رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان من میخواستم بدونم gtx 950xtreme روی این سیستم گلوگاه درست میکنه؟

یکیم اینکه حداکثر گرافیکی که رو این سیستم میشه بدون ایجاد گلوگاه نصب کرد کدومه؟

Cpu: i3 2100

Ram: 8GB 1333

Motherboard: H61

ویرایش شده توسط amirfd96
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

بله دوست عزیز.

حتما گلوگاه ایجاد می کنه.

حداکثر میشه از یک GTX 750 یا R7 260x بدون گلوگاه استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز.

حتما گلوگاه ایجاد می کنه.

حداکثر میشه از یک GTX 750 یا R7 260x بدون گلوگاه استفاده کرد.

اگه cpu رو ببرم بالا چی؟ i5 سری ivy bridge بذارم بازم گلوگاه میشه؟ ویرایش شده توسط amirfd96
لینک به دیدگاه

اگه cpu رو ببرم بالا چی؟ i5 سری ivy bridge بذارم بازم گلوگاه میشه؟

خیر دیگه گلوگاه نمیشه. :)

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم بدونم سیستم من توش گلوگاه دیده میشه ؟

خودم که خیلی راضی ام واسه رزولیشن 1366*768 واقعا عالیه 

ولی می خوام مطمئن بشم که از کل پتانسیل قطعات استفاده می کنم xD

Motherboard : AsusH110M-C

CPU : Core i3-6100

Ram : G.Skill RipJaws V 2x4 2400Mgh CL 15

GPU : MSI GTX 760 TwinFrozr 2 GB GDDR5 256 Bit

Power : Green 685B

Cooler : Green Notus 100

Case : Green X3-Plus Viper 

SATA 1 : WestenDigital Blue 7200rpm

SATA 2 : WesternDigital Green 5400rpm

SATA 3 : Seagate Barracuda 11 7200rpm 

SATA 4 : E-Sata Connection 

سی پی یو هم به راحتی از پس عملیات گرافیکی بر میاد :D

گرافیک 100 در صد کار می کنه و سی پی یو روی 80 درصده فکر کنم خوب باشه !

لینک به دیدگاه

نه بابا

یه ssd هم واسه ویندوز بگیری لطفه بزرگی به سیستمت کردی!!تا حالا بهش فکر نکردی؟

از هاردها کدومش خودت بیشتر راضی هستی؟

لینک به دیدگاه

WesternDigital Blue 7200rpm

سرعت لود ویندوز فوق العاده است با این هارد 

فقط یه مشکلی دارن سری بد سکتور میگیرن

SSD هم باید بگم همچین فرق خاصی روی سرعت نداره قبلا یه بار خریدم دیدم آنچنان تعریفی نداشت برداشتم حتی توی بعضی شرایط سرعت لود ویندوز با وسترن بلو بیشتر بود !

ویرایش شده توسط M4t1n
لینک به دیدگاه

به نظر من حیفه تو اون رزولوشن بازی کنین. :eek:

این سیستم برای Full HD هم بدک نیست و برای 1600x900 خیلی عالیه. :x

لینک به دیدگاه

مانیتور 8 سال پیشه خوب :D

کاملا سالمه 

کیفیت هم خوبه

ظاهرش هم خوبه 

تر و تمیز 

بعد 8 سال هنوز برچسب های روش هست ! 

دلیل ندیدم عوض کنم :D

لینک به دیدگاه

تو بازی های سنگین شاید یگم پردازنده گم بیاد. البته گلوگاه نمیشه ولی اگه یه i5 بزاری یکم فریم دهیت بیشتر میشه. من که با i5 2400 تو 720P کم میارم و 100 درصد میشه.

لینک به دیدگاه

سلام

میخواستم بدونم سیستم من توش گلوگاه دیده میشه ؟

خودم که خیلی راضی ام واسه رزولیشن 1366*768 واقعا عالیه 

ولی می خوام مطمئن بشم که از کل پتانسیل قطعات استفاده می کنم xD

Motherboard : AsusH110M-C

CPU : Core i3-6100

Ram : G.Skill RipJaws V 2x4 2400Mgh CL 15

GPU : MSI GTX 760 TwinFrozr 2 GB GDDR5 256 Bit

Power : Green 685B

Cooler : Green Notus 100

Case : Green X3-Plus Viper 

SATA 1 : WestenDigital Blue 7200rpm

SATA 2 : WesternDigital Green 5400rpm

SATA 3 : Seagate Barracuda 11 7200rpm 

SATA 4 : E-Sata Connection 

سی پی یو هم به راحتی از پس عملیات گرافیکی بر میاد :D

گرافیک 100 در صد کار می کنه و سی پی یو روی 80 درصده فکر کنم خوب باشه !

SSD نیاز داره سیستم.

مانیتور هم به شدت رزولوشنش پایینه. 1080P تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

مانتیتور برای سیستم شما مناسب نیست . وقتی با کیفیت بالاتری میتونی تصویر بگیری چرا ازش استفاده نمی کنی . گلوگاه سیستم شما فقط مانتیور هست 

لینک به دیدگاه

گلوگاه چیست؟ مطلب ویژه

cf880593fe85913d2efbb2b17b454b40_L.jpg

دوستان و سروران گرامی،در روز گذشته به مقوله "ازدحام" در شبکه پرداختیم.همانطور که قول داده ایم،در ادامه شما را با "گلوگاه" در سخت افزار آشنا خواهیم کرد.همانطور که می دانید در مطالب ارائه شده همواره سعی در ساده کردن نوشتار داریم.در نتیجه به شیوه ای ساده و روان شما را با گلوگاه آشنا خواهیم کرد.با ما همراه باشید.

تمامی قسمت های یک کامپیوتر اعم از سخت افزار،نرم افزار و میان افزارها،از الگوریتم هایی برای فعالیت استفاده می کنند.این الگوها از طریق سیستم عامل و نرم افزارهای قرار گرفته درون میان افزارهای تعریف می گردد؛اما جایگاه واکنش های سخت افزاری محفوظ است.این الگوها همواره در حال پیشرفت و تعالی هستند.به عنوان مثال می توان به کتابخانه های گرافیکی اشاره کرد که در راستای بهبود کارایی پردازنده و پردازنده گرافیکی قدم بر می دارند.امروزه کاربران با مواردی مانند ((سر ریز محاسباتی،سربار پردازشی،گلوگاه و...))مواردی از این دست سر و کار دارند.اگر در زمینه های مبتنی بر کامپیوتر تحصیل می کنید،اگر در بخش فروش و مشاوره کامپیوتر فعال هستید و یا علاقمند به یادگیری این موارد باشید،مطالبی از این دست را از دست ندهید.این موارد جزو مهمترین اطلاعاتی است که که شما عزیزان نیاز به یادگیری آن دارید.

P2.jpg

شاید تا کنون فکر کرده باشید که کیفیت سخت افزارهای پردازشی محدود به معماری و لیتوگرافی می گردد.پس در نتیجه هر چه این فاکتورها ارتقاء پیدا کند،به طور حتم شاهد پردازش بهتری هستیم.این تعریف تا حدودی درست اما باید گفت یک پرده پنهان در این میان وجود دارد.به عنوان مثال توان پردازشی یک GPU بسیار بیشتر از تصور ما است؛اما مشکلاتی بر سر راه آن قرار دارد که به طور معمول استفاده از حداکثر توان آن را غیر ممکن می کند.مهمترین عامل قرار گرفته بر سر راه آن،برنامه نویسی و موانع نرم افزاری است.حتی کتابخانه ها نیز به سختی در کنترل این مهم قدم بر می دارند.تولید نرم افزارهایی که بتواند از تمامی ویژگی یک کارت گرافیک در هنگام فعالیت با دیگر سخت افزارها و موتورهای گرافیکی بهره ببرد بسیار دشوار است.اما می توان امیدوار بود که امروزه به لطف کتابخانه،الگو و پلتفرم های نرم افزاری جدید این مشکلات به حداقل خود رسیده است.همانطور که Vulkan در سربارهای پردازشی موثر واقع شده و می تواند یک دسترسی بی نظیر را برای توسعه دهندگان فراهم سازد.با توجه به این مقدمه،به سراغ واژه گلوگاه می رویم.

e9f9dd8b-277a-43f5-bf46-6be3ad56cc06.jpg

گلوگاه

به طور شفاف و ساده می توان گلوگاه را اینگونه تفسیر کرد:ضعف یک سخت افزار و یا نرم افزار در چرخه یک پردازش را گلوگاه می گویند.در زمینه نرم افزار ساده ترین و در عین حال مهمترین مثالی که می توان زد سیستم عامل است.سیستم عامل های 32 بیتی از مقدار معینی سخت افزار بهره می برند.به عنوان مثال یک ویندوز 32 بیتی دارای محدودیت های بسیاری در زمینه استفاده از حافظه های رم است.یک سیستم عامل 32 بیتی در ارائه حداکثر توان سخت افزار معذور است (در صورتی که منابع سخت افزاری بیش از توان آن باشد).

گلوگاه سخت افزاری

اما مهمترین بخش یک گلوگاه در سخت افزار است.شاید با یک تعویض ویندوز ساده بتوانید از شر گلوگاه آن راحت شوید اما این مورد برای سخت افزارها صدق نمی کند.شاید بسیار دیده باشید که پس از ارتقاء یک کامپیوتر و یا حتی لپ تاپ،پرفورمنس آن چندان چشمگیر نبوده و از آن رضایت ندارید.یکی از دلایل این امر عدم توجه و در نظر گرفتن توان دیگر سخت افزارها است.به عنوان مثال شما از یک پردازنده i7-6700K به همراه یک کارت گرافیک GTX980TI برخوردار هستید و این در حالی است که حافظه رم شما به 3 گیگابایت محدود است و یا از یک ذخیره ساز مانند HDD با RPM پایین استفاده می کنید.سپس زمانی که اطلاعات پردازشی را مانیتور می کنید متوجه می شوید که حجم حافظه رم کاملا پر شده است و این در حالی است که GPU و CPU به حداکثر توان پردازشی خود دست پیدا نکرده اند.یادتان باشد که گلوگاه در ذخیره سازها یکی از موارد موذیانه گلوگاه است.هر گونه مشکل فنی مانند بد سکتور نیز می تواند در این زمینه موثر باشد.

1.jpg

یکی دیگر از گلوگاه های کمتر شناخته شده،منبع تغذیه (PSU) است.عدم توانایی یک پاور در ارنج جریان،تثبیت و ضعف آن برای ارسال جریان به تمامی سخت افزارها نیز می تواند موجبات یک گلوگاه درست و حسابی را فراهم سازد!این گلوگاه یک خطر دیگر نیز خواهد داشت و آن هم خرابی قطعات سخت افزاری در طول یک مدت محدود است.متاسفانه از راه های نرم افزاری نمی توان متوجه این موضوع شد وشاید بهتر باشد که راه حل های سخت افزاری مانند کاهش قطعات و تعویض پاور را امتحان کنید.

انتخاب یک کارت گرافیک نیز کاملا منوط به پردازنده است.مطمئن باشید که یک پردازنده ضعیف شما را به کلی نا امید خواهد کرد.در نتیجه اگر قصد ارتقاء داشته باشد،بهتر است پردازنده را هم مد نظر قرار دهید.گلوگاه همواره مانند دستی از درون چاه است که جلوی قطعات قدرتمند را برای بالا رفتن می گیرد.ساده ترین راه حل برای آنکه متوجه گلوگاه شوید چیست؟

1-استفاده از نرم افزارهای استرس

2-مانیتور کردن فعالیت سخت افزارها در هنگام اجرای یک نرم افزار سنگین

3-تست خروجی های پاور به وسیله کاهش قطعات و یا استفاده از مولتی متر برای اندازه گیری ولتاژ و جریان خروجی

یادتان باشد که در صورت بروز گلوگاه برای برطرف کردن آن اقدام کنید.به همان مقدار که افزایش جریان برای قطعات الکترونیکی نامناسب است،کاهش آن نیز در مدت زمان می تواند موجب آسیب گردد.

منبع : sakhtafzarmag.com 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید میخواستم واسه سیستمی ک مشخصاتشو نوشتم کارت گرافیک بخرم گلوگاه نمیکنه :  giga gtx950 xtreme
مشخصات سیستم:
main:giga h61m-s2p
cpu:intel cori3 3220
ram:4gb ddr3
power :tsco 570

لینک به دیدگاه

خیر نمیشه

ولی 1 قیمت گراف خیلی بالاس میشه باهاش 960 خرید.پس خریدش توصیه نمیشه.

2 اینکه پاور شما استاندارد نیس و به درد این جور گرافا نمیخوره

شما چ گرافی پیشنهاد میدید؟

پاور رو ک عوض میکنم خودم گرین 450 مد نظرمه

لینک به دیدگاه

شما چ گرافی پیشنهاد میدید؟

پاور رو ک عوض میکنم خودم گرین 450 مد نظرمه

علاوه بر مواردی که دوستمون گفت رمتون هم پایینه،یک عدد رم 4 دیگه مثل همین که الان دارید بندازید کنارش

لینک به دیدگاه

رم 4 کمه.

پاور فکر نکنم ریل باشه و واسه گیمینگ مناسب نیست حتما عوض کنین.

گراف رو با اون قیمت 960 گلکسی یا زوتاک بخرین.

i3 3220 هم تو بازی های سنگین مثل gta v یا ac syndicate یا witcher 3 خیلی ازیت مینکه حتی واسه 660 2400 هم بالای نود درصد لود میکرد و افت فریم و لگ fps یکم دیده میشد چه برسه به 950 یا 960 با i3 3220

پیشنهاد من asus 950 oc + i5 2300 یا 2400 هستش که باز هم ممکنه تو بازی مثل اساسین ساندیکیت دچتر لود 100 در صد cpu بشه.

لینک به دیدگاه

اخه رزولیشن بالا بگیرم دیگ نمیشه گذاشت ماکسیموم

همین الان خیلی بازیارو ماکسیموم بالا نمیاره :((

ممنون از دوستان 

سری بعد که پول گیرم اومد SSD میگیرم ! :D

لینک به دیدگاه

R9 270x من داشتم

قدرتش برای 500 هزار تومن واقعا خوبه

البته با i3-2100 قطعا گلوگاه ایجاد می کنه خد اقل باید i3-4130 داشته باشی تا به راحتی از تمام قدرت R9-270x استفاده کنی ( تجربه ) 

لینک به دیدگاه

گفتم یکبار دیگه اپ کنم شاید بدرد کسی خورد البته برای اخرین بار ! 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اگه منظورتون از سی پی یو E8500 هست که باید گفت خیلی ضعیفه و تعویضش از نون شب واجب تره. :D

اگه بتونین به سوکت جدید تر مهاجرت کنین خیلی بهتره. اما اگه براتون مقدور نیست بهترین کار خرید پردازنده intel Xeon e5450 هست که قدرتی برابر با i3-3250 داره و قیمتش هم خیلی مناسبه. :)

در مورد گلوگاه هم فکر نکنم از 730 بیشتر بکشه. :wacko:

سلام. الآن من یه دونه E5450 خریده ام. دیگه چرا سیستم هنگ میکنه؟ :-?

قطعات:

Intel Xeon E5450 C0

Gigabyte EP43T-UD3L rev. 1.0

nVidia GeForce GT 730 2GB DDR3 128bit

Avexir Budget Series 2x2GB DDR3 1600MHz CL9

GP380A-EU

DeepCool Gammaxx 300 CPU Cooler & Wind Blade 80 Case Fan

با تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. الآن من یه دونه E5450 خریده ام. دیگه چرا سیستم هنگ میکنه؟ :-?

قطعات:

Intel Xeon E5450 C0

Gigabyte EP43T-UD3L rev. 1.0

nVidia GeForce GT 730 2GB DDR3 128bit

Avexir Budget Series 2x2GB DDR3 1600MHz CL9

GP380A-EU

DeepCool Gammaxx 300 CPU Cooler & Wind Blade 80 Case Fan

با تشکر.

بایوس مادربرد آپدیته؟ شاید ناسازگاری رمم باشه برای این CPU.

لینک به دیدگاه

بایوس مادربرد آپدیته؟ شاید ناسازگاری رمم باشه برای این CPU.

سلام.

بله، آپدیت شده.

نمیدونم :-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...