رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 12 ساعت قبل، حمید رضا احمدی گفته است :

درضمن هارد بلک شنیدم بعضی موارد صدای زیاد داره و بعضی موارد ریفر و یا دسته دو بجای نو میدهند. هنگام خرید ببینید عکس چرخ دنده روی هارد نباشه اگه بود ریفر هست. اگرم نداشت بعد از خربد با Hd tuneو crystal disk و نرم افزارای دیگه هارد رو کاملا تست کنید.

درمورد هارد های gold به علت گرانی و اینکه از ظرفبت های بالا وجود دارند کسی را ندیدم گرفته باشه ولی مخصوص سروراست شنیدم. به هر حال شما ssd میگیرین بنظرم هارد معمولی بگیرین با ظرفیت بالاتر.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام از دوستان کسی تجربه استفاده از کیبرد cougar 500k رو داره چطور کیبردیه ایا ارزش خرید داره

لینک به دیدگاه

درود
اساتید محترم یک سوالی داشتم
ایا پردازنده 8350 ای ام دی از سری رایزن 3 قویتره؟؟
بنده میخام سیستم جدید جم کنم  که  بتونم باهاش بازی کنم  نه در اون حد که تمام جزیات بازی برام در بیاره در حدی که  حداقل سیستم واسه بازیهاباشه کفایت میکنه
بنظرتون سری 1300X خوبه یا 8350؟؟ سیستم بازیها که نگاه میکردم همه 8350 پیشنهاد دادن یعنی از رایزن قویتره؟؟
اماتورم حرفه ای نیستم 

لینک به دیدگاه

یاسین جان نظرت در مورد push -pull  چیه ؟ و اگه بخوام روی رادیاتور 240 سانتم که در سقف نصب میشه چه مدلی رو پیشنهاد می دهید ؟   میگن بایستی فن سمت پایین رادیاتور از نوع static pressure باشه آیا واقعا نصب دو تا فن اضافه کار رو بهتر می کنه. 

ترس اصلی من گرمای زیاد GPU  ام هست  که مدلش

1080 ti poseidon

هست ؟

ممنون.

دوست عزیز تو این مورد زیاد نگران نباش چون شرکت از خنک کننده خوبی برای خنک نگهداشتن کارت استفاده میکنه شما اکر برا گیم بخواین استفاده کنین مشکلی نداره ولی اگر ماینری به واتر کولر ازنوع 240mmبه بالا نیاز داری  

اگر فن pushباشه راندمان بیشتری داره یعنی سیستم خنک تر میتونه باشه ونوع staticیک نوع فن بلبرینگی هست که خوبه عمرش ولی عالی نیست مدل دیگری هست بنامfdpاگر اشتباه نکرده باشم که این نوع استاتور رو با فشار گاز نگه میداره که بهتره ولی گرونه ومن ندیدم برا فن کیس استفاده بشه و فرقی نمیکنه فن جلو یا بالا سقف نصب بشه که باعث شه شما یه مدل فنه دیگه انتخاب کنی  و نصب دوفن اضافه من منظورتون رو متوجه نمیشم مگه کیس جای دیگه برای نصب فن داره 

درکل نگران نباش سیستم قدیم که نیست بعد شرکت خودش خنک کننده مناسب برا کارت انتخاب میکنه که خراب نشه و اینکه عملا این کارتا خودشون گرم تر نسبت به کارت های دیگه هستن خب مشخصه برق بیشتر مصرف میکنه  کارایی بیشتر داره گرماشم بیشتره

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز تو این مورد زیاد نگران نباش چون شرکت از خنک کننده خوبی برای خنک نگهداشتن کارت استفاده میکنه شما اکر برا گیم بخواین استفاده کنین مشکلی نداره ولی اگر ماینری به واتر کولر ازنوع 240mmبه بالا نیاز داری  

اگر فن pushباشه راندمان بیشتری داره یعنی سیستم خنک تر میتونه باشه ونوع staticیک نوع فن بلبرینگی هست که خوبه عمرش ولی عالی نیست مدل دیگری هست بنامfdpاگر اشتباه نکرده باشم که این نوع استاتور رو با فشار گاز نگه میداره که بهتره ولی گرونه ومن ندیدم برا فن کیس استفاده بشه و فرقی نمیکنه فن جلو یا بالا سقف نصب بشه که باعث شه شما یه مدل فنه دیگه انتخاب کنی  و نصب دوفن اضافه من منظورتون رو متوجه نمیشم مگه کیس جای دیگه برای نصب فن داره 

درکل نگران نباش سیستم قدیم که نیست بعد شرکت خودش خنک کننده مناسب برا کارت انتخاب میکنه که خراب نشه و اینکه عملا این کارتا خودشون گرم تر نسبت به کارت های دیگه هستن خب مشخصه برق بیشتر مصرف میکنه  کارایی بیشتر داره گرماشم بیشتره

یاسین جان

در مورد قطعات کل قطعات خریداری شده به جز مورد 4 انجام شده است پس کل اقلام به شرح ذیل هست :

1- CPU:Intel Core i5-8600K Coffee Lake 8th Gen Processer
2- CPU Cooler : Cooler master masterliquid 240 pro   
3- GPU :  Asus ROG-POSEIDON-GTX1080TI-P11G-GAMING Graphics Card
4- MB  :  ؟   
5- RAM :  Kingston HYPERX PREDATOR 3200/cl 16 16GB(4 * 8 GB)
6- SSD : 500 GB Samsung Evo 960 M2   
7- HDD : 2 TB Wd Gold 7200
8- PSU : Green GP700B-HP+
9- CASE:  Cooler Master MasterCase Pro 5

در مادربردها قیمت Z370-E نسبت به  Z370 Pro carbon ac  MSI

در حدو200 تومن تفاوت قیمت داره ولی تو خیلی جاها ازجمله امارون و newegg  از MSI   ازش خوب زیاد  گفتند و مشخصاتش هم تقریبا مشابه هم هستند. به نظر شما چه کار کنم ؟

ممنون و متشکرم.

ویرایش شده توسط حمید رضا احمدی
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

یاسین جان

در مورد قطعات کل قطعات خریداری شده به جز مورد 4 و 10انجام شده است پس کل اقلام به شرح ذیل هست :

10- Monitor : ?

در حدو200د تومن تفاوت قیمت داره ولی تو خیلی جاها ازجمله امارون و newegg  از MSI   ازش خوب زیاد  گفتند و مشخصاتش هم تقریبا مشابه هم هستند. به نظر شما چه کار کنم ؟

در ضمن یه مانیتور خوش قیمت و با کیفیت برام معرفی می کنید . از 21.5  اینج کمتر نشه.  سازگاری با قطعات فعلی ، طول عمر مانیتور، کیفیت تصاویر به ترتیب اولویت های اصلی من هستند.

ممنون و متشکرم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، حمید رضا احمدی گفته است :

یاسین جان

در مورد قطعات کل قطعات خریداری شده به جز مورد 4 و 10انجام شده است پس کل اقلام به شرح ذیل هست :

10- Monitor : ?

در حدو200د تومن تفاوت قیمت داره ولی تو خیلی جاها ازجمله امارون و newegg  از MSI   ازش خوب زیاد  گفتند و مشخصاتش هم تقریبا مشابه هم هستند. به نظر شما چه کار کنم ؟

در ضمن یه مانیتور خوش قیمت و با کیفیت برام معرفی می کنید . از 21.5  اینج کمتر نشه.  سازگاری با قطعات فعلی ، طول عمر مانیتور، کیفیت تصاویر به ترتیب اولویت های اصلی من هستند.

ممنون و متشکرم.

خسته نباشی اول این که خب تبلیغات خیلی تاثیر داره رو فروش شرکت خب همین عامل باعث شده که شماهم جلبه توجه به msiکنی من نمیگم MSIشرکت بدی هست خیلیس هم خوب هست شمامیتونید برید MSIبگیرید ولی ستتون جذاب درنمیاد وگرنه فرقی نمیکنه بعدشم شرکت پراوازه ومعروفASUSنیازی به تبلیغات نداره اونجایی که باید تبلیغات میکرده رو کرده تموم شده رفته الان یه شرکتیه که به یه بچه که یزرره سر دربیاره ازسیستم بگی اول که سیستمت استارت میخوره چه تصویری میاره میگه ASUSحالا تبلیغات نباشه درکل با خودتون هست ASUSتست های خودشو داده ونیازی داد و فریاد زدن نداره حالاMSI تو این بازار وارد شده تو این چند سال میخواد رخ نشون بده درکل هردو خوب هستن اگر میخوای دراین مورد خرج اقتصادی کنی خب MSI خوبه ولی  کیفیت خوبه ولی من تا چیزی که تست نکردم طزمین نمیدم که خوبه ولی ASUS عالی هست میگم بازم به خودتون بستگش داره 

مانیتور که ستتون تکمیل شه وهمش ست ایسوس شه اینه:ASUS ROG SWIFT PG248Q

البته مارک LGهم خوبه ولی  ایسوس این مدل باب فقط گیمه یعین شما توبازی هیچ گیری ازش نمیبینی زمان پاسخ گوییش عالی هست ولی خب یه LGهم به شما معرفی میکنم :LG 27UD59-B 27 Inch Class 4K 

اگر هم قصد خرید دارید اینم سایت برای خرید:

مارک ایسوس:https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-جانبی/مانیتور/asus/مانیتور-ایسوس-rog-swift-pg248q-24inch-1ms-180hz-15.html#product.info.description

مارک LG:https://meghdadit.com/product/65334/lg-27ud59-b-27-inch-class-4k-uhd-ips-led-monitor/مانیتور-27-اینچ-ال-جی-مدل-27-یو-دی-59-بی/

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

یاسین جان آخه نمیدونم چرا z370-e یه مرتبه رفته بالا  شاید از جواب خوب دادنشه

اونقدر به ما دروغ گفتند من هم به نوعی احساس می کردم که داره میزنه تو سر ایسوس تا msi رو بکشه بالا.

میدونی فکر کنم همه از ایسوس یه چیز محیرالعقول انتظار دارند تا نمیتونه میگن مشکل داره

ولی msi تا یه کار معمولی می کنه میگن آفرین خیلی خوبه.

الان z 370-e

قیمتش خیلی نزدیکه

maximus x hero

هست 

به نظرت اگر که قراره ایسوس بگیرم و اینقدر هم هزینه کنم 

maximus x hero

گزینه بهتریه یا اون

z370-e

جوابشو پس داده  و  فقط روی همین زوم کنم.

من یادمه دو سه سال پیش گارانتی شرکتی هم واسه ایسوس بود که مثلا در قیمت مادربرد ۳۰۰ تومن در حدود ۲۰- ۲۵

فرق می کرد تا امروز سیستمی که با اونا واسه شرکت داداشم بستم تا امروز داره کار می کنه

واسه

z370-e

شرکتی هم داریم ؟

الان چون رسیدم به آخر دیگه پول تا کشیده

یاسین جان واسه کیسم  میخوام در جلوش سه تا فن بزنم چه فنی رو پیشنهاد می کنید

دوستان همین سایت  فن نوچوا ۱۴۰  a140

پیشنهاد دادند که البته در حدود ۲۰۰ تومنه شما چه فنی رو پیشنهاد می کنید؟ با توجه به اینکه من دارم واتر کولر باز واسه کارت گرافیک نمی بندم و بایستی تهویه خوبی داخل کیسم باشه.

در ضمن واسه مانیتور یه مدل عالی خوب تا ۲۲ با حداکثر یه تومن هم می فرمایید  من گیمر نیستم ولی تو یادگیری عمیق نیاز به gpu

قوی هست

خیلی اذیتت کردم

دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، حمید رضا احمدی گفته است :

اونقدر به ما دروغ گفتند من هم به نوعی احساس می کردم که داره میزنه تو سر ایسوس تا msi رو بکشه بالا.

میدونی فکر کنم همه از ایسوس یه چیز محیرالعقول انتظار دارند تا نمیتونه میگن مشکل داره

الان z 370-e

قیمتش خیلی نزدیکه

maximus x hero

هست 

maximus x hero

گزینه بهتریه یا اون

z370-e

من یادمه دو سه سال پیش گارانتی شرکتی هم واسه ایسوس بود که مثلا در قیمت مادربرد ۳۰۰ تومن در حدود ۲۰- ۲۵

فرق می کرد تا امروز سیستمی که با اونا واسه شرکت داداشم بستم تا امروز داره کار می کنه

واسه

z370-e

شرکتی هم داریم ؟

پیشنهاد دادند که البته در حدود ۲۰۰ تومنه شما چه فنی رو پیشنهاد می کنید؟ با توجه به اینکه من دارم واتر کولر باز واسه کارت گرافیک نمی بندم و بایستی تهویه خوبی داخل کیسم باشه.

در ضمن واسه مانیتور یه مدل عالی خوب تا ۲۲ با حداکثر یه تومن هم می فرمایید  من گیمر نیستم ولی تو یادگیری عمیق نیاز به gpu

قوی هست

خیلی اذیتت کردم

دستت درد نکنه

خیلی وسواس داری داداش?

اگه کارهای گرافیک انجام میدی یا فیلم نگاه میکنی من شبیه این مدل دارم ولی 600 تومن خریدم این هم از همین مدل هست با ظاهر یکسان  ولی با امکانات بیشتر و گرونتر

حتی ال جی مثل همین مانیتور تلویزیون هم تولید کرده که همه شو ن از لحاظ ظاهری شبیه هم هستن و کیفیت خوبی هم دارن

LG 24MP68VQ Full HD

که میگم عالیه

اینم خیلی خوبه از بالایی گرونتره و پورت Display ساپورت میکنه که دیگه عالیه

LG 24MP59G Full HD

اولی حدود 940 و دومی 980 تومن هست اگه اشتباه نکنم

فن نوکتوآ  منظورتون بود؟

بقیه دوستان بیان نظر بدن

توجه کن دوست عزیز این مانیتور هایی که پیشنها د دادم در حال حاضر موجود هست و اگه مدل بهتری هم باشه من نمیدونم چون ندیدم

این نظر من بود نظر بقیه دوستان هم محترمه?

ویرایش شده توسط Mohsen4311
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mohsen4311 گفته است :

خیلی وسواس داری داداش1f601.png

اگه کارهای گرافیک انجام میدی یا فیلم نگاه میکنی من شبیه این مدل دارم ولی 600 تومن خریدم این هم از همین مدل هست با ظاهر یکسان  ولی با امکانات بیشتر و گرونتر

حتی ال جی مثل همین مانیتور تلویزیون هم تولید کرده که همه شو ن از لحاظ ظاهری شبیه هم هستن و کیفیت خوبی هم دارن

LG 24MP68VQ Full HD

که میگم عالیه

اینم خیلی خوبه از بالایی گرونتره و پورت Display ساپورت میکنه که دیگه عالیه

LG 24MP59G Full HD

اولی حدود 940 و دومی 980 تومن هست اگه اشتباه نکنم

فن نوکتوآ  منظورتون بود؟

بقیه دوستان بیان نظر بدن

توجه کن دوست عزیز این مانیتور هایی که پیشنها د دادم در حال حاضر موجود هست و اگه مدل بهتری هم باشه من نمیدونم چون ندیدم

این نظر من بود نظر بقیه دوستان هم محترمه1f60a.png

شاید باورت نشه من تا همین الان دل 1510 دارم که روش ویندوز XP هست و فقط برای رشته و کارم  دارم این سیستم رو  با هزینه شخصی خودم می بندم. بنابراین معمولا تو خرید بهترین اقلام یه کم وسواس دارم تا حسرت کاری که می تونستم  خوب انجام بدم را نخورم.

درسته منظورم نوکتوآ  هست که فکر کنم درست ترش که تو یوتیوپ تلفظش رو شنیدم  همون ناکتوآ هست(Noctua).

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، حمید رضا احمدی گفته است :

الان z 370-e

قیمتش خیلی نزدیکه

maximus x hero

هست 

maximus x hero

گزینه بهتریه یا اون

z370-e

واسه

z370-e

شرکتی هم داریم ؟

قوی هست

خیلی اذیتت کردم

دستت درد نکنه

خواهش میکنم ما به همین چیزا علاقه داریم تا کمکی هم کرده باشیم 

حرفه شما کاملا متین هست بلاخره شرکت msi تازه (خیلی هم تازه نه) شروع به کار در مادربرد کرده وخب برای اینکه بقیه بشناسنش وبتونه یه جای گاه مناصب تو این بستر پیدا کنه چاره ای جز تبلیغات نداره (صد سال سیاه که به پا ایسوس برسه )ولی درکل مارک خوبی هست و طبق تست هایی که الان ازش گرفتن عملکرد عالی داشته شما میخوای خرج درست بکنی من میگم ,MSIمارک بدی نیست (یه نگاهی هم به GIGABAIT داشته باش بد نیست اونم) ولی ایسوس دوست داری بگیری یا MSIفرقی نمیکنه چون شما زیر اوور نمیخوای ببری  پس مشکلی نداره چون معمولا مادربرد های ایسوس رو زیر اوور های سنگین میبرن چون مطمعنا که چیزیش نمیشه یا حداقل کمترین صدمه رو نسبت به مارک های دیگه میخوره پس اگه ایسوس درتوانتون نیست  یاMSIیا GIGABAIT بخرید ودر مورد مانیتور هم:ASUS VX229H LED Monitorخوب هست سایت برای خرید:

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-جانبی/مانیتور/asus/مانیتور-ایسوس-27-اینچ-vx279h-55.html

مدل گیم ایسوس هم هست ولی IPSوکنتراستش پایین تر هست ولی درعوض درگیم رفرش و عملکرد مانیتور عالی هست البته بازم فرق زیادی شما درحالت گیم با این دومانیتور متوجه نمیشید ولی اختلاف کیفیت چرا کاملا باهم فرق میکنن به حرحال گفتن این مدل هم خالی از لطف نیست:ASUS VP228HE 

سایت برای خرید:https://meghdadit.com/product/63459/asus-vp228he-full-hd-gaming-monitor/مانیتور-گیمینگ-ایسوس-مدل-وی-پی-228-اچ-ای/

ولی شما دوست عزیز اگر زود تر گفته بودی بهتر راهنماییت میکردم شما البته میتونید دراینده مانیتور بهتر بگیرید ولی اگر بودجه برا مانیتور درنظر میگرفتید میتونستید برید 1070TIمیگرفتید و ازاونجا میتونستید مانیتور بهتر میگرفتید که کیف بیشتر میبردید البته این هایی که نام بردم بد نیستن ولی بهتر هم میشد 

درمورد فن ها هم نیازی به خرید اضافه نیست و مشکلی برای خنک کنندگی نداره (اگر دیدی گرم هست درچه بغل که شفاف هست رو باز بزار تو خنک شدن و خنک نگه داشتن کیس خیلی تاثیرداره (البته بچه کوچیک اگه دورت نیست یا زمان مهمونی به بند در کیس رو که چیزی یا کسی دست نزنه )

ولی بجای خرید کیس به این گرونی میتونستی کیس ارزون تر بگیری با کیفیت بالا و بقیه پول رو میرفتی مانیتور بهتر میگرفتی اخه میدونی چرا اسرار دارم اخه حیف هست شما هم گین سیستمی داشته باشی ولی نتونی حداکثر کاراییشو ببینی وقتی سیستم گرون داشته باشی ولی مانیتور مناسب رو نداشته باشی چه فایده چون اون مانیتور میخواد بهت نمایش بده تمام قدرت سیستمتو به حرحال موفق باشی (کیس  میتونستی بجای این مارک میرفتی این مدل:Master Tech T500 Gaming Computer Caseمیگرفتی که خیلی قشنگ تر و درعین حال خنک تر بود به حر حال چیزی که تموم شده ) 

موفق باشی سوال دیگه ای داشتی بگو 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

خواهش میکنم ما به همین چیزا علاقه داریم تا کمکی هم کرده باشیم 

حرفه شما کاملا متین هست بلاخره شرکت msi تازه (خیلی هم تازه نه) شروع به کار در مادربرد کرده وخب برای اینکه بقیه بشناسنش وبتونه یه جای گاه مناصب تو این بستر پیدا کنه چاره ای جز تبلیغات نداره (صد سال سیاه که به پا ایسوس برسه )ولی درکل مارک خوبی هست و طبق تست هایی که الان ازش گرفتن عملکرد عالی داشته شما میخوای خرج درست بکنی من میگم ,MSIمارک بدی نیست (یه نگاهی هم به GIGABAIT داشته باش بد نیست اونم) ولی ایسوس دوست داری بگیری یا MSIفرقی نمیکنه چون شما زیر اوور نمیخوای ببری  پس مشکلی نداره چون معمولا مادربرد های ایسوس رو زیر اوور های سنگین میبرن چون مطمعنا که چیزیش نمیشه یا حداقل کمترین صدمه رو نسبت به مارک های دیگه میخوره پس اگه ایسوس درتوانتون نیست  یاMSIیا GIGABAIT بخرید ودر مورد مانیتور هم:ASUS VX229H LED Monitorخوب هست سایت برای خرید:

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-جانبی/مانیتور/asus/مانیتور-ایسوس-27-اینچ-vx279h-55.html

مدل گیم ایسوس هم هست ولی IPSوکنتراستش پایین تر هست ولی درعوض درگیم رفرش و عملکرد مانیتور عالی هست البته بازم فرق زیادی شما درحالت گیم با این دومانیتور متوجه نمیشید ولی اختلاف کیفیت چرا کاملا باهم فرق میکنن به حرحال گفتن این مدل هم خالی از لطف نیست:ASUS VP228HE 

سایت برای خرید:https://meghdadit.com/product/63459/asus-vp228he-full-hd-gaming-monitor/مانیتور-گیمینگ-ایسوس-مدل-وی-پی-228-اچ-ای/

ولی شما دوست عزیز اگر زود تر گفته بودی بهتر راهنماییت میکردم شما البته میتونید دراینده مانیتور بهتر بگیرید ولی اگر بودجه برا مانیتور درنظر میگرفتید میتونستید برید 1070TIمیگرفتید و ازاونجا میتونستید مانیتور بهتر میگرفتید که کیف بیشتر میبردید البته این هایی که نام بردم بد نیستن ولی بهتر هم میشد 

درمورد فن ها هم نیازی به خرید اضافه نیست و مشکلی برای خنک کنندگی نداره (اگر دیدی گرم هست درچه بغل که شفاف هست رو باز بزار تو خنک شدن و خنک نگه داشتن کیس خیلی تاثیرداره (البته بچه کوچیک اگه دورت نیست یا زمان مهمونی به بند در کیس رو که چیزی یا کسی دست نزنه )

ولی بجای خرید کیس به این گرونی میتونستی کیس ارزون تر بگیری با کیفیت بالا و بقیه پول رو میرفتی مانیتور بهتر میگرفتی اخه میدونی چرا اسرار دارم اخه حیف هست شما هم گین سیستمی داشته باشی ولی نتونی حداکثر کاراییشو ببینی وقتی سیستم گرون داشته باشی ولی مانیتور مناسب رو نداشته باشی چه فایده چون اون مانیتور میخواد بهت نمایش بده تمام قدرت سیستمتو به حرحال موفق باشی (کیس  میتونستی بجای این مارک میرفتی این مدل:Master Tech T500 Gaming Computer Caseمیگرفتی که خیلی قشنگ تر و درعین حال خنک تر بود به حر حال چیزی که تموم شده ) 

موفق باشی سوال دیگه ای داشتی بگو 

یاسین جان ممنون از راهنماییت

راستشو بخوای من گیمر نیستم کار و درسم من رو مجبور کرده یه سیستم داشته باشم

که ۱۰۸۰ti  داشته باشه وبرای من اجرای برنامه ای که ۱۱ گیک نیاز داشته مهمتر از حالتی هست که نتونه واسه ۸ گیگ رمش اجرا نشه.

ممنون و متشکرم.

لینک به دیدگاه

ایسوس معمولا مانیتور ها شو سبک گیم طراحی میکنه و یه مقدار گرونتر هست نسبت به ال جی و سام و خب کیفیت ساختش هم بالاست، البته تا جایی که دیدم اینگونه بوده ، اگه زیاد گیم نمیزنی مانیتور با پنل ips و رزولیشن بالاتر بگیر و حتما display port هم داشته باشه

برای بازی زمان پاسخدهی خیلی مهمه که روی این موضوع حساس نباش چون معمولا اکثر مانیتور ها زمان پاسخدهی رو  5 میلی ثانیه هست

توضیحات مفصلی داره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهتر بود سیستم و خودت جمع نمیکردی چون باید تخصص داشته باشی تو این زمینه اکه دارین که چه بهتر

راستش چند سال پیش من خودم جمع کردم یه بار هم رم سوزوندم که تا الان دلیل شو نفهمیدم سیستم روشن بود و بازی اجرا کرده بودم گذاشتم روی حالت خواب و رفتم، دوباره که اومدم دیدم ای دل غافل سیستم رفت تو کما! روشن هم نمیشه یکی از رم ها سوخته بود خیلی هم وارد نبودم از سر کنجکاوی سیستم بستم ، ولی باز خوب بود تجربه شد?

فقط رم و تعویض کردم  درست شد هیچ قطعه ای خراب نبود شاید هم رم از اول خراب بوده متوجه نشدم

برا همین میگم باید کاملا سیستم و اول تست پایداری بگیری

نه فقط هماهنگی داشتن و مچ بودن قطعات بلکه داشتن یه سیستم پایدار که کاملا تست شده باشه مهمتر هست اون هم برای کار شما 

به هر حال نظر خودم و گفتم تا کس دیگه ای مثل من ضرر نکنه

لینک به دیدگاه

دوستان بین این ۴مدل پردازنده کدوم برا گیم مناسب تره و بازدهی بیشتری داره

Corei3 8350k

Core i5 8400

Ryzen5 1500x

Ryzen5 1600x

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amir m گفته است :

Corei3 8350k

Core i5 8400

Ryzen5 1500x

Ryzen5 1600x

اگه پلتفورم شما اینتل باشه یعنی چیپست اینتل باشه خب i5 گزینه بهتری هست

حتی اگه i3 اورکلاک هم بشه باز به i5 نمیرسه 

*معایب I3:  پهنای باند کمتر و نیاز به پاور قویتر و قدرت بیشتر، تعداد هسته های کم و ضعف در حالت multitasking یا چند وظیفگی

*مزایای i3: اورکلاک بهتر ، ارزانتر، فرکانس پایه بالاتر

*معایب i5: فرکانس پایه پایینتر، کمی گرانتر،

*مزایای i5: هسته های بیشتر بهبود عملکرد چند رشته ای، پهنای باند حافظه بالاتر و نیاز به قدرت پاور کمتر، پشتیبانی از اجرای چند نرم افزار با هم در یک بار اجرایا همون multi-threading 

با توجه به بنچمارک ها برای گیمینگ i3  یه مقدار پرفورمنس و کارایی بهتری داره

در مورد رایزن نظری ندارم

ویرایش شده توسط Mohsen4311
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir m گفته است :

Corei3 8350k

Core i5 8400

Ryzen5 1500x

Ryzen5 1600x

مدل core -i5برای شما مناسب هست  ولی اگرمیخوای طراحی هم کنی ولی یه ضرره تو گیم ضررم یکنی که ryzen5-1600xبگیر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mohsen4311 گفته است :

اگه پلتفورم شما اینتل باشه یعنی چیپست اینتل باشه خب i5 گزینه بهتری هست

حتی اگه i3 اورکلاک هم بشه باز به i5 نمیرسه 

*معایب I3:  پهنای باند کمتر و نیاز به پاور قویتر و قدرت بیشتر، تعداد هسته های کم و ضعف در حالت multitasking یا چند وظیفگی

*مزایای i3: اورکلاک بهتر ، ارزانتر، فرکانس پایه بالاتر

*معایب i5: فرکانس پایه پایینتر، کمی گرانتر،

*مزایای i5: هسته های بیشتر بهبود عملکرد چند رشته ای، پهنای باند حافظه بالاتر و نیاز به قدرت پاور کمتر، پشتیبانی از اجرای چند نرم افزار با هم در یک بار اجرایا همون multi-threading 

با توجه به بنچمارک ها برای گیمینگ i3  یه مقدار پرفورمنس و کارایی بهتری داره

در مورد رایزن نظری ندارم

خب i3 یا i5 در نهایت؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

مدل core -i5برای شما مناسب هست  ولی اگرمیخوای طراحی هم کنی ولی یه ضرره تو گیم ضررم یکنی که ryzen5-1600xبگیر

طراحی به هیچ وجه

صرفا گیم

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، amir m گفته است :

طراحی به هیچ وجه

صرفا گیم

داداش خب ps4 بگیر برا گیم

Core i5 بگیر بهتره برا گیم مگه اینکه اورکلاک کنی باز هم تاثیر چندانی نداره،  رم با تایمینگ پایین هم مهمه

گراف مهمتره روی گراف بیشتر هزینه کن

اگه بودجه داری از ssd غافل نشو حتما بگیر

من از رایزن چیز خوبی ندیدم این نظر من هست

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mohsen4311 گفته است :

دوست عزیز بهتر بود سیستم و خودت جمع نمیکردی چون باید تخصص داشته باشی تو این زمینه اکه دارین که چه بهتر

راستش چند سال پیش من خودم جمع کردم یه بار هم رم سوزوندم که تا الان دلیل شو نفهمیدم سیستم روشن بود و بازی اجرا کرده بودم گذاشتم روی حالت خواب و رفتم، دوباره که اومدم دیدم ای دل غافل سیستم رفت تو کما! روشن هم نمیشه یکی از رم ها سوخته بود خیلی هم وارد نبودم از سر کنجکاوی سیستم بستم ، ولی باز خوب بود تجربه شد1f604.png

فقط رم و تعویض کردم  درست شد هیچ قطعه ای خراب نبود شاید هم رم از اول خراب بوده متوجه نشدم

برا همین میگم باید کاملا سیستم و اول تست پایداری بگیری

نه فقط هماهنگی داشتن و مچ بودن قطعات بلکه داشتن یه سیستم پایدار که کاملا تست شده باشه مهمتر هست اون هم برای کار شما 

به هر حال نظر خودم و گفتم تا کس دیگه ای مثل من ضرر نکنه

محسن جان 

من کلا تو این سه سال گذشته شش تا سیستم البته اداری بسته ام  که همشون در روز ۱۰ ساعت روشنه و همشون گوش شیطون کر خوب کار کرده اند.و همشون هم مادربردشون ایسوس هست.

رشته من کامپیوتره  ولی تجربیات گرلنقدر شما و یاسین جان را ندارم . تو تمامی این سیستم ها از دوستان گلی مانند  شما کمک گرفته ام . که با تجمیع نظرات و ... به جمع بندی نهایی رسیدم فقط تنها قطعه ای که با عجله گرفتم

کارت گرافیکم بود .

شرایط یه سیستم پایدار چیه ؟

ولی خیلی از اینها کار و کاسبی هست و شخصا قبول ندارم.

به خصوص که امروزه یوتیوپ کار رو خیلی راحت کرده .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mohsen4311 گفته است :

داداش خب ps4 بگیر برا گیم

Core i5 بگیر بهتره برا گیم مگه اینکه اورکلاک کنی باز هم تاثیر چندانی نداره،  رم با تایمینگ پایین هم مهمه

گراف مهمتره روی گراف بیشتر هزینه کن

اگه بودجه داری از ssd غافل نشو حتما بگیر

من از رایزن چیز خوبی ندیدم این نظر من هست

Gtx1060 6g در نظر دارم

Geil EVO X 8GB RGB 2400Mhz CL16 DDR4رم

پاور ۶۰۰ وات جوابگو هست؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، حمید رضا احمدی گفته است :

محسن جان 

من کلا تو این سه سال گذشته شش تا سیستم البته اداری بسته ام  که همشون در روز ۱۰ ساعت روشنه و همشون گوش شیطون کر خوب کار کرده اند.و همشون هم مادربردشون ایسوس هست.

رشته من کامپیوتره  ولی تجربیات گرلنقدر شما و یاسین جان را ندارم . تو تمامی این سیستم ها از دوستان گلی مانند  شما کمک گرفته ام . که با تجمیع نظرات و ... به جمع بندی نهایی رسیدم فقط تنها قطعه ای که با عجله گرفتم

کارت گرافیکم بود .

ممنون دوست عزیز. عزیزی خیلی ممنون از تمجیدات مارو شرمنده میکنی

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها. به نظرتون خرید gtx 1080ti  الان منظقیه یا قیمت ها به نظرتون تغییری میکنه و اینکه گرافیک msi gtx 1080ti gaming x دست دوم با تقریبا 28 ای 29 ماه گارانتی 4300 می ارزه بخرم؟ ممنون میشم جواب بدبد.

لینک به دیدگاه

محسن جان 

کارت گرافیکم بود .

خواهش میکنم دوست عزیز شما لطف دارید،من به شخصه تو این موارد استاد نیستم و اطلاعاتی که دارم از تجربیات هست

منظورم از یه سیستم پایدار خب خیلی کلی گفتم و به شرایط زیادی بستگی داره از جمله گارانتی،خنک کننده مناسب و...که البته با توجه به اموزش ها در سایت هایی نظیر یوتیوب کار و راحتتر کرده ولی خیلی هم منبع قابل اعتمادی نیست، هر چند من خودم هم سعی میکنم بروز باشم و بیشتر موارد اموزشی سورس و منبع رو در یوتیوب میبینم

تو این تایپیک مفصل بحث شده

در مورد کار کاسبی هم موافقم باهاتون من خیلی از این موارد دیدم که طرف بدون هیچ دانشی در این زمینه خدمات کامپیوتری باز کرده! به طور مثال پسر خاله من یه سیستم خریده بود جدیدا، من با نگاه اول به سیستم که یک سال هم نمیشه خریده، گلاب به روتون چند بار بالا آوردم،واقعا حالم بهم خورد که این دقیقا چیه! کیس هم گریین و از مدل های جدید بود، بازش کردم دیدم مادربرد دیده نمیشه طرف همه سیم ها رو با وضع نامناسبی روی هم انباشته کرده! حالا این بماند شاید وقت نداشته! اصل قضیه اینه که پاور و بر عکس نصب کرده بوده هوا نمیرفت توش الان هم داره خفه میشه! این و چکارش کنم ! باز این هم میگیم بلد نبوده! هارد فیک، گرافیک دسته دو، جالبه گرافیک هیچ تاثیری تو سیستمش نداره و گرافیک انبوردقویتره حتی!

حالا باز هم میگیم بی سواد بوده! سیستمی که خودم صد بار حساب کردم با ایاب ذهابش یه میلیون هم نمیشد طرف 2 تومن پول گرفته!

نکته بعدی  از زمانی که کلید پاور و میزنی دو ساعت بعد ویندوز بالا میاد!

با این همه من بهش گفتم بزار درستش کنم یکم کیس جون بگیره میگه نه همینطوری خوبه! ساختارش بهم میخوره! دلیلش هم اینه که پسرخالم به من اعتماد نکرد چون طرف با مجوز داره کار میکنه ولی به من نه! و میترسه از اینی که هست خراب تر بشه! ای خدا

اینم از داستان ما ببخشید سرتون هم درد اوردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...