رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام سوکت ۷۷۵ کلا قدیمی شده. ولی خوب چون نمیخاین مین عوض کنین یه cpu q9550 تهیه کنین. البته اگر تا بتونین با یک کولر خوب تا 4.0 گیگا هرتز اور کنین که بهتر هم خواهد شد. اور بیشتر از اون رو براتون توصیه نمیکنم. چون هم مدل مین بردتون تاثیر داره تو پایداریش و هم شاید نتونین دما رو خوب کنترل کنین. حتی با فرکانس 3.7 یا 3.8 هم کاملا برای مورد شما کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

شما برای بهره بردن از همه ی توان 580 مجبورید میینیمم یه i7 920 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

آخه این چجور کمک گرفتنی هست

شما اگه واقعا میخوای سیستمت از شر گلوگاه خلاص بشه باید اول یه اس اس دی بگیری تنها گلوگاه سیستم های فعلی سرعت هارد های مغناطیسیه

اگه پولشو نداری اینارو کاملا مشخص کن

مادربردت دقیقا بگسد 

و رم ها دقیقا چه فرکانسی دارند

و پاورتون ! اینو دست کم نگیرید پاور بسیار مهمه

ببینیم دقیقا چی لازمه که عوض بشه چی اوور بشه و غیره !

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام خدمت اساتید گرامی

من میخام تا هفته ی بعد یک عدد کارت r9 270x بخرم و سیپیوم هم core i 5 2320 هست به احتمال زیاد فکر میکنم گلوگاه ایجاد بشه میخاستم بدونم شما هم همین فکرو میکنید یا سیپیوم خوبه؟

spec:

core i 5 2320 3gh

8gb ram

کارت گرافیک فعلی: gt 440

windows 7 64

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی شما فرمودید که دارای ۲۶۰ تومن برای خرید CPU هستید

میتونید به خرید یکعدد  i3 3220 کارکرده اکتفا کنید که بسیار خوب نسبت به قیمتش از پس بازی ها بر میاید

لینک به دیدگاه

فقط بر می گرده با تنظیمات بایوس اصلا نگران نباشید.

باید بایستون توویک بشه.

لینک به دیدگاه

کسی هست جواب مارو بده؟ امکان گلوگاه شدن هست با این سیپیو و کارت؟ من میخاستم 6950 و یا ار 7 بخرم ولی بودجه یه دفه زد بالا و ار9 خورد به سرم

لینک به دیدگاه

فقط بر می گرده با تنظیمات بایوس اصلا نگران نباشید.

باید بایستون توویک بشه.

ویرایش شده توسط hooman77
لینک به دیدگاه

داداش من از چند نفر پرسیدم گفتن احتمال زیاد گلوگاه میشه از تمام قدرت ار 9 استفاده نمیشه!اگه احتمال گلوگاه نیست که من با خیال راحت برم بخرم فقط میمونه پاور که باید عوض کنم

مخاطب بنده پست اول بود دوست عزیز. شما هم مشکل دارید تاپیک بزنید. به نظر می رسه تاپیک زیر خاکی هست.

لینک به دیدگاه

داداش من از چند نفر پرسیدم گفتن احتمال زیاد گلوگاه میشه از تمام قدرت ار 9 استفاده نمیشه!اگه احتمال گلوگاه نیست که من با خیال راحت برم بخرم فقط میمونه پاور که باید عوض کنم

کلوگاه نمیشه دوست عزیز R9 270x در حقیقت مدل ارتقا یافته 7790 هست،بنده قبلا i3 2100 داشتم با R9 270x هیچ مشکلی نداشت در حال حاضر هم R9 280x دارم با i5 4690

لینک به دیدگاه

مین داریم تا مین

مثلا مین من با 2 عدد 7990 روی بازی کرایسیس 3 در حالت ذخیره انرژی تیک و لگ میزد،

اما وقتی گذاشتم روی گیم مود سیستم شد مثل موشک

هر مینی 100% تنظیمات خاص داره و بر میگرده به بایوس مین و رابط کاربری که باید باپدر مادر باشه

لینک به دیدگاه

مادربرد قبلی شما مادربرد قوی تری بوده به خاطر همین الان افت فریم دارید

از من میشنوید با همین مدارا کنین و با بودجه ی بیشتر واسه خرید اقدام کنین یه بار پول بدید و مدت بیشتری استفاده کنین

گاهی اوقات اینجوری خرج کردن هیچ فایده ای نداره چون تغییر چشمگیر نیست

ولی صد در صد پردازنده گلوگاه ایجاد میکنه

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

کلوگاه نمیشه دوست عزیز R9 270x در حقیقت مدل ارتقا یافته 7790 هست،بنده قبلا i3 2100 داشتم با R9 270x هیچ مشکلی نداشت در حال حاضر هم R9 280x دارم با i5 4690

دوست عزیز 270x نسخه اورکلاک شده از 7870 هست فرکانس های کاری بالاتری داره

لینک به دیدگاه

سلام

وقت همگی بخیر

دوستان راهی وجود داره که بشه فهمید پردازنده برای کارت گرافیک گلوگاه ایجاد میکنه یا خیر ؟

نرم افزاری چیزی در این زمینه وجود داره ؟

این سوال خیلی از کاربراست که جاهای مختلف فروم پرسیدن،ولی هیچ جواب درست حسابی به سوالات داده نشده

ممنون میشم بصورت کامل راهنمایی کنید . میدونم با این کار مشکل خیلیا حل میشه

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست عزیز اگر اطلاعات کافی ندارید خواهشاً در قسمت راهنمایی و مشاوره شرکت نکنید

اخه کی گفته که 270X ارتقاء یافته 7790 هستش؟؟

همین طوری خرید کردید و راضی تون نکرده و الان هم دراید با 280X کارت شکست خورده رده میانی AMD سر میکنید

یک نگاه به امتیازات 280X و جمع بندی بررسی ها در مورد 280X بی اندازید همه چی براوتون مثل شب سیاه میشه

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام دوست گرامی میتونید مقاله ایی که در لینک زیر اومده رو بخونید

http://www.overclockingheroes.com/forum/thread373.html

لینک به دیدگاه

ممنون

نرم افزاری نیست که با ران کردنش اعلام کنه CPU گلوگاه میشه یا خیر ؟ با این لینکی که دادید باید حالت های مختلف تو بازی و میزان فریم و درصد استفاده از پردازنده و گرافیک طی چند مرحله بررسی بشه تا بشه تشخیص داد گلوگاه ایجاد میشه یا نه .

نرم افزار مختص این کار وجود نداره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون

نرم افزاری نیست که با ران کردنش اعلام کنه CPU گلوگاه میشه یا خیر ؟ با این لینکی که دادید باید حالت های مختلف تو بازی و میزان فریم و درصد استفاده از پردازنده و گرافیک طی چند مرحله بررسی بشه تا بشه تشخیص داد گلوگاه ایجاد میشه یا نه .

نرم افزار مختص این کار وجود نداره ؟

والا من اونقدر ها اطلاعات کافی ندارم و همینقدر میتونستم کمکتون کنم دوست گرامی شاید دوستان راه خاص و آسونی بتونن به شما پیشنهاد کنند

اگر براتون مهم هست  پیگیر تاپیکتون باشید به امید یاری دوستان که اطلاعاتشون در این زمینه بیشتر هست

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون رفیق

اون تاپیک هم خیلی کمکم کرد

لطف کردی @};-

از دوستان اگه کسی نرم افزار خاصی رو میشناسه ممنون میشم معرفی کنه @};-

لینک به دیدگاه

گلوگاه زمانی خودشو نشون میده که مثلا شما یه کارت 760 دارید فلان بازی رو با مثلا 30 فریم بازی میکنید بعد اقدام به خرید کارتی قویتر مثلا 780ti میکنید ولی مثلا بازی با 40 فریم اجرا میشه اینجا معلوم میشه cpu گلوگاه ایجاد کرده

من اینها رو در باب مثال گفتم،ساده ترین زبانی که میتونستم بیانش کنم همین بود

وگرنه راه تشخیص خاصی نداره

لینک به دیدگاه

گلوگاه زمانی خودشو نشون میده که مثلا شما یه کارت 760 دارید فلان بازی رو با مثلا 30 فریم بازی میکنید بعد اقدام به خرید کارتی قویتر مثلا 780ti میکنید ولی مثلا بازی با 40 فریم اجرا میشه اینجا معلوم میشه cpu گلوگاه ایجاد کرده

من اینها رو در باب مثال گفتم،ساده ترین زبانی که میتونستم بیانش کنم همین بود

وگرنه راه تشخیص خاصی نداره

خودمم با همین راه متوجه گلوگاه شدم

قبلا e7400 و gtx 460 داشتم . بعد از اینکه q9300 گرفتم فریم دهی به شکل چشمگیری بالا رفت. بازی black flag اصلا فریم خوبی نمیداد بعد از خرید 9300 تونستم راحت بازی کنم .

الان همین 9300 رو سیستمم هست . میخوام ببینم گرافیک رو تا چه اندازه با این پردازنده میشه ارتقا داد . شاید همین پردازنده برای گرافیکی که الان دارم گلوگاه ایجاد کنه و مجبور باشم پردازنده رو ارتقا بدم . گرافیکی که الان دارم MSI 560 ti HAWK هست .

لینک به دیدگاه

اورکلاک پردازنده با ولتاژ دیفالت هم می تونه کمک خوبی باشه. این سری مشکل فرکانس پایین دارن. حدود 3.5 ~3.8 خیلی افزایش کارایی می بینی.

لینک به دیدگاه

اورکلاک پردازنده با ولتاژ دیفالت هم می تونه کمک خوبی باشه. این سری مشکل فرکانس پایین دارن. حدود 3.5 ~3.8 خیلی افزایش کارایی می بینی.

تا 3 هم اور بشه برام کافیه

فن پردازنده معمولیه . فکر نکنم برای فرکانس بالاتر از 2.9 تا 3 جوابگو باشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان درست میگن راهی نداره شما 

1- باید تست های انجام شده با cpu های مختلف رو بررسی کنید

مثل سایت /http://gamegpu.ru

2- میتونی یه بازی سنگین رو اجرا کنی و تا حدی که گرافیکت میکشه تنظیمات رو بالا ببری و میزان کارکرد cpu رو ببینی

معمولا بازی های جدید در حال حاضر با داشتن یه cpu چهار هسته راحت اجرا میشن مگر اینکه دیگه شما یه مانیتور با کیفیت

1080p به بالا داشته باشی و همچنین گرافیکت مثلا r9 280x یا 770 یا 970 به بالا باشه وگر نه که یه چهار هسته ای از سرشم

بالاست

اگر اهل بالا بردن تنظیمات بازی تا حد 200% نیستی لازم به ارتقا cpu و گرافیک نیست

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز این موضوع کمی باید خودتون و با بهره گیری از اطلاعاتتون حل کنید و نرم افزاری هم نوشته و تولید نشده برای این امر حداقل تا الان 

گلوگاه رو من این گونه توصیف براتون میکنم که قدرت پردازنده همیشه باید یک قدم جلوتر از پردازنده گرافیک باشد و یا بهتر بگیم هر دو باید در یک 

سطح قدرتی قرار بگیرند تا هر دو بتونن وظایفشونو درست انجام داده و وقفه ای در عملکردشون به وجود نیاد 

مثال 1 : شما یک وزنه بردار رو در نظر بگیرین که میخواد 500 کیلو رو با هالتر از زمین بلند کنه خب وزنه بردار باید از هر دو دستش 

کمک بگیره تا وزنه به یک سو کج نشه و باید قدرت هر دو دستش یکی باشه ولی اگر قدرت یک دست از اون یکی بیشتر باشه دستی که ضعیفه 

روی دست قدرتمندش تاثیر میزاره و مانع بلند کردن وزنه میشه و .... 

مثال 2  : شما وقتی گرافیک قدرتمندی مثل تایتان میخرین باید پردازنده ای در حد و اندازه اون گرافیک باشه تا بتونه بدون کوچکترین مشکل از پس پردازشش بربیاد 

مثال 3 : شما سی پی یوی 5700 رو در نظر بگیرین که مثلا با گرفیک 6850 یا 6870 دچار گلوگاه میشه و زیاد باید در حد و اندازه خودش مثل گرافیک 6670 یا 640 انویدیا باشه 

البته همه اینام باز مربوط به بازیها و موتور پردازشیشون قابل تغییر هست و چیزی نمیشه 100 درصد گفت 

اینارو باید خودتون به صورت کامل ذهنی حل کنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...