رفتن به مطلب

تاپیک جامع بحث‌ها و مشکلات مربوط به گلوگاه سیستم و قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظر شما ازاین قطعات  کدوم گلوگاه میشن

ram

..6gb 1333

cpu.....

phenom II x2 560 BLACK edtion unlock x4

gpu

2عدد256bit 5870 

power 850 silver stone

min...giga GA-890GPA-UD3H

مادربرد شما  قابلیت استفاده از رم های triple channel رو نداره این چینش کنونی باعث می شه که رم های شما تو حالت تک کاتاله کار کنند.

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

مادربرد شما  قابلیت استفاده از رم های triple channel رو نداره این چینش کنونی باعث می شه که رم های شما تو حالت تک کاتاله کار کنند.

ممنون

چه رمی بزارم خوبه؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون

چه رمی بزارم خوبه؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون

چه رمی بزارم خوبه؟؟؟

مادربرد شما طبق اطلاعات سایت سازنده قابلیت بهره گیری از حد اکثر 16 گیگابایت حافظه با فرکانس 2000 مگاهرتز (البته با اور کلاک) رو داره.

شما می تونید بسته به نیازتون از حافظه های موجود در بازار در این بازه حجمی و فرکانسی تهیه کنید.

اما در باره حافظه های کنونی اگه قصد به ادامه استفاده از همین ها رو داشته باشید می تونید 2 گیگابایت دیگه با فرکانس 1333 تهیه کنید تا چینش به صورت دوکاناله تغییر پیدا کنه. البته با برداشتن یکی از ماژول های فعلی، 4 گیگابایت باقی مونده در صورتی که به صورت 2 ماژول دو گیگابایتی باشند و در اسلات های هم رنگ (برای اطلاع دقیق تر به دفترچه مادربردتون مراجعه کنید) قرار بگیرند، می تونن به صورت دو کاناله کار کنند.

لینک به دیدگاه

مادربرد شما طبق اطلاعات سایت سازنده قابلیت بهره گیری از حد اکثر 16 گیگابایت حافظه با فرکانس 2000 مگاهرتز (البته با اور کلاک) رو داره.

شما می تونید بسته به نیازتون از حافظه های موجود در بازار در این بازه حجمی و فرکانسی تهیه کنید.

اما در باره حافظه های کنونی اگه قصد به ادامه استفاده از همین ها رو داشته باشید می تونید 2 گیگابایت دیگه با فرکانس 1333 تهیه کنید تا چینش به صورت دوکاناله تغییر پیدا کنه. البته با برداشتن یکی از ماژول های فعلی، 4 گیگابایت باقی مونده در صورتی که به صورت 2 ماژول دو گیگابایتی باشند و در اسلات های هم رنگ (برای اطلاع دقیق تر به دفترچه مادربردتون مراجعه کنید) قرار بگیرند، می تونن به صورت دو کاناله کار کنند.

یعنی منظورتون اینه که یک ماژول2گیگ1333بزارم تا بشه8گیگ؟؟

ویرایش شده توسط SOUL REVER
لینک به دیدگاه

یعنی منظورتون اینه که یک ماژول2گیگ1333بزارم تا بشه8گیگ؟؟

بله

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

AMD-4K-Gaming-Ruby-635x392.png

وب سایت wccftech بنچمارکی را منتشر کرده و می گوید واقعی است،در این بنچمارک کارت آتی انویدیا GTX 960 که تا 2 روز دیگر عرضه می شود در مقابل Radeon R9 280 مورد بررسی قرار گرفته است.با این حال در نظر داشته باشید که صحت این پنجمارک قابل تایید نیست.در این تست عملکرد 960 معیار 100% قرار گرفته است.

NVIDIA-GTX-960-Battlefield-4-635x320.png

NVIDIA-GTX-960-System-Power-Consumption-

NVIDIA-GTX-960-3DMark-FireStrike-635x320

NVIDIA-GTX-960-Metro-Last-Light-635x320.

NVIDIA-GTX-960-BioShock-Infinite-635x320

GTX-960-Vs-R9-280-4K-Benchmarks--635x321

NVIDIA-GeForce-GTX-960-OC.jpg

منبع:wccftech

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

ظاهرا خیلی سرتر هست  کدوم برند هست ؟

والا من که از هرچی 280 ترسیدم  ایسوس آبروی 280 رو برده و همرو ترسونده

لینک به دیدگاه

چرا نتایج 960تو همه ی بازیها یکسانه؟

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

چرا نتایج 960تو همه ی بازیها یکسانه؟

نتایج 960 روبه صورت پیش فرض  100 در نظر گرفته ونتیجه r9 280 رو از روی  اون حساب کرده

لینک به دیدگاه

الان یعنی 280 تو 4k جواب میده؟ولی 960 نمیده؟

تو 4k یدونه 980 هم کم میاره چه برسه به 960.

اگه منظور بازی های با گرافیک پایین هم باشه، چرا یه نفر با مانیتور 4k با اون قیمت بالا میره سراغ مثلا 280x ؟ که dota 2 بازی کنه در 4k و بس؟! 
ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

پس در این صورت میشه گفت فقط از 760 کمی بهتر هست و نمیتونه با 770 یا بالاتر از اون مقایسه بشه البته اگر مثل 760X2 دو تا پردازنده بکار ببرن خیلی قدرتش بیشتر میشه ومابین 780 و 770 قزار میگیره

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام شما از کجا نتیجه گرفتید که باس 128 بیتی گلوگاه ایجاد کرده؟؟؟ الان باس 256 بیتی در 980 گلوگاه ایجاد کرده؟ اگر اینطور بود قویتر از 290X که 512 بیتی هست عمل نمیکرد. Color Compression جدید در کارتهای Maxwell داستان رو خیلی عوض کرده و نیاز به پهنای باند خیلی کمتری داره. کارت 960 یک کارت رده پایین محسوب میشه و با یک نگاه به مشخصاتش میتونید ببینید که تقریبا همه فاکتورهاش نصف 980 هستش و مثل همه کارتهای رده پایین برای رزولوشن نهایتا 1080p ساخته شده. بنابر این نباید انتظار داشت برای 4k ساخته شده باشه. این کارت با این مشخصات هسته ، اگر باس 512 بیتی هم داشت باز هم کاراییش در 4K پایین میبود. چون زمانی که هسته کارت قدرت پردازش 4k رو نداره پهنای باند مموری هر چقدر هم زیاد باشه کمکی نمیکنه.

لطفا نظرات شخصی یک نفر رو به صورت خبر منتشر نکنید.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

تو 4k یدونه 980 هم کم میاره چه برسه به 960.

اگه منظور بازی های با گرافیک پایین هم باشه، چرا یه نفر با مانیتور 4k با اون قیمت بالا میره سراغ مثلا 280x ؟ که dota 2 بازی کنه در 4k و بس؟! 

من خودم گرافیکم 7970 هست که تقریبا هم رده 280 هست ولی تلوزیونم 4k هست.

البته هنوز تست نکردم سیستم رو رو تلوزیون.

چند وقت دیگه تست میکنم ببینم  چقد کشش داره  گرافیکم تو اون رزولوشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام شما از کجا نتیجه گرفتید که باس 128 بیتی گلوگاه ایجاد کرده؟؟؟ الان باس 256 بیتی در 980 گلوگاه ایجاد کرده؟ اگر اینطور بود قویتر از 290X که 512 بیتی هست عمل نمیکرد. Color Compression جدید در کارتهای Maxwell داستان رو خیلی عوض کرده و نیاز به پهنای باند خیلی کمتری داره. کارت 960 یک کارت رده پایین محسوب میشه و با یک نگاه به مشخصاتش میتونید ببینید که تقریبا همه فاکتورهاش نصف 980 هستش و مثل همه کارتهای رده پایین برای رزولوشن نهایتا 1080p ساخته شده. بنابر این نباید انتظار داشت برای 4k ساخته شده باشه. این کارت با این مشخصات هسته ، اگر باس 512 بیتی هم داشت باز هم کاراییش در 4K پایین میبود. چون زمانی که هسته کارت قدرت پردازش 4k رو نداره پهنای باند مموری هر چقدر هم زیاد باشه کمکی نمیکنه.

لطفا نظرات شخصی یک نفر رو به صورت خبر منتشر نکنید.

سلام

استاد بازم تاکید میکنم من در تاپیک هام  قضاوت نمی کنم%dash2.gif

در خود عنوان اومده "128Bit Bottleneck Explored"

While these tactics might be acceptable at a shift from 384-bit to 256-bit, a jump from 256-bit bus to 128-bit bus is simply alarming.

No amount of compression technology currently known to man can overcome a difference of twice the bus width without utterly ruining the output. Infact, when comparing the GTX 960 to its rival the R9 280 we see a difference of an astounding ~300% considering the R9 280 has a 384-bit Bus.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

مشکل فقط 128 بیت نیست. 960 میزان رم اش هم مناسب نیست. 2 گیگ این روزا در 1080p تا خرخره پر میشه چه برسه به 4k.

در کل مثل 970 سر و صدا راه نمیندازه. عملکرد و قیمتش مشابه 285 r9 ولی با مصرف خیلی پایین تر.

amd البته قیمت 200 دلاریش به خاطر عرضه ی 970 و 980 هستش که باعث شد قیمت همه کارتاش رو شدیدا بیاره پایین. 280 دلار بود موقع عرضه.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

960 از همون اولم برا 4k بازی کردن ساخته نشده و برای رده ی میانی اومده ... چه انتظاراتی دارید از یک کارت رده میانی...  :-?

عکس ها همه تو فول اچ دی هست کوش پس 4k???(پیدا کردم)

جالبه از 280 عقب تره...  :-?

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کارت برای روزلیشن 1080 و انتظارات متوسط تولید شده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا منتظر باشید قیمت این کارت رده پایین زیر 200 دلاری رو وقتی اومد اینجا ببینید و بخندید!! مطمئنم زیر 1200 اینجا نمیفروشنش....... =))

هر چقدر هم قیمت جهانی کارتها بیاد پایین وارد کننده ها و دلال های عزیز اینجا قشنگ جبران کمبود قیمتش رو میکنن!!!

لینک به دیدگاه

960 بیشتر یک فان بوده از سمت انویدیا 

کارت 970 هم برای بازی ها رو 4k درست جواب نمیده 

فکر نکنم 960 مانند کارت 970 فروش داشته باشه .من که فعلا خالی خالی هستم و هرچی این ماه دراومد دادم پای بدهی رفت و در حسرت یک کارت خوب 

لینک به دیدگاه

980 اگر تو 4k کم بیاره اون وقت

فکر کنم  فقط کارت 980 ti یا تایتان 2 برای 4k عالی باشه.

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

الان 280x vapor برا ریزولشن 4k مناسب هست یا نه؟؟!

نتایج که همه مربوط به 1080 بود!

لینک به دیدگاه

تا امروز بهتریت کارتهای گرافیک GTX690 و TITAN Z بودن چون واقعا استاندارد هستن قدرت بسیار زیاد و مقدار حافظه بالا من که اگر پولدار بودم میرفتم سمت Quadro

GTX960 هم به فروش میرسه همه که نمیتونن برن گرافیک High End بخرن پس برای خیلیها بهترین گزینه هست و ایکنه خیلی از مردم فکر میکنن چون جدیدتر هست پس 100% بهتر هست

من که سرطان سخت افرار دارم ولی خسته شدم میفهمید خسته ;)

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

بنام الله

ایا این قطعات برای  کارت  

R9 290

گلوگاه میشن

پاور گرين ٦٨٥ وات
مادر بورد ايسوس pbp67
رمddr3- ٢تا 4گيگ باس1600
cpu  i5 3570

چون میخوام از تمام قدرت کارت استفاده بشه

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...