رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، mankan_rs گفته است :

بله جناب دو تا رم رو با هم انداختم ولی رم 4کینگستون باس 1866 رو تو اسلات قرار میدم تصویر نمیده ولی با هم میزارم هیچ مشکلی ندارد با نرم افزاره تست رم امتحان کردم هر دو رم سالم هستن 

مشکل همینجاس .

کینگستون رو بردارید . نتیجه رو اعلام کنید .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

آیا از پاور و گرافیک می‌تونه باشه مشکل فریز؟

لینک به دیدگاه

قبلا 390x داشتم تا وقتی که تو بازی نمیرفتم هر چند دقیقه برای 1 ثانیه تصویر قفل میکرد(حتی موس کیبرد هم کار نمیکرد)وقتی کرافیک سوخت تازه فهمیدیم تموم مشکلات از اون بوده..شما به یک گرافیک دیگه  یه تست بگیر

لینک به دیدگاه

در در 31 شهریور 1398 در 00:01، big VULTURE گفته است :

دو تا رم تست شد با نرم افزار خود ویندوز که هیچ مشکلی نداشت به نظرتون من باید چکار کنم اعصابمو خورد کرده خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

تو قسمت task manager  اعداد درصد cpu خیلی بالا پایین میشه این مورد موقعی که بازی رو minimize کردم اینجوری شد و بقیه قطعات درصدشون زیاد تموم نمی‌خورد ولی برای cpu ۲۰.۴۷.۶۸.۸۸.۱۰۰. میشد درصدشون .یا اینکه عادیه این مقادیر

لینک به دیدگاه

آقا من رم هارو امتحان کردم هر دو رم بدون مشکل وهنگ و فریز دارم پس رم مورد نداره

لینک به دیدگاه

باید قطعات رو دونه دونه تست کنید ، منم مشکل فریز سیستم داشتم ، یک هفته وقتم رو گرفت ، تا بعداز تست تمام قطعات متوجه شدم مادربردم با کارت شبکه وایرلیس مدل pci مشکل داره و کارت شبکه رو باز کردم و کارت شبکه usb استفاده کردم و دیگه هیچوقت سیستم فریز نشد

لینک به دیدگاه

۹۰ درصد مال کارت گرافیکه 

ویندوزتون چیه با f8 وانتخاب گزینه safe mod ببینید وارد ویندوز میشه

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، mankan_rs گفته است :

ویندوز ۱۰ ... بله وارد safe mode Moshe chetoor

اگه چندتا ویندوز عوض کردین و همین مشکلو داشتین و از سیف مود میتونید داخل ویندوز بشید.احتمالا وی رم گرافیکتون مشکل دار شده

با یه گرافیک دیگه تست کنید ببینید مشکلتون بر طرف میشه!؟

لینک به دیدگاه

در در 1 مهر 1398 در 12:24، mankan_rs گفته است :

مشکل در حین بازی و ... هم رخ میده ؟

یا فقط در حین ورود به سیستم و باز کردن MSI َAfter ؟

@سعید بهمنیان

استاد خوبم سعید بهمنیان رو اینجا تگ کردم تا اگر در فروم هستند شما رو راهنمایی کنند .

لینک به دیدگاه

موقع اجرای بازی هم اتفاق میفته هم توحالت عادی .چند روز پیش بیشتر از ۴ساعت بازی کردم ولی سیستم هنگ نکرد 

لینک به دیدگاه

یه گرافیک دیگه تست کنید رو سیستم یا گرافیک خودتونو بدید بیرون تست کنن

لینک به دیدگاه

گرافیک تو یه سیستم دیگه ۱ساعت تست شد هیچ مشکلی نداشت .۴یا۵ ساعت گیم بازی کردم نه هنگ میکرد نه فریز اگه مشکل گرافیک باشه تو ۵ ساعت معلوم نمیکنه به نظر شما منکه تجربه تو این زمینه ندارم بازم ازتون ممنون بابت راهنماییتون خدا ازتون راضی باشه .

لینک به دیدگاه

درود

ممکن است از دسگاههای usb یا ساتا یا pci و pcie باشد. همه چیز را تا جای ممکن جدا کنید، اگر ایراد رفع شد، قطعه ها را یکی یکی بیافزایید تا قطعه ی مشکل دار معلوم شود.

لینک به دیدگاه

سلام مشکل از اسلات رم می‌تونه باشه در ضمن الان رم ۸ رو تو اسلات ۲ رنگ مشکی رم ۴تواسلات ۳ رنگ آبی گذاشتم فکر کنم مشکل از اسلات ۱ بود احساس میکنم مشکل رفع شده 

لینک به دیدگاه

اسلات رم‌ها باید همرنگ باشه تا از کل حافظه استفاده کنه یا مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

باز امروز سیستم هنگ کرد رو هارو یکبار درآوردم دوباره سرجاشون قرار دادم سیستم دوباره فریز کرد که مجبور شدم خاموش کنم قبل از فریز برنامه کنترل تمام قطعات رو میخواستم باز کنم که فریز کرد فکر کردم مشکلم رفع شده ولی .......

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگر میشه کم و کیف این فریز شدن رو بهتر توضیح بدید .در زمان فریز شدن تصویر ثابت می مونه ؟ تصویر نمایش گر سیاه میشه ؟

آیا فریز شدن سیستم رو‌‌ با رم ، به صورت تک ماژول ، آزموده اید؟

آیا از سلامت هارد یا SSD خود اطمینان دارید؟ اگر میشه تصویر از سلامت این قطعه بگذارید .

مدل دقیق تر رو بفرمایید  فول ماژولار هست یا نیمه ماژولار ؟ کارت شما یک هشت پین می خوره و یک شش پین درسته؟

لینک به دیدگاه

سلام ممنونم ازتون برای رفع مشکلم وقت میزارید

تصویر ثابت میمونه تصویر ویندوز هست ولی فریز شده کاریش نمیشه کردتا اینکه خودم سیستم رو خاموش کنم  این مورد زیاد پیش میاد.بعضی مواقع هم سیستم ریست میشه 

وخودش میاد بالا.سیستم 2روز هنگ وفریز نکرده بود که من رم هارو درآوردم تمیز کردم دوباره سرجاشون گذاشتم ویندوز که آمد بالا برنامه hwmonitor رو باز کردم سیستم فریز کرد.هارد تست شد مشکلی ندارد .پاور نیمه ماژولاره.گرافیک هم یه8پین ویه6پین میخوره در ضمن رم 8رو تنها تست کردم ولی سیستم فریز میکرد رم 4رو هم گذاشتم فریز نکرد ولی زیاد تست نکردم در حد نیم ساعت ......ممنونم از شما

لینک به دیدگاه

در در 5 مهر 1398 در 17:14، mankan_rs گفته است :

موردی نداره اون برای دوال چنل کردنه

در 3 ساعت قبل، mankan_rs گفته است :

تصویر ثابت میمونه تصویر ویندوز هست ولی فریز شده کاریش نمیشه کردتا اینکه خودم سیستم رو خاموش کنم  این مورد زیاد پیش میاد.بعضی مواقع هم سیستم ریست میشه 

وخودش میاد بالا.سیستم 2روز هنگ وفریز نکرده بود که من رم هارو درآوردم تمیز کردم دوباره سرجاشون گذاشتم ویندوز که آمد بالا برنامه hwmonitor رو باز کردم سیستم فریز کرد.هارد تست شد مشکلی ندارد .پاور نیمه ماژولاره.گرافیک هم یه8پین ویه6پین میخوره در ضمن رم 8رو تنها تست کردم ولی سیستم فریز میکرد رم 4رو هم گذاشتم فریز نکرد ولی زیاد تست نکردم در حد نیم ساعت ......ممنونم از شما

۱.سوال: تنظیمات بایوستون رو دستکاری نکردید؟

۲.رمهای شما نا متقارن هستند که از این میتونه باشه با هم مچ نشند

۳.یا احتمال داره رم ۸ گیگ مشکل دار باشه

۴.یا همانطور که قبلتر هم گفتم میتونه اسلاید  یکی یا دو تا رم هاتون ایراد داشته باشه  که با تعویض جاهاشون توی اسلایدهای دیگه به این موضوع پی می برید.

لینک به دیدگاه

سلام مجدد
چه زحمتی دوست عزیز 

۱. برای یک بار رم را با همان ماژول قدیمی و بر روی همان اسلات قبلی که بوده ، قرار بدید و امتحان کنید .
۲. نرم افزار hd tune pro رو دانلود و از سر برگ health تصویری قرار بدید .
۳. پردازنده شما دارای گرافیک مجتمع نیست پس در صورت امکان با کارت گرافیک دیگری سیستم رو بیازمایید.
۴. اگر از کابل های ماژولار برای کارت گرافیک استفاده می کنید . اونها رو جدا و از کابل های روکش دار (یا بافته شده) استفاده بکنید.

احتمالا مشکل اصلی از همان رم هست ولی برای اطمینان از دمای قطعات هم تصویری قرار بدهید.

در در 5 مهر 1398 در 17:14، mankan_rs گفته است :

از اینکه از تمام حافظه استفاده کنه ، می کنه ولی بحث دو کاناله شدن هست که این رو نمی دونم که دو رم با دو حجم متفاوت و دو فرکانس های متفاوت ( و احتمالا تامینگ های متفاوت ) چه وضعیتی رو به وجود میاره .

از دوست خوبمون کاربر @MojArch هم خواهش می کنم که در تاپیک شرکت نمایند.

لینک به دیدگاه

در در 6 مهر 1398 در 20:41، mankan_rs گفته است :

سلام

سری مواردی رو خدمتون عرض میکنم لطف کنید تست کنید شاید منبع مشکل پیدا شد

لطف کنید مدل بردتونو بگید ممکنه چیپ منجمنت حافظه سیستم نمیتونه 8 گیگ روی یه درگاه رو هندل کنه و به همین خاطر خطا میده

مورد بعدی اینکه با نرم‌افزار memtest  که به صورت بوتیبل اجرا میشه سیستم رو چک کنید(حد اقل 2 ساعت بذارید تست کنه اگه خطا نداد رم ها سالم هستند)(تست خود ویندوز زیاد دقیق نیست)

ویندوزتون رو اپدیت کردید؟ از منوی بایوس سیستم چک کنیدHPET خاموش باشه(ظاهرا در پردازنده های AMD سیستم را دچار مشکل میکند)

هاردتان را با دیسک بوت نرم افزار های تست هارد مثل HD sentential چک کنید

رم 4 گیگ را به ترتیب در تمامی اسلات ها قرار بدید و چک کنید سیستم فریز میکند یا خیر(ترجیحا هر اسلات را به مدت چند ساعت تست کنید مثلا بازی کنید و به صورت عادی از سیستم استفاده کنید. علت این نوع پیشنهاد رندوم بودن هنگ کردن سیستمتون هست که قبلا اشاره داشتید 5 ساعت گیم زدید و مشکلی نداشته)

فرمودید پاور عوض کردید؟ قدرت پاور جدید و مدل اون رو هم ذکر کنید. آیا پاور را صفر تهیه کردید یا دست دوم؟ ظاهر ان چطور بود(در صورت دسته دوم بودن)

نرم افزار heaven  رو دانلود کنید و با توجه به توان گرافیک اون رو برای مدت طولانی مثلا 1-2 ساعت به صورت لوپ اجرا کنید اگر سیستم خطا داد یا ریست شد یا هنگ کرد گرافیک ایراد دارد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام.

تا چند درصد باتلنک به چشم نمیاد و مشکلی نداره؟ الان روی سیستم من حدود 8.3 درصد باتلنک میده ( 1070ti و i5 8400 )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...