رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 16 ساعت قبل، 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃 گفته است :

خاموش کردن HPET مشکل شما رو حل کرده یه نگاهی به این ویدیو بندازید

HPET ON vs HPET OFF ( WINDOWS 10 ) | Ryzen 5 2600 + VEGA 56 Gaming Benchmarks

https://www.aparat.com/v/Ydi9a

https://www.youtube.com/watch?v=YssdyMOCLQU

HPETدر اکثر بازی ها شاید بین 3 تا 5 درصد تفاوت داشته باشه ولی بعضی از بازیها بالای 50 درصد فرق میکنه مثلا توی همین ویدیو بازی shadow of war با HPET ON نزدیک به 45 فریم گرفته و با HPET OFF بالای 140 فریم

CONTROL جز همون بازی هایی هست که با HPET ON مشکل داره فقط برای سیستم های رایزن نه اینتل چون HPET محصول مشترک ماکروسافت و اینتل هست

سلام میشه بیشتر راجع به این توضیح بدید؟

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 11 ساعت قبل، Mantel گفته است :

تا مرز عوض کردن ویندوز چهار سالم با کلی نرم افزار  و بازی داشتم پیش میرفتم 😀

SVM هم از بایوس خاموشه gpu چسبیده 99% فریم هم عالیه. الان گرافیک بازی رو بردم بالا وگرنه فریم از 75 پایینتر نمیاد. دمت گرم داداش

1.thumb.png.9a84fdc153c814ec32f9f5484098efa9.png

متاسفانه این بازی بهینه سازیش مزخرفه که وگا باید 70 فریم در fhd بده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

سلام میشه بیشتر راجع به این توضیح بدید؟

چیز خاصی نیست توی گوگل یه سرچ بزنی دستت میاد

در کل اگر سیستم اینتل داری بزار تنظیمات پیشفرض بمونه اگر AMD داری حتما خاموش کن

در سیستم های AMD با خاموش کردنش بین 5 تا 8 درصد افزارش کارایی و بهبود Latency بدست میاری 

در بعضی بازیها بالای 50 درصد افزایش فریم نمونش CONTROL و Shadow of  war

از سری Ryzen - 2000 به اونور حتی در مادربردهای AMD هم گزینه ی HPET وجود نداره - هنگام نصب ویندوز به صورت خودکار با تشخیص سیستم بر پایه ی AMD ویندوز گزینه ی HPET رو OFF میکنه .

ولی این دوستمون به گفته ی خودش هنگام اورکلاک چندین بار سیستم بلو اسکرین داده و یا فریز شده یا هنگ کرده - برخی تنظیمات ویندوز به حالت کارخانه برگشتن و طبعا HPET روشن شده.

یکی دو سال پیش یک تاپیک درباره ی High Precision Event Timer توی همین فروم زده شده بود ولی هرچی میگردم پیداش نمیکنم.

یک ویدیو توی یوتیوب دیدم که میگفت amd تایمر مخصوص خودش رو داره وقتی hpet روشن باشه تداخل تایمرها باعث زیاد شدن زمان تاخیر latency میشه.

ویرایش شده توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃
لینک به دیدگاه

باعرض درود و خسته نباشید.من قصد دارم کارت گرافیک RX580 را بخرم 8 گیگابایت رم DDR2 با باس 800 دو کاناله دارم پردازنده ام CORE 2 QUAD Q6600  است 4 هسته با فرکانس 2.4 گیگاهرتز در کنار 8 مگابایت حافظه کش دارد.مادربوردم هم gigabayte 965p-dq6 استهمه وبسایت ها را هم گشتم اما در آخر نفهمیدم که درگاه کارت گرافیکی اش PCI E 1 یا 2 است! و سوال اصلی ام این است که من میخواهم اون کارت گرافیک را بخرم و  به چه روش هایی میتوانم تا حدی از ایجاد گلوگاه جلوگیری کنم؟ با اورکلاک میتوانم؟ تا چه میزان افزایش بدهم ؟ من قصد اجرا بازی GHOST RECON WILDLANDS را با رزولوشن فول اچ دی و با گرافیک بالا دارم و در حد امکان با بالاترین گرافیک! ممنون میشوم کمکم کنین . اما من نمیتوانم مادربوردم و پردازنده ام را عوض کنم ! فقط راهنمایی میخواهم که چگونه با همین مشخصات بتوانم از اون کارت برای اونگونه بازی ها  تقریبا بدون گلوگاه پردازنده اجرا کنم. باسپاس فراوان.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، republice of gamer گفته است :

باعرض درود و خسته نباشید.من قصد دارم کارت گرافیک RX580 را بخرم 8 گیگابایت رم DDR2 با باس 800 دو کاناله دارم پردازنده ام CORE 2 QUAD Q6600  است 4 هسته با فرکانس 2.4 گیگاهرتز در کنار 8 مگابایت حافظه کش دارد.مادربوردم هم gigabayte 965p-dq6 استهمه وبسایت ها را هم گشتم اما در آخر نفهمیدم که درگاه کارت گرافیکی اش PCI E 1 یا 2 است! و سوال اصلی ام این است که من میخواهم اون کارت گرافیک را بخرم و  به چه روش هایی میتوانم تا حدی از ایجاد گلوگاه جلوگیری کنم؟ با اورکلاک میتوانم؟ تا چه میزان افزایش بدهم ؟ من قصد اجرا بازی GHOST RECON WILDLANDS را با رزولوشن فول اچ دی و با گرافیک بالا دارم و در حد امکان با بالاترین گرافیک! ممنون میشوم کمکم کنین . اما من نمیتوانم مادربوردم و پردازنده ام را عوض کنم ! فقط راهنمایی میخواهم که چگونه با همین مشخصات بتوانم از اون کارت برای اونگونه بازی ها  تقریبا بدون گلوگاه پردازنده اجرا کنم. باسپاس فراوان.

کلی کار میشه کرد 

اول باید از لود سی پی یو برای چیزای غیرضروری کاست 

باید ویندوز سبک سازی شده نصب کنی 

مثلا ویندوز 7 لایت 

چک کنی ویندوز دیفندر و فایروال غیرفعال باشه 

آنتی ویروس نصب نکنی

بعد بازم برای کاهش لود باید فریم ریت بازی رو محدود کنی در بدترین حالت روی 30 با ریوا تیونر میتونی این کارو بکنی بعضی بازی ها هم مثل جی تی ای تو خودشون دارن 

دوم تقویت مجانی سی پی یو با اورکلاکه 

مادربوردت برای 4 گیگاهرتز ضعیفه ولی اگه روی هیت سینک ها فن نصب کنی تا 3.6 باید راحت بتونی بری

در ضمن بازی ای که میخوای انجام بدی خیلی سنگین تر از این حرف هاست 

با سی پی یو خوب هم بازی همش افت فریم میشه چه برسه به این سی پی یو 

اها راستی باید پتچ های امنیتی اینتل رو هم غیر فعال کنی 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

کلی کار میشه کرد 

اول باید از لود سی پی یو برای چیزای غیرضروری کاست 

باید ویندوز سبک سازی شده نصب کنی 

مثلا ویندوز 7 لایت 

چک کنی ویندوز دیفندر و فایروال غیرفعال باشه 

آنتی ویروس نصب نکنی

بعد بازم برای کاهش لود باید فریم ریت بازی رو محدود کنی در بدترین حالت روی 30 با ریوا تیونر میتونی این کارو بکنی بعضی بازی ها هم مثل جی تی ای تو خودشون دارن 

دوم تقویت مجانی سی پی یو با اورکلاکه 

مادربوردت برای 4 گیگاهرتز ضعیفه ولی اگه روی هیت سینک ها فن نصب کنی تا 3.6 باید راحت بتونی بری

در ضمن بازی ای که میخوای انجام بدی خیلی سنگین تر از این حرف هاست 

با سی پی یو خوب هم بازی همش افت فریم میشه چه برسه به این سی پی یو 

اها راستی باید پتچ های امنیتی اینتل رو هم غیر فعال کنی 

بسیار متشکرم . بسیار مفید بود.بسیار متشکرم از وقتی که گذاشتی برای سوالم. فن خنک کننده پردزانده ام Cooler Master CM Sphere می باشد  فکرک نم برای سال 2008 بود خریدم. جز گرانترین فن ها بود.گمان کنم دو مدل از این فن وجود دارد یکی طلایی رنگ مایل به نارنجی و دیگری تقریبا قهوه ای رو به مشکی. 4 تا لوله انتقال حرارتی دارد که از جنس مس نیست رنگش که اینگونه میگوید محل انتصال به پردازنده اش هم مس نیست آلمینیوم است .سرعت چرخش فنش به 2200 دور میرسد .در مورد فن های کامپیوترم باید بگویم اگر فن پاور و کارت گرافیک را نادیده بگیرم یک فن نسبتا متوسط  کوچک روی هیت سینک مرکزی مادربورد  با ارتفاع 5 سانتی تر قرار دادم و یک فن با همان اندازه را روی رم های کامپیوتر که دمای رم ها بسیار پایین آمده جلوی کیسم هم یک فن بزرگ دارم که هوا را به داخل می فرستد .اگر مجبور شوم یک فن بزرگ هم دارم که پشت کیس بگذارم و هوا را به بیرون انتقال دهد.حقیقتش من این کامپیوتر را 13 سال است که دارم و قبلا به نوعی سوخته یا دقیق بگویم کمی کمی پشت برد زرد شده  به نظر شما این  مادربورد باید برود به نمایندگی اش تا بررسی شود؟ دمای پردازنده وقتی FAR CRY 4 بازی میکنم حداکثر 59 درجه است.در برخی بازی ها 62 .در بنچمارک CENEBANCH R 15 و 20 هم 59 درجه سانتیگراد.خمیر سیلیکون چندان خوبی هم ندارم. و سوال دیگری هم داشتم اگر بخواهم خمیر نقره ای بخرم چقدر هزینه خواهد داشت از چند شروع می شود؟ در کل به نظر شما ممکن است من بوتانم تا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کنم پردازنده ام را با خرید خمیر سیلیکون نقره ای؟

لینک به دیدگاه

سلام. 

با بالا بردن رزولیشن و خاموش کردن تنظیماتی که از cpu استفاده میکنن مثل shadow , level of details , model quality ,draw distance و در کل هر قابلیتی که جزییات بازی رو بالاتر میبره میشه تا حد زیادی از گلوگاه جلوگیری کرد ولی پردازنده و رم شما حتی با اورکلاک گرافیک های خیلی ضعیفتر از rx 580 مثل 1050 رو گلوگاه میکنن. اگر مانیتورتون فول اچ دی هست برید تو فکر کارت گرافیک ضعیفتر چون Rx 580 بیهودس.

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، republice of gamer گفته است :

داداش شما هر کاری بکنی گلوگاه داری، خیلی خیلی پردازنده ات ضعیفه برای این کارت گرافیک. اورکلاک و این صحبت ها برای زمانیه که مثلا یه گلوگاه 10 یا 20 درصدی داری، یه مقداری وضعیت رو ممکنه اورکلاک بهتر کنه، ولی دیگه نمیشه 10 سال از پیشرفت تکنولوژی رو با اورکلاک در نوردید.

راهی وجود نداره مگر ارتقای پلتفرم. یا اینکه با گلوگاه کنار بیایید.

یه چیز هم بگم، RX580 کارت گشنه اییه، یه پاور درست درمون و درست و حسابی 600 واتی جون دار Real میخواد. با پاور های ضعیف نمیشه اون گرافیک رو تغذیه کرد.

لینک به دیدگاه

داداش من مقداری توقع شما نابجا هست.

توی wildlands اخرین تنظیمات ultra هستش یعنی از high و very high بالاتر.

بنده همین گیمی که شما نام بردید با i5 6600k و gtx 1070 و 16 گیگابایت مموری ddr4 روی تنظیمات high پلی میدم تا بتونم از گلوگاه جلوگیری کنمو فریم تقریبا ثابت 75 بگیرم!!

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

رزولوشن رو ببر بالا 

واقعا کار خاصی نمیشه کرد این بازی سیپیو خوره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، republice of gamer گفته است :

بسیار متشکرم . بسیار مفید بود.بسیار متشکرم از وقتی که گذاشتی برای سوالم. فن خنک کننده پردزانده ام Cooler Master CM Sphere می باشد  فکرک نم برای سال 2008 بود خریدم. جز گرانترین فن ها بود.گمان کنم دو مدل از این فن وجود دارد یکی طلایی رنگ مایل به نارنجی و دیگری تقریبا قهوه ای رو به مشکی. 4 تا لوله انتقال حرارتی دارد که از جنس مس نیست رنگش که اینگونه میگوید محل انتصال به پردازنده اش هم مس نیست آلمینیوم است .سرعت چرخش فنش به 2200 دور میرسد .در مورد فن های کامپیوترم باید بگویم اگر فن پاور و کارت گرافیک را نادیده بگیرم یک فن نسبتا متوسط  کوچک روی هیت سینک مرکزی مادربورد  با ارتفاع 5 سانتی تر قرار دادم و یک فن با همان اندازه را روی رم های کامپیوتر که دمای رم ها بسیار پایین آمده جلوی کیسم هم یک فن بزرگ دارم که هوا را به داخل می فرستد .اگر مجبور شوم یک فن بزرگ هم دارم که پشت کیس بگذارم و هوا را به بیرون انتقال دهد.حقیقتش من این کامپیوتر را 13 سال است که دارم و قبلا به نوعی سوخته یا دقیق بگویم کمی کمی پشت برد زرد شده  به نظر شما این  مادربورد باید برود به نمایندگی اش تا بررسی شود؟ دمای پردازنده وقتی FAR CRY 4 بازی میکنم حداکثر 59 درجه است.در برخی بازی ها 62 .در بنچمارک CENEBANCH R 15 و 20 هم 59 درجه سانتیگراد.خمیر سیلیکون چندان خوبی هم ندارم. و سوال دیگری هم داشتم اگر بخواهم خمیر نقره ای بخرم چقدر هزینه خواهد داشت از چند شروع می شود؟ در کل به نظر شما ممکن است من بوتانم تا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کنم پردازنده ام را با خرید خمیر سیلیکون نقره ای؟

خواهش می کنم سالار

نه نیاز نیست خمیر عوض کنی 

راحت  تا 3.6 راحت بتونی بری 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام. 

با بالا بردن رزولیشن و خاموش کردن تنظیماتی که از cpu استفاده میکنن مثل shadow , level of details , model quality ,draw distance و در کل هر قابلیتی که جزییات بازی رو بالاتر میبره میشه تا حد زیادی از گلوگاه جلوگیری کرد ولی پردازنده و رم شما حتی با اورکلاک گرافیک های خیلی ضعیفتر از rx 580 مثل 1050 رو گلوگاه میکنن. اگر مانیتورتون فول اچ دی هست برید تو فکر کارت گرافیک ضعیفتر چون Rx 580 بیهودس.

شما به بنده چه کارت گرافیکی پیشنهاد میکنی؟ من میخواهم اون بازی را روی گرافیک نسبتا بالا در رزولوشن فول اچ دی بازی کنم. در یوتیوب دیدم که با این rx580 8gb توانسته اند به 30 فریم در ثانیه در بالاترین گرافیک ممکن دست پیدا کنند. البته یک رزولوشنی هم بود دقیق یادم نیست آن را روی همان عدد معمولی 1.0 قرار داده بودند!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

داداش من مقداری توقع شما نابجا هست.

توی wildlands اخرین تنظیمات ultra هستش یعنی از high و very high بالاتر.

بنده همین گیمی که شما نام بردید با i5 6600k و gtx 1070 و 16 گیگابایت مموری ddr4 روی تنظیمات high پلی میدم تا بتونم از گلوگاه جلوگیری کنمو فریم تقریبا ثابت 75 بگیرم!!

حق با شماست اما من زیاد مطالعه کردم و نمیتوانم زیاد هم خرج کنم در یوتوب دیدم که با rx580 8gb توانسته اند به 30 فریم در ثانیه در رزولوشن فول اچ دی با گرافیک ultra دست پیدا کنند و یک رزلوشونی هم بود آن را روی 1.0 قرار داده بودند.اون بازی چند درصد از پردازنده شما را مشغول کرده و در چه رزولوشن و تنظیماتی؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، republice of gamer گفته است :

شما به بنده چه کارت گرافیکی پیشنهاد میکنی؟ من میخواهم اون بازی را روی گرافیک نسبتا بالا در رزولوشن فول اچ دی بازی کنم. در یوتیوب دیدم که با این rx580 8gb توانسته اند به 30 فریم در ثانیه در بالاترین گرافیک ممکن دست پیدا کنند. البته یک رزولوشنی هم بود دقیق یادم نیست آن را روی همان عدد معمولی 1.0 قرار داده بودند!

من یه نفر تو tomshardware  دیدم که گفته بود gtx 660  هم گلوگاه میکنه این سی پی یو رو. بعید میدونم هر کارتی که بگیرید ارزشش رو داشته باشه .

پلیر اون ویدئو مدل سی پی یو و رمش مثله شما بود ؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

من یه نفر تو tomshardware  دیدم که گفته بود gtx 660  هم گلوگاه میکنه این سی پی یو رو. بعید میدونم هر کارتی که بگیرید ارزشش رو داشته باشه .

پلیر اون ویدئو مدل سی پی یو و رمش مثله شما بود ؟

پردازنده من core 2quad q6600 است با فرکانس معمولی 2.4 گیگاهرتز و 8 گیگابایت رم DDR2 با باس 800 2 کاناله با تایمینگ 5 5 5 15CL دارم.

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، republice of gamer گفته است :

پردازنده من core 2quad q6600 است با فرکانس معمولی 2.4 گیگاهرتز و 8 گیگابایت رم DDR2 با باس 800 2 کاناله با تایمینگ 5 5 5 15CL دارم.

به نظر من شما بودجتون رو صرف اون گرافیک نکنید چون هزینه بیخودی هستش . پردازنده شما حتی با بالاترین حد از اورکلاک بسیار بسیار ضعیف تر از rx580 هست.

نهایتا شما یک rx 560 بگیرید که باز هم گلوگاه وجود خواهد داشت اما هم کمتر از 580 هزینه کردید هم در گیم فشار از cpu کاسته میشه.

احتمالا روی گیمینگ 720p یا 900p نتیجه بدی نداشته باشید.

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

سلام کاربران خوب و حرفه ای باز مزاحمتون شدم 

مشخصات سیستم من .سی پی یو amd fx6100.  گرافیک سافایر R9 290. رم 12  8 گیگ کروشیال باس 1600 رم 4 کینگستون باس 1866.پاور کول ماستر V750.مینبورد msi 970a g46.

سیستم نمی دونن چرا فریز می‌کنه بیشتر موقع بالا آمدن ویندوز  ایراد می‌تونه سخت افزاری باشه یا نرم افزاری ممنون میشم مشکل منو رفع کنید

لینک به دیدگاه

سلام

فریز شدن سیستم ربطی به گلوگاه نداره .

فریز شدن هم میتونه حاصل نرم افزار باشه هم سخت افزار .

میتونید ویندوز رو عوض کنید ؟

لینک به دیدگاه

از چه زمانی مشکل فریز شروع شد ؟

قبل از شروع شدن فریزها چه اقدامی انجام دادید ؟

قطعه جدید نصب کردید ؟ درایور بروز رسانی کردید ؟ ویندوز عوض کردید ؟ یا بدون هیچ اقدام خاصی سیستم مشکل پیدا کرده ؟

لینک به دیدگاه

ویندوز عوض کردم دو سه بار که فریز کرد دقیقا میخواستم نرم افزاره msi after burner رو باز کنم ویندوز فریز کرد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mankan_rs گفته است :

رم 12  8 گیگ کروشیال باس 1600 رم 4 کینگستون باس 1866

این و درست متوجه نشدم

یعنی این دو تا رم ها رو با هم انداختین؟

اگه این طوره یکی از رم ها رو جدا کنین ببینین مشکل حل میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mankan_rs گفته است :

ویندوز عوض کردم دو سه بار که فریز کرد دقیقا میخواستم نرم افزاره msi after burner رو باز کنم ویندوز فریز کرد

یه نسخه دیگه ار این نرم افزار رو تست کن .

اگر مشکل از عدم هماهنگی سایر قطعات و نرم افزارها با MSIAfter باشه با یکی دوبار تغییر نسخه این نرم افزار مشکل حل میشه .

اگر نشد باید دنبال گزینه های دیگه باشیم .

درایور کارت گرافیک ، ویندوز ( مخصوصا اگر یه نسخه جدید دانلود و نصب کردید ) + رم ها اولین مواردی هستند که بعد از خود MSIAfter باید بررسی بشن .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

بله جناب دو تا رم رو با هم انداختم ولی رم 4کینگستون باس 1866 رو تو اسلات قرار میدم تصویر نمیده ولی با هم میزارم هیچ مشکلی ندارد با نرم افزاره تست رم امتحان کردم هر دو رم سالم هستن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...