رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

آیا شما مطمئن هستید که DX 12 این مشکل رو حل میکنه؟

آیا تست کردید؟ و یا تست و لینک معتبری دارید ای این مساله؟

میشه بازی معرفی کنید که DX12 رو ساپورت کنه؟

آیا اخباری شنیدید که توی 1 سال پیش رو بازی معرفی بشه که از DX12 پشتیبانی کنه؟

آیا مطمئن هستید کارتی مثل 280X کاملا از DX12 واین قابلیتی که فرمودید پشتیبانی میکنه؟

چندی پیش بود که یکی از دوستان علی رغم صحبت های دوستان و اساتید 3 تا کارت 290 رفرنس رو کراس کرده بودند و بعد یک هفته تمام قطعاتشون به رحمت ایزدی پیوستند!

اگر برای گیم میخواید مطمئن باشید همون 2 تا 280X هم راضیتون میکنه دوست عزیزم

خوب بیاد تست میزنیم

سوخت فدای سرت :D

چیزی زیاده دورورمن کارت

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

طبق اخرین اخبار 280 از dx12 ساپورت نمیکنه (GCN 1.0) :D

همه چی رو هواست دلت به شایعه خوش نکن

سطح لول پشتیبانی فرق میکنه

پشتیبانی میکنه ولی نه کامل

تا وقتیم به صورت رسمی dx12 نیاد و تست نشه نمیشه نظر داد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب بیاد تست میزنیم

چیزی زیاده دورورمن کارت

بسیار خب پس همون 4 تا 280x رو کراس کنید دوست عزیزم

شما که تصمیمتون رو گرفتید و در برابر سوالات و پیشنهادات دوستان با خنده و شوخی پاسخ میدید پس چرا تاپیک راهنمایی زدید گرامی؟

موفق باشید

لینک به دیدگاه

خوب بیاد تست میزنیم

چیزی زیاده دورورمن کارت

خب حالا که اینقدر تو دست و بالت گرافیک زیاده صیر کن ببین نتایج fury x و 980ti چجوریه بعد تصمیم بگیر

پاورتون چیه؟

لینک به دیدگاه

سطح لول پشتیبانی فرق میکنه

پشتیبانی میکنه ولی نه کامل

تا وقتیم به صورت رسمی dx12 نیاد و تست نشه نمیشه نظر داد

اون مال قبل بود چارت های جدید اومد

اون که کامل پشتیبانی نمیکنه ۲۹۰ه[emoji23]

Gcn 1.0=dx11.1

Gcn 1.1 =dx12

Gcn1.2=12.1

این اخری هنوز تکلیفش مشخص نیست

لینک به دیدگاه

از دوستان عذر میخوام ولی ادم باید یکمی نادان باشه که به جای دو تا 970 ازچهار تا 280x استفاده کنه

لینک به دیدگاه

شما که تصمیمتون رو گرفتید و در برابر سوالات و پیشنهادات دوستان با خنده و شوخی پاسخ میدید پس چرا تاپیک راهنمایی زدید گرامی؟

موفق باشید

دوست عزیرم ناراحت نشو ایشون فقط میخان بدونن که چهار تا کارت گلو گاه میشه یا نه که اساتید گفتن نه ولی کارت چهارم انگار حکم دکور رو داره.(نرود میخ آهنین بر سنگ)
لینک به دیدگاه

دوست عزیرم ناراحت نشو ایشون فقط میخان بدونن که چهار تا کارت گلو گاه میشه یا نه که اساتید گفتن نه ولی کارت چهارم انگار حکم دکور رو داره.(نرود میخ آهنین بر سنگ)

دقیقا همینطوره گرافیک اول حالت تمام دکور دومی یه چیزی تو مایه های تقریبا تمام دکور سومی از نصف دکور خیلی کمتر و چهارمی هم که دیگه خوده دکوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خنده داره ! شما با کارت بالاتر هم کارایی بالاتری دارید هم قیمت کمتر و صرفه اقتصادی و مصرف کمتر 

لینک به دیدگاه

موفق باشید

من فقط خواستم ببینم نظر دوستان را که اگرکسی خودش شخصا تست  کرده ببینم چطوره

ممنون از راهنمایهاتون

لایک زدم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نظر من رو اشتباه برداشت نکنی 

اول باید هدف از این کارت رو مشخص کنی اینو برای این میگم چون دیدم دوستانی برای کل انداختنو پز دادن چنین کارایی کردن اگر هدف اینه که خب پس دلایل منطقیه اساتید برای اشتباه بودن این کار فایده ای نداره

دوم اینکه شما میخوای دست کم 100فریم بگیری چرا؟ 60فریم استاندارد هست و بیشترین لذت رو به طرف میده من حتی بازی با فرم بالاتر از این هم اذیتم میکنه اکثرا همینطور هستن 

سوم اینکه همین طوری هوا گرم هست حالا شما میخوای تنور درست کنی مگه میدونی چه حرارتی تولید میکنه این 4تا کارت؟ بعد 1سال باید جنازه ی قطعاتتو جم کنی

چهارم اینکه بازم اگر شما دنبال پرفرمنس بیشتر هستین و از انویدیا بدتون میاد!!!! 2تا 290x رو بگیرین یا منتظر سری 300 باشید

توی 4تا صفحه دوستان و اساتید همه این کارو اشتباه میدونن بازم پول و بقیه چیزا واس شماست تصمیم هم واس شماس کلا همی چیز واس شماس

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نظر من رو اشتباه برداشت نکنی 

اول باید هدف از این کارت رو مشخص کنی اینو برای این میگم چون دیدم دوستانی برای کل انداختنو پز دادن چنین کارایی کردن اگر هدف اینه که خب پس دلایل منطقیه اساتید برای اشتباه بودن این کار فایده ای نداره

دوم اینکه شما میخوای دست کم 100فریم بگیری چرا؟ 60فریم استاندارد هست و بیشترین لذت رو به طرف میده من حتی بازی با فرم بالاتر از این هم اذیتم میکنه اکثرا همینطور هستن 

سوم اینکه همین طوری هوا گرم هست حالا شما میخوای تنور درست کنی مگه میدونی چه حرارتی تولید میکنه این 4تا کارت؟ بعد 1سال باید جنازه ی قطعاتتو جم کنی

چهارم اینکه بازم اگر شما دنبال پرفرمنس بیشتر هستین و از انویدیا بدتون میاد!!!! 2تا 290x رو بگیرین یا منتظر سری 300 باشید

توی 4تا صفحه دوستان و اساتید همه این کارو اشتباه میدونن بازم پول و بقیه چیزا واس شماست تصمیم هم واس شماس کلا همی چیز واس شماس

نه دوست عزیز

اگه بالای60اذیت نمیکنه  چشمومن دوتا کارت واپور دارم ورواخرین تنظیمات 60فرم راراحت میده 

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

به نام الله

دوستان به نظرتون برای 4تا گرافیک  VAPOR R9 280X OC  سی پی یو 4790kگلوگاه میشه؟

مینبرد ازراک فورمولا oc

رم چند گیگ خوبه  وچه باسی  ؟

CPU شما اون تعداد مورد نیاز PCI Lane نداره و شما اگه می خواین همچین سیستمی ببندی باید بین 3 تا برد تنتحاب کنی : Asrock  Z97 Extreme 9 Gigabyte Z97 Gaming GT Gigabyte Z97 Gaming G1 که هر 3 تای این برد ها چیپ PEX 8747 دارن که PCI Lane های خیلی بیشتری رو می ده 8x8x8x8....نسبت به یه سیستم 2 تایی شما خیلی که بیشتر فریم بگیرید حدود 30% بیشتر نیست.ضمن اینکه خیلی از بازی ها پشتیبانیشون از 2 تا کارت همزمان هم افتضاحه چه برسه به 4 تا...خلاصه به نظر من 1 یا 2 تا 295x2 ببندید بهتره...هر چند هیچ بازیی رو من هنوز ندیدم که ارزش این همه حرج داشته باشه...

لینک به دیدگاه

یه سری سوال داشتم از استارتر

چرا 4 تا کارت؟؟ 

خوب این همه کارت، چرا 280x؟

شما مانیتور 144 هرتزی دارید که 100 فریم میخواید؟

شما تهویه کیستون چیه که میخواید 4 تا 280x بذارید تو کیستون؟

کیس شما چیه؟

از دمای قطعات مطمئنید؟

نویز و ... رو حساب کردید؟

همونطور که دوستان گفتن 4790k نمیتونه به صورت عادی از 4 تا کارت پشتیبانی کنه (28 تا لاین دارن اگه اشتباه نکنم)، حالا شما 4 تا کارت رو با 28 لاین ران کردید، انتظار بازدهی دارید؟

تا حالا در مورد دردسرهای cf و sli مطالعه کردید؟

و سوال اخر، مشخصات سیستمتون رو نگفتید  :D (منظورم کیس و پاور و مانیتور و موس و ... ئه)

شاید کلی قطعه رو بتونید اپگرید کنید که تجربه گیمینگتون بهتر بشه یا ...

ولی اگه درمورد 4 تا کارت تصمیمتون قطعیه، یه تعویض پلتفرم باید به x99 یا x79 داشته باشید که اینم خودش کلی هزینه داره

اگه انویدیا دوست ندارید، وایسید تا کارتای fury ای ام دی معرفی بشه

نسبت به کاربری که تا الان گفتید دارید و مشخصاتی که دادید این کار که همه دارن پیشنهاد میکنن عاقلانه ترین کاره @};-  @};-

(در مورد dx12، فرض کنید که کاملا توسط 280x شما پشتیبانی بشه، بازهم این کار رو توجیه نمیکنه، چون فقط حافظه ها به اشتراک گذاشته شدن، cf و sli کلی مشکل دیگه هم دارن، این فقط یه مشکله :|)

لینک به دیدگاه

بطور خلاصه بگم دوست عزیز کار شما 100% غلط هست و حتی اگه پسر بیل گیتس هم باشین درست نیست ک اینجوری پول خرج کنین ...

شما اگه واقعا ی مانیتور 4k خفن دارین و عشق amd هستی بهتره صبر کنی که سری جدید nano یا fury بیاد بعد از اون ها 2تا تهییه کنین اگه هم عجله دارین پیشنهاد من 2تا 980 یا 970 هستش.

پاور هم اگه 2تا گراف amd میگیری نظر من 1200 یا کم کم یه 1000 هستش و اگه 2تا انویدیا 850 یا 1000

کیس هم امیدوارم x5 یا magnum و ... نداشته باشی و حداقلش ی چیزی تو مایه های 750d داشته باشی ...

------------------------------

اما همه ی اینها ب خودت بستگی داره ک بخوای تصمیمی ک اول گرفتی رو عملی کنی یا بیای و تصمیمت رو اصلاح کنی و تصمیم درست رو بگیری

لینک به دیدگاه

دوسته عزیز برو بنچمارک های 4 تا کارت ببین...(اصلا با 4 تا 280X هیچ بازی روی 4K نمیشه بالای 100 فریم گرفت...)

اصلا با 3 تا فرقی نداره. شما این 2 تا بفروش 980 TI بخر.

اگر هم عشق AMD دارین کارت دوالش داره میاد... یا اونو بگیرین یا 2 تا FURY X

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

دوستان من 2تا کارت دارم وگفتم دوتا دیگه بگیرم ولی اینجور که شما میگید همون2تا کفایت میکنه تا ببینیم چی میشه

ممنون از راهنمایی دوستان

لینک به دیدگاه

من نميدونم چه مشکلي با nvidia داريد :D

اگه نظر منو ميخوايد سه تا 970 بخريد که هم خنک تره هم بروز تر و هم صرفه جوى تو مصرف پاور ميکنيد. يادتون نره کيس فول تاور تهيه کنيد تا با مشکل گرما روبرو نشيد. از ظرفي چون DX 12 هست وابستگيش به پردازنده کمتره و ميزان گلوگاه کمتر خواهد شد.

لینک به دیدگاه

[emoji15] به منه بدبخت کمک کنید!! بدید در راه گیم!! سیستمم به زور گیم لود میکنه!! الهی جیبت پر پولتر بشه!! الهی داغ گرافیک نبینی!! الهی ۱۰۰سال عمر کنی همش گیم بزنی!! به من بدبخت سیستم ندیده کمک کنین!! [emoji30]

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

من نمیدونم کجای حرف من که گفتم ادم باید نادان باشه که از دو تا 970 به جای چهار تا 280x استفاده کنه منفی داشت که دوستان منفی میدن:

دوستان ثابت کنین که این حرف من اشتباهه

خود من ثابت میکنم حرفم درسته:یه سیستم با مشخصاتی که دوست عزیز میخوان ببندن فقط خود کیس یه چیزی حدود 1100 وات برق میخوره در صورتیکه گرافیکای سوم و چهارم فقط برق میخوره تاثیره چندانی نداره حداقل یه پاور 1200 وات با هشت تا خروجی pci میخوان اگه پاور نداشته باشن یا ضعیف باشه باید اقدام به خرید پاور بکنن پاور گرین 1200 حدود 670 تومنه.شما یه ساعت که با سیستم بازی کنی یه چیزی حدود 1200 وات برق مصرف کردین البته با مایتور و اسپیک.الان این سیستم از یه اتو بیشتر یرق میخوره.

موضوع بعدی حرارت تولیدی این گرافیک ها زیاده یه یه کیس عالی با تهویه قوی میخوان یا حداقل اینه که اگه کیسی دارین باید فن هاش رو اضافه کنین دوباره هزینه اضافی فن هم هست.

الان چهار تا 280x حدود 3/200/000 تومان در میاد دو تا 970 هم حدود همین قیمت در میاد اونم بهترین نوعش g1 گیگا.

تو بعضی از بازیا گاهی اوقات گرافیک سوم و چهارم کارایی رو که افزایش نمیدن تازه کاهش هم میدن.توصیه میکنم اول از فکر مولتی جی پی یو بیاین بیرون یا اگه خیلی علاقه دارین از دو تا 970 استفاده کنین.

حالا دوستان ثابت کنن این حرفای من کجاش اشتباهه.

لینک به دیدگاه

من نمیدونم کجای حرف من که گفتم ادم باید نادان باشه که از دو تا 970 به جای چهار تا 280x استفاده کنه منفی داشت که دوستان منفی میدن:

دوستان ثابت کنین که این حرف من اشتباهه

خود من ثابت میکنم حرفم درسته:یه سیستم با مشخصاتی که دوست عزیز میخوان ببندن فقط خود کیس یه چیزی حدود 1100 وات برق میخوره در صورتیکه گرافیکای سوم و چهارم فقط برق میخوره تاثیره چندانی نداره حداقل یه پاور 1200 وات با هشت تا خروجی pci میخوان اگه پاور نداشته باشن یا ضعیف باشه باید اقدام به خرید پاور بکنن پاور گرین 1200 حدود 670 تومنه.شما یه ساعت که با سیستم بازی کنی یه چیزی حدود 1200 وات برق مصرف کردین البته با مایتور و اسپیک.الان این سیستم از یه اتو بیشتر یرق میخوره.

موضوع بعدی حرارت تولیدی این گرافیک ها زیاده یه یه کیس عالی با تهویه قوی میخوان یا حداقل اینه که اگه کیسی دارین باید فن هاش رو اضافه کنین دوباره هزینه اضافی فن هم هست.

الان چهار تا 280x حدود 3/200/000 تومان در میاد دو تا 970 هم حدود همین قیمت در میاد اونم بهترین نوعش g1 گیگا.

تو بعضی از بازیا گاهی اوقات گرافیک سوم و چهارم کارایی رو که افزایش نمیدن تازه کاهش هم میدن.توصیه میکنم اول از فکر مولتی جی پی یو بیاین بیرون یا اگه خیلی علاقه دارین از دو تا 970 استفاده کنین.

حالا دوستان ثابت کنن این حرفای من کجاش اشتباهه.

با اومدن 980 TI

به جای 2 تا 970

یک دونه 980 TI عاقلانه تره :D

لینک به دیدگاه

با اومدن 980 TI

به جای 2 تا 970

یک دونه 980 TI عاقلانه تره :D

حرف شما هم درسته

لینک به دیدگاه

تو CF  فقط تا 3 تا کارت افزایش کارایی داره و کارت چهارم فقط نقش هویج رو ایفا میکنه!

2 تا بهترین پرفرمانس رو میده و تک کارت از همه قدرت کارت استفاده میشه!

280X رو بفروش 2 تا 290 بگیر و کراس کن فریمت زیر 100 نمیاد به احتمال زیاد.

لینک به دیدگاه

تو CF  فقط تا 3 تا کارت افزایش کارایی داره و کارت چهارم فقط نقش هویج رو ایفا میکنه!

2 تا بهترین پرفرمانس رو میده و تک کارت از همه قدرت کارت استفاده میشه!

280X رو بفروش 2 تا 290 بگیر و کراس کن فریمت زیر 100 نمیاد به احتمال زیاد.

titan x sli در بعضی بازیها بالای 100 نمیره(4k)

titan x به تنهایی در بیشتر بازیهای بالای 100 نمیره...

اونوقت 2 تا 290 میخواد بره؟!!! [-X

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...