رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مرسی از راهنمایی دوستان

فقط یه چیز مهم یادم رفت من مانیتورم 19 اینچه و با رزلوشن 1440x800 بازی میکنم.

بازم ممکنه گلوگاه بشه؟

ویرایش شده توسط Mehran-Gamer
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

مرسی از راهنمایی دوستان

بازم ممکنه گلوگاه بشه؟

gtx960 + 4460

لینک به دیدگاه

مرسی از راهنمایی دوستان

بازم ممکنه گلوگاه بشه؟

خب داداش از اول میگفتی داری در این رز بازی میکنی.

برای این مانیتور 960 بگیری خیلی بهتره. چون هم ارزون هست و هم برای پردازنده شما کمتر به نسبت 970 گلوگاه میشه.

البته یک راه دیگه هم هست، شما با 1500 بوجه ای که دارید میتونید یک I5‎ ‎4460‎ ‎+‎ gtx ‎960 بگیرید.

لینک به دیدگاه

خب داداش از اول میگفتی داری در این رز بازی میکنی.

برای این مانیتور 960 بگیری خیلی بهتره. چون هم ارزون هست و هم برای پردازنده شما کمتر به نسبت 970 گلوگاه میشه.

البته یک راه دیگه هم هست، شما با 1500 بوجه ای که دارید میتونید یک I5‎ ‎4460‎ ‎+‎ gtx ‎960 بگیرید.

خب اگه بودجمو بیشتر کنم I5‎ ‎4460‎ ‎+‎ GTX ‎970  بگیرم چی؟بازم گلوگاه میشه؟

شاید یه روزی بخوام مانیتورمو عوض کنم

لینک به دیدگاه

Gtx 970 +4460 نمیشه؟؟ اونم باز گلوگاه میشه؟

خیلی هم عالی هست.

البته در بعضی از بازیهای پردازنده محور کمی به مشکل میخرید!

اونم به خاطر فرکانس پایین این پردازنده هست.

در کل مشکل جدی نداره.

ولی اگر بودجه شما میرسه پردازنده i5‎ ‎4690 تهیه کنید تا مشکل کمبود فرکانس نداشته باشید.

لینک به دیدگاه

خیلی هم عالی هست.

البته در بعضی از بازیهای پردازنده محور کمی به مشکل میخرید!

اونم به خاطر فرکانس پایین این پردازنده هست.

در کل مشکل جدی نداره.

ولی اگر بودجه شما میرسه پردازنده i5‎ ‎4690 تهیه کنید تا مشکل کمبود فرکانس نداشته باشید.

مرسی عزیز از راهنمایی فک کنم  4690+gtx 970  رو کارکرده بگیرم با بودجم جور در بیاد

لینک به دیدگاه

سلام،

دوست عزيز چون cpu شما از نسل جديد ، اصلاح bottleneck براي شما پيش نمياد و ، ولي كلا همه با هر نوع سيستمي با اين مسله درگير ميشن و براي شما هم اگه بشه درصد بدش اصلا قابل مشاهده نيست

خيالت راحت باشه.

لینک به دیدگاه

مرسی عزیز از راهنمایی فک کنم 4690+gtx 970 رو کارکرده بگیرم با بودجم جور در بیاد

خواهش میکنم مهران عزیز.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

مرسی عزیز از راهنمایی فک کنم  4690+gtx 970  رو کارکرده بگیرم با بودجم جور در بیاد

برای اون رزولیشن که شما داری 960 زیاد هم هست.

ولی اگه بعدا میخوای full hd  بگیری همون 970 بگیر.

4460  برای 970 خیلی گلوگاه نمیشه شاید در حد 4-5 فریم.

اگه میخوای که این مشکل هم رفع بشه i5 4690k  بگیر.

لینک به دیدگاه

در ضمن اگه بودجه براي خريد cpu بهتر نداري ، مهمترين كاري كه ميتوني انجام بدي OC پردازنده با cooler خوب كه مشكلت كامل برطرف ميشه , براي اين كار بايد از كسي كه وارد بخواهي اين كارو انجام بده.

لینک به دیدگاه

برای اون رزولیشن که شما داری 960 زیاد هم هست.

ولی اگه بعدا میخوای full hd بگیری همون 970 بگیر.

4460 برای 970 خیلی گلوگاه نمیشه شاید در حد 4-5 فریم.

اگه میخوای که این مشکل هم رفع بشه i5 4690k بگیر.

سلام پویا جان

ایشون که قصد اور ندارند، پس دلیلی واسه خرید پردازنده ضریب باز نیست.

اگر همون I5‎ ‎4690‎ ‎‏ معمولی رو بگیرند تقریبا 100 تومان صرفه جویی میکنند.

لینک به دیدگاه

در ضمن اگه بودجه براي خريد cpu بهتر نداري ، مهمترين كاري كه ميتوني انجام بدي OC پردازنده با cooler خوب كه مشكلت كامل برطرف ميشه , براي اين كار بايد از كسي كه وارد بخواهي اين كارو انجام بده.

پردازنده های i3 و i5 معمولی اور نمیشن!ربطی هم به نسل پردازنده ها نداره مشکل گلوگاه!

لینک به دیدگاه

پروردگارا ! ظهورحضرت DX12 را تعجیل بفرما و بندگانت رااز شر این دیو گلوگاه رها بنما! الهی آمین...

لینک به دیدگاه

داداش گلم شما اول مانیتورتو اکی کن بعد به فکر گلوگاه باش با اون رزولوشن خیلی کمتر برای کارت گرافیک هزینه کن ! بازم شرمنده که نظر دادم.

لینک به دیدگاه

ببين خود شركت اينتل ، نرم افزاري مخصوص چك كردن bottleneck داره، دانلود و نصب كن، ببين چه اطلاعاتي بهت ميده.

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز....

میخواستم بدونم کلا چجوری یک سی پی یو برای یک گرافیک گلوگاه میشه؟؟؟(یه توضیح کوتاه و مفید)

و میخواستم بدونم برای سی پی یو Q6600 حداکثر چه کارت گرافیکی استفاده کنم که گلوگاه ایجاد نکنه؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

وقتی CPU صددر صد زیر فشار باشه و گرافیک مثلا 60 یا 70 در صد توانش کار میکنه یعنی گلوگاه شده

یه CPU i3 خیلی بهتر از این Q6600 براتون کار میکنه

لینک به دیدگاه

سلام

وقتی CPU صددر صد زیر فشار باشه و گرافیک مثلا 60 یا 70 در صد توانش کار میکنه یعنی گلوگاه شده

یه CPU i3 خیلی بهتر از این Q6600 براتون کار میکنه

مرسی از پاسخ خوبتون... چجوری میتونم خودم تست کنم که ببینم چند درصد از توانش مصرف میکنه.

به سواله دومم هم اگه پاسخ بدید ممنون میشم.

اگه بخوام I3 ببندم مجبرم مین و رمم هم عوض کنم که اون هم به وقتش میشه...

لینک به دیدگاه

دوستان آِیا یه برنامه مثل FRAPS وجود داره  که وسط  بازی فشار روی سی پی یو  و گرافیک  رو بشه  هم  زمان  دید؟(در  چهار چوب  سوال استارتر این  سوال  رو  پرسیدم) :)

لینک به دیدگاه

دوستان آِیا یه برنامه مثل FRAPS وجود داره  که وسط  بازی فشار روی سی پی یو  و گرافیک  رو بشه  هم  زمان  دید؟(در  چهار چوب  سوال استارتر این  سوال  رو  پرسیدم) :)

حله دادا 

لینک به دیدگاه

برنامه MSI Afterburner دقیق این موضوع رو نشون میده.

لینک به دیدگاه

دوستان آِیا یه برنامه مثل FRAPS وجود داره که وسط بازی فشار روی سی پی یو و گرافیک رو بشه هم زمان دید؟(در چهار چوب سوال استارتر این سوال رو پرسیدم) :)

سلام دوست عزیزم.

بله وجود داره شما آخرین نسخه برنامه Msi Afterburner از سایت www.guru3d.com‏ دانلود کنید.

همراه این برنامه یک برنامه دیگه هم هست به نام ریویال توینر اونم نصب کنید.

لینک به دیدگاه

قضیه نونوایی دیگه. سرعت کل سیستم برابره با سرعت کندترین بخش سیستم. 

یعنی مثلا گرافیک سیستم هر دقیقه 10 تا بربری رو میتونه کنجد بزنه. ولی cpu در یک دقیقه فقط 5 تا خمیر ورزیده شده رو میتونه تحویلش بده. پس گرافیک هم طبیعتا سرعتش محدود میشه به 5.

به این خاطر چون cpu ات ضعیفه، کارت گرون نگیر. حداکثر GTX 750 ti بگیر. البته مطمئن نیستم. شاید کارت پایینتر بهتر باشه.

کارت ات از nVidia باشه بهتره. چون با توجه به تست های digital_foundry کارت های amd در cpu های ضعیف تر و قدیمی بدتر از انویدیا عمل می کنن به دلیل overhead بالای درایورهاشون.

ضمنا داخل نرم افزار aterburner یه نرم افزار دیگه ای هست به نام RTSS .

ازش کمک بگیر برای محدود کردن فریم ریت. مثلا حداکثر 30 بزار برای فلان بازی. تا قدرت کم cpu ات متمرکز بشه در پردازش فریم های کمتر.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

قضیه نونوایی دیگه. سرعت کل سیستم برابره با سرعت کندترین بخش سیستم. 

یعنی مثلا گرافیک سیستم هر دقیقه 10 تا بربری رو میتونه کنجد بزنه. ولی cpu فقط 5 تا خمیر ورزیده شده رو میتونه تحویلش بده. پس گرافیک هم طبیعتا سرعتش محدود میشه به 5.

به این خاطر چون cpu ات ضعیفه، کارت گرون نگیر. حداکثر GTX 750 ti بگیر. البته مطمئن نیستم. شاید کارت پایینتر بهتر باشه.

کارت ات از nVidia باشه بهتره. چون با توجه به تست های digital_foundry کارت های amd در cpu های ضعیف تر و قدیمی بدتر از انویدیا عمل می کنن به دلیل overhead بالای درایورهاشون.

ضمنا داخل نرم افزار aterburner یه نرم افزار دیگه ای هست به نام RTSS .

ازش کمک بگیر برای محدود کردن فریم ریت. مثلا حداکثر 30 بزار برای فلان بازی. تا قدرت کم cpu ات متمرکز بشه در پردازش فریم های کمتر.

مرسی از پاسختوم ..... با نرمافزاره after burner یه چنتا عکس گرفتم میشه ببینی مشکلی تو قطعات هست یا نه....

http://8pic.ir/images/lu6f6vwqi2va6j5kwx9t.jpg

http://8pic.ir/images/yhfe789s1mofaeo89640.jpg

http://8pic.ir/images/rueae6m75wpkt5hcz36e.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...