رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 15 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

مشخصات سیستم؟ تست هارد رو انجام بدید ،از نرم افزارهای سیستمی برند تولید کننده مادربردتون چیزی نصب هست روی سیستم؟ 

حق با شماست انگار هارد مرخص شده!!! 

31-May-2018_00-50.png

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 5 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

گرافیکتون هم  ضعیف هست من با 1060 قسمت antialiasing رو کم میکنم و بقیه رو الترا ، شما تنظیمات بازی رو کمی باید کم کنی. من به هاردتم مشکوکم ، زمان تاخییرش فک کنم کمی بالاس ، و اینکه نباید اینهمه پارتیشن درست میکردین! من البته دو ترا دارم 

مادربرد من MSI z75a gd65 هست و هیچ برنامه ای هم روی سیستم نصب نیست. AA کم کردم و بازیم روون اجرا میشه فقط بعضی وقتا مخصوصا تو لودینگ ها گیر میکنه و اعصاب خورد کنه. بقیه مشخصات هم تو پست اول هست

ویرایش شده توسط NAVID OC
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، NAVID OC گفته است :

سرعت متوسط خیلی پایینه به نظر میاد هارد به مشکل برخورده. نظر شما چیه؟

بله ، هارد مشکل داره ، ،راه حل: 

اول برنامه  hard sentinel رو نصب کن یه قسمتی داره برای درست کردن هارد اگه مشکلی داشته باشه , سپس یک برنامه مجزا دفرگمنت ک محبوبه تو سرچ گوگل نصب کن و دفرگ انجام بده.  اگر تغییری نکرد هارد رو دوباره پاک و یک پارتیشن بساز ، و تست کن ، اگر اطلاعات فول توش داری ممکنه پرفورمنس پایین بیاد! .. اگه اینطور هم حل نسد و گارانتیم نداره یه سیصد تومن توی هاردت گیر کرده و باید دراد ! 

ویرایش شده توسط frzm2014
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

بله ، هارد مشکل داره ، ،راه حل: 

اول برنامه  hard sentinel رو نصب کن یه قسمتی داره برای درست کردن هارد اگه مشکلی داشته باشه , سپس یک برنامه مجزا دفرگمنت ک محبوبه تو سرچ گوگل نصب کن و دفرگ انجام بده.  اگر تغییری نکرد هارد رو دوباره پاک و یک پارتیشن بساز ، و تست کن ، اگر اطلاعات فول توش داری ممکنه پررمنس پایین بیاد! ..

این برنامه احتمالا همون برنامه معروفی نیست که آیکون پارتیشن هارو تغییر میده و حتی پس از پاک کردن برنامه هم به حالت قبل بر نمی گرده و مجبور به تعویض ویندوز می کنه شمارو؟ اگه همونه تا نصبش نکنم!  این مشکل هارد من هم به نظر نرم افزاری می آد چون بد سکتور ها و ارور هارو چک کردم همه چی اوکی بود کاملاً

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، NAVID OC گفته است :

این برنامه احتمالا همون برنامه معروفی نیست که آیکون پارتیشن هارو تغییر میده و حتی پس از پاک کردن برنامه هم به حالت قبل بر نمی گرده و مجبور به تعویض ویندوز می کنه شمارو؟ اگه همونه تا نصبش نکنم!  این مشکل هارد من هم به نظر نرم افزاری می آد چون بد سکتور ها و ارور هارو چک کردم همه چی اوکی بود کاملاً

نه برنامش مشکلی نداره ،کلا نباید پارتیشن زیاد باشه ،اگه پر هست هارد پرفورمنس پایین میاد ،و نرم افزار دفرگمنت هم نصب کن هارد  نباید اینقدر کند باشه ،یه مشکلی داره ک با راه کارهای بالا حل میشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

نه برنامش مشکلی نداره ،کلا نباید پارتیشن زیاد باشه ،اگه پر هست هارد پرفورمنس پایین میاد ،و نرم افزار دفرگمنت هم نصب کن هارد  نباید اینقدر کند باشه ،یه مشکلی داره ک با راه کارهای بالا حل میشه

درست شد  ???

خیلی ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، NAVID OC گفته است :

درست شد  1f44d.png1f44d.png1f44c.png

خیلی ممنون از راهنماییتون

سلامتی،بازخورد مثبت فراموش نشه ?

لینک به دیدگاه

سلام      @frzm2014

منم یه مشکلی دارم در این بازی !

در برخی اوقات بازی کرش میکنه وقتی که وارد محیط هایی که از قبل نشدم ! ولی وقتی بازی دوباره بالا اومد راحت میرم توش !

درایور گرافیک آپدیته 

راستش باز نکردم تسک منیجر رو ببینم پردازنده روی چنده ولی از دمای پردازنده که دیباگ ال ای دی نشون میده میتوتم بفهمم روی لود 100 نیست 

بازیمم فیت گرل هست 

مشخصات سیستم :

Intel Core i5 7400

GIGABYTE GEFORCE GTX 1050Ti 4 Gb

2400 Kingstone hyper x 8 gb

Mainboard :msi z170a gaming M7

میدونم سیستم ناهماهنگه فطعاتش ولی همینم با بدبختی بعد از دوسال سال پیش جمعش کردم

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

سلام      @frzm2014

منم یه مشکلی دارم در این بازی !

در برخی اوقات بازی کرش میکنه وقتی که وارد محیط هایی که از قبل نشدم ! ولی وقتی بازی دوباره بالا اومد راحت میرم توش !

درایور گرافیک آپدیته 

راستش باز نکردم تسک منیجر رو ببینم پردازنده روی چنده ولی از دمای پردازنده که دیباگ ال ای دی نشون میده میتوتم بفهمم روی لود 100 نیست 

بازیمم فیت گرل هست 

مشخصات سیستم :

Intel Core i5 7400

GIGABYTE GEFORCE GTX 1050Ti 4 Gb

2400 Kingstone hyper x 8 gb

Mainboard :msi z170a gaming M7

میدونم سیستم ناهماهنگه فطعاتش ولی همینم با بدبختی بعد از دوسال سال پیش جمعش کردم

سلام کی گفته سیستم نا هماهنگه!؟ هاردت چیه ؟ بررسی کن در حالت عادی توی بازی قطعات صد درصد زیر لود نیستن؟ ازتنظیمات مختلف گرافیکی هم استفاده کردی باز نتیجه کرش بود ؟ ویندوز 10 داری ؟ 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

سلام کی گفته سیستم نا هماهنگه!؟ هاردت چیه ؟ بررسی کن در حالت عادی توی بازی قطعات صد درصد زیر لود نیستن؟ ازتنظیمات مختلف گرافیکی هم استفاده کردی باز نتیجه کرش بود ؟ ویندوز 10 داری ؟ 

دوست عزیز منظورم ناهماهنگی قطعاتم بود نه با این بازی

هاردم هم وسترن بلو یه ترا

نه لود قطعات توی حالت عادی عادیه

یکم تنظیمات گرافیکش رو تغییر دادم

به ویندوز 10ورژن 1803

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

دوست عزیز منظورم ناهماهنگی قطعاتم بود نه با این بازی

هاردم هم وسترن بلو یه ترا

نه لود قطعات توی حالت عادی عادیه

یکم تنظیمات گرافیکش رو تغییر دادم

به ویندوز 10ورژن 1803

خوب من هم گفتم قطعاتت اصلا ناهماهنگ نیست به هیچ وجه و شما فوقش گرافیکو میتونی با مادر برد مچ کونی! ک تاثیریم نداره!

درایور گرافیک اخرین ورژن هست؟ اگه اره شما باید یک ورژن دیگه یازیو نصب کنی 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

خوب من هم گفتم قطعاتت اصلا ناهماهنگ نیست به هیچ وجه و شما فوقش گرافیکو میتونی با مادر برد مچ کونی! ک تاثیریم نداره!

درایور گرافیک اخرین ورژن هست؟ اگه اره شما باید یک ورژن دیگه یازیو نصب کنی 

درود دوست عزیز

با تلویزیون 4K تست کردم و کمی بهتر شد و لگ کمتر شد . فکر میکنم کابل hdmi هم با اینکه ورژن دو هست و 4K ساپورت میکنه ولی برای فریم های بالا هنگ میکنه چون در فورزا هم همین مشکل مشابه وجود داره .

لود سیستم اکثرا رم بالای 96 و پردازنده بالای  88 و گرافیک 86  درصد

شما چه کابل hdmi ای پیشنهاد میدید؟من اینو بیست تومن خریدم 

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود دوست عزیز

با تلویزیون 4K تست کردم و کمی بهتر شد و لگ کمتر شد . فکر میکنم کابل hdmi هم با اینکه ورژن دو هست و 4K ساپورت میکنه ولی برای فریم های بالا هنگ میکنه چون در فورزا هم همین مشکل مشابه وجود داره .

لود سیستم اکثرا رم بالای 96 و پردازنده بالای  88 و گرافیک 86  درصد

شما چه کابل hdmi ای پیشنهاد میدید؟من اینو بیست تومن خریدم 

رم نباید انقدر باشه اگر هشت گیگ هستد ، یک ایرادی در بخش مموری هست ببینید ک چه برنامه هایی بیشترین حجم رو میگیرن!؟ در مورد کابل هم شما ک گفتی کرش میشه بازی. ! ربطی به خروجی تصویر نداره ، کابلی ک تصویر بده بدون قطعو وصل یعنی سالمه ، کلا مانیتور فول اچدی مناسبه لگ و این مساعل به این چیزها ربطی ندارن

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/10, 10:34:21، frzm2014 گفته است :

قطعات شما کاملا هماهنگ هستن و در بهینه ترین حالت ممکن

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، alirereza abedi گفته است :

قطعات شما کاملا هماهنگ هستن و در بهینه ترین حالت ممکن

میدونم!؟

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

به نام خدا 

درود بر دوستان 

بنظرتون i7 2700k با کارت هایی مانند

Gtx 1060-6GB

یا Rx580-8GB گلوگاه میشه؟

و اینکه برای تنظیمات گرافیکی high یا medium روی full hd جواب میده؟ برای بازی های cpu محور مثل assassin origins یا odyssey کافیه؟ 

تشکر فراوان ? 

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

گلوگاه شدن که بعیده 

کلا گلوگاه اسمش  روشه  مثلا حداقل cpu 20% ضعیفتراز گرافیک باشه 

بهینه تر بودن یک بحث جداست چه cpu بهتر حواب میده  با گرافیک مورد نظر .ولی گلوگاه شدن اون cpu بعیده  با gtx1060

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

به نام خدا 

درود بر دوستان 

بنظرتون i7 2700k با کارت هایی مانند

Gtx 1060-6GB

یا Rx580-8GB گلوگاه میشه؟

و اینکه برای تنظیمات گرافیکی high یا medium روی full hd جواب میده؟ برای بازی های cpu محور مثل assassin origins یا odyssey کافیه؟ 

تشکر فراوان 1f339.png 

من با 2500K با کارتهای همرده ای که بالا گفتید ،فقط با بازی Watchdogs2 به مشکل خوردم

2700k هم که به مراتب قویتر از 2500k هست.

لینک به دیدگاه

2500K رو با اور به فرکانس 4.5 با 1070 راحت جواب گرفتم شما هم میتونید با یه کولر خوب 2700K رو بترکونی

001.jpg

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

2500K رو با اور به فرکانس 4.5 با 1070 راحت جواب گرفتم شما هم میتونید با یه کولر خوب 2700K رو بترکونی

001.jpg

در 11 دقیقه قبل، rfadayi گفته است :

من با 2500K با کارتهای همرده ای که بالا گفتید ،فقط با بازی Watchdogs2 به مشکل خوردم

2700k هم که به مراتب قویتر از 2500k هست.

ممنون از شما عزيزان ❤️

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام . خیر گلوگاه نمیشه . کم هم نمیاد

در 16 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

گلوگاه شدن که بعیده 

کلا گلوگاه اسمش  روشه  مثلا حداقل cpu 20% ضعیفتراز گرافیک باشه 

بهینه تر بودن یک بحث جداست چه cpu بهتر حواب میده  با گرافیک مورد نظر .ولی گلوگاه شدن اون cpu بعیده  با gtx1060

❤️

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود خدمت تمامی دوستان

میخواستم بدونم آیا CPU یا GPU من گلوگاه هستن؟!(چون خودم حس میکنم هستن)

بریم سراغ مشخصات

CPU:AMD A8-7600

GPU:RX560 4GB

RAM:2*2GB DDR3 1333MHz

باتوجه به قوی بودن گرافیک برای بازی های معمولی مثل DOTA2 با اینکه انتظار میرود که فریم بالای 70 بگیرم ولی در رزولیشن 1080p و تنظیمات ULTRA بنده دارم 48-تا60 فریم میگیرم که برای چنین کارتی بسیار عجیب هست 

اخه من با همین CPU و گرافیک GT1030 تا 80 فریم در 1080p گرفتم

نکته دیگه هنگام بازی سرعت فن CPU  به شدت زیاد و حرارت تولید میکنه(بست هاس CPU +خمیر و تهویه های کیس جهت اطمینان از گردش هوا و تهویه مناسب چک شدن)

با تشکر از همه دوستان

لینک به دیدگاه

درود

داداش افتر برنر رو نصب کنش بعد  استفاده جی پی یو رو نگاه کن اگه مصرف سی پی یو بالای نود و مصرف جی پی یو پایینتر98-7 باشه و هر چی رقم مصرف جی پی یو بیاد   پایینتر گلوگاه بیشتره. ولی اگه مصرف سی پی یو پایینتر از حدودای هشتاد و مصرف جی پی یو هم کم بود این به بازی مربوطه

ولی چون میگی اتصالات و خمیر و فلان بهمان درسته .احتمالا همون گلوگاهه و سی پی یو با درصد بالا کار میکنه و داغ میکنه و فن خودشو میکشه

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

درود 

حالا تست کنم نتیجرو اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...