رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

منم نمی دونم کارت 970 که بهترین کارت بازار هست هم از نظر مصرف هم قدرت از لحاظ قیمت دوستان انتخاب نمیکنن 

ایشالا همه کمی تحقیق کنن در خرید ما فن هیچ برندی نیستم همشون اجنبی هستن که به خون ما تشنه هستن  :laughing:

لینک به دیدگاه

توهین نشه منظورم استارتر نیست ها.

ولی بستن 4 تا گراف که AMD چه انودیا {به قول شاعر گفتنی } کار به شدت احمقانه ای هستش.!!

:|

ته تهش 2 تا گراف ببند به هم برات کفایت میکنه.

اصلا هم نمیخام در مورد مصرف و گرما مشکلات درایور ناسازگاری گیم و 100 مورد دیگه بحث کنم.

ولی از من میشنوی و تاپیک سر کاری نزدی نخر

دیگه خود دانی *dry#

عزیز من میگم 2تا واپور دارم گفتم اگه اوکی وشدنیه 2تا دیگه هم بزارم کنارشون چون مینم 4تا ساپورت میکنه

مگه بیکارم الکی بگم تا حالا کم کم 10تا کرافیک تواین سایت وسایت همسایه فروختیم

الانم دوستان میگند اوکی نیست پس فعلا دوتا را کراس میکیم تا بعد

ممنون از راهنماهیتون

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

اگه می خوای فقط به دکستاپ

خیره بشی نه گلوگاه ایجاد نمیکه

ویرایش شده توسط sadegh21
لینک به دیدگاه

سلام دوستان @};-

میخاستم بدونم ایا این قطعات برای گرافیک GTX 970 گلوگاه میشه؟

Main:ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB

Cpu:Intel Core i3-4130   

Power:Green GP850B-OC

کارت از تمام قدرتش استفاده میکنه؟؟
ویرایش شده توسط Mehran-Gamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بصورت دقیق تر بخوام براتون بگم

cpu شما برای این کارت در بعضی بازی ها  گلوگاهه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر بازی خیلی به سی پی یو وابسته باشه گلوگاه میشه حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از توان کارت گرافیک رو میگیره

لینک به دیدگاه

این خیلی به بازی بستگی داره ... به منم میگفتن با این سی پی یوت 960 نگیر گلوگاه هست ... ولی تا الان مشکلی نداشتم . گرفیک رو بگیر اگه توی بازی خاصی دیدی که سی پی یو 100% شد و گرافیک هنوز 100% نیست اونموقع دنبال سی پی یو باش. از الان فکرش نکن .

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان از راهنمایی

من قبلا GTX 770 داشتم تو بیشتر بازی ها سی پی یو بیشتر از 60 درصد نمیشد

لینک به دیدگاه

عزیز دل این سی پی یو برای کارتی چون 960 یا 770 هم کمه چه رسد به 970

در اکثر بازی های روز حدودا 30 الی 50 درصد توان کارت گرافیک رو خواهد گرفت. این مورد رو بنده تست کردم

در واقع شما کلی پول گرافیک میدید ولی با این پردازنده مثل اینه که شما دارید از یک کارت 270X استفاده میکنید.

برای چنین کارتی بهتره یکi7 تهیه بشه یا حداقل یک i5 4690K 

پردازنده های سری i3 به هیچ وجه کاربرد گیمینگ ندارند و فقط برای کاربرد آفیس یا اداری و خانگی ساخته شده اند. چون در واقع یک پردازنده دو هسته ای تشریف دارن :D

اینم که برخی از دوستان میگن تا الان مشکلی نداشتم خوب شما همون کارت رو بندازین رو سیستم یکی که پردازنده قوی داره میبینید که بازی چقدر روون تر اجرا میشه.

لازم نیست که حتما بازی لگ بزنه، همین که داخل بازی نتونین از تمام قدرت کارت استفاده کنین براتون کافیه :D

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من خود سرعت cpu های مختلف و امکاناتشون هم در افزایش فریم تاثیر میگذاره شما 270x بگیری یا 295x2  بازهم رو سی پی یو های مختلف شاهد تعداد فریم متفاوتی هستید ...!

بنظر من شما بگیر کارت رو بعدا اگه دیدی پرفومنس مد نظرت نیست سعی کن cpu رو هم یه حالی بهش بدی بعدا، پس بنظر من بگیر حالشو ببر نگران گلوگاه  نباش زیاد !

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

میتونی بگیری و استفاده کنی ولی نه از کل توانش نمیتونی استفاده کنی.

تو یوتیوب کلیپ هاش هست ببین.

بزن GTX 970+I3 4130

لینک به دیدگاه

میشه توضیح بدبد دلیلش چیه ؟

ممنون

توضیح خاصی نداره عزیز.

قدرت گرافیک نسبت به CPU دوستمون خیلی قویتره و CPU نمیتونه از کل توانیی VGA کار بکشه و ایجاد گلوگاه میکنه.

یعنی بر فرض اگه  GTX 970  میتونه یه بازی رو با حداکثر توان 60 فریم بده .چون CPU ایشون ضعیف هست حداکثر 40 فریم میگرن.

برای این VGA  حداقل به یه 4460 نیاز دارن.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان @};-

میخاستم بدونم ایا این قطعات برای گرافیک GTX 970 گلوگاه میشه؟

Main:ASUS B85-Plus LGA1150 B85 MB

Cpu:Intel Core i3-4130   

Power:Green GP850B-OC

کارت از تمام قدرتش استفاده میکنه؟؟

سلام

گلوگاه میشه ولی نه اونقدری که اذیت کنه.تو این تست که با 980ti گرفته شده i3 با i5 حدود 7 تا 10 فریم تفاوت داره که قابل چشم پوشی میباشد.

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این سایت اصلا درست بنچ مارک نمیزاره و تا حدودی فن INTEL  هست.

دوما این بازی کلا باگ داره!طوریکه که خود شرکت سازنده فروشش رو ممنوع کرده تا رفع باگ بکنن!

لینک به دیدگاه

بببین برات واضح بگم. مثلا یه بازی نیاز به پردازنده 4 هسته ای داره اما پردازنده شما دو هسته ای هست بازی در پردازنده 1(دو هسته ای) رو 100 درصد پردازش قفل میشه اما رو پردازنده 2 (4 هسته ای)دیگه مثلا رو 60 درصد پردازش قفل میشه.حالا در گرافیک برعکس هست برا اولی چون دیگه بیشتر نمی تونه پردازش کنه عملا 70 درصد سقف گرافیک پردازش میکنه اما بقیه 30 درصد بدون استفاده باقی می مونه بجای 60 فریم بهت 45 فریم میده گرافیک .

یا به عبارتی مثل ماشینی پر سرعت که رو لاستیکش زنجیر چرخ بکشند و نتونه با تمام سرعت حرکته کنه

البته یه پردازنده i5 4460 بگیری خوبه......

ویرایش شده توسط mrg66
لینک به دیدگاه

عزیز دل این سی پی یو برای کارتی چون 960 یا 770 هم کمه چه رسد به 970

در اکثر بازی های روز حدودا 30 الی 50 درصد توان کارت گرافیک رو خواهد گرفت. این مورد رو بنده تست کردم

در واقع شما کلی پول گرافیک میدید ولی با این پردازنده مثل اینه که شما دارید از یک کارت 270X استفاده میکنید.

برای چنین کارتی بهتره یکi7 تهیه بشه یا حداقل یک i5 4690K 

پردازنده های سری i3 به هیچ وجه کاربرد گیمینگ ندارند و فقط برای کاربرد آفیس یا اداری و خانگی ساخته شده اند. چون در واقع یک پردازنده دو هسته ای تشریف دارن :D

اینم که برخی از دوستان میگن تا الان مشکلی نداشتم خوب شما همون کارت رو بندازین رو سیستم یکی که پردازنده قوی داره میبینید که بازی چقدر روون تر اجرا میشه.

لازم نیست که حتما بازی لگ بزنه، همین که داخل بازی نتونین از تمام قدرت کارت استفاده کنین براتون کافیه :D

البته نه اینکهi3 بهیچ وجه کاربرد گیمینگ نداشته باشه چون درسته که ۲هسته داره اما ۴رشته الان برا خیلی بازیها هنوز جواب میده هرچند بهرحال بازیهایی هم هستن که i3 توشون بشدت کم میاره مثل پراجکت کارز.

با این حرف کاملا موافقم اونایی که میگن مشکلی ندارن ممکنه فریمشون علیرغم گلوگاه شدن پردازنده هنوز به اندازه کافی خوب باشه اما وقتی پردازنده رو مثلا به یه Corei5 ارتقا بدن احتمالا تازه میفهمن چی از دست دادن.

من خودم یمدت چند سال پیش روی پلتفرم AMD بودم با پردازنده فنوم 965 و کارت Radeon HD 6850 خیلی هم بنظر خوب بود و راضی بودم تا چند وقت بعد پلتفرمم رو تغییر دادم به اینتل یه مادربرد ایسوسB75V گرفتم با سی پی یوی3570k کارت همچنان همون کارت قبلی. بازیهایی رو که قبلا با سیستم AMD رفته بودم نصب که کردم دوباره خدایی مخم سوت کشید ارتقای پرفورمنس بعضیهاشون رو که دیدم . تازه فهمیدم دنیا دست کیه!

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیز دیگه هم هست

وقتی پردازنده بتونه سی فریم از بازی بگیره توی رزولیشن مد نظر کاربر دیگه این صحبتها و بحث ها همش یجورایی بیهوده و ذات انسانی رو که دنبال بیشتر هست در بر میگیره

همون پست آقا نیما رو تایید میکنم خدمتتون. بگیر کارت رو  و لذت ببر از کارتت

من خودم بشخصه گارانتی فریم میدم :D :D

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه هم هست

وقتی پردازنده بتونه سی فریم از بازی بگیره توی رزولیشن مد نظر کاربر دیگه این صحبتها و بحث ها همش یجورایی بیهوده و ذات انسانی رو که دنبال بیشتر هست در بر میگیره

همون پست آقا نیما رو تایید میکنم خدمتتون. بگیر کارت رو  و لذت ببر از کارتت

من خودم بشخصه گارانتی فریم میدم :D :D

خیلی ببخشیدا ولی شما 1500  خرج میکنی 970 میخری که به 30 فریم راضی باشی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ببخشیدا ولی شما 1500  خرج میکنی 970 میخری که به 30 فریم راضی باشی؟

بله

لینک به دیدگاه

بله

منظور من رو متوجه شدی؟

میگم شما 1ملیون و 500 هزار تومن خرج میکنی که 30 فریم بخوای بگیری ازش؟

30 فریم رو با کارت 750TI  هممیشه گرفت!

وقتی 1500 خرج میکنی برای فریم بالای 60 هست والا 960 هم میتونی همه بازیهارو بالای 30 اجرا کنه!

لینک به دیدگاه

بببین برات واضح بگم. مثلا یه بازی نیاز به پردازنده 4 هسته ای داره اما پردازنده شما دو هسته ای هست بازی در پردازنده 1(دو هسته ای) رو 100 درصد پردازش قفل میشه اما رو پردازنده 2 (4 هسته ای)دیگه مثلا رو 60 درصد پردازش قفل میشه.حالا در گرافیک برعکس هست برا اولی چون دیگه بیشتر نمی تونه پردازش کنه عملا 70 درصد سقف گرافیک پردازش میکنه اما بقیه 30 درصد بدون استفاده باقی می مونه بجای 60 فریم بهت 45 فریم میده گرافیک .

یا به عبارتی مثل ماشینی پر سرعت که رو لاستیکش زنجیر چرخ بکشند و نتونه با تمام سرعت حرکته کنه

البته یه پردازنده i5 4460 بگیری خوبه......

سلام دوست عزیزم

راستش پردازنده i5‎ ‎446‎0 برای بعضی بازیها کمی گلوگاه میشه!

مثلا آقا مهدی ( Asic0936 ) با کارتr9‎ ‎280x ‎‏ و همین پردازنده را داشتن و میگفتن در بازی Watch dogs Ultra x8 پرازنده زیر لود کامل میره ولی گرافیک نه!

البته درسته گرافیکهای Amd‏ کمی بیشتر از پردازنده استفاده میکنند ولی بازم به نظر من پردازند 4460 به خاطر فرکانس پایینش برای 970 هم کمی ایجاد گلوگاه میکنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...