رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 24 دقیقه قبل، nightwolf گفته است :

ینی شما میگی این افت فریم مربوط ب IDM هست ایا منبعی چیزی دارید؟
ببخشید tray ینی چی؟

منبع خود من هستم که تا امروز چندین بار امتحان کردم شما هم امتحان کن هزینه ای نداره ترس هم نداره

tray.thumb.jpg.104fbf81fde73344aeffae45a39aa5cc.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 2 دقیقه قبل، Royal گفته است :

منبع خود من هستم که تا امروز چندین بار امتحان کردم شما هم امتحان کن هزینه ای نداره ترس هم نداره

tray.thumb.jpg.104fbf81fde73344aeffae45a39aa5cc.jpg

ترس ک نیست فقط میخاستم ببینم اگر شما نتیجه گرفتی ک منم  اوکیش کنم در هر حال ممنونم ازت

لینک به دیدگاه

برای مثال وقتی IDM  حال اجراء هست در بازی GTA V من مشکل گیر کردن تصویر و افت فریم شدید هستم ولی وقتی فعال نیست با 60 فریم و بدون گیر بازی میکنم

امتحان کن

لینک به دیدگاه

دوستمون راست میگه منم وقتی دانلود میکردم و بازی سنگین اجرا میکردم احساس میکردم که رو سی پی یو تاثیر داره و باعث افت فریم و بیشتر کار کردن هارد و مشغول بودن رم میشهه.

لینک به دیدگاه

جدی IDM چه تاثیر منفی میتونه روی کارایی سیستم بزاره ؟ تست کنیم ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1397/09/25, 00:39:21، big VULTURE گفته است :

در چه رزولیشنی ؟؟؟

اگر 60 فریم میخواهید نیازی به ارتقاء ندارید .

تنظیمات گرافیکی بالاتر موجب فشار بیشتر به روی گرافیک میشه نه CPU .

عموما تنظیمات گرافیکی تاثیر کمی روی CPU دارن . پس وقتی شما با یه گرافیک دیگه میتونید 80 فریم بگیرید مشکل به CPU مربوط نمیشه . یا گرافیک ایراد داره ، یا درایورها و بازی و یا تنظیمات متفاوتی  ( بالاتر ) استفاده کرده اید که به نظر می رسه برای شما مورد سوم باشه .

جالبه گرافیک زیاد میشه خیلی روی سی پیو تاثثیر نمیزاره ، واسه همین میگن قلب سیستم گیم گرافیکه

لینک به دیدگاه

معمولا جای شلوغ  و پر تحرک و درگیری وقتی دیدی چراغ هارد روی کیس روشن خاموش نمیشه ولی بازی پر تیک و استاپ استارت و اینچیزاست اینجا سی پی یو مشکل داره. که با لگ و استپ لحظه ای مشخص میکنه.اما اگه چراغ هارد هی روشن خاموش بشه و .. این به رم و هارد دیسک مربوطه.

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/25, 01:23:31، big VULTURE گفته است :

من جای شما باشم فریم رو روی 60 قفل می کنم تا فشار کمتری به قطعات بیاد .

به نظر من اگه کسی مانیتور داشته باشه که تا 120 پشتیبانی بکنه، باید حتی به قیمت کم کردن تنظیم های گرافیک بازی، حتما روی 120 بزاره. تفاوتش با 60 به طور زیادی قابل حس کردنه. از اون بالاتر البته تفاوت های خیلی کم می شه مگه مثلا بری 240 که از نظر قیمت و سخت افزار منطقی نیست.  

لینک به دیدگاه

رم 32گیگ اجباریه یا میشه چند وقت با 16گیگ سر کرد؟!

Bottleneck calculator _ First bottleneck calculator _ TheBottlenecker.pdf

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

به نظر من اگه کسی مانیتور داشته باشه که تا 120 پشتیبانی بکنه، باید حتی به قیمت کم کردن تنظیم های گرافیک بازی، حتما روی 120 بزاره. تفاوتش با 60 به طور زیادی قابل حس کردنه. از اون بالاتر البته تفاوت های خیلی کم می شه مگه مثلا بری 240 که از نظر قیمت و سخت افزار منطقی نیست.  

فریم 60 فعلا استاندارد محسوب میشه . تعدادی از بازی ها با 30 فریم هم مشکلی ندارن و در تعدادی هم فریم های بالاتر توصیه شده . مثلا توی کانتر و به صورت آنلاین فریم های 120 ، 144 ، 240 و حتی بالاتر هم مورد استفاده قرار میگیره . با این حال در اکثر بازی ها عموما فریم 60 رو هدف قرار میدن .

پس استفاده از فریم 120 در مانیتوری که ساپورت کنه به شرط نداشتن لگ در تعدادی از بازی ها پیشنهاد میشه با این حال در بعضی دیگه از بازی ها بهتره به همون 60 فریم راضی بود .

در 18 دقیقه قبل، AlirezaBaghi گفته است :

رم 32گیگ اجباریه یا میشه چند وقت با 16گیگ سر کرد؟!

Bottleneck calculator _ First bottleneck calculator _ TheBottlenecker.pdf

فعلا رم 8 شده حداقل و رم 16 هم  پیشنهاد شده هستش . پس به رم 32 نیاز جدی نیست .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

فریم 60 فعلا استاندارد محسوب میشه . تعدادی از بازی ها با 30 فریم هم مشکلی ندارن و در تعدادی هم فریم های بالاتر توصیه شده . مثلا توی کانتر و به صورت آنلاین فریم های 120 ، 144 ، 240 و حتی بالاتر هم مورد استفاده قرار میگیره . با این حال در اکثر بازی ها عموما فریم 60 رو هدف قرار میدن .

پس استفاده از فریم 120 در مانیتوری که ساپورت کنه به شرط نداشتن لگ در تعدادی از بازی ها پیشنهاد میشه با این حال در بعضی دیگه از بازی ها بهتره به همون 60 فریم راضی بود .

از اینها بگزریم  چرا فصل 3 رو نمی دن؟ واقعا دوست دارم آخر داستان و صورت گل 8 من رو دوباره ببینم. 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

از اینها بگزریم  چرا فصل 3 رو نمی دن؟ واقعا دوست دارم آخر داستان و صورت گل 8 من رو دوباره ببینم. 

صحبت های غیر رسمی از سال 2019 به عنوان سال لانچ فصل 3 نام بردن ولی به صورت رسمی و تائید شده هنوز خبری نیست .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

صحبت های غیر رسمی از سال 2019 به عنوان سال لانچ فصل 3 نام بردن ولی به صورت رسمی و تائید شده هنوز خبری نیست .

می گن متریال لازم برای یه فصل کمه، شاید مثلا یه فیلمش کنن ولی من شخصا امیدوارم که یه فصل درست حسابی 12 قسمتی بشه.

ایول پس  اون تعریف از اوتار که توی پست برترین کاربر دیدم بی دلیل نبود. ضمنا عالی که  شما هم کارت در بحث PC حسابی درسته  و هم سلیقه خوبی داری. یوروشکو تنمو سنسه. شب خوش. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، amir44 گفته است :

می گن متریال لازم برای یه فصل کمه، شاید مثلا یه فیلمش کنن ولی من شخصا امیدوارم که یه فصل درست حسابی 12 قسمتی بشه.

ایول پس  اون تعریف از اوتار که توی پست برترین کاربر دیدم بی دلیل نبود. ضمنا عالی که  شما هم کارت در بحث PC حسابی درسته  و هم سلیقه خوبی داری. یوروشکو تنمو سنسه. شب خوش. 

آریگاتو

در زمینه متریال طبق بعضی برآورد ها مشکل تا حدود زیادی حل شده .

از جهتی نمره و بازخوردهای انیمه مناسب بوده .

میزان فروش هم طبق گزارش ها مناسب بوده هرچند این گزارش ها مشخص نمی کنه که هزینه ها برگشته یا نه .

پس شانس عرضه بالا هستش با این وجود از فصل قبلی مدت گذشته و هیچ خبری از ادامه ساخت فصل 3 منتشر نشده .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان  یک سوال cpu   corei3  نسل هشتم با کارت گرافیک gtx1060 یا  rx580  گلوگاه ایجاد میکنه بعد این سی پی یو تا چند سال می تونه بازی های جدید رو ساپورت کنه ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام تو بازیای افلاین خیلی کم پیش میاد ولی تو بازیای انلاین احتمال داره باعث گلوگاه بشه. قصد خرید داری 8400 بخر. والا نمیشه گفت تا چند سال ولی ازونجایی که چیزی به نسل نهم بازیا نمونده باید منتظر یه جهش نسبی در بازیا باشیم برا همین بهتره سخت افزاری که برمیدارین جوری باشه که بعدا کم نیاره. البته لزوما نمیشه گفت حتما 8100 کم میاره یا نه ممکنه تفاوت خاصیم نکنه ولی نظر شخصی من خرید 8400 از اینتل یا 2600 از ای ام دی هستش.

لینک به دیدگاه

گلوگاه که صد در صد ایجاد میکنه همین الانشم کم اورده

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، amirjj گفته است :

سلام دوستان  یک سوال cpu   corei3  نسل هشتم با کارت گرافیک gtx1060 یا  rx580  گلوگاه ایجاد میکنه بعد این سی پی یو تا چند سال می تونه بازی های جدید رو ساپورت کنه ؟؟؟؟؟

سخت نگیر همه ی ما کمابیش گلوگاه داریم، اگر تونستی i5 بگیر یا حداقل i3 نسل 9

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

سلام تو بازیای افلاین خیلی کم پیش میاد ولی تو بازیای انلاین احتمال داره باعث گلوگاه بشه. قصد خرید داری 8400 بخر. والا نمیشه گفت تا چند سال ولی ازونجایی که چیزی به نسل نهم بازیا نمونده باید منتظر یه جهش نسبی در بازیا باشیم برا همین بهتره سخت افزاری که برمیدارین جوری باشه که بعدا کم نیاره. البته لزوما نمیشه گفت حتما 8100 کم میاره یا نه ممکنه تفاوت خاصیم نکنه ولی نظر شخصی من خرید 8400 از اینتل یا 2600 از ای ام دی هستش.

من بیشتر بازی انلاین پلی میدم برای همون مونده بودم بخرم یا نخرم بعد یه سوال شما رایزن 1600 رو نصب کردید مشکل فریمتون حل شد ؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط amirjj
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amirjj گفته است :

من بیشتر بازی انلاین پلی میدم برای همون مونده بودم بخرم یا نخرم بعد یه سوال شما رایزن 1600 رو نصب کردید مشکل فریمتون حل شد ؟؟؟؟؟

والا راستشو بخای من تو بتل 5 مشکل داشتم که هنوز موفق نشدم نصبش کنم. بقیه بازیا اپکس یکم نرم تر شده ولی پابجی فرقی نکرده. البته رم من هم میتونه دخیل باشه چون هم فرکانسش پایینه هم تاخیرش بالاس هم دوال چنل نیست. خیلی چیزا میتونه دخیل باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، amirjj گفته است :

سلام

گلوگاه میشه دوست عزیز

با این کارت حداقل i5 باید داشته باشی 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m.jafari گفته است :

سلام

گلوگاه میشه دوست عزیز

با این کارت حداقل i5 باید داشته باشی 

رایزن 1500x چطور؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، amirjj گفته است :

رایزن 1500x چطور؟؟؟

از فافا 1600 بگیر. منم ازونجا گرفتم. البته باید باندل بخری. قیمتش از لیون پایین تره.

ویرایش. یادت باشه رم هرچی میخری دوتا نکته رو رعایت کن:

1. فرکانسش 3000 باشه

2. دوال چنل باشه

فرکانس بالا تو رایزن نمیدونم چرا موثرتره

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...