رفتن به مطلب

گرافیک بازی های ده سال بعد گونه خواهد بود؟؟؟

.km
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

پیش بینی شما از گرافیک ده سال بعد بازی ها یا نسل دهم چیست؟

بیایید اینجا نظر بدید

لینک به دیدگاه

اگه اتفاق عجیب و غریبی نیفته مشخصات میتونه با کمی اختلاف مثل تفاوت نسل الان و قبل باشه.

رم 32 

گرافیک 100 ترافلاپس

حافظه دو ترابایت ترنسفر بالای 5 گیگ در ثانیه

پردازنده 16 هسته ای 32 رشته ای با بیس فرکانسی بالای 7 گیگاهرتزی

وضوع 8 کی و 16 کی

واقعیت مجازی پررنگ تر

موتورهای بازی ارتقا یافته در جزئیات صحنه

در یک وضعیت خاص هم ممکنه کلاد گیمینگ کاملا جایگزین بشه و دیگه محدودیت سخت افزاری مطرح نباشه البته من بعید میدونم این بشه

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

درود

حاجی دلت خوشه هاااا ما نمیدونیم امروز رو خوابیدیم فردا وضع بازار چطوره  گرون شده قطعات یا پایین اومده  و یا اصلا شاید بیدار نشدیم  اونوقت شما داری درباره گرافیک های ۱۰ سال بعد تایپک میزنی؟؟؟😂😂😂😂😂😅

لینک به دیدگاه

سلام

متاسفانه

یا خوشبختانه

بازی ها دارن به سمت سرویس های ابری یا Cloud Gaming پیش میرن.

به این صورت که بازی روی سرور انجام میشه و تصویرش برای شما استریم میشه و دیگه سخت افزار شما هرچی ضعیف باشه هیچ مشکلی ندارین. ولی برای این سرویس هم باید هزینه داد چون دیگه چیزی برای کرک کردن وجود نداره, هم باید اینترنت پرسرعت داشته باشین که بازی با وضوح بالا استریم بشه.

نمیدونم تا 10 سال دیگه این کاملا فراگیر میشه یا نه اما در خصوص اینکه گرافیک چقدر پیشرفت میکنه باید گفت که به احتمال زیاد گرافیک بازی ها تا 10 سال دیگه کاملا شبیه فیلم هست چون همین الآن آنریل انجین 5 دو قابلیت معرفی کرده که با استفاده از اون دیگه میتونن محیط های بازی رو تا نامحدود جزئیات بدن بدون اینکه روی افت فریم تاثیری داشته باشه.

لینک به دیدگاه

سلام 

گرافیک که حدی داره ،اخرش دیگه واقعیته بیشتر از اینم نمیتونه بره

اما 

از جنبه های دیگه نگاه کنیم ،میتونه پیشرفت های خیلی زیادی داشته باشه ،از لحاظ گیم پلی و محیط بازی،بزرگی بازی ،ارتباط کاراکتر با محیط و...

در کل بازی سازی داره از کیفیت به سمت کمیت حرکت میکنه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

سلام

متاسفانه

یا خوشبختانه

بازی ها دارن به سمت سرویس های ابری یا Cloud Gaming پیش میرن.

به این صورت که بازی روی سرور انجام میشه و تصویرش برای شما استریم میشه و دیگه سخت افزار شما هرچی ضعیف باشه هیچ مشکلی ندارین. ولی برای این سرویس هم باید هزینه داد چون دیگه چیزی برای کرک کردن وجود نداره, هم باید اینترنت پرسرعت داشته باشین که بازی با وضوح بالا استریم بشه.

نمیدونم تا 10 سال دیگه این کاملا فراگیر میشه یا نه اما در خصوص اینکه گرافیک چقدر پیشرفت میکنه باید گفت که به احتمال زیاد گرافیک بازی ها تا 10 سال دیگه کاملا شبیه فیلم هست چون همین الآن آنریل انجین 5 دو قابلیت معرفی کرده که با استفاده از اون دیگه میتونن محیط های بازی رو تا نامحدود جزئیات بدن بدون اینکه روی افت فریم تاثیری داشته باشه.

فعلا حالا حالا ها تو ایران نمیشه کلاود گیمینگ استقاده کرد بخاطر سرعت اینترنت

من خودم رفتم پارانیکس کلیک که میکردم حدود 120 تا 150 ثانیه بعد تو بهترین حالت اجرا میشد اخرشم به بازی نگشید اومدم بیرون دفعه های دیگه هم اصلا تا منو هم نرفت ( با نت خانگی)

مگه اینکه نصفه شبی اول صبحی بری بازی کنی

لینک به دیدگاه

این روند قطعات و کلا گیمینگ داره به طرفی میره که دیگه در انحصار یه سری افراد نباشه

جایگزینشم سرور های ابری و سرویس های play now میشن

که خوب nvidia خیلی خیلی داره روش کار میکنه

احتمالا در اینده شما فقط نیاز به یه نمایشگر و موس و کیبورد خواهین داشت با یه گیرنده و البته اینترنت خوب !!! که خوب این مورد توی ایران نشدنیه :D

همین اتفاق که باعث میشه محدودیت سخت افزار نباشه دست بازیساز هارو خیلی خیلی باز میزاره

و خوب احتمالا گرافیک های فوق تخیلی و از مغز ما به دور خواهیم دید :D

لینک به دیدگاه

به نظر من ده سال دیگه سه پلتفرم بازی وجود داره 

کنسول های سونی . کنسول های مایکروسافت . و یه دستگاه به نام مودم !

کنسول ها پابرجا هستند ولی چون قیمت قطعات پیسی خیلی بالاس کلا کیس از میون برداشته میشه!

البته مورد سوم داخل ایران با وجود مسوولان زحمت کش وجود نخواد داشت 

و اما گرافیک انگار داری داخل واقعیت بازی میکنی ! 

البته تا اون موقع عینک های واقعیت مجازی هم پیشرفت بالایی دارند 

خلاصه همچی پیشرفت میکنه بجز کشور ما

لینک به دیدگاه

من میدونم که هر بازی در نسل ده منتشر بشه گرافیکش در آخرین حده یعنی هیچ تفاوتی نمیتونی با واقعیت پیدا کنی مثلا همین بازی لست اف از پارت دو رو ببنید که خیلی بهتر از رد دد 2 هست گرافیکش و تازه این اول نسل نهه و چون از نظر من راک استار همیشه جلو تر از بقیه بوده اگه gta vi رو سال 2023 یا 2022 بده از لست 2 هم بهتر میشه و قطعا تا سال 2028 یا 2030 گرافیک دیگه کارش رو تموم کرده و پیش رفتی نمیکنه چون از چشم انسان نمیتونه بهتر بشه . و در مورد vr هم من میگم اوه تا ده سال دیگه کسی نمیاد معمولی بازی کنه و همه vr هستن . 

و در مورد کلاد گیمینگ هم که هر چی باشه از خرید سیستم برا نسل ده خیلی خیلی خیلی ارزان تره و من دوسش دارم میگم نت ایران هم تا ده سال دیگه فرق میکنه و ده سال وقت زیادیه و انشاالاه

کلاد گیمینگ خیلی خوبه ها ...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mahdi_izanlu گفته است :

به نظر من ده سال دیگه سه پلتفرم بازی وجود داره 

کنسول های سونی . کنسول های مایکروسافت . و یه دستگاه به نام مودم !

کنسول ها پابرجا هستند ولی چون قیمت قطعات پیسی خیلی بالاس کلا کیس از میون برداشته میشه!

البته مورد سوم داخل ایران با وجود مسوولان زحمت کش وجود نخواد داشت 

و اما گرافیک انگار داری داخل واقعیت بازی میکنی ! 

البته تا اون موقع عینک های واقعیت مجازی هم پیشرفت بالایی دارند 

خلاصه همچی پیشرفت میکنه بجز کشور ما

خدا رو چه دیدی شاید همه چی عوض شد تا ده سال بعد

لینک به دیدگاه

از لحاظ گرافیک به سطح خوبی رسیدن. باید کم کم روی بخش های دیگه مثل هوش مصنوعی و VR و بخش Input کار کنن(مثلا یه بازی نوآورانه half life Alyx هست) .

همچینین حس لامسه هم تاثیر گذار باشه . یه نمونه قدیمیش لرزش کنترلر بود.

لینک به دیدگاه

از لحاظ گرافیک همین الان سطح خیلی خوبی وجود داره

مشکلی که هست هوش مصنوعی موجود در بازی هست.

مثلا فرض کن الان gta vi بیاد با گرافیک فیلم سینمایی، ولی همه NPC ها طبق  روال گذشته با یه سرعت راه برن و هیچکدوم اصلا هدف خاصی تو بازی نداشته باشن

هر چقدرم گرافیک پیشرفت کنه نهایتا همچین چیزی مصنوعیه. این داستان و هوش محیطه که در حال حاضر گلوگاه اصلیه

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، .km گفته است :

من میدونم که هر بازی در نسل ده منتشر بشه گرافیکش در آخرین حده یعنی هیچ تفاوتی نمیتونی با واقعیت پیدا کنی مثلا همین بازی لست اف از پارت دو رو ببنید که خیلی بهتر از رد دد 2 هست گرافیکش و تازه این اول نسل نهه و چون از نظر من راک استار همیشه جلو تر از بقیه بوده اگه gta vi رو سال 2023 یا 2022 بده از لست 2 هم بهتر میشه و قطعا تا سال 2028 یا 2030 گرافیک دیگه کارش رو تموم کرده و پیش رفتی نمیکنه چون از چشم انسان نمیتونه بهتر بشه . و در مورد vr هم من میگم اوه تا ده سال دیگه کسی نمیاد معمولی بازی کنه و همه vr هستن . 

و در مورد کلاد گیمینگ هم که هر چی باشه از خرید سیستم برا نسل ده خیلی خیلی خیلی ارزان تره و من دوسش دارم میگم نت ایران هم تا ده سال دیگه فرق میکنه و ده سال وقت زیادیه و انشاالاه

کلاد گیمینگ خیلی خوبه ها ...

عزیزم گرافیک خیلی جای پیشرفت خواهد داشت شما فکر نکن تو این ده سال بازیها رو بتونن به واقعیت تبدیل کنن شما تصور کن مثلا تو یعضی از فیلمها که کاراکتری رو با جزعیات واقعی وارد فیلم کنن رندرش با رندر فارمهای بسیار قوی هر ثانیش چندین روز طول میکشه حداقل چندین ساعت حالا شما چجوری میگین واقعی میشن بازیها ؟

لینک به دیدگاه

گرافیک با یک کارت گرافیکی که سه برابر rtx 3090 قوی باشه به پایان میرسه راحت هم رندر میشه ..... اما امکانات و هوش مصنوعی خیلی پایین موندن نمیدونم چرا .ولی راست میگید باید روی هوش مصنوعی کار کنن گرافیک کافیه ....

لینک به دیدگاه

حرف های گفتنی رو دوستان زدن

الانم بازیهای خوفی داریم و خیلی ها هم تو راهه

اما

من فقط میگم که  10 سال دیگه رو بیخیال

از الان لذت ببریم

چون 10 سال دیگه شاید اصلا نباشیم

شایدم

باشیم ولی حوصله نباشه

باشیم ولی دیگه برامون اصلا مهم نباشه

باشیم ولی دیگه بگیم به ما چه

باشیم ولی بگیم خوب که چی 

باشیم ولی داری بچه داری میکنی

باشیم ولی شیفت شبی و حوصله هیچی رو نداری

باشیم ولی گیر اجاره خونه هستی 

باشیم ولی .....

پس لحظه رو بچسبید.....

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

حرف های گفتنی رو دوستان زدن

الانم بازیهای خوفی داریم و خیلی ها هم تو راهه

اما

من فقط میگم که  10 سال دیگه رو بیخیال

از الان لذت ببریم

چون 10 سال دیگه شاید اصلا نباشیم

شایدم

باشیم ولی حوصله نباشه

باشیم ولی دیگه برامون اصلا مهم نباشه

باشیم ولی دیگه بگیم به ما چه

باشیم ولی بگیم خوب که چی 

باشیم ولی داری بچه داری میکنی

باشیم ولی شیفت شبی و حوصله هیچی رو نداری

باشیم ولی گیر اجاره خونه هستی 

باشیم ولی .....

پس لحظه رو بچسبید.....

بله بله خیلی درست میفرمایید .... من الان 15 سالمه و ده سال بعد که گیم بخاد کامل بشه من 25 سالمه و شاید دیگه وقت نکنم برم سراغ گیم ....

خب به نظر من تایپیک دیگه تمومه 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

تو این زمینه ها پیشرفت اساسی میکنن بازی ها مخصوصا بازی های شرکت های معروف و کاربلد :

1. هوش مصنوعی بازی ها و ان پی سی ها

2. محیط بازی ها و کنش با اون محیط

3. فیزیک بازی ها

4. گرافیک فنی و هنری بازی ها

5. بارگذاری بازی ها و قابلیت های جدید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 20 بهمن 1399 در 11:00، hosin گفته است :

این روند قطعات و کلا گیمینگ داره به طرفی میره که دیگه در انحصار یه سری افراد نباشه

جایگزینشم سرور های ابری و سرویس های play now میشن

که خوب nvidia خیلی خیلی داره روش کار میکنه

احتمالا در اینده شما فقط نیاز به یه نمایشگر و موس و کیبورد خواهین داشت با یه گیرنده و البته اینترنت خوب !!! که خوب این مورد توی ایران نشدنیه :D

همین اتفاق که باعث میشه محدودیت سخت افزار نباشه دست بازیساز هارو خیلی خیلی باز میزاره

و خوب احتمالا گرافیک های فوق تخیلی و از مغز ما به دور خواهیم دید :D

تا اون موقع نت هم میشه ماهواره ای باور کن استارلینک بیاد ایران خیلی ها میگیرن از قافله جا نمیمونیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...