رفتن به مطلب

کم شدن سرعت کپی تو هارددوستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان این مشکل برا دوستم اتفاق افتاده قبلا سرعت کپی تو خود هارد کم کمش 70 مگابایت تو ثانیه بود ولی حالا خودشو بکشه به 36میرسه لطفا کمکم کنید درستش کنم

درضمن سیستمش هم مثل منه ولی کیسش falcon هست و گرافیکش inno3d gts 250 هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

معمولا سرعت هارد وقتی پایین میاد که اطلاع روی هارد fragmented شده باشه. برای اینکار اول از همه هارد رو defrag بکنید.

در ضمن توجه داشته باشین که معمولا سرعت کپی فایل های حجیم و بزرگ ، بیشتر از فایل های کوچک هست ( البته منظورم در چابجا کردن یک حجم مشخص از اطلاعات است)

اگر با انجام اینکار وضعیت بهتر نشد. برنامه HD tune رو نصب کنید و یکبار سلامت هارد دیسکتون رو بررسی کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

معمولا سرعت هارد وقتی پایین میاد که اطلاع روی هارد fragmented شده باشه. برای اینکار اول از همه هارد رو defrag بکنید.

در ضمن توجه داشته باشین که معمولا سرعت کپی فایل های حجیم و بزرگ ، بیشتر از فایل های کوچک هست ( البته منظورم در چابجا کردن یک حجم مشخص از اطلاعات است)

اگر با انجام اینکار وضعیت بهتر نشد. برنامه HD tune رو نصب کنید و یکبار سلامت هارد دیسکتون رو بررسی کنید.

نه درست نشد :(

لینک به دیدگاه

یک نکته .

معمولا سرعت کپی کردن در عمل در همین حدود 35 تا 36 مگ در ثانیه هست. حالا اگر شما حساس میکنید نسبت به قبل خیلی کن شده خوب حتما یک ایرادی وجود داره. .

برای برسسی و تست هارد hd tune , atto رو دانلود و نصب و اجرا کنید. بعد از این مرحله از نتیجه تست یک capture بگیرید و در تاپیک آپلود کنید

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوستتون چه نوع فایلهایی رو کپی میکنن؟ برای مثال فیلاهای فیلم خیلی سریع کپی میشه چون یک سره هستند ولی از طرفی شما یک البوم عکس 400 تایی زیپ شده رو که عملا حجم همون فیلم رو داره بزار رو یک درایور کپی بشه و می بینی زمان خیلی بیشتری میگیره تا کپی بشه و سرعتش هم به مراتب پایینتر هست. شما ممکن بخوای یک پوشه 60 مگی رو یکجا کپی کنی که عملا باید حداکثر 4 ثاینه وقت بیگیره ولی اون پوشه ممکنه شامل چند هزار تا فایل ریز و درشت DLL و data باشه که زمان کپی رو بسیار بالا می بیره. مثلا شما بخواهی پوشه برنامه پخش صوت و تصویر VLC رو یک جا کپی کنی در حالیکه که فایل حجمش به زور 40 مگ هست تا 3 دقیقه کپی شدنش طول میکشه به خاطر تعداد بسیار بالای فایلها با اکستنشنهای مختلف تو پوشت. فاکتورهای زیادی در سرعت کپی دخلین و همیشه مشکل از هارد نیست.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

دوستتون چه نوع فایلهایی رو کپی میکنن؟ برای مثال فیلاهای فیلم خیلی سریع کپی میشه چون یک سره هستند ولی از طرفی شما یک البوم عکس 400 تایی زیپ شده رو که عملا حجم همون فیلم رو داره بزار رو یک درایور کپی بشه و می بینی زمان خیلی بیشتری میگیره تا کپی بشه و سرعتش هم به مراتب پایینتر هست. شما ممکن بخوای یک پوشه 60 مگی رو یکجا کپی کنی که عملا باید حداکثر 4 ثاینه وقت بیگیره ولی اون پوشه ممکنه شامل چند هزار تا فایل ریز و درشت DLL و data باشه که زمان کپی رو بسیار بالا می بیره. مثلا شما بخواهی پوشه برنامه پخش صوت و تصویر VLC رو یک جا کپی کنی در حالیکه که فایل حجمش به زور 40 مگ هست تا 3 دقیقه کپی شدنش طول میکشه به خاطر تعداد بسیار بالای فایلها با اکستنشنهای مختلف تو پوشت. فاکتورهای زیادی در سرعت کپی دخلین و همیشه مشکل از هارد نیست.

دوست من من بیشر فایل های ایمجو کپی می کنم یکی بهم گفت هاردتو تو فریزر بزار به مدت 12 ساعت درست می شه

لینک به دیدگاه

بعد از اون ۱۲ ساعت میتونید فکر خرید یک هارد نو باشید و به این ترتیب مشکلتون هم حل میشه !

لینک به دیدگاه

این هم از لینکهای دانلود

http://www.hdtune.com/

http://www.techpower...mark v2.46.html

r03mhqprrjl845n4544.png

لینک به دیدگاه

بعد از اون ۱۲ ساعت میتونید فکر خرید یک هارد نو باشید و به این ترتیب مشکلتون هم حل میشه !

دوست من پس کمکم کنید بتونم سرعتشو ببرم بالا

لینک به دیدگاه

r03mhqprrjl845n4544.png

نمبدونم من در باز کردن عکس مشکل دارم یا کلا به لینک اشتباه منتقل میشه !

از تب Health در HDTune هم یه شات بگذارید لطفا .

لینک به دیدگاه

CRC یه کم مشکوک به نظر میاد ! من فکر میکنم همین تست رو با هارد خودتون هم بگیرید فهمیدن دلیلش راحت تر میشه ....

لینک به دیدگاه

CRC یه کم مشکوک به نظر میاد ! من فکر میکنم همین تست رو با هارد خودتون هم بگیرید فهمیدن دلیلش راحت تر میشه ....

باشه دادا B)

لینک به دیدگاه

دوست من اینجا نشون میده که اتفاقا سرعت خوبی هم داره ! ببینید : سرعت متوسط : ۷۹.۵

اکسس تایم : ۱۸.۸ که متوسط رو به بالا هست و در کل این تست نتیجه بدی نداشته ...

قسمت Health رو با همین قسمت در هارد خود شما باید مقایسه کنیم فکر میکنم با توجه به این که قطعات یکی هستند این مقایسه بهتر به نتیجه میرسه .

لینک به دیدگاه

دوست من اینجا نشون میده که اتفاقا سرعت خوبی هم داره ! ببینید : سرعت متوسط : ۷۹.۵

اکسس تایم : ۱۸.۸ که متوسط رو به بالا هست و در کل این تست نتیجه بدی نداشته ...

قسمت Health رو با همین قسمت در هارد خود شما باید مقایسه کنیم فکر میکنم با توجه به این که قطعات یکی هستند این مقایسه بهتر به نتیجه میرسه .

بسیار ممنونم دوست عزیز وقتی مال خودمو .test کرددم حتما میزارمش

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این هارد مشکل داره در این شکی نیست چون RSC هم حالت وارنینگ داره مشخصه که درایو بد سکتور داره و اگر تست کنید به شما نشون میده ! ۸ عدد سکتور خراب که احتمال بازنویسی هارد و در نتیجه بهتر شدن وضعیت خیلی کمه...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این هارد مشکل داره در این شکی نیست چون RSC هم حالت وارنینگ داره مشخصه که درایو بد سکتور داره و اگر تست کنید به شما نشون میده ! ۸ عدد سکتور خراب که احتمال بازنویسی هارد و در نتیجه بهتر شدن وضعیت خیلی کمه...

باز هم بسسسسسسیاااااارررر ممنونم راستی می تونی درآپذیت کردن بایوس مادربوردش کمکم کنی فایلهار هم دانلود کردم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یک برنامه در اتوران دیسک مادربورد هست به نام ASUS UPDATE

گزینه Update Bios From File رو انتخاب کنید .سپس Next ، فایلی که دانلود کردین در این مرحله انتخاب کنید .

به قسمت Change Bios Logo که رسیدین گزینه NO را انتخاب کنید . سپس باقی مراحل رو مطابق خود برنامه جلو میرید .

این روش آپدیت از داخل ویندوز هست .

اگر روش اینکار از طریق خود بایوس رو هم میخواین بگم بهتون .

ویرایش شده توسط esthesist
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...