رفتن به مطلب

ایا این پاور میتونه این همه فشارو تحمل کنه؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان این ها قطعات من هستن:

CPU:AMD 1055(O.C.3.5GHz>>TURBO4)h

M.B:M4A 89GTD PRO

RAM:2*2GB 1333

HDD:2*160 SATA

FAN:2*GREEN SILENT 12CM

POWER:GP535A

دیروز موقع تست OCCT متوجه شدم که دور فن پاور رفته بالا(اولین باره که این اتفاق میوفته)

امروزم یه GTX 460 گرفتم

به نظرتون این پاور میتونه این سیستم رو اداره کنه؟

مشکلی برای سیستم پیش نیاد؟

(خودم از روی اون لیستی که خود گیرین داره حساب کردم رو شاخه 12 تقریبا 400وات تو لود ایجاد میشه و کلا توان 12 ولتش 440 واته،ولی بازم مطمئن نیستم!)

لینک به دیدگاه

اگر اورکلاک رو حذف کنی میتونه تحمل کنه ، ولی چون فقط 1 کابل 6 پین داره و 460 نیاز به 2 تا 6 پین ، باید از تبدیل ملوکس استفاده کنی که به مرور به کارت و سیستم آسیب میزنه . چون برق رو از جایی که نباید بگیره میگیره و فشار میاد رو پاور . مخصوصا اگر پاور کارکرده باشه و راندمانش اقت کرده باشه . ارزونترین پاوری که 2 تا 6 پین داره GP600A-EU هست که 108 تومانه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ، بنده با لینک زیر که به نظرم بیشتر قابل اعتماد هست جمع کل سیستم شما به علاوه اور 3500 و ولتاژ 1.6 حساب کردم و 499 وات در حال حاضر مصرف دارید .

http://extreme.outer...culatorlite.jsp

لینک رو هم گذاشتم که خودتون چک کنید .

البته فکر نمیکنم با مقداری در این حد لب مزر که البته به مرور با کم شدن راندمان پاور بیشتر محسوس میشه استفاده از این پاور کار درستی باشه .

ویرایش شده توسط esthesist
لینک به دیدگاه

من فگر می کنم کافی هست براش. مطمئن باش در بیشترین حالت سیستمت 450 وات شایدم کمتر مصرف داره.

لینک به دیدگاه

حالا اخر سر من میتونم به این پاور اعتماد کنم یا نه؟!

پاور مدت 1.5 ساله رو سیستمه ولی کلا 1ماه سی پی یو 6 هستی روش بوده باقیشو سمپرون و دو هستیی استفاده کردم

کلا بهش اصلا فشار نیاوردم،که بخواد تا اون حد افت کنه (این نظر شخصیمه البته)

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنمایی دوستمون

بنا به محاسبات این سایت 384 وات تو لود 90% سیستم من میخواد که 153وات کمتر از توان پاور منه!

فک کنم همین کافی باشه برای سیستم من(هر چند با یه gp535b شاید تعویض کنم)

post-9122-0-60853000-1338663025_thumb.gif

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم با مقداری در این حد لب مزر که البته به مرور با کم شدن راندمان پاور بیشتر محسوس میشه استفاده از این پاور کار درستی باشه .

۲۰ درصد از وات فعلی پاور کم کنید با توجه به میزان کارکرد ۱سال و نیم .

ویرایش شده توسط esthesist
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کلا پاور 535 پاور پر صدا و نویز داری هست

ویرایش شده توسط otello
لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم با مقداری در این حد لب مزر که البته به مرور با کم شدن راندمان پاور بیشتر محسوس میشه استفاده از این پاور کار درستی باشه .

۲۰ درصد از وات فعلی پاور کم کنید با توجه به میزان کارکرد ۱سال و نیم .

20%!؟

مگه این پاورا چند وات میدن که بخوان 20% شم از دست بدن؟!

این جوری که شما میگین،باید یه پاور 800وات بگیرم که بتونم 600 وات کار بکشم ازش

ولی تا جایی که من تو سایت گرین دیدم این پاورا میتونن با 85%لود بدون مشکل به کارشون ادامه بدن

و افت ولتاژ و ... ندنالبته این بیشتر برای مدل b هست تا a ولی بازم 20% به نظرم خیلی زیاده!

در ضمن لب مرز شما به چی میگید؟

تو بد ترین شرایط این سیستم میتون 444وات برق بکشه

که اونم همش روی شاخه 12 ولتش نیست و روی شاخه 5 ولت و 3.3 هم تقسیم میشه(هرچند کمتره)

در حالی که پیک این پاور 650 واته(محاسبه برای حالت پیک بوده،با احتساب اورکلاک سی پی یو و 125 واتی بودنش(ورژن 95 واتی هم داره 1055))

post-9122-0-84424400-1338700660_thumb.gif

لینک به دیدگاه

سلام

کلا پاور 535 پاور پر صدا و نویز داری هست

بله

دقیقا همینطوره

ولی از اونجایی که تا به امروز نتونسته بودم ازش کار بکشم به همین دیلیله که احتمالا عجیب به نظرم رسیده

ون حساب کردم سیستم قبلیم با همون کاتولوگ گرین که خیلی هم بد بینانه واتاژ هارو نوشته 280 وات مصرفش بوده که تو پیک بشه کلا 300 وات،برای این پاور فک نکنم این لود به حساب باد،خودشم وقتیC&Qو ... هم فعال بشن از همین 280 هم پایین تر خواهد بو مصرف سیستم،

پس فک نکنم این همه افت کارایی داشته باشه ،که به قول دوستمون 20% واتاژشو از دست داده باشه(البته بازم نمیشه دقیقا گفت،چون در هر صورت،کار کرده پاور،گرما،نوسانات برق،... )

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پاورها با گذشت یک سال حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد راندمانشون رو از دست میدن که این امر بیشتر شامل رده ی متوسط پاور ها میشه .

شما روی ۱.۳ ولت اور کردین من با ۱.۶ ولت حساب کردم وقتی دیفالت ۱.۴ ولت هست شما نمیتونید ۱.۳ در نظر بگیرید . با ۱.۶ ولت میشه ۴۹۹ وات . که البته ۳ دستگاه یو اس بی و ۲ عدد فن هم اضافه میشه .

پیک یک پاور اصلا محاسبه نمیشه چون اسمش روشه = پیک ! یعنی یک مدت محدود اما نه ۱۰ دقیقه یا بیشتر ! مثلا در زمان کانورت یک فایل تصویری یا اجرای یک بازی .

دوست من ، بنده حدس میزنم شما به دنبال گرفتن تایید عزیزان در این فروم هستید اما متاسفانه کسی تایید نمیکنه که این پاور مناسب هست یا خیر ، اما باز هم هر طور که صلاح میدونید اقدام کنید .

لینک به دیدگاه

یک مساله دیگه هم هست : اگر فقط صدای فن پاور شما رو نگران کرده مشکلی نیست ... اگر روزی این صدا بلند شد و دیگه کم نشد ببرینش آینده سیما مشکل شما رو سریع حل میکنند .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پاورها با گذشت یک سال حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد راندمانشون رو از دست میدن که این امر بیشتر شامل رده ی متوسط پاور ها میشه .

شما روی ۱.۳ ولت اور کردین من با ۱.۶ ولت حساب کردم وقتی دیفالت ۱.۴ ولت هست شما نمیتونید ۱.۳ در نظر بگیرید . با ۱.۶ ولت میشه ۴۹۹ وات . که البته ۳ دستگاه یو اس بی و ۲ عدد فن هم اضافه میشه .

پیک یک پاور اصلا محاسبه نمیشه چون اسمش روشه = پیک ! یعنی یک مدت محدود اما نه ۱۰ دقیقه یا بیشتر ! مثلا در زمان کانورت یک فایل تصویری یا اجرای یک بازی .

دوست من ، بنده حدس میزنم شما به دنبال گرفتن تایید عزیزان در این فروم هستید اما متاسفانه کسی تایید نمیکنه که این پاور مناسب هست یا خیر ، اما باز هم هر طور که صلاح میدونید اقدام کنید .

یک مساله دیگه هم هست : اگر فقط صدای فن پاور شما رو نگران کرده مشکلی نیست ... اگر روزی این صدا بلند شد و دیگه کم نشد ببرینش آینده سیما مشکل شما رو سریع حل میکنند .

نمیدونم اون سایت بر چه اساسی اون ولتاژ رو برای سی پی یو در نظر میگیره(1.4)

ولی سی پی یو من تو این ولتاژ و فرکانس کاملا پایداره،پس دلیلی نداره بیشتر تو سایت ذکر کنم

در ضمن من وسیله جانبی به کیس وصل نمیکنم،اگه هم بکنم قالبا تو حالت بی کاریه کیس،و مصرف پایینتره(برای همین نادیده گرفتم اونارو)

در مورد پیک هم حق با شماست،1دقیقه میتونه این جریان رو تحمل کنه و روش نمیشه حساب باز کرد

در مورد تایید دوستای گلم هم بیشتر دنبال یه نتیجه درست و قابل اعتماد هستم تا تایید،چون اگه تایید کنن،و درست هم نباشه نظرشون،بازم کسی که متضرر میشه منم

در ضمن متاسفانه سایت نمیزاره با وارد کردن مقدار امپراژ یا واتاژی که پاور روی شاخه های 12،5،3.3 میده یه براورد دقیق کنیم(البته این قابلیت و داره ،ولی پولیه!)

حالا با توجه به گفته شما اگه این جوری در نظر بگیریم که 20% توان پاور کم شده یعنی 428 وات میتونه اداره کنه

و با توجه به شرایتی که تو سایت در نظر گرفتم، حد اقل پاور رو 394 و پاور مناسب رو 444 گرفته(تو لود 100%)

به نظرتون میتونم یه مدت با همین تدتره کنم،تا عوضش کنم؟

در ضمن تا جایی که من برسی های این پاور و پاور های دیگرو خوندم

این پاور شاخه اول 12 ولتش برای سی پی یو هست و شاخه دومش برای باقعی قطعات(مثل گرافیک و ...)

پس دلیل این که دوستمون گفتن استفاده از تبدیل ملوکس به 6پین باعث میشه به مرور زمان اسیب برسه به قطعات چیه؟

post-9122-0-32109000-1338705563_thumb.jpg

ویرایش شده توسط amin69r
لینک به دیدگاه

اون مسئله 2 کابل 6 پین رو نادیده نگیرید . همه چیز فقط وات مصرفی نیست .

لینک به دیدگاه

بله دوست من ، مسلما میتونید مدتی با همین پاور کار کنید و این چیزی نیست که همین الان شما رو اذیت کنه ، خیلی فکر خودتون رو مشغول نکنید ،

فقط این که همونطور که آقا حامد هم فرمودند ۲ کابل ۶ پین خیلی مهمه ، از کنارش ساده نگذرید چون پر مصرف ترین قطعه این سیستم همین کارت گرافیک هست .

لینک به دیدگاه

من مدتی با مهندس عمرانی زیاد صحبت میکردم و پیششون میرفتم ، آقای عمرانی هم توصیه اکید داشتند که از کابل مولکس به جای ۶ پین استفاده نشه چون کابل ۴ پین IDE (اصطلاحا) برای این کار طراحی نشده و باعث ایجاد فشار زیاد روی پاور میشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...