رفتن به مطلب

قطع شدن اتوماتیک برق با خاموش کردن pc

Recommended Posts

سلام

من به دنبال روشی هستم که بشه بعد از خاموش کردن pc به صور مثال برق بلندگو از سمت پریز اتوماتیک قطع بشه

چه روشی رو پیشنهاد میدید دوستان

ممنون

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است :

سلام

من به دنبال روشی هستم که بشه بعد از خاموش کردن pc به صور مثال برق بلندگو از سمت پریز اتوماتیک قطع بشه

چه روشی رو پیشنهاد میدید دوستان

ممنون

سه راهی کلید دار (کلید سر راهش باید جدا بخری که جنس مرغوب باشه)بزار بعد از محافظ.

من خودمم چندین سال همین روش استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

در در 22 بهمن 1399 در 22:23، ali-0098 گفته است :

سه راهی کلید دار (کلید سر راهش باید جدا بخری که جنس مرغوب باشه)بزار بعد از محافظ.

من خودمم چندین سال همین روش استفاده میکنم

من متوجه نشدم اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

چه نوع کلیدی تو نت هست لطفا لیک بدید 

بعد کجا قرار بدم

و مسئله مهم تر این کلید فرق ریست شدن یا خاموش شدن هایی بی برنامه رو چطوری تشخیص میده و میشه مدیریت کرد

ویرایش شده توسط hadi soleimanzadeh
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است :

بعد کجا قرار بدم

و مسئله مهم تر این کلید فرق ریست شدن یا خاموش شدن هایی بی برنامه رو چطوری تشخیص میده و میشه مدیریت کرد

شما میخواین مثل آمپ و پخش اتومبیل سیستم خاموش شد اسپیکر هم خاموش شه..بنظرم برید از فروشگاههایی که سیستم روی اومبیل میبندن کمک بگیرید

لینک به دیدگاه

https://www.digikala.com/product/dkp-1563460/پریز-هوشمند-برادلینک-مدل-sp3s

دوست عزیز بنظرم این لینک شمارو به چیزی که مد نظر دارید میرسونه 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

شما میخواین مثل آمپ و پخش اتومبیل سیستم خاموش شد اسپیکر هم خاموش شه..بنظرم برید از فروشگاههایی که سیستم روی اومبیل میبندن کمک بگیرید

سیستم صوتی ماشین یه سیم استندبای داره. که وقتی سویچ بسته میشه (بعضی پخشها هم خروجی استندبای برای امپلی دارن) امپلی هم میره تو حالت off.

البته این فروشگاه تخصصی در این زمینه ندارن.

اینجور امکانی فقط یه فرد الکترونیکی داره که سررشته سخت افزار نرم افزاری داره و میتونه یه برد بسازه که از درگاه rs232وصل بشه به یه میکروکنترولر  و رله درایور ، که فرمان قطع بعد از خاموش شدن به سخت افزار جانبی بده و یه عشق میخواد با وقت بیکار.

البته همچین کاری توجیه نداره. بهترین کار همون کاری که بالا گفتم. اگه واقعا تا حالا نیاز بود خودم برای خودم تا حالا یکیش ساخته بودم.

در 11 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است :

بعد کجا قرار بدم

نگا ، یه سراهی جنس خوب (بدون کلید، چون جنس کلیدی که رو سراهی ها است عمری نمیکنه) میخری (سعی کن مارک ایرانی نخری، یه جنسی میخری که سوکتهاش صنعتی باشه از لاغرترین دوشاخه تا کلفترین دوشاخه توش لق نخوره این خیلی مهمه)

بعد یه دوشاخه کلیددار  چراغ دار جنس خوب درجه یک ، هر الکتریکی همچین جنسی موجود نداره باید از جای معتبر بخری. 

بعد دوشاخه کلید دار وصل میکنی به سر سیم سراهی(دوشاخه سراهی جداش میکنی) بعد میزنیش تو محافظ ، البته محافظ همیشه روشن میمونه ولی کلید خاموش روشن میکنی . همه وسایلهای برقی مربوط به سیستم هم میزنی تو اون سراهی . . . 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

https://www.digikala.com/product/dkp-1563460/پریز-هوشمند-برادلینک-مدل-sp3s

دوست عزیز بنظرم این لینک شمارو به چیزی که مد نظر دارید میرسونه 

در این محصول فقط میشه زمان رو برنامه ریزی کرد.

من روشی میخوام وقتی کامپیوتر رو خاموش میکنم بهش تایم بدم مثال بعد از یک دقیقه این تداوم خاموشی رو تشخیص بده و قطع کنه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

اره ولی اون سیستم از روش مکانیکی استفاده میکنه این روش نرم الکترونیکی چون باید مثال پاور کامپیوتر رو تشخیص بده که خاموش شده و بعد قطع کنه برق رو

در 5 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

نگا ، یه سراهی جنس خوب (بدون کلید، چون جنس کلیدی که رو سراهی ها است عمری نمیکنه) میخری (سعی کن مارک ایرانی نخری، یه جنسی میخری که سوکتهاش صنعتی باشه از لاغرترین دوشاخه تا کلفترین دوشاخه توش لق نخوره این خیلی مهمه)

بعد یه دوشاخه کلیددار  چراغ دار جنس خوب درجه یک ، هر الکتریکی همچین جنسی موجود نداره باید از جای معتبر بخری. 

بعد دوشاخه کلید دار وصل میکنی به سر سیم سراهی(دوشاخه سراهی جداش میکنی) بعد میزنیش تو محافظ ، البته محافظ همیشه روشن میمونه ولی کلید خاموش روشن میکنی . همه وسایلهای برقی مربوط به سیستم هم میزنی تو اون سراهی . . . 

عزیز فکر کنم اشتباه متوجه منظورم شدی من دنبال روشیم کل این اتفاق اتوماتیک بیفته، یعنی یه قطعه باشه مثال وقتی من میزنم کامپیوتر خاموش بشه خاموش شدن کامپیوتر رو از روی پاور کامپیوتر یا هر جای دیگه از کامپیوتر که امکانش باشه رو تشخیص بده و بعد یک دقیقه برق رو از پریز مورد نظرم قطع کنه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hadi soleimanzadeh گفته است :

اره ولی اون سیستم از روش مکانیکی استفاده میکنه این روش نرم الکترونیکی چون باید مثال پاور کامپیوتر رو تشخیص بده که خاموش شده و بعد قطع کنه برق رو

اگر کار صنعتی بود میتونستم برات رو plc پیادش کنم ولی این نیاز به یه الکترونیک کار داره تا برات رو pcb اجراش کنه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

اگر کار صنعتی بود میتونستم برات رو plc پیادش کنم ولی این نیاز به یه الکترونیک کار داره تا برات رو pcb اجراش کنه

اره 

بدبختی خیلی لازمش دارم.

یک سوال

جسارتا شما PLC رو در چه حد بلدید؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hadi soleimanzadeh گفته است :

اره 

بدبختی خیلی لازمش دارم.

یک سوال

جسارتا شما PLC رو در چه حد بلدید؟

نیاز به PLC نیست .با یه AVR ساده  هم میشه انجام داد. توی نت بگرد کسایی هستن که بخوان انجام بدن

عزیز فکر کنم اشتباه متوجه منظورم شدی من دنبال روشیم کل این اتفاق اتوماتیک بیفته، یعنی یه قطعه باشه مثال وقتی من میزنم کامپیوتر خاموش بشه خاموش شدن کامپیوتر رو از روی پاور کامپیوتر یا هر جای دیگه از کامپیوتر که امکانش باشه رو تشخیص بده و بعد یک دقیقه برق رو از پریز مورد نظرم قطع کنه

من متوجه شدم  چی میخوای. ولی راه حل ساده گفتم. 

یه راه ساده تر هم است که بشه چیزی میخوای راحتر انجام داد. بدون اجزای میکروکنترولر

مثلا برق سیستم قطع شد ، فورا برق یه مدار دیگه قطع کنه . اینجوری یه رله یا کنتکتور میخوای و یه مدار فرمان میبندی و وقتی برق قطع شد ، برق مدار فرمان قطع میشه و پریز مورد نظر  برقش قطع میکنه. توی نت نقشه مدار فرمان فراوان است.

یه مدار ساده تر هم میشه : با از یکی از خروجی  های 12 ولت یا 5 ولت پاور  کیس میتونی یه رله 5ولت کوچک (جریان مصرفی این رله هم حدود 200 میلی یا کمتر است) راه اندازی میکنی) (میتونی خروجی این رله بدی به رله بزرگتر یا کنتاکتور) بعد پریز به اون کنتاکتور یا رله بزرگ وصل میکنی با خاموش شدن سیستم برق قطع میشه و برق پریز هم قطع میشه. البته میمونه بحث ایزوله کردن و این مسایل که باز باعث میشه مدار گسترده بشه ولی اگه با این روش رله ای استفاده کنی احتمالا نویز تقریبا صفر است مگر در موارد و محیطهای خاص.

اینکه بخوای چند دقیقه بعد سیتم خاموش شدن سیستم قطع بشه ، بازم راه داره که ساده تر انجام داد ولی کمی شلوغتر مدار بیشتری میخواد که ساختن مشکلتر میشه

مدار فرمان که پیشنهاد دادم ساده ترین راه ممکن است

یه نکته : اگه سیستم جایی است که بهش دسترسی نداری میتونی از پریزهای wifi  دار هم استفاده کنی.

در 3 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

از زمانی که طراح قالب سایت ، کاربرها  سوپرایز کرده و جای دکمه ویرایش با نقل قول جابجا کرده . من تا حالا چندبار اشتباها میخواستم ویرایش کنم نقل قول زدم. واقعا فاز طراح قالب از این حرکت چی بوده؟

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

نیاز به PLC نیست .با یه AVR ساده  هم میشه انجام داد. توی نت بگرد کسایی هستن که بخوان انجام بدن

من متوجه شدم  چی میخوای. ولی راه حل ساده گفتم. 

یه راه ساده تر هم است که بشه چیزی میخوای راحتر انجام داد. بدون اجزای میکروکنترولر

مثلا برق سیستم قطع شد ، فورا برق یه مدار دیگه قطع کنه . اینجوری یه رله یا کنتکتور میخوای و یه مدار فرمان میبندی و وقتی برق قطع شد ، برق مدار فرمان قطع میشه و پریز مورد نظر  برقش قطع میکنه. توی نت نقشه مدار فرمان فراوان است.

یه مدار ساده تر هم میشه : با از یکی از خروجی  های 12 ولت یا 5 ولت پاور  کیس میتونی یه رله 5ولت کوچک (جریان مصرفی این رله هم حدود 200 میلی یا کمتر است) راه اندازی میکنی) (میتونی خروجی این رله بدی به رله بزرگتر یا کنتاکتور) بعد پریز به اون کنتاکتور یا رله بزرگ وصل میکنی با خاموش شدن سیستم برق قطع میشه و برق پریز هم قطع میشه. البته میمونه بحث ایزوله کردن و این مسایل که باز باعث میشه مدار گسترده بشه ولی اگه با این روش رله ای استفاده کنی احتمالا نویز تقریبا صفر است مگر در موارد و محیطهای خاص.

اینکه بخوای چند دقیقه بعد سیتم خاموش شدن سیستم قطع بشه ، بازم راه داره که ساده تر انجام داد ولی کمی شلوغتر مدار بیشتری میخواد که ساختن مشکلتر میشه

مدار فرمان که پیشنهاد دادم ساده ترین راه ممکن است

یه نکته : اگه سیستم جایی است که بهش دسترسی نداری میتونی از پریزهای wifi  دار هم استفاده کنی.

عالی بود توضیحات مطمعا هستم این کاری که دارم میکنم رو خیلی ها دنبالش هستن و این تاپیک به درد خیلی ها میخوره ولی به خاطر پیچیده بودن روش کسی نمیره دنبالش

در کل من روشی رو میخوام که من به جای زدن اون کلید فیزیکی یه قطعه الکترونیکی این کار رو انجام بده و دنبال ایمن ترین مورد اطمینان ترین و درست ترین روش هستم و اون تایم دادن بهش که چه زمانی برق رو قطع کنه برام مهم هستش اگر هم بشه از یکی از خروجی های پاور اینکار رو انجام داد چه بهتر

متاسفانه من از این موضوعات کلا سر درنمیارم و امکانات راه اندازیش رو هم ندارم ولی یک نفر رو دارم که کارهارو اون میخواد انجام بده و من قصدم این هست لوازم مورد نیاز و مسیر رو بخرم و به این دوستم بگم تا برام انجامش بده

لطفا اگر زحمتی نیست لیست لوازم مورد نیاز و راه رو بگید ممنون 💖

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 25 بهمن 1399 در 22:20، hadi soleimanzadeh گفته است :

در این محصول فقط میشه زمان رو برنامه ریزی کرد.

من روشی میخوام وقتی کامپیوتر رو خاموش میکنم بهش تایم بدم مثال بعد از یک دقیقه این تداوم خاموشی رو تشخیص بده و قطع کنه

با دوتا رله میشه همچین کاری کرد.فقط یکیشون مرغوب باشه و آمپر بالا

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، AORUS گفته است :

با دوتا رله میشه همچین کاری کرد.فقط یکیشون مرغوب باشه و آمپر بالا

بگم چه رله ای میخوام ؟ و اینکه اگه لینک دارید بدید ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بگم چه رله ای میخوام ؟ و اینکه اگه لینک دارید بدید ممنون

رله 12 ولت

یکیش معمولی یکیش آمپر بالا بتونه عبور بده

مهم سر هم کردن و وصل کردنشون به همدیگه+پاور+پریز+آداپتوره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...