رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، amirjj گفته است :

سلام دوستان  یک سوال cpu   corei3  نسل هشتم با کارت گرافیک gtx1060 یا  rx580  گلوگاه ایجاد میکنه بعد این سی پی یو تا چند سال می تونه بازی های جدید رو ساپورت کنه ؟؟؟؟؟

i3 نسل هشت همون 8100 قویتر از i5 سری 7000 توی بنچ مارکها ظاهر شده نمیدونم چجوری بعضی ها میگن گلوگاه میشه اون وقت با i5 7400 هم نمیشه بازی کرد !

8100 همین الان حداقل به حساب میاد اگه بتونید 8400 بگیرید خیلی بهتره که 6 هسته هستش اما همون 8100 حداقل 2-3 سالی کارتو راه میندازه بعدش ارتقا میدی 

خیلی ها من جمله خودم با i5 نسل 4 و 3 دارن بازی میکنن با همین کارتها ، درسته عمرشون گذشته ولی توی فول اچ دی فعلا مشکل ندارن واسه فریم بالای 60 اول نیازه گرافیک قویتر بگیرین بعدش پردازنده که واسه گرافیک میدرنج یه 4 هسته ای کافیه 

این سیستم تست که با 1080 گرفته شده !

1.thumb.JPG.53870a3a3c16bc8543efe9514b00500d.JPG

image002image002

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i3-8100-cpu-review,5385-5.html

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 11 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

i3 نسل هشت همون 8100 قویتر از i5 سری 7000 توی بنچ مارکها ظاهر شده نمیدونم چجوری بعضی ها میگن گلوگاه میشه اون وقت با i5 7400 هم نمیشه بازی کرد !

8100 همین الان حداقل به حساب میاد اگه بتونید 8400 بگیرید خیلی بهتره که 6 هسته هستش اما همون 8100 حداقل 2-3 سالی کارتو راه میندازه بعدش ارتقا میدی 

خیلی ها من جمله خودم با i5 نسل 4 و 3 دارن بازی میکنن با همین کارتها ، درسته عمرشون گذشته ولی توی فول اچ دی فعلا مشکل ندارن واسه فریم بالای 60 اول نیازه گرافیک قویتر بگیرین بعدش پردازنده که واسه گرافیک میدرنج یه 4 هسته ای کافیه 

این سیستم تست که با 1080 گرفته شده !

همه ی حرفای شما درسته. ولی همونجور که میدونین هرموقع نسل عوض میشه یه کم سخت افزارایی که ساپورت میشن جهش پیدا میکنن. الان i3 یه حداقله ولی ایا 6-7 ماه بعد هم که نسل 9 اومد پاسخگو خواهد بود؟

لینک به دیدگاه

بنده 4690K دارم و 8 گیگ رم به صورت دوال چنل

تا حالا تو هیچی بازی به صورت آفلاین برای کارت 1060 باتل نداشتم البته تنظیمات گرافیکی رو همیشه رو حداکثر تنظیم می کنم ولی شاید اگر تنظیماتو خیلی بیارم پایین ممکنه مقداری باتل کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 24 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

همه ی حرفای شما درسته. ولی همونجور که میدونین هرموقع نسل عوض میشه یه کم سخت افزارایی که ساپورت میشن جهش پیدا میکنن. الان i3 یه حداقله ولی ایا 6-7 ماه بعد هم که نسل 9 اومد پاسخگو خواهد بود؟

وقتی که از i5 نسل قبلش قویتره و مثال زدم که با i5 های نسل 3 و 4 هنوز میشه روان پلی کرد بعد 6 ماه مثلا چه اتفاقی میخواد بیوفته ؟

بنچمارکهایی که گذاشتم با 1080 گرفته و میانگین فریم ملاحظه میکنید چقدره ، وقتی با 1080 گلوگاه نشده چجوری میگید با 1060 گلوگاه میشه !؟

وقتی که بودجشون هم اینقدره دیگه نمیشه بیشتر از این  مانور داد بله بهتره i5 یا i7 بگیرین ولی وقتی پول نیست چیکار میشه کرد بخوای یه سیستم معمولی با i5 ببندی حدود 10-11 تومن پولش میشه که اینو پولو توی یه سال نمیشه در آورد .

دیگه ساده تر از این نمی تونم توضیح بدم ! شرمنده

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

وقتی که از i5 نسل قبلش قویتره و مثال زدم که با i5 های نسل 3 و 4 هنوز میشه روان پلی کرد بعد 6 ماه مثلا چه اتفاقی میخواد بیوفته ؟

بنچمارکهایی که گذاشتم با 1080 گرفته و میانگین فریم ملاحظه میکنید چقدره ، وقتی با 1080 گلوگاه نشده چجوری میگید با 1060 گلوگاه میشه !؟

وقتی که بودجشون هم اینقدره دیگه نمیشه بیشتر از این  مانور داد بله بهتره i5 یا i7 بگیرین ولی وقتی پول نیست چیکار میشه کرد بخوای یه سیستم معمولی با i5 ببندی حدود 10-11 تومن پولش میشه که اینو پولو توی یه سال نمیشه در آورد .

دیگه ساده تر از این نمی تونم توضیح بدم ! شرمنده

پردازنده ی شمارو نمیدونم ولی 8100 تو بازیای انلاین قطعا کم میاره. نمونش بتل 1 و بتل 5

درسته همه بازیای انلاین پردازنده محور نیستن ولی به پردازنده وابستگی زیادی دارن. من درکل با فرمایشات شما مشکلی ندارم هدف کمک کردن به دوستمونه. دراخر انتخاب با ایشونه.

لینک به دیدگاه

من موندم چرا دارین نسل کنسول رو میچسبونین به pc

پی سی چندین نسل از کنسول جلوتره که امارش از دستمون در رفته

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

من موندم چرا دارین نسل کنسول رو میچسبونین به pc

پی سی چندین نسل از کنسول جلوتره که امارش از دستمون در رفته

نمیچسبونم. بازیا همیشه برای کنسول ساخته میشه بعد برای پی سی پورت میشه. برا همین سخت افزار کنسول دخالت مستقیم داره. بله اینکه پی سی چند نسل جلوتره توش حرفی نیس. ولی اون پاشنه ی اشیل بازیا کنسوله همیشه. تو این 7-8 سال گذشته رم بازیا همیشه 8گیگ بود حداقلش. چرا؟ چون کنسولا 8 گیگ بیشتر رم نداشتن. نسل بعد اگه کنسول12 گیگ رم داشته باشه ماهم مجبور میشیم  حداقل 12 گیگ رم بندازیم تا بازیای روزو بتونیم به صورت روان بازی کنیم. بحث اینه، بحث چیز دیگه ای نیس.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

پردازنده ی شمارو نمیدونم ولی 8100 تو بازیای انلاین قطعا کم میاره. نمونش بتل 1 و بتل 5

درسته همه بازیای انلاین پردازنده محور نیستن ولی به پردازنده وابستگی زیادی دارن. من درکل با فرمایشات شما مشکلی ندارم هدف کمک کردن به دوستمونه. دراخر انتخاب با ایشونه.

به فرض کم میاره پیشنهاد شما چیه ؟ بره 8400 بگیره خوب اگه پول داشت همونو میگیرفت !

راجب آنلاین هم بگم زمانی که بتل 5 واسه مدتی بتاش رایگان شده بود یه چند ساعتی با همین سیستم خودم آنلاین بازی کردم تنظمیات یادم نیست ولی فکر کنم خودش روی مدیوم یا های ست کرده بود منم بهش دست نزدم بدون هیچ مشکلی پلی کردم تنها مشکلم نتم بود که پینگ حدود 125 الی 140 بود و اگه روی 100 کمتر بود بهتر میتونستم پلی کنم البته اینم مشکل خاصی نبود نبود هم تیمی مشکل اصلی بود

به نظر بنده هم رایزن زیاد واسه بازی جالب نیست اون زمان که ارزونتر از اینتل بود هم خودش هم بردهاش ارزش داشت الان که گرونترن (البته تو ایران) تنوع بردی هم ندارن توی بازیها هم فریم کمتر میدن اینتل بهتره 

میمونه برد اگه 360 بگیره بعدا میتونه با آپدیت بایوس سری 9 هزار هم بزاره اگه 310 بگیره فقط میتونه از 8 هزار استفاده کنه اینم از حل مشکل آپدیت آینده 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amirjj گفته است :

سلام دوستان  یک سوال cpu   corei3  نسل هشتم با کارت گرافیک gtx1060 یا  rx580  گلوگاه ایجاد میکنه بعد این سی پی یو تا چند سال می تونه بازی های جدید رو ساپورت کنه ؟؟؟؟؟

i3 8100 رو  با GTX 1060 تست میکردم تو بازی هر دو میشدن 100% لود 

یعنی فیکس هم هستن

ولی خوب نسل قبل که 2 هسته کم تر داره قطعا گلوگاه میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، m.jafari گفته است :

سلام

گلوگاه میشه دوست عزیز

با این کارت حداقل i5 باید داشته باشی 

من حرفمو پس میگیرم 

چون با سیستم یکی از دوستان با کارت 1060 تست کردیم گلوگاه نشد و لودکارت گرافیک  99 درصد و بعضی وقت ها 100 درصد میشد 

در کل موردی نداره پردازنده شما با کارت 1060

موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

به فرض کم میاره پیشنهاد شما چیه ؟ بره 8400 بگیره خوب اگه پول داشت همونو میگیرفت !

راجب آنلاین هم بگم زمانی که بتل 5 واسه مدتی بتاش رایگان شده بود یه چند ساعتی با همین سیستم خودم آنلاین بازی کردم تنظمیات یادم نیست ولی فکر کنم خودش روی مدیوم یا های ست کرده بود منم بهش دست نزدم بدون هیچ مشکلی پلی کردم تنها مشکلم نتم بود که پینگ حدود 125 الی 140 بود و اگه روی 100 کمتر بود بهتر میتونستم پلی کنم البته اینم مشکل خاصی نبود نبود هم تیمی مشکل اصلی بود

به نظر بنده هم رایزن زیاد واسه بازی جالب نیست اون زمان که ارزونتر از اینتل بود هم خودش هم بردهاش ارزش داشت الان که گرونترن (البته تو ایران) تنوع بردی هم ندارن توی بازیها هم فریم کمتر میدن اینتل بهتره 

میمونه برد اگه 360 بگیره بعدا میتونه با آپدیت بایوس سری 9 هزار هم بزاره اگه 310 بگیره فقط میتونه از 8 هزار استفاده کنه اینم از حل مشکل آپدیت آینده 

😑

داداش مگه میگم بزوربره بگیره؟ دوستان گفتنیارو میگن اخرش ایشون با توجه به بودجشون خریدشونو میزنه.

والا برای من رو هر تنظیماتی افت فریمو داشت. پردازنده همیشه روی 100 درصد بود. بعد که رمو 12 کردم یکم بهتر شد ولی رو الترا 45 فریم بیشتر نمیداد. الان با پردازنده جدید هنوز تست نزدم تست بزنم میگم مشکل با پردازنده ی جدید حل شد یا نه. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 36 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

1f611.png

داداش مگه میگم بزوربره بگیره؟ دوستان گفتنیارو میگن اخرش ایشون با توجه به بودجشون خریدشونو میزنه.

والا برای من رو هر تنظیماتی افت فریمو داشت. پردازنده همیشه روی 100 درصد بود. بعد که رمو 12 کردم یکم بهتر شد ولی رو الترا 45 فریم بیشتر نمیداد. الان با پردازنده جدید هنوز تست نزدم تست بزنم میگم مشکل با پردازنده ی جدید حل شد یا نه. 

ان شا ا.. مشکلت تو بتل حل میشه ،

لینک به دیدگاه

سلام داداش گلم 

به هیچ عنوان گلوگاه نیست با خیال راحت بخر

4 هسته cpu اونم اینتل اصلا شوخی نیست 

هنوز 2 سال نگذشته روی i5 های 4 هسته ایش مانور میداد که آی بیاید و ببینید که داره چه فریمی میده! چقدر قویه! و... 

من خودم شخصا 1060 6گیگ با سی پی یو نسل دوم اینتل 2120 داشتم عین جووون فریم میداد 

8100 واسه خودش شاخیه عزیز

البته اگه قصد مهاجرت به amd رو داری 1500x هم بسیار عالیه 

ولی من خودم 1600 رو بهت پیشنهاد میکنم 

6هسته ایی و بی نهایت قدرتمند

بنده 1600x دارم و تو بازی های که پدر سی پی یو رو در میارن هنوز به 70 درصد ثابت نرسیده و تو بازی های عادی مثل مترو exdus (اگه درست نوشته باشم) اصلا بازی ها واسش دست گرمی و شوخی حساب میشن 

و در نهایت همه اینها 

با دقت نگاه به جیبت کن 

نهایت بودجه رو اعلام کن 

تا دوستان با تجربه راهنماییت کنن کدوم بهتره 

لینک به دیدگاه

گاوگاه پردازنده مرکزی بر 2 مبنا شکل میگیره .

1. قدرت خالصی که بازی نیاز داره

2. قدرت کارت گرافیک و تنظیمات گرافیکی .

......................

با استفاده از عدد و مثل توضیح میدم .

در نظر بگیرید که بازی X به یه CPU با قدرت 100 نیاز داره . اگر CPU شما زیر 100 قدرت داشته باشه سایر قطعات سیستم هرچقدر که قدرت داشته باشند باز شما مشکل فریم دهی داره . اگر پردازنده شما 200 یا 300 تا قدرت داشته باشه بسته به کارتتون CPU مورد نظر میتونه گلوگاه بشه یا نشه . مثلا در یک بازی قدیمی یا در رزولیشن و تنظیمات گرافیکی پایین و با حضور یه کارت گرافیک قدرتمند ، پردازنده مرکزی میتونه گلوگاه بشه . با این وجود بازی بدون لگ و مشکل اجرا میشه و شما به فریم مطلوب ( عموما 60 فریم ) میرسید .

این مورد که دوستان اشاره کردند ما در حال ورود به نسل جدید کنسول ها هستیم و مشخصات سخت افزاری جهش خواهد کرد به نظر من هم کاملا درسته و حتما اتفاق می افته . وقتی بازی ساز در PS5 میخواد بازی رو روی رزولیشن 4K اجرا کنه و تنظیمات گرافیکی بیشتری رو اعمال کنه بی هیچ تردیدی این در PC گیمینگ تاثیر داره . همین الان حداقل PC گیمینگ تبدیل شده به تنظیمات موجود در کنسول ( رزولیشن 720 و 900 و 1080 در برابر 4K ) پس با ارتقاء این حداقل ها سیستم های زیادی عملا ار رده خارج میشن . از طرف دیگه قدرت پردازنده های 4 هسته ای دیگه به نهایت خودش بسیار نزدیک شده و بازی ساز نمیتونه صرفا با یه پردازنده 4 هسته ای به اون سطحی که میخواد برسه پس چاره ای جز ساپورت هسته های بیشتر باقی نمونده پس پردازنده های 4 هسته ای خیلی زود از قدرت می افتن و جای خودشون رو به 6 و 8 هسته ای ها میدن . با دونستن این موراد به نظر میرسه خرید یه پردازنده با 6 هسته و 12 ترد به خیلی آینده دارتر از یه پردازنده 4 هسته یا 4 هسته و 8 ترد هستش . حتی اگر فعلا قدرت گیمینگ کمتری داشته باشه .

توجه کنید که وقتی یه پردازنده مرکزی در بازی میزان لودش به 80 درصد میرسه یعنی در معرض گلوگاه هستش و وقتی به بالا 95 میرسه یعنی حتما گلوگاه شده هرچند این گلوگاه از نوع دوم باشه .

لینک به دیدگاه

سلام 

من در بازی rainbow six حدود 70 fps میگیرم ولی لگ های زیادی دارد و من فکر میکنم کارت گرافیکم با سی پی یوم گلوگاهه چون در بازی cpu 100% کار میکنه ولی گرافیک %60 

کارت گرافیکم asus gtx 950 oc هست و cpu core i3 6100 ایا گلوگاه است؟165812769_TomClancysRainbowSixSiege2019-6-19-20-1-51.thumb.jpg.8a366d0e1f8e9a6cc0d8bf2eb5c6e798.jpg

لینک به دیدگاه

سلام 

من در بازی rainbow six حدود 70 fps میگیرم  در رزولیشن 768*1366ولی لگ های زیادی دارد و من فکر میکنم کارت گرافیکم با سی پی یوم گلوگاهه چون در بازی cpu 100% کار میکنه ولی گرافیک %60 

کارت گرافیکم asus gtx 950 oc هست و cpu core i3 6100 ایا گلوگاه است؟165812769_TomClancysRainbowSixSiege2019-6-19-20-1-51.thumb.jpg.8a366d0e1f8e9a6cc0d8bf2eb5c6e798.jpg

لینک به دیدگاه

درود 
خیر گرامی هیچ گلوگاهی نداره سیستم شما ولی اگر CPU رو اورکلاک کنید فریم بیشتری میگیرید
میزان رمتون  اگر 6 گیگ هست که بخاطر رم افت فریم میگیره اگه 8 هست مشکلی نداره 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

سلام 

سیستم شما به نسبت قدرت کاملا مناسب هست ! 

رینبو گرافیک خیلی کمی داره و به خاطر بازی انلاین بودنش خیلی سی پی یو میکشه ! 

و شما هم که رزولوشن رو کم میکنید فشار بیشتری به سی پی یو میاد ! 

اگر ماینتورتون رزولوشن بیشتری ساپورت میکنه بزاریدش روی اون رزولوشن ! 

اگر هم نمیکنه باید سی پی یو رو برای این بازی ارتقا بدید تا بهتر ایجاد شه یا یه سری چیزا رو کیفیتشون رو کم کنید ! 

لینک به دیدگاه

فریم رو باز گذاشتی ،بعد رزولوشنو کم کردی. مگه مانیتورت چند هرتزه که فریم رو باز گذاشتی.

cpu رو صد کردی لگ داری.معلومه دلیلش چیه

vsync رو روشن کن بزاره رو 60 ، و فریمت رو ،رو اون قفل کن.

بعد رزولوشن رو ببر رو full hd یا hd که مانیتورت ساپورت میکنه.

اگر بازم دیدی cpu صد شد بزارش رو 900

یکم هم تنظیماتو دستکاری کنی ،مصرف میاد پایین

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

فریم رو باز گذاشتی ،بعد رزولوشنو کم کردی. مگه مانیتورت چند هرتزه که فریم رو باز گذاشتی.

cpu رو صد کردی لگ داری.معلومه دلیلش چیه

vsync رو روشن کن بزاره رو 60 ، و فریمت رو ،رو اون قفل کن.

بعد رزولوشن رو ببر رو full hd یا hd که مانیتورت ساپورت میکنه.

اگر بازم دیدی cpu صد شد بزارش رو 900

یکم هم تنظیماتو دستکاری کنی ،مصرف میاد پایین

مانیتورم حداکثر همینه رزولیشنش

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir950 گفته است :

مانیتورم حداکثر همینه رزولیشنش

پس چرا فریم رو باز گذاشتی با این وضعیت پس 60 هرتزه.

vsync رو ببند

استفاده از cpu میاد پایین ،درست میشه.

الکی هم برق مصرف میشه ،هم قطعاتت بدون فایده میره زیر فشار.

تو تنظیمات گرافیکی ،گزینه ای به نام vsync یا frame limit هست اونو on کن . فریم میره رو 60 وایمیسته و دیگه بالا نمیره.

برا این مسائل بهتره ،بری سایتهای گیم ،اینجا سخت افزاری طوره تا گیمری.

بازیسنتر ،گیمفا ،پردیس و ....

لینک به دیدگاه

سلام 

دلیل لگ حتما از سیستم شما نیس میتونه از اینترنت شما هم باشه عزیز

من خودم کلا انلاین بازی میکنم وقتی نت خراب باشه لگ تو بازی فراوونه مخصوصا که سرور خارجی باشه و با این قضیه تحریم الان بدتر هم شده

اما بعضی از دوستان به چیز خوبی اشاره کردن و گفتم فریم رو قفل کن

اینکار برای کسایی که مانیتور ۶۰هرتز دارن کار واجبی هس پس حتما vsync روشن کن تا تصویر بهتری داشته باشی 

موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، !CyrusTheGreat! گفته است :

سلام 

دلیل لگ حتما از سیستم شما نیس میتونه از اینترنت شما هم باشه عزیز

من خودم کلا انلاین بازی میکنم وقتی نت خراب باشه لگ تو بازی فراوونه مخصوصا که سرور خارجی باشه و با این قضیه تحریم الان بدتر هم شده

اما بعضی از دوستان به چیز خوبی اشاره کردن و گفتم فریم رو قفل کن

اینکار برای کسایی که مانیتور ۶۰هرتز دارن کار واجبی هس پس حتما vsync روشن کن تا تصویر بهتری داشته باشی 

موفق باشی

نمیدونم برای چی هروقت روشن میکنم بازم فریم میاد بالاتر از ۶۰

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما گلوگاه نداری.

vsync  رو روشن کن تا وضعیت سیستم بهتر بشه.فشار هم از روی سی پی یو و هم گرافیک برداشته شه

اما به نظر من دیگه دوره core i3 برای بازی آنلاین تمام شده اگر بتونید به i5 & i7 کوچ کنی عالی میشه.مادر برد و پاورت چیه؟؟

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...