رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان با 1/5 میلیون دنبال جمع کردن یه سیستم فقط کیس هستم واسه گیم و قطعات هم دست دو

لطفا راهنمایی کنید بهترین حالتی که واسه گیم میتونم جمع کنم چی هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 17 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان با 1/5 میلیون دنبال جمع کردن یه سیستم فقط کیس هستم واسه گیم و قطعات هم دست دو

لطفا راهنمایی کنید بهترین حالتی که واسه گیم میتونم جمع کنم چی هست

واسه گیم یکمی سخته با این بودجه تهیه سیستم اونم با قطعات دست دوم یه مقدار باید بودجه  رو افزایش بدید

یکی هم اینکه تمام قطعات دست دوم پیدا نمیشه یا مثلا اگه پیدا بشه شاید سالم نباشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یه سیستم اینتل 6100 دارم که قصد داشتم به ای ام دی Ryzen  3  2200G کوچ کنم وکلا هم با گرافیک مجتمع بازی اجرا میکنم. و تست های رایزن رو که دیدم نسبت به 8100 اینتل قدرت دو برابری داشت در بحث گرافیک مجتمع. و از نظر بودجه هم فعلا با این قیمت مادربردهای اینتل نسل هشتم نمیتونم سمتشون برم.

یکسری گزارشاتی از پایدار نبودن ای ام دی شنیدم که نمیدونم چقدر درست یا غلطه. به هر حال به نظر شما من این کار رو بکنم یا منتظر پردازنده های جدیدتر اینتل بمونم؟ 

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

CPU:Xeon Processor X5650/12M Cache, 2.93 GHz, 6.40 GT
MB:ASUS P6Tse Intel X58 Express
RAM:16GB Memory Orginal Product 
VGA:ASUS GTX650-FMLII-1GD5 Up to 6GB
POWER:500W GREEN

این سیستم برای طراحی چطوره؟

ویرایش شده توسط Behrooz Mirhabibi
نااگاهی
لینک به دیدگاه

سلام دوستان یک سوال گفتم این باندل موس کی بورد هدست  کسی ازش استفاده کرده ؟ یا این که دربارش اطلاع دارین که کیفیت داره یا نه ؟
https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/کیبورد-+-موس/genius/باندل-گیمینگ-جنیوس-(موس-و-کیبورد-و-هدست)-kmh-200.html

ویرایش شده توسط *AHMAD*
لینک به دیدگاه

دوست عزیز فکر نکنم نسبت به قیمتش از کیفیت بالایی برخوردار باشه اما چون استفاده نکردم نمیتونم نظر دقیقی بدم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، *AHMAD* گفته است :

سلام دوستان یک سوال گفتم این باندل موس کی بورد هدست  کسی ازش استفاده کرده ؟ یا این که دربارش اطلاع دارین که کیفیت داره یا نه ؟
https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/کیبورد-+-موس/genius/باندل-گیمینگ-جنیوس-(موس-و-کیبورد-و-هدست)-kmh-200.html

سلام, من استفاده نکردم اما توی همین فروم دیدم یکی از دوستان گفته بود کیبوردش خیلی خوبه ولی موسش معمولی و هدفونش سفت هست و گوش رو اذیت میکنه. تا چه حد نظر ایشون درست بوده رو حقیقتش نمیدونم, صرفا نقل قول کردم. 

لینک به دیدگاه

سلام

نظرتون در مورد قطعات زیر چیه؟

مادربورد : MSI Z270-A Pro

سی پو : Intel Core i3-8100 Coffee Lake 

رم : Kingston HyperX FURY 4GB*2 2400Mhz CL15 DDR4

هارد : Seagate Barracuda 4TB  256MB Buffer

قاب کیس : GREEN X3+ VIPER

پاور : Cooler Master GX550 CM Storm Edition

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 36 دقیقه قبل، HARE46 گفته است :

سلام

سلام

فکرنکنم. این سی پی یو رو این مین ساپورت کنه

چیپ Z370ظاهرا فقط امکانشو داره درحال حاضر که موجوده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

سلام

سی پی یو با این مادربوردی که انتخاب کردین با هم سازگاری نداره ! 

برای سی پی یو های اینتل نسل 8 باید مادربورد رو از سری 300 انتخاب کنید . اینم دیگه از حال دادنای اینتل به مصرف کننده هاشه!

یا هم که سی  پی یو رو از سری پایین تر انتخاب کنید مثل 7100 یا 6400 core i5  یا core i5 7400( سری 7 یا 6)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای یکی از دوستانم قصد خرید دارم.استفادش هم فقط گیم هست.همه قطعات اماده هست فقط بین این 2 تا مادربرد گیر کردم.میشه بگید علت تفاوت قیمت زیادشون چیه و کدوم ازش خرید بیشتری داره.

ROG MAXIMUS X FORMULA

ROG MAXIMUS X HERO

ویرایش شده توسط Erryhami
لینک به دیدگاه

در در 1397/01/02, 19:08:18، sharjI گفته است :

سی پی یو با این مادربوردی که انتخاب کردین با هم سازگاری نداره ! 

برای سی پی یو های اینتل نسل 8 باید مادربورد رو از سری 300 انتخاب کنید . اینم دیگه از حال دادنای اینتل به مصرف کننده هاشه!

یا هم که سی  پی یو رو از سری پایین تر انتخاب کنید مثل 7100 یا 6400 core i5  یا core i5 7400( سری 7 یا 6)

آیا واقعا بین پردازنده 8100 I3 و I3 7100 اختلافی زیادی دارد که ارزش داشته باشه واسش مادربورد Z370 بگیرم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، HARE46 گفته است :

آیا واقعا بین پردازنده 8100 I3 و I3 7100 اختلافی زیادی دارد که ارزش داشته باشه واسش مادربورد Z370 بگیرم؟

سلام اگر  میخاید  8100 بگیرید  مادربرد  الان فقط z370 هست  که قیمتاشم اصلا  منطقی نیست  مادربرد  معمولیش از گیگا یا ایسوس   800 -900 تومنه!

ولی  b360  h370   بزودی ان شالله بیاد  قیمتای اونا  قاعدتا  باید بهتر باشه و  برا 8100 هم  گزینه های مناسب هستن  

بستگی به  کاربریتون داره   همین  7100     هم  سی پی یو  خوبیه انصافا  و  مین هاشم   قیمتاش بهتر وبیشتره   z270  z170 b250  و  کاکردشم  پیدا میشه 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام اگر  میخاید  8100 بگیرید  مادربرد  الان فقط z370 هست  که قیمتاشم اصلا  منطقی نیست  مادربرد  معمولیش از گیگا یا ایسوس   800 -900 تومنه!

ولی  b360  h370   بزودی ان شالله بیاد  قیمتای اونا  قاعدتا  باید بهتر باشه و  برا 8100 هم  گزینه های مناسب هستن  

بستگی به  کاربریتون داره   همین  7100     هم  سی پی یو  خوبیه انصافا  و  مین هاشم   قیمتاش بهتر وبیشتره   z270  z170 b250  و  کاکردشم  پیدا میشه 

بله با توجه به قیمتشون اختلاف زیادی دارن باهم ، نسل جدید i3 ها چهارهسته ای هستن و قبلی ها 2 هسته ای ، همین خودش اصلی ترین دلیل تفاوت زیاد i3 نسل 8 با نسل های قبله

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

سلام

شما کاربری چنان قوی نداری که نیاز به پردازنده ی 8100با 16مگا کش و 4هسته داشته باشی! خودش به اندازه ی i5 7600 قدرتمنده ! تازه گرافیک آنبوردشم اندازه ی gtx 960قدرت داره یکم اینور اونور تر !  تازه شما میخوای باvgaتصویر بگیری! و برای مغازس ! همون i3 7100 با مین بورد msi z270-a pro

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

شما بیخیال کاربری ، از نظر قیمت مین و سی پو میخوام بدونم ارزش داره یا نه ؟

الان اگه 7100 ببندم باید واسه مین و سی پو 1.100.000 تومان هزینه کنم ولی اگه 8100 ببندم 1.300.000 باید هزینه کنم

در 21 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

بله با توجه به قیمتشون اختلاف زیادی دارن باهم ، نسل جدید i3 ها چهارهسته ای هستن و قبلی ها 2 هسته ای ، همین خودش اصلی ترین دلیل تفاوت زیاد i3 نسل 8 با نسل های قبله

ممنون

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

سلام

شما کاربری چنان قوی نداری که نیاز به پردازنده ی 8100با 16مگا کش و 4هسته داشته باشی! خودش به اندازه ی i5 7600 قدرتمنده ! تازه گرافیک آنبوردشم اندازه ی gtx 960قدرت داره یکم اینور اونور تر !  تازه شما میخوای باvgaتصویر بگیری! و برای مغازس ! همون i3 7100 با مین بورد msi z270-a pro

ممنون خیلی این چند وقت بهم کمک کردی

VGA رو بیخی در آینده نزدیک یه مانیتور هم میخرم ولی خدا کنه یکم بازار خوب بشه

ولی اخه همون مادربورد MSI A PRO Z370 + I3 8100 قیمتش میشه 1.300.000 یعنی 200 هزار تومن اختلاف داره و منم الان دارم نزدیک به 3 میلیون هزینه میکنم الان 200 چیزی نیست اگه ارزش داشته باشه و بعد هم دیگه مین هم جدیدتر هست و برای ارتقا بعدا مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HARE46 گفته است :

ممنون خیلی این چند وقت بهم کمک کردی

VGA رو بیخی در آینده نزدیک یه مانیتور هم میخرم ولی خدا کنه یکم بازار خوب بشه

ولی اخه همون مادربورد MSI A PRO Z370 + I3 8100 قیمتش میشه 1.300.000 یعنی 200 هزار تومن اختلاف داره و منم الان دارم نزدیک به 3 میلیون هزینه میکنم الان 200 چیزی نیست اگه ارزش داشته باشه و بعد هم دیگه مین هم جدیدتر هست و برای ارتقا بعدا مشکلی ندارم

اینجوی میتونی باهاش گیمم بزنی تو گیم خیلی خوب فریم داده بود برای یکی از دوستان میتونی ازش درباره i3 8100 بپرسی بسته بود ازش خیلی راضی بود ! @SaeedReDLiNe

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

اینجوی میتونی باهاش گیمم بزنی تو گیم خیلی خوب فریم داده بود برای یکی از دوستان میتونی ازش درباره i3 8100 بپرسی بسته بود ازش خیلی راضی بود ! @SaeedReDLiNe

سلام 
عکسایه بازیمو پیدا کردم این عکس از ستینگ و از بازی
البته تو انلاین فریم از 30 پایین تر نمیومد و تو بعضی صحنه ها تا 43 فریم هم میرفت  که خودم روی 30 قفلش کردم :D
image.thumb.png.72e32a2a99db993df6d127286f5293d8.pngphoto_2018-03-12_20-16-05.thumb.jpg.1a191527c4a1daa55fc15586d6529779.jpg
image.thumb.png.ff0be53be3a273ad7829201328e44a25.png

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من با بودجه نهایتا 4 میلیون تومن و برای کار با نرم افزار های After Effect ،Premiere و در کل کاراهای میکس و مونتاژ فیلم می خوام یک سیستم ببندم!

سوال اول اینکه گرافیک این سیستم با گرافیک های سیستم های معمولی باید فرق داشته باشه؟

سوال دوم هم اینکه الان این سیستم رو جمع کنم یا احتمال داره قیمت ها متعادل بشن؟!!!!!!!

در آخر هم می خوام قطعات مدنظرتون رو با و بدون مانیتور برام پیشنهاد بدید.

ممنون

لینک به دیدگاه

در در 1396/12/17, 10:07:18، Amir.s.b گفته است :

ایشالا بعد از عید قیمتا متعادل میشه نه متعادلی که به قیمت اولیه 7700kکه یه میلیون سیصد پنجاه هزارتومان بود! شاید تا یک میلیون چهارصد برسه ایشالا خودمم قصد ارتقای پردازنده ام به 7600kرو دارم!

سلام 
قیمتا متعادل نمیشه

به هیچ وجه .

لینک به دیدگاه

دوستان من چشم آب نمیخوره سی پی یو ارزون شه اونم با این وضعیت دلار میخوام از 6600 به 7700k ارتقا بدم به نظر شما ارزش 800 تومن خرج کردن رو داره در قبال پرفورمنس؟ الان هم بجز بتل 1 انلاین تو اکثر بازی ها مشکل گلوگاه ندارم مادربرد هم H170 Pro Gaming هست

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

دوستان من چشم آب نمیخوره سی پی یو ارزون شه اونم با این وضعیت دلار میخوام از 6600 به 7700k ارتقا بدم به نظر شما ارزش 800 تومن خرج کردن رو داره در قبال پرفورمنس؟ الان هم بجز بتل 1 انلاین تو اکثر بازی ها مشکل گلوگاه ندارم مادربرد هم H170 Pro Gaming هست

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

سلام   

بنظر  میاد  اصلا  ارزششو نداره!  مینتون  که قابلیت اور  نداره  که بخواید  کا  بگیرید  و از اون  گذشته  سی  پی یوتون  کاملا  جوابگو برا  گیم  هست  و هزینه  بیخودیه   !

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

سلام دوستان گل عیدتون مبازک 

میخواستم یه سیستم جمع کنم تا 1400 بدون گرافیک چون گرافیک تا دو سه ماه دیگه پول دستم میاد یه 1050 میگرم یا 1030

مادربورد میخوام msi باشه همراه hdmi برام مهمه تا 350تومن

الان علامت سوال من cpu هست : i3 7100 بهتره یا رایزن 3 مدل 2200؟ 

اینکه amd گارانتی داره تو ایران اصلا  به درد میخوره؟ 

تاحالا amd نداشتم. میشه تجربتونو بگید و مشاوره بدین ☺️

راجع به رم چه مدلی 8 گیگ تا تا 380 تومن خوبه

هارد یک ترا بگیرم گرون قیمت یا دوترابایت همین 280 تومنی های توشیبا خوبن؟ 

پاور؟ 

جعبه کیس هم زیر 100 تومن یه چیز باحال اگه سراغ دارین حالا خودمم نگاه میکنم

واقعا ممنون اگر که کمکم کنید صطعات خوبی انتخاب کنم تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...