رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، noname گفته است :

گلوگاه داره حدود ۲۰ درصد و ضعیفه این سی پی یو ... 

ولی اگر زیر ۷۵ فریم و روی حداکثر تنظیمات گرافیکی قصد بازی کردن دارین مشکلی نداره بخرین و حالشو ببرین 

چجوری 20 درصد گلوگاه میشه ؟

این پردازنده از 8100 قویتره ، 8100 از i5 نسل هفتم !

واسه 4460 و 480 میگفتن گلوگاه میشه ولی ندیدم بالای 85% بره زیر لود

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

درود
من الان GTX 1080 و i3 9100f دارم
تنها بازی که به مشکل گلوگاه خوردم Battlefield 1 Multiplayer هست.
توی بازی های دیگه تا الان مشکلی نبوده. حالا یه تعداد تست میگیرم میفرستم براتون.
این سی پی یو 9100 در حال حاظر بیشترین ارزش خرید رو داره.
درود حاج مهدی
لطفاً تست ها رو در تاپیک قرار بدین.

فرستاده شده از MI 4Wِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

چارهسته خوبه برا الان خوبه،ولی بعدا به مشکل برمیخوری،کاری به گلوگاه ندارم،یدونه i5 9400 بخر

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

چجوری 20 درصد گلوگاه میشه ؟

این پردازنده از 8100 قویتره ، 8100 از i5 نسل هفتم !

واسه 4460 و 480 میگفتن گلوگاه میشه ولی ندیدم بالای 85% بره زیر لود

سلام حسن جان در فریم های بالاتر این مشکل رو میبینن

با ۶۰ فریم هیچ گلوگاهی ندارن که اشاره کردم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، masooyan گفته است :

درود حاج مهدی
لطفاً تست ها رو در تاپیک قرار بدین.

فرستاده شده از MI 4Wِ من با Tapatalk

درود مجدد

3 تا بازی زیر رو تست کردم . اسکرین شات میگذارم براتون.به دلیل محدودیت آپلود عکس کیفیت عکس ها کاهش پیدا کرده

Far Cry 5

Shadow of the Tomb Raider

The Witcher 3

فقط اینکه رم های بنده 3200 هست که در حال حاظر روی 2400 کار میکنه و احتمالا مقداری تاثیر میگذاره. V Sync هم توی تست ها خاموش است.

Far Cry 5 Ultra

FarCry5_2019_10_26_16_32_30_609.thumb.jpg.f99481d07edfe73a65b2181daffe81f2.jpg

FarCry5_2019_10_26_16_33_05_643.thumb.jpg.67775d9848d0f9788c11fd895fee2779.jpg

Shadow of the Tomb Raider Max Settings

SOTTR_2019_10_26_16_40_02_617.thumb.jpg.ecc35e81bbddc83e3c39e0d3c7363a60.jpg

SOTTR_2019_10_26_16_42_00_137.thumb.jpg.164662a6bb51d4973787ebf31c04b466.jpg

The Witcher 3 Max Settings

witcher3_2019_10_26_16_46_01_206.thumb.jpg.2ae80e680b6bcb2fc696ca31ff2a7c9e.jpg

در نهایت بسته به نوع بازی این سی پی یو مقداری گلوگاه ایجاد میکنه برای کارتی مثل GTX 1080

اما به نظرم برای کارت GTX 1070 اوکی هست. و فراموش نکنید که این سی پی یو فقط 1 میلیون تومان قیمتش هست و نسبت به قیمتش عملکرد فوق العاده عالی داره. عملا هم قدرت سی پی یو های i5 نسل 6 و 7 هست اما با قیمت بسیار بهتر.

در انتها یه توصیه برادرانه میکنم. " بیخیال MSI Afterburner  و فریم و نمیدونم گلوگاه و این داستان ها بشید و از بازیتون لذت ببرید. اگر مدام چشمتون به بالای صفحه و میزان فریم باشه قطعا لذت بازی کم خواهد شد. فکر کنید اصلا این نرم افزارهای نمایش فریم وجود نداره و با خیال راحت Afterburner رو ببندید و بازیتونو بکنید.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

در انتها یه توصیه برادرانه میکنم. " بیخیال MSI Afterburner  و فریم و نمیدونم گلوگاه و این داستان ها بشید و از بازیتون لذت ببرید. اگر مدام چشمتون به بالای صفحه و میزان فریم باشه قطعا لذت بازی کم خواهد شد. فکر کنید اصلا این نرم افزارهای نمایش فریم وجود نداره و با خیال راحت Afterburner رو ببندید و بازیتونو بکنید.

شدیدا موافقم 🌹🙏

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mmmk84 گفته است :

آیا i3 9100fوgtx 1070 ایجاد گلوگاه میکنند

طبق سایت Bottleneck calculator توی استفاده 100% از سی پی یو و گرافیک حدود 20 درصد ایجاد گلوگاه میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، noname گفته است :

سلام حسن جان در فریم های بالاتر این مشکل رو میبینن

با ۶۰ فریم هیچ گلوگاهی ندارن که اشاره کردم 

تستهای 1080 با همین پردازنده دوستمون گذاشتن میبینید با فریم 133 گلوگاه نشده و گرافیکو کامل لود میکنه حالا بستگی به مانیتور داره ولی معمولا 60 الی 75 میگیرن برای این کانفیک که کافی هستش و فریم روی همون مقدار قفل کنی سخت افزار کمتر میره زیر لود و دماشم کمتر میشه 

من خودم بتل 5 بازی کردم با 4460+480 تنظمیات مدیوم 60 فریم قفل مشکلی نداشتم 

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

طبق سایت Bottleneck calculator توی استفاده 100% از سی پی یو و گرافیک حدود 20 درصد ایجاد گلوگاه میکنه.

اون سایت ها بیخودن .  در عمل باید دید . من خودم 9100f و 1070 دارم . کاملا اوکی هست.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mmmk84 گفته است :

ممنون از نظرا تتون . خیلی راهنمایی کردید.

دوست عزیز اگه بتونین جای 9100 یه  9400f حتی tray بگیرید. دیگه هیچ مشکلی با 1070 نخواهید داشت.

لینک به دیدگاه

من 8100 رو با گرافیک 480 و 1060 تست کردم فیکس هم بودن یعنی هر دو با هم 100% میشدن

الان 8400 دارم با 2060 برای فریم بالا ثابت بودن کم میاره 

لود سی پی یو با این که روی 80تا90 درصد هست ولی به نظرم فرکانس پایین هست و برای 144 فیکس استیبل نیست (درکل سی پی یو قوی تو استیبل بودن فریم و خیلی تاثیر داره)

احتمالا شما با این سی پی یو  و گرافیکی که داری حدود 10تا20 درصد  گلوگاه داشته باشی

لینک به دیدگاه

On 27 مرداد 1398 at 11:32 PM, ATER said:

قطعا گلوگاه میکنه

من این گرافیک رو سی پی یو رو تست کردم با هم تو بازی لود سی پی یو میشد 95%-90% و لود گرافیک 100% با 2060 گلوگاه که هیچی خفهگاه میشه 1f602.png

شما برای گرافیک 2060 به سی پی یو قوی تری نیاز دارید.

به قول دستمون یکی دو ما با 6600 سر کنید و بعد یه سی پی یو قوی تر بخرید.

برا fhd

9100f  کافیه؟ 

یا 

9400f

برا rtx 2060

یا 2070

2060 super

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، shayantale گفته است :

برا fhd

9100f  کافیه؟ 

یا 

9400f

برا rtx 2060

یا 2070

2060 super

فرق زیادی بین 9100 و 9400 به نظر بنده نیست و اگر 9100 تهیه کنید بهتره بودجه بیشتری برای گرافیک دارید

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، hosin گفته است :

فرق زیادی بین 9100 و 9400 به نظر بنده نیست و اگر 9100 تهیه کنید بهتره بودجه بیشتری برای گرافیک دارید

۲تا هسته و ۲ تا رشته فرقشونه چجوری میگین فرقی نداره تو گیم هم بیش از ۱۰ فریم اختلاف دارن

برای گرافیک سری ۲۰۰۰ هم i3 گلوگاه میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، shayantale گفته است :

برا fhd

9100f  کافیه؟ 

یا 

9400f

برا rtx 2060

یا 2070

2060 super

برای 2060  سی پی یو 9400 کافیه

برای 2070 یا 2060 سوپر حداقل یه 9400 نیازه

هر دو هم با 9100 گلوگاه میکنن

هرچقد رزولوشن پایین تر باشه فشار روی سی پی یو بیشتر میشه یعنی فشار روی سی پی یو تو FHD بیشتر هست تا 4k

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ATER گفته است :

هرچقد رزولوشن پایین تر باشه فشار روی سی پی یو بیشتر میشه یعنی فشار روی سی پی یو تو FHD بیشتر هست تا 4k

سلام

حاجی بازم این فلسفه ی اشتباه گفته شد ایندفه از زبون شما ،الانه که بیست نفر حمله کنن:)

نگین این حرفا رو ،بده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SilverclaW.HHH گفته است :

سلام

حاجی بازم این فلسفه ی اشتباه گفته شد ایندفه از زبون شما ،الانه که بیست نفر حمله کنن:)

نگین این حرفا رو ،بده

+1

🤣

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ATER گفته است :

برای 2060  سی پی یو 9400 کافیه

برای 2070 یا 2060 سوپر حداقل یه 9400 نیازه

هر دو هم با 9100 گلوگاه میکنن

2060 با i3 نسل 9 گلوگاه نیست کلا با 4هسته ای گلوگاه نیست

وقتی شما 60 -100فریم میگیری چه گلوگاهی وجود داره؟ الان شما i5  نسل 9 یا 8 با 2080 هم بندازی گلوگاهت با گرافیکه ، چون وظایف سیپیو در بازی محدوده و به بازی ها چیز خاصی اضافه نمیشه مگه  environment و تولید اشیای تصادفی که خوب اونقدر  پردازش سنگینی نیست که سیپیو کم بیاره توش -درضمن باید موتور بازی سازی رو مورد مطالعه قرار داد که این پردازش های سیپیو رو برای چند ترد تقسیم بندی میکنن و ایا همشون روی تک نخی هستن یا نه بعضیاش میتونه مثلا چند نخی باشن 

این سایت میانگین تمام فریم های تولیدی رو با سیپو و گرافیک مشخص شده در 3رزولوشن متفاوت براتون نمایش میزاره وقتی شما در fhd مقایسه میکنی میزان تفاوت 10 فریم هست خوب چرا  ادم چندملیون هزینه کنه که 10 فریم بیشتر بگیره؟ 

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-titan-rtx/intel-core-i3-9100-3-60ghz/

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-titan-rtx/intel-core-i9-9900k-3-60ghz/

RTX 2060 with i3-9100F at 1080p and Ultra Quality settings

TITAN RTX with i3-9100 at 1080p and Ultra Quality settings

RTX 2060 with i9-9900K at 1080p and Ultra Quality settings

TITAN RTX with i9-9900K at 1080p and Ultra Quality settings

حتی تو بازی اودیسی هم تفاوت زیر 10 فریمه  بقیه بازی ها هم که شاهدید هرچی بازی هایی که فریم بالای 200 میدن و سبک هستن اختلاف بیشتری دارن نسبت به بازی ای که 90 فریم  میده(چون مشخصه گلوگاه از جانب گرافیکه )

اختلاف فریم بین  میانگین فریم  دریافتی گرافیک تایتان در 2سیپیو نامبرده شده در fhd نهایت 17 فریمه

گلوگاه یه چیز نسبیه و بستگی داره موتوربازی سازی شما چقدر پردازش سیپیو داشته باشه و بستگی داره شما بازی انلاین کنی -استریم کنی و....در حقیقت بستگی به پردازش شما داره

کلا سیپیو وظیفه پپردازش 3d در بازی رو نداره  بیشتر وظیفش هوش مصنوعی npc و اشیای تصادفی و مسیریابی و محاسبات فیزیک و ازین دست چیزان که خوب وابسته به رزولوشن نیست فقط چون در رزولوشن پایین تر گرافیک پردازش کمتری برای تبدیل وکتور ها به پیکسل و این محاسبات رو داره فریم میره بالا در نتیجه سیپیو باید بیشتر این محاسبات رو برای هر فریم انجام بده و درصد استفادشم بالاتره

حتی اگه به این نتایج هم اعتماد نداری میتونی صدها فیلم بررسی که در اینترنت ریخته رو نگاه کنی 

اینم بگم حتی با این اختلاف  فریم هایی که در 160فریم به بالا وجود داره و بیشترم میشه ، بازم ارزش خرید یه i9 میاد پایین چون  شما نهاااایت مانیتور 144هرتز داری و دیگه رو 144 قفل میکنیش و قطعا دنبال 190 فریم نیستی یا نهایت برای اینکه در صحنه شلوغ افت فریم اذیتت نکنه 160 فریم قفلش میکنی  منظورم برای fhd هست برای 4k که شما قطعا 60 فریم قفل میکنی چون حتی تایتان هم نمیتونه رو همه بازی ها 60 فریم بده 

من خودم باشم اگه گیمر باشم خرید  بیشتر از i5 9400f رو  خریت میدونم

https://www.youtube.com/watch?v=BoyW15FHKgA

https://www.youtube.com/watch?v=CaTAVmV8KqA

دیدن این ویدیو هم خالی از لطف نیست(4k هستش اگه fhd دیدم میزارم)

اینم fhd:

https://www.youtube.com/watch?v=CmPYrD7qpcA

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، SilverclaW.HHH گفته است :

سلام

نگین این حرفا رو ،بده

وقتی رزولوشن پایین باشه گرافیک سریع تر فریم ها  رو رندر  میکنه در نتیجه نیاز به سی پی یو  برای آماده کردن فریم بعدی بالا تر میشه

دقیقا کجای این موضوع اشتباه هست؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mَd گفته است :

2060 با i3 نسل 9 گلوگاه نیست کلا با 4هسته ای گلوگاه نیست

وقتی شما 60 -100فریم میگیری چه گلوگاهی وجود داره؟ الان شما i5  نسل 9 یا 8 با 2080 هم بندازی گلوگاهت با گرافیکه ، چون وظایف سیپیو در بازی محدوده و به بازی ها چیز خاصی اضافه نمیشه مگه  environment و تولید اشیای تصادفی که خوب اونقدر  پردازش سنگینی نیست که سیپیو کم بیاره توش -درضمن باید موتور بازی سازی رو مورد مطالعه قرار داد که این پردازش های سیپیو رو برای چند ترد تقسیم بندی میکنن و ایا همشون روی تک نخی هستن یا نه بعضیاش میتونه مثلا چند نخی باشن 

این سایت میانگین تمام فریم های تولیدی رو با سیپو و گرافیک مشخص شده در 3رزولوشن متفاوت براتون نمایش میزاره وقتی شما در fhd مقایسه میکنی میزان تفاوت 10 فریم هست خوب چرا  ادم چندملیون هزینه کنه که 10 فریم بیشتر بگیره؟ 

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-titan-rtx/intel-core-i3-9100-3-60ghz/

https://www.gpucheck.com/gpu/nvidia-titan-rtx/intel-core-i9-9900k-3-60ghz/

حتی تو بازی اودیسی هم تفاوت زیر 10 فریمه  بقیه بازی ها هم که شاهدید هرچی بازی هایی که فریم بالای 200 میدن و سبک هستن اختلاف بیشتری دارن نسبت به بازی ای که 90 فریم  میده(چون مشخصه گلوگاه از جانب گرافیکه )

اختلاف فریم بین  میانگین فریم  دریافتی گرافیک تایتان در 2سیپیو نامبرده شده در fhd نهایت 17 فریمه

گلوگاه یه چیز نسبیه و بستگی داره موتوربازی سازی شما چقدر پردازش سیپیو داشته باشه و بستگی داره شما بازی انلاین کنی -استریم کنی و....در حقیقت بستگی به پردازش شما داره

کلا سیپیو وظیفه پپردازش 3d در بازی رو نداره  بیشتر وظیفش هوش مصنوعی npc و اشیای تصادفی و مسیریابی و محاسبات فیزیک و ازین دست چیزان که خوب وابسته به رزولوشن نیست فقط چون در رزولوشن پایین تر گرافیک پردازش کمتری برای تبدیل وکتور ها به پیکسل و این محاسبات رو داره فریم میره بالا در نتیجه سیپیو باید بیشتر این محاسبات رو برای هر فریم انجام بده و درصد استفادشم بالاتره

حتی اگه به این نتایج هم اعتماد نداری میتونی صدها فیلم بررسی که در اینترنت ریخته رو نگاه کنی 

من روی سیستم 8100 داشتم با  1060 و 480 لودش به  نود تا 100% میرسید (گرافیک هم 100% بود البته)

با 8400 و گرافیک 2060 تو بازی بین 80% تا 90% میرسه

من نمیدونم دقیقا چطوره که الان به 80%-90% میرسه تو بازی های AAA قرار با 9100 که 2 هسته هم کم تر داره گلوگاه نکنه

اگر شما میگی قطعا همین طور هست

-----------------

البته این اضافه کنم همون زمان که 8100 رو به 8400 ارتقا دادم ثبات فریم بیشتر شد (با همون گرافیک 1060)

میانگین فریم یه چیزی کم ترین فریم یه چیز دیگه که پردازنده قوی نمیگذار کم ترین بیاد پاین یا دراپ لحضه ای داشته باشی

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ATER گفته است :

من روی سیستم 8100 داشتم با  1060 و 480 لودش به  نود تا 100% میرسید (گرافیک هم 100% بود البته)

با 8400 و گرافیک 2060 تو بازی بین 80% تا 90% میرسه

من نمیدونم دقیقا چطوره که الان به 80%-90% میرسه تو بازی های AAA قرار با 9100 که 2 هسته هم کم تر داره گلوگاه نکنه

اگر شما میگی قطعا همین طور هست

-----------------

البته این اضافه کنم همون زمان که 8100 رو به 8400 ارتقا دادم ثبات فریم بیشتر شد (با همون گرافیک 1060)

میانگین فریم یه چیزی کم ترین فریم یه چیز دیگه که پردازنده قوی نمیگذار کم ترین بیاد پاین یا دراپ لحضه ای داشته باشی

خوب پس اینو ببین

لینک به دیدگاه

در در 4 شهریور 1398 در 23:28، Mhdyr گفته است :

پیرو سخنان دوست حرفه‌ایمون (کنایه نمیزنم، واقعا نکات خوبی رو گفتن)؛

20190826_230654.thumb.png.94cd018fbc893f35f232edd6048401c4.png

همینطور که میبینین به‌طور میانگین حدود 28.7 فریم ضعف پردازنده‌تون باعث افت فریم کلی‌تون میشه. اما هنوزم بخاطر قدرت کارت گرافیک میتونین انتظار ۶۰فریم رو روی ۱۴۴۰p داشته باشین. 

(اعداد و ارقام همگی درحالت Ultra هستند)

اگه هدفتون بدست آوردن 60فریم اولترا روی 4K هست، متاسفانه هرچه‌قدرهم خرج سی‌پی‌یو کنین، نهایت توی 4K اولترا حدود 45 فریم نسیب‌تون میشه.

یه‌جورایی انگار این‌کارت برای به‌دست آوردن اون‌تنظیمات ساخته نشده و قدرت بیشتری میخواین.

دوست عزیز این چه سایتیه؟ چجوری میشه اینارو بدست اورد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

خوب پس اینو ببین

مگم که اصلا برام مهم نیست کی  از عملکردش چی میگذاره

خوم 8100 و 8400 رو با 4 گرافیک   1050ti ، 480 ، 1060 ، 2060 تست کردم و تفاوت هاش رو میدونم 

ثبات فریم با سی پی یو قوی تر غیر قابل انکار هست

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ATER گفته است :

مگم که اصلا برام مهم نیست کی  از عملکردش چی میگذاره

خوم 8100 و 8400 رو با 4 گرافیک   1050ti ، 480 ، 1060 ، 2060 تست کردم و تفاوت هاش رو میدونم 

ثبات فریم با سی پی یو قوی تر غیر قابل انکار هست

باید بررسی کرد

من خیلی راجب این فیلم و بررسی دیدم که میگم وگرنه باد هوا نیست شاید عامل دیگه باعث شده سیستم شما ثبات فریم نداشته باشه حتی report rate موس هم میتونه درصد استفاده سیپیو رو بالا ببره (نهایت حدود 11درصد برای 4هسته ای اینتل) باید خیلی ریز شد برای پیدا کردنش 

مثلا تفاوت هاش چیا بوده طبق تجربیاتت که داشتی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...