هم میگه، اگر قرار باشه نسل هشت روی پلتفرمهای قدیمی اجرا بشه، سری 200 دراولیته و جدیدتره. بعدشم  اینتل، درآمد و سود بیشتر رو هیچوقت ول نمیکنه .

اگر هم این موضوع درست باشه، من خودم تا الان صد بار 8700K رو روی مادربردم میذاشتم و عشق میکردم. مسئله بعدی اینه که، در بازی PUBG بهتره تنظیمات رو LOW بذارید. و اینکه پردازنده شما میره زیر بار شدید، به نظرم گلوگاه نیست و اصلاً این تعریف گلوگاه نیست .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

سلام دوست عزیز،

در رزولوشن FULL HD بازی میکنی ؟

پردازنده فقط در بازی صد در صد میره زیر بار ؟ 

مشخصات سیستمت، کاملاً، برای گیم مناسبه (بازم دقیق ذکر نکردی)، و احتیاجی به ارتقا و هزینه اضافی تو این وضع نیست (نهایت هزینه، ی اس اس دی خوب و پاور به روز). آقا پردازنده های نسل هشت اینتل، رو فقط میشه روی پلتفرم های سری 300 اینتل گذاشت و اجرا کرد، اولین مسئله اینه که، پردازنده های نسل هشت از پردازنده های نسل شش و هفت، بزرگترن، عقل و منطق هم میگه، اگر قرار باشه نسل هشت روی پلتفرمهای قدیمی اجرا بشه، سری 200 دراولیته و جدیدتره. بعدشم  اینتل، درآمد و سود بیشتر رو هیچوقت ول نمیکنه .

اگر هم این موضوع درست باشه، من خودم تا الان صد بار 8700K رو روی مادربردم میذاشتم و عشق میکردم. مسئله بعدی اینه که، در بازی PUBG بهتره تنظیمات رو LOW بذارید. و اینکه پردازنده شما میره زیر بار شدید، به نظرم گلوگاه نیست و اصلاً این تعریف گلوگاه نیست .

حرف اقا محمد خا ن تایید میشه ! بازی pubgبسیار پردازنده و رم محوره!

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون

مانیتورم LG 29UM65  و رزولوشن 2560X1080

750W OC Green

مشخصات دیگه ای هم میخوای بدونی؟

چون سری 7 روی z170 سوار میشه، گفتم شاید بشه 8 رو سوار کرد- نمیدونستم سری 8 بزرگتره

همونطور که بالا گفتم تنظیمات رو low هست

بله- پردازنده فقط تو بازی 100% میشه

اتفاقی که میفته اینه که وسط بازی ، برای لحظاتی گیر میکنه و مثلا حرکت موس به شدت کند میشه. تو این حالت cpu 100% میشه. بعد از چند لحظه درست میشه و cpu برمیگرده بین 90 تا 97 %

ممنون میشم راهنمایی کنید. خیلی اعصاب خورد کن هستش

ویرایش شده توسط mrbala
لینک به دیدگاه

سی پی یوی تو خیلی هم پرقدرته غیر ممکنه با ۱۰۷۰ گلوگاه ایجاد بشه مشکل از جای دیگس 

سعی کن با چند تا بازی تست کنی 

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، mrbala گفته است :

مستر بلا،

پردازنده شما در این رزولوشن با این کارت گرافیک، گلوگاه نیست، پس خیالت از گلوگاه راحت باشه. سیستم خیلی خوبی رو داری. ولی اگر به جای دوتا هارد پر سر و صدا، یک هارد به روز و خوب با حجم کافی داشته باشی، بهتره، و به جای استفاده از اس اس دی ساتا، از اس اس دی M.2 NVME استفاده کنی خیلی بهتر میشه (البته این نظر شخصی منه، هیچ اجباری به تعویض و فروش قطعه نیست) با آپدیت بایوس مادربردهای سری 100، میشه پردازنده های نسل هفت رو، روشون گذاشت و اجرا کرد، ولی این مسئله برای نسل هشت نیست.

حال شما با چندتا بازی چک کن، و یک تست پایداری هم از پردازنده بگیر و دما رو ثبت کن. کولر خوبی نداری، این کولر نسل قدیم تولیدات گرین هستش، که مشکلاتش در نسل جدید رفع شده (نسل جدیدش گرین گلیشر ایوو هستش) . 

لینک به دیدگاه

نگاه کن ببین غیر از بازی چیز دیگه ای از cpu استفاده میکنه یا نه

برای من یه برنامه های ویندوز 30 درصد cpu مصرف میکرد

لینک به دیدگاه

سلام به همه عزیزان

بنظرتون سی پی یوای که من دارم i3 8100  تا کدوم کارت گرافیک رو جواب میده ( منظور اینه که گلوگاه نمیشه؟) 

رو فول اچدی و آلترا؟ 

لینک به دیدگاه

سلام به همه عزیزان

بنظرتون سی پی یوای که من دارم i3 8100  تا کدوم کارت گرافیک رو جواب میده ( منظور اینه که گلوگاه نمیشه؟) 

رو فول اچدی و آلترا؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

سلام به همه عزیزان

رو فول اچدی و آلترا؟ 

1060 رو کاملا جوابگو و 1070 رو توی بازی مثل GTA V و بازی های سی پی یو خور کم میاره و کمی گلوگاهه 

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

1060 رو کاملا جوابگو و 1070 رو توی بازی مثل GTA V و بازی های سی پی یو خور کم میاره و کمی گلوگاهه 

پس 1080 گلوگاه واسش؟ :|

منو بگو سری جدیده 4 هسته 4 ترد هست اندازه core i5 7500  نسل قدیم قدرت داره نگو که  نداره عجب!!! 8-) 

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

این بهترین سایت برای فهمیدن گلوگاه شدن cpu است

http://thebottlenecker.com/

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

پس 1080 گلوگاه واسش؟ :|

منو بگو سری جدیده 4 هسته 4 ترد هست اندازه core i5 7400  نسل قدیم قدرت داره نگو که  نداره عجب!!! 8-) 

اگر در رزولوشن 1080p بازی کنید بله .ولی در رزولوشن های 2kو4k گلوگاه نمیشه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، unhappy گفته است :

اگر در رزولوشن 1080p بازی کنید بله .ولی در رزولوشن های 2kو4k گلوگاه نمیشه

یعنی باید  core i5 8400  بگیرم ؟ :| تا گلوگاه نباشه ؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

سلام به همه عزیزان

رو فول اچدی و آلترا؟ 

این سی پی یو فک نکنم حتی برای 1080 هم گلوگاه بشه...قدرتش برابر با 6600 هستش

لینک به دیدگاه

روی گرافیک 1080 و بالاتر اصلا حیفه core i3 ببندین

core i7 ببندین بزارین همه جوره خیالتون راحت باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...