رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 5 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

خدمت شما . Bottleneck Calculator

مرسی دوست من.

جالبه سی پی یو 6700K رو زده 12 درصد گلوگاهه برای 1080 ! چه قدر عجیب.

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

مرسی دوست من.

جالبه سی پی یو 6700K رو زده 12 درصد گلوگاهه برای 1080 ! چه قدر عجیب.

عجیب؟ 
شما Battlefield 1 رو در سرور 64 نفره آنلاین بازی کنید با همین کانفیگ کاملا متوجه باتلنک شدنش خواهید شد :|

من بیشتر از 40 50 درصد از کارای کارتمو بخاطر سی پی یوم توی بازی های پراسس خوری مثل بتل 1 و v دارم از دست میدم درحالی که تو بازی های دیگه اصلا مشکلی ندارم (RX580 - i5 2400)

این باتلنک شدن کاملا بستگی به بازی داره

بازی PUBG هم یکی از غیر بهینه ترین بازی هایی هستش که من دیدم و متاسفانه سری X پردازنده i9 رو هم داشته باشین بازم اذیت میکنه 
همه دوستام که پابجی بازی میکنن با این مشکل دستو پنجه نرم میکنن

ویرایش شده توسط HosseiNFasteR
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دلیل این فریم ریت پایین گلوگاه بودن cpu هست؟

خودم شک دارم چون تو سایر بازی ها اینجوری نیست......گفتم شاید مشکل از جای دیگه باشه.

http://s5.picofile.com/file/8369734600/dadada.png

لینک به دیدگاه

سلام این بازی سی پی یو محور هست و کلا سی پی یو درگیر هست ، مدل های بالا هم همین وضعیت هست ، حساس نباشد ، اگه دما اوکی هست و پرس فریم‌ ندارید مانند تیک زدن ، مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

به طور کلی وقتی پردازنده مرکزی زیر لود رفته اما کارت گرافیک هنوز کاملا زیر بار نرفته یعنی گلوگاه .

..............................

توجه کنید که گلوگاه یه امر نسبی هستش . شما با یک سیستم یکسان در یک شرایط گلوگاه دارید در یک شرایط خیر .

میتونید مشخصات سیستم رو هم یاداشت کنید تا دوستان دیگه شما رو بهتر راهنمایی کنند .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من الان دارم از i5 6600 و rx480 بدون مشکل استفاده میکنم، میخواستم بدونم که اگه بخوام GPU رو اپگرید کنم  و RTX 2060 بندازم گلوگاه یا Bottleneck  ایجاد میشه؟

مرسی

لینک به دیدگاه

میتونید یه cpu پیشنهادی بگین بدون ارتقا Mainboard؟یا حتما ارتقا ,maiboard لازمه؟

لینک به دیدگاه

در در 25 مرداد 1398 در 13:28، foxmehdi80 گفته است :

میتونید یه cpu پیشنهادی بگین بدون ارتقا Mainboard؟یا حتما ارتقا ,maiboard لازمه؟

فقط پردازنده رو بکن ۶۷۰۰ کی  راحت از پسش بر میاد

لینک به دیدگاه

در در 25 مرداد 1398 در 12:06، foxmehdi80 گفته است :

سلام دوستان.

من الان دارم از i5 6600 و rx480 بدون مشکل استفاده میکنم، میخواستم بدونم که اگه بخوام GPU رو اپگرید کنم  و RTX 2060 بندازم گلوگاه یا Bottleneck  ایجاد میشه؟

مرسی

براچی بشه؟

برای 60 فریم کافیه اگه مانیتور 120هرتزی داری اره باید بری سمت i5 8400 یا i7 8700

😕

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

سلام 

یکم کم میاره قدرت 

اگر در توانتون نیست ارتقا سی پی یو مشکلی نداره یه مدت باش سر کنید 

ولی در صورتی خواستین ارتقا بدید تغییر پلت فرم به طور کامل به AMD شدیدا پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

به شدت توصیه نمیشه

اگر میخواهید 2060 بگیرید سی پی یو رو به 7700K ارتقاء بدید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

مرسی

قطعا گلوگاه میکنه

من این گرافیک رو سی پی یو رو تست کردم با هم تو بازی لود سی پی یو میشد 95%-90% و لود گرافیک 100% با 2060 گلوگاه که هیچی خفهگاه میشه 😂

شما برای گرافیک 2060 به سی پی یو قوی تری نیاز دارید.

به قول دستمون یکی دو ما با 6600 سر کنید و بعد یه سی پی یو قوی تر بخرید.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

مرسی

شما بگو تو چه رزولوشن و فریمی میخوای بازی کنی اونوقت میشه گفت گلوگاه میشه یا خیر!

اگر 1080p میزنید که این پردازنده گلوگاه میشه و اگر 4K میزنید گلوگاه نمیشه

Intel Core i7-6800K بدون تغییر برد(اگر مشکلی با این پردازنده نداشته باشه) به راحتی جواب میده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه نکته خیلی ساده رو فراموش نکن. اینکه می گن گلوگاه می شه یعنی چی؟ واقعا انقدر بد و خطرناکه؟

وقتی پردازنده شما ضعیف باشه و برای کارت گرافیک گلوگاه بشه، یعنی کارت شما می تونه توی بازی فریم بیشتری بده ولی پردازنده نمی تونه به سرعت اون حرکت کنه و باعث می شه فریم شما از یه حدی بالاتر نره و از همه قدرت کارت گرافیک استفاده نشد. حالا واقعا این چیزی خیلی بدیه؟

همون طور که دوستان هم گفتن باید ببینی می خوای روی چند فریم بازی می کنی، که وابسته به مانیتور شماست. اگه 60 فریم باشه، شما فقط به 60 تا احتیاج داری و اون موقع دیگه  پردازنده می تونه راحت اون تعداد فریم رو تهیه کنه و برای همین عوض هم نکنی مشکلی نیست. توی این حالت گرافیک با حداکثر قدرت کار نمی کنه که خیلی هم بد نیست، باعث می شه دماش پایین تر باشه، فنش آروم تر بچرخه و عمرش طولانی تر باشه. ضمنا می تونی تنظیم های بازی رو بالا ببری و روی high  و ultra بازی کنی.

برای همین تا فریم رو مشخص نکنی گول این بحث گلوگاه رو نخور. اگه واقعا می خوای مثلا 120 یا 144 فریم بگیری، بله پردازنده قوی تر می خوای ولی اون موقع بازم نمی تونی با این کارت گرافیک و تنظیم های بالا، بازی کنی و کارت قوی تر می خوای. این چرخه است که آخرش می شه برای بازی با تنظیم های بالا  و فریم بالا، باید بهترین کارت گرافیک  و پردازنده روز ( 2080 ti , و 9900k/3900x ) رو داشته باشی. 

به نظر من کارت رو بگیر و استفاده کن و هر موقع پولش جور شد، پردازنده و مادربرد رو عوض کن. چون شما می خوای جدید بخری، تبدیل به نسل های قدیمی خیلی به صرفه نیست، هر موقع تونستی به نسل 8 یا 9 اینتل یا رایزن سری 3000 برو. 

لینک به دیدگاه

درود

اگر تنظیمات در حالت Medium باشه ، مثل Shadow - Terrain  در حالت Low بزارید و وضوح تصویر Full HD باشه خیر به مشکل نمی خورید ولی مطمئن باشید پردازنده شما نمی تونه داده های گرافیکی سریعا پردازش کنه قطعا مشکل افت فریم و ... خواهید داشت.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، MojArch گفته است :

شما بگو تو چه رزولوشن و فریمی میخوای بازی کنی اونوقت میشه گفت گلوگاه میشه یا خیر!

😉😉😉اگر 1080p میزنید که این پردازنده گلوگاه میشه و اگر 4K میزنید گلوگاه نمیشه😉😉😉

Intel Core i7-6800K بدون تغییر برد(اگر مشکلی با این پردازنده نداشته باشه) به راحتی جواب میده

ی کوچولو ایراد داشت جسارتا

لینک به دیدگاه

برای فول اچ دی 60 فریم مشکلی ندارید

ولی برای رفرش ریت 144 و رزولوشن احیانا 4کی به i7 نیاز دارین

لینک به دیدگاه

اینجا هرکی یه حرفی میزنه!

یکی میگه فول اچ دی گلوگاه میشه یکی میگه نه 4kگلوگاه میشه 

اون یکی میگه نه مشکلی نیست

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-6600/GeForce_RTX_2060/0FQ137lu/16/

اینجا که خوب نیست نتیجه  و بهتره سی پی یو رو هم تعویض کنی

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-6700K/GeForce_RTX_2060/0Fn137lu/8/

اینو نگا خوبه

بهترین کار اینه که کارت گرافیکو بخری و با تنظیماتی که خودت بازی میکنی تست کنی و اگه دیده اختلاف فریم با تست های جهانی بازی ها خیلی زیاده بعدش به فکر تعویض سی پی یو بیوفتی و اگر اختلاف فاحشی نداشت که چه بهتر و نیازی به تعویض نیست

ویرایش شده توسط (Naughty boy)
لینک به دیدگاه

برای رزولوشن های پایین تر پردازنده بیشتر گلوگاه میکنه اینکه از بدیهاته ⁦☹️

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

مرسی

روی ۶۰فریم بازی میکنی؟گلوگاه که میشه،ولی اگه بازی پردازنده محور نباشه،خیر از ۶۰پایین تر نمیره پس نگران نباش

لینک به دیدگاه

100 بار درباره این گلوگاه صحبت کردیم و بحث های زیادی شده دربارش ولی بعضی ها باز متوجه نشدن 

دوست عزیز من هرچقدر فریم بالاتر باشه سی پی یو بیشتر خودش رو نشون میده 

یعنی اگه شما میخوای روی 60 فریم تمرکز کنی گلوگاه به شدت پایینی رو تجربه خواهی کرد 

اگه دقت کرده باشید توی یوتوب که مقایسه پردازنده هارو میذارن برای گیم های مختلف با یک کارت گرافیک ثابت

تنظیمات رو میارن پایین تا فریم بره بالا و در این صورت متوجه میشن تفاوت دوتا سی پی یو رو در گیم

چون هرچقدر رزولوشن و تنظیمات بره بالا فریم هم میاد پایین مثلا در مقایسه رزولوشن 4k ,و full hd چون 4 کی باعث میشه 

در مقایسه با 1080 شما فریم کمتری بگیری در نتیجه خیلی سخت میشه مقایسه سی پی یو ها به خاطر همینه که در مقایسه سی پی یو ها باهم برای گیم اکثر اوقات 

روی رزولوشن 1080 و تنظیمات پایین تست انجام میشه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-660/GeForce_RTX_2060/0co137lu/8/

اینجا که افتضاح زده نتیجه رو و مجبوری سی پی یو رو هم تعویض کنی

اینو نگا خوبه

بهترین کار اینه که کارت گرافیکو بخری و با تنظیماتی که خودت بازی میکنی تست کنی و اگه دیده اختلاف فریم با تست های جهانی بازی ها خیلی زیاده بعدش به فکر تعویض سی پی یو بیوفتی و اگر اختلاف فاحشی نداشت که چه بهتر و نیازی به تعویض نیست

مورد اول سی پی یو رواشتباه زدید core i5 660 خیلی قدیمیه باید بزنید core i5 6600

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-660/GeForce_RTX_2060/0co137lu/8/

اینجا که افتضاح زده نتیجه رو و مجبوری سی پی یو رو هم تعویض کنی

اینو نگا خوبه

در ضمن این سایت ها خیلی خوب نیستن نوشته 7700 کا با 2060 فوق العاده هستند ولی با 2070 به شدت ضعیف خوب این اصلا با عقل جور درنمیاد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

مرسی

گلوگاه بشه که بشه، RTX2060 بخر بزن بر بدن حالشو ببر

بعدا اگر مشکلی پیدا شد، یه تاپیک دیگه بزن یه پردازنده خوبم بهت معرفی می کنیم.

بالاخره باید قطعاتت رو یکی یکی ارتقا بدی، از یه جایی باید شروع کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...