رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

مدل دقیق پردازنده ؟

با i3 های 1155 زیاد گلوگاه نمیشه ولی درصد گلوگاه شدن کم هست 

ویرایش شده توسط Extreme Plus
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

مدل دقیق پردازنده ؟

با i3 های 1155 زیاد گلوگاه نمیشه ولی درصد گلوگاه شدن کم هست 

مدل دقیق

cpu  i3 2100

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل دقیق

cpu  i3 2100

In general, there's a good possibility that there will be bottlenecking issues with this CPU/GPU combination. It probably won't be the case in all games, but there will likely be games where the GPU's potential will be limited by the CPU 

همانطور که گفتم ممکن هست گلوگاه بشه تو بعضی بازیها 

ویرایش شده توسط Extreme Plus
لینک به دیدگاه

البته اینو هم در نظر بگیرین بعد از dx12 ممکنه همین bottleneck  که گه گداری میشه هم کمتر شه .  کلا اول آدم باید گرافیک بگیره اگه دید میشه سی پی یو بخره :D

لینک به دیدگاه

گلوگاه خيلي شديد نه ولي اگه i5 بزاريد ميزان فرم دهي بيشتر ميشه.

لینک به دیدگاه

درود منم یه سوال داشتم

خواستم بپرسم ۷۹۵۰پاور چند وات میخواد؟

پاورم۵۰۰وات از برند سیلور استونه دوتا ۶پین هم داره ایا کافیه یا نه

لینک به دیدگاه

درود منم یه سوال داشتم

خواستم بپرسم ۷۹۵۰پاور چند وات میخواد؟

پاورم۵۰۰وات از برند سیلور استونه دوتا ۶پین هم داره ایا کافیه یا نه

اگه ريل باشه مشکل نداره اما اگه 550 به بالا باشه بهتره الان مصرف سيستمتون اگه پردازنه رو 120 وات حساب کنيم حدود 450 وات ميشه که با پاور شما جواب ميده

اينم در نظر بگير پاور شما تو لود 90 درصد توان راکتيو بالا ميره و ريپل هاى خروجي زياد ميشه و ممکنه به هارد اسيب بزنه و بعد از مدتي هاردت جر جر کنه و همينطور عمر پاور هم کم بشه. بهتره به جاى 7950 مدل هاى هم رده مثل 660 و يا 660TI که حدود 50 وات مصرفشون کمتر از اينه استفاده کنين.

لینک به دیدگاه

بله با کل پردازنده های i3 گلوگاه هست ، در بازی هایی که CPU محور هستن کاملا با لگ بازی خواهید کرد و در GPU محور ها محدوده فریم دهی به مقدار خیلی کم پایینتر از اون چیزی خواهد بود در بنچمارک ها میبینید.

اگر امکانش هست یک I5 بگیرید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر کلا i3 برای گیم جالب نیست و برای کارهای سبک تر مورد استفاده قرار میگیره ... البته درسته خودشونو نشون دادن و بالاتر کشیدن اما  از اونطرف دنیای گیم هم روز بروز پیشرفت داشته و پردازش های سنگین تری نیاز داره !  :-?

درسته گیم یعنی بازی و بنظر شاید ساده بنظر برسه و کار پیش پا افتاده ای باشه اما در باطنش یکی از سنگین ترین پردازش هایی هست که به یک سیستم محول میشه تا انجام بده...  ^_^

لینک به دیدگاه

اگه ريل باشه مشکل نداره اما اگه 550 به بالا باشه بهتره الان مصرف سيستمتون اگه پردازنه رو 120 وات حساب کنيم حدود 450 وات ميشه که با پاور شما جواب ميدهاينم در نظر بگير پاور شما تو لود 90 درصد توان راکتيو بالا ميره و ريپل هاى خروجي زياد ميشه و ممکنه به هارد اسيب بزنه و بعد از مدتي هاردت جر جر کنه و همينطور عمر پاور هم کم بشه. بهتره به جاى 7950 مدل هاى هم رده مثل 660 و يا 660TI که حدود 50 وات مصرفشون کمتر از اينه استفاده کنين.

درود من با محاسبه گر گرین میزنم با۷۹۵۰میزنه توان مصرفی سیستم۴۱۰وات پاور پیشنهادی ۶۰۰وات

با ۶۶۰tiمیزنم توان مصرفی۳۹۰وات پاور پیشنهادی ۶۰۰وات

پس معلومه که مصرف۶۶۰تی ای با۷۹۵۰زیاد فرقشون نیست و ۲۰وات تفاوت دارن

یعنی پاور ۵۰۰وات برای سیستمی که توان مصرفیش۴۱۰وات هست جواب نمیده؟

برندشم معتبر و معروفه و از گرین هم بهتره

لینک به دیدگاه

بله با کل پردازنده های i3 گلوگاه هست ، در بازی هایی که CPU محور هستن کاملا با لگ بازی خواهید کرد و در GPU محور ها محدوده فریم دهی به مقدار خیلی کم پایینتر از اون چیزی خواهد بود در بنچمارک ها میبینید.

اگر امکانش هست یک I5 بگیرید.

درود فکر نکنم اونقدر که شما میگن دیگه گلوگاه ایجاد بشه باi3

مثلا اگه۴۱۶۰تهیه کنن فک نکنم زیاد گلوگاه ایجاد بشه

ولی با سیپیوی خودشون گلوگاه ایجاد میشه زیاد

لینک به دیدگاه

درود من با محاسبه گر گرین میزنم با۷۹۵۰میزنه توان مصرفی سیستم۴۱۰وات پاور پیشنهادی ۶۰۰وات

با ۶۶۰tiمیزنم توان مصرفی۳۹۰وات پاور پیشنهادی ۶۰۰وات

پس معلومه که مصرف۶۶۰تی ای با۷۹۵۰زیاد فرقشون نیست و ۲۰وات تفاوت دارن

یعنی پاور ۵۰۰وات برای سیستمی که توان مصرفیش۴۱۰وات هست جواب نمیده؟

برندشم معتبر و معروفه و از گرین هم بهتره

من خودم زياد به محاسبه گر گرين اعتمادى ندارم اينجا چک کنين

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

7950 حدود 200 وات برق ميخواد و 660 حدود 140 وات و 660ti حدود 150 وات. ميتونين تو اينترنت چک کنين. مدل پردازندتون چيه؟

لینک به دیدگاه

سلام

7950 ب همراه i3 2100 صد درصد گلوگاه میشه

سیستم من 7950bosst+i3 4130 هست، نمیتونم بازی های روز رو تو رزولشن 1600x900 اجرا کنم

دو هفته گرافیکم رو سیستم دوستم بود با cpu 4670k. تو اکثر بازی ها نسبت ب سیستم من 10 فریم بیشتر میداد

لینک به دیدگاه

من خودم زياد به محاسبه گر گرين اعتمادى ندارم اينجا چک کنينhttp://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp7950 حدود 200 وات برق ميخواد و 660 حدود 140 وات و 660ti حدود 150 وات. ميتونين تو اينترنت چک کنين. مدل پردازندتون چيه؟

پردازنده۴۱۳۰هست

لینک به دیدگاه

من خودم زياد به محاسبه گر گرين اعتمادى ندارم اينجا چک کنينhttp://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp7950 حدود 200 وات برق ميخواد و 660 حدود 140 وات و 660ti حدود 150 وات. ميتونين تو اينترنت چک کنين. مدل پردازندتون چيه؟

توان مصرفی حدود۳۴۰ ۵۰وات پاور پیشنهادی۵۰۰وات از برندevga

فقط ازین میترسم که سیستمم به باد نره

چونکه این پاور۶ ۷ساله داره کار میکنه ازین میترسم که بعدا به مشکل بخورم

ویرایش شده توسط MasoudMO
لینک به دیدگاه

سلام

7950 ب همراه i3 2100 صد درصد گلوگاه میشه

سیستم من 7950bosst+i3 4130 هست، نمیتونم بازی های روز رو تو رزولشن 1600x900 اجرا کنم

دو هفته گرافیکم رو سیستم دوستم بود با cpu 4670k. تو اکثر بازی ها نسبت ب سیستم من 10 فریم بیشتر میداد

CPU:core i3 4130

MAIN:asus h81-mc

VGA: Shapphire 7950 dualx with boost

RAM: 4G geil 1600

POWER: OCZ 600W

سلام

سیستم شما مشکلی نداره داداش.فقط رمتون کمه اگه رم رو ارتقا بدین درست میشه.یک رم 4 گیگ دیگه بندازین کنارش حله.i3 های اینتل کارایی بالایی دارند.این سیستم 90 درصد بازیها رو توی 1920x1080 با جزئیات الترا و یا های  اجرا میکنه.10 درصد بقیه هم با گذاشتن بعضی از گزینه ها روی مدیوم و بستن msaa درست میشه.

لینک به دیدگاه

توان مصرفی حدود۳۴۰ ۵۰وات پاور پیشنهادی۵۰۰وات از برندevga

فقط ازین میترسم که سیستمم به باد نره

چونکه این پاور۶ ۷ساله داره کار میکنه ازین میترسم که بعدا به مشکل بخورم

سيلور استون رو نميدونم اما گرين داشتم 5 6 سال کار کرد بعدش منبع تغزيش سوخت مينمم سوزوند. همين اتفاق واسه پسر دايمم افتاد و اون بدبخت گرافشم سوخت. به نظرم فعلا استفاده کن و هر موقع پول اومد دستت يه 550 کورسير بخر نوش 190 و کار کرده زير يک سال هم گيرت اومد بخر. اينم ردش کن بره

بازم در مورد پاور ميتونيد از کاربر m.shabani کمک بگيريد. به نظرم 660ti خنکتره و بعضي جاها بهتر عمل کرده مصرفشم کمتره

لینک به دیدگاه

سيلور استون رو نميدونم اما گرين داشتم 5 6 سال کار کرد بعدش منبع تغزيش سوخت مينمم سوزوند. همين اتفاق واسه پسر دايمم افتاد و اون بدبخت گرافشم سوخت. به نظرم فعلا استفاده کن و هر موقع پول اومد دستت يه 550 کورسير بخر نوش 190 و کار کرده زير يک سال هم گيرت اومد بخر. اينم ردش کن برهبازم در مورد پاور ميتونيد از کاربر m.shabani کمک بگيريد. به نظرم 660ti خنکتره و بعضي جاها بهتر عمل کرده مصرفشم کمتره

کاملا مخالفم

۶۶۰تی ای ضعیفتر از ۷۹۵۰هست فک کنم تو بتلفید۳یا۴حدود ۱۰ ۱۲فریم بیشتره تو بازیهای دیگه هم به همین صورت به هیچ وجه به۷۹۵۰نمیرسه.(شاید تو۶ ۷بازی که بهتر برای انویدیا بهینه سازی شده بهتر عمل کرده)

ممنون از کمکتون

اینم بگم که برند سیلور استون از گرین بهتر هست و فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

ممنون عزیز

لینک به دیدگاه

درود فکر نکنم اونقدر که شما میگن دیگه گلوگاه ایجاد بشه باi3

مثلا اگه۴۱۶۰تهیه کنن فک نکنم زیاد گلوگاه ایجاد بشه

ولی با سیپیوی خودشون گلوگاه ایجاد میشه زیاد

خیر اتفاقا گلوگاه سیستم ایشون خیلی جدی تر از این حرفاست!

تقریبا در تمامی بازی های اخیر 4130 برای کارت بنده (650ti boost) گلوگله ایجاد کرده! کارت ایشون 7950 هست!

با 4160 بازم تفاوتی ایجاد نمیکنه! تفاوتی ندارن 4130 و 4160 از هردو استفاده کردم دوست خوبم.

داخل بازی هایی از تمامی هسته های واقعی و منطقی استفاده میشه تفاوتی زیادی بین 4130 و 2100 وجود نداره! چه برسه به 4160 !

دوستان گفته های بنده بر اساس تست های خودم هستن!

اگر دوست داشتید خودتون هم امتحان کنید با برنامه ی MSI Afterburner و RivaTuner درصد استفاده ی پردازنده رو خودتون در بازی هایی مثل GTA V ، The Witcher 3 ، Mortal Kombat X ، Assassins Creed بسنجید ، کاملا وضعیتشون معلوم میشه!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://buildapc.net/bottle/

دوست من اینجا مشخصات سیستم رو بزنید و سایت محاسبه میکنه که گلوگاه میشه یا نه

دوستان هیچ وقت راهنمایی غلط به کسی ندید 

لینک به دیدگاه

نتیجه کار با کارت۷۹۵۰و پردازنده ۴۱۶۰

You selected Core i3 4160 and HD 7950

Will this CPU and GPU combination cause any bottlenecking issues?

In general, this combination is extremely unlikely to bottleneck. The CPU is powerful enough to handle even the highest of visually demanding games. Remember, bottlenecking issues also depend on what game you are running which could change the results of this check.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://buildapc.net/bottle/

دوست من اینجا مشخصات سیستم رو بزنید و سایت محاسبه میکنه که گلوگاه میشه یا نه

دوستان هیچ وقت راهنمایی غلط به کسی ندید 

سلام

سایت خوبی هست

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

سیستم شما مشکلی نداره داداش.فقط رمتون کمه اگه رم رو ارتقا بدین درست میشه.یک رم 4 گیگ دیگه بندازین کنارش حله.i3 های اینتل کارایی بالایی دارند.این سیستم 90 درصد بازیها رو توی 1920x1080 با جزئیات الترا و یا های  اجرا میکنه.10 درصد بقیه هم با گذاشتن بعضی از گزینه ها روی مدیوم و بستن msaa درست میشه.

ممنون از توضیحاتتون. تو برنامم هست رم رو ارتقا بدم، حالا اگه بشه 8 یا 12 تفاوت کارایی محسوس هست؟

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون. تو برنامم هست رم رو ارتقا بدم، حالا اگه بشه 8 یا 12 تفاوت کارایی محسوس هست؟

سلام دوست عزیزم.

همون 8 فعلا کافیه، ضمنا توجه کن به تایمینگ و فرکانس رم که دقیقا یکی باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...