رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

يه mb ميخوام بگيرم حدود 80 100 تومن چي بگيرم به نظرتون ترجيحا asus ؟

ممنون ميشم جوابم رو بديد(سوال قبليمون كه جواب داده نشد ممنون ميشم اينو جواب بديد)

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام خیلی ممنون از پاسخهایتون. پس این مادر برد p45 neo3-f چه جور مادر بردی هستش؟به نظر شما من کدوم رو بگیرم ؟برای بازی کدوم بهتره؟بابا اینجوری من هر روز باید با بابام سر 10.000 تومن سروکله بزنم که . .پس مادر بردم شد: P5Q asus

سی پی یو :یا q6600 یا e8400 حالا هر کدوم که برای بازی بهتره رو می گیرم.از نظر شما کدوم سی پی یو برای بازی بهتره؟ سوال دیگه اینکه این سی پی یو ها چند هسته ای هستند ؟ کدو م اینتل هستش و کدوم ای ام دی؟

مادر برد P5Q asus چندتا جا برای رم داره؟چند تا جا برای گرافیک داره؟ منو تا 3 یا 4 سال دیگه ساپرت می کنه دیگه؟

منتظر پاسخهای خوب و کامل شما هستم...(ببخشید که شما رو اذیت می کنم)

با سلام

محمد جان یه چیزی رو بهت بگم زیاد انتخابت رو تغییر نده عزیز شما بیا این asus p5q رو بردارید که عالیه خداییش نسبت به قیمتش و امکانات عالی داره و p45 هستش و pcie 2 و چهارتا اسلات رم داره و یک اسلات کارت گرافیک خوب مادربردتون همین دیگه تغییرش نده و در مورد cpu اگه شما q6600 بردارید آینده نگری کردید چون در آینده بازیها و یه سری برنامه ها برحسب 4 هسته ای ساخته میشوند و نیاز به 4 هسته دارند و cpu q6600 هم 4 هسته ایه و این سی پی یو از e8400 قویتره و بهتر و همونطور که بهتون قبلا هم گفتم این سی پی یو قابلیت اورکلاک بالایی داره و این سی پی یوها اینتل هستند و خواهشا از نخ amd بیاید بیرون و دیگه بهش فکر نکنید و حتی نپرسید چرا .

لینک به دیدگاه

ممنون ميشم جوابم رو بديد(سوال قبليمون كه جواب داده نشد ممنون ميشم اينو جواب بديد)

با سلام

دوست عزیز شما با کمی هزینه بیشتر یعنی 135 تومن میتونید یه مین p45 neo3-f که انتخاب خوبیه نسبت به قیمتش ولی با 100 تومن فکر نمیکنم بتونید مین خوبی بردارید همین مین عالیه یا کمی بیشتر حدود 155 تومن p5q میتونید بردارید که اون هم p45 هستش و همچنین pcie 2 .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقای حسینی.سئوالات بنده کمی کمتر شد.

1-هدست Razer baracuda چه طور هست؟

2-کیس (حتماً گرین) خوب برای یک سیستم حرفه ای که از کراس فایر استفاده میکنه؟(بودجه=نامحدود)

3-هارد سامسونگ 1 ترابایت سری spinpoint بهتر از رید کردن نیست؟

4-استابلیزر فاراتل چه ور هست؟(کسی پیشنهاد کرده)

لینک به دیدگاه

دوستان اگه ميشه منو راهنمايي كنيد !!!

من ميخوام 300 تا 320 تومن هزينه كنم . اگه ميشه يه مادربورد ، سي پي يو ، كارت گرافيك و رم خوبي رو بهم معرفي كنين و قيمتاشونو بگين .

راستي سي پي يوش ميخوام دو هسته اي باشه . ( انتخاب خودم : E2180 - 2.0GHz )

رم 2 گيگ باشه ! ( انتخاب خودم : Patriot 2GB- 800 )

گرافيك 512 باشه ! ( شما بگين )

مادربورد :‌ (شما بگين )

آقاي حسيني جواب منو دادن ولي ميخوام اين دفعه به طور كامل جواب بگيرم كه ديگه مزاحم ايشون نشم !!

لینک به دیدگاه

اگه سیستمت iINTEL هست میتونیASUS- P5K_EPU بگیری قیمتش هم 118 تومان هست که کراس فایر هم پشتیبانی میکه.

لینک به دیدگاه

دوستان اگه ميشه منو راهنمايي كنيد !!!

من ميخوام 300 تا 320 تومن هزينه كنم . اگه ميشه يه مادربورد ، سي پي يو ، كارت گرافيك و رم خوبي رو بهم معرفي كنين و قيمتاشونو بگين .

راستي سي پي يوش ميخوام دو هسته اي باشه . ( انتخاب خودم : E2180 - 2.0GHz )

رم 2 گيگ باشه ! ( انتخاب خودم : Patriot 2GB- 800 )

گرافيك 512 باشه ! ( شما بگين )

مادربورد :‌ (شما بگين )

آقاي حسيني جواب منو دادن ولي ميخوام اين دفعه به طور كامل جواب بگيرم كه ديگه مزاحم ايشون نشم !!

سی پی یو انتخابیت خوبه مادر بورد P5K_EPU بگیر . رم هم خوبه فقط دو تا 1 گیگ دوال بگیر قیمتش 47 میشه قیمت مادربوردت هم 118 میشه گرافیک هم ATI 3650 512DDR3 بگیر قیمتش میشه 93 تومان.

موفق باشی.:(

لینک به دیدگاه

سلام به هه دوستان عزیز میخوام این سیستم رو برای یکی از دوستام جمع کنم :

MB:P5K_EPU

POWER:535 GREEN

RAM:2*1GB

VGA:4850 GIGA

CPU:E7200

البته به سرم زده جای 7200 یه Q6600 بزارم ولی از طرفی دوستم میخواد در اینده از کراس فایر استفاده کنه ولی دوستان در پست های قبلی گفتن که چون این مادربورد PCI Express 2.0 نیست کارایی خوبی نداره با توجه به این که این سیستم را برای بازی میخواد البته ASUS - P5Q هم گزینه خوبی هست ولی حیف که کراس فایر نمیشه کرد شما بگید چکار کنم یه سی پی یو Q6600 بگیرم یا جای اون یه مادر برد ASUS - P5Q بگیرم .

البته به نظر شما اصلا تا چند سال دیگه نیاز میشه که کراس فایر کنم یا تا اون موقع باید دوباره سیستم رو ارتقا بدم و یه کارت دیگه بندازم که در این صورت P5Q خوبه.

شما چی میگید.؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزيز ممنون . راستي اين 3650 ATI هست يا Geforce‌ . در ضمن نظرتون درباره P5KPL-C چيه ؟؟؟ خوبه يا بده !!

3650 ATI هستش و مادربورد P5KPL-C یه مادروبرد خوب و معمولی توی رنج قیمت 70 تومان با چیپ G31 هستش

توی رنج قیمت زیر 80 میتونید P5KPL-C بخرید که حدودا 70 تومانه و بالاتر از این توی رنج 120 تومان هم من به شما ASUS P5K EPU یا MSI p43 هستش

لینک به دیدگاه

سی پی یو انتخابیت خوبه مادر بورد P5K_EPU بگیر . رم هم خوبه فقط دو تا 1 گیگ دوال بگیر قیمتش 47 میشه قیمت مادربوردت هم 118 میشه گرافیک هم ATI 3650 512DDR3 بگیر قیمتش میشه 93 تومان.

موفق باشی.:(

دوست عزيز به نظرت Geforce بهتر از ATI نيست ؟؟؟ آخه من الان يه ATI 9200 readon دارم ( قديميه ) زياد ازش راضي نيستم !!! به نظرتون اين 3650 مثل اين كه دارم نيست

؟؟؟؟

راستي چرا رممو دوال بگيرم ؟؟ مگه به چه دردي ميخوره دوتا ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.این مادر برد یک جا برای گرافیک داره پس چه برتری نسبت به مادر برد p45 neo3-f داره؟

لینک به دیدگاه

دوست عزيز به نظرت Geforce بهتر از ATI نيست ؟؟؟ آخه من الان يه ATI 9200 readon دارم ( قديميه ) زياد ازش راضي نيستم !!! به نظرتون اين 3650 مثل اين كه دارم نيست

؟؟؟؟

نه عزیزم اون کارت خیلی قدیمیه و این کارتی که گفتم از اون خیلی خیلی تکرار میکنم خیلی خیلی بهتره و اما Geforce یا ATI در مورد شما با توجه به مادربرد P5K_EPU که کراس فایر پشتیبانی میکنه حتما ati بگیر که بعدا که نیاز به گرافک بالاتر پیدا کردی یه کارت دیگه بگیری و با کارت قبلیت کراس فایر کنی و تازه قیمت کارت های ati نسبت Geforce خیلی بهتر و به صرفه تر هست.:(

فقط حواست باشه نوع DDR3 این کارت گرافیک رو بگیری.:eek:

لینک به دیدگاه

سلام.این مادر برد یک جا برای گرافیک داره پس چه برتری نسبت به مادر برد p45 neo3-f داره؟

اگر منظورت P5K_EPU هست که باید بگم دو تا شیار PCI Express 16X داره.و کراس فایر ساپورت هست.:(

لینک به دیدگاه

ا سلام

دوست عزیز شما با کمی هزینه بیشتر یعنی 135 تومن میتونید یه مین p45 neo3-f که انتخاب خوبیه نسبت به قیمتش ولی با 100 تومن فکر نمیکنم بتونید مین خوبی بردارید همین مین عالیه یا کمی بیشتر حدود 155 تومن p5q میتونید بردارید که اون هم p45 هستش و همچنین pcie 2 .

موفق باشید.

اگه سیستمت iINTEL هست میتونیASUS- P5K_EPU بگیری قیمتش هم 118 تومان هست که کراس فایر هم پشتیبانی میکه.

ممنون

اما من ميخوام يه mb بگيرم كه 100 تومن بيشتر نشه .

اين ASUS- P5K_EPU من تو سايت ديدم قيمتش رو زده بود 135 تومن اگه تو بازار 118 تومن هم باشه باز هم نميتونم بگيرم.

حالا اگرم ASUS نباشه مشكلي نيست.

نظرتون در مورد GIGABYTE - EP31-DS3L چيه اونجوري كه تو سايت زده 87 تومن هست حالا نميدونم شايد تو بازار فرق كنه.در ضمن سيپيوهم در نظرم e7200 هست.

تشكر

لینک به دیدگاه

دوستان راستي بهتره من دوتا 1 گيگ رو بزارم كنار هم يا يه دفعه 2 گيگ بزارم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان راستي بهتره من دوتا 1 گيگ رو بزارم كنار هم يا يه دفعه 2 گيگ بزارم ؟؟؟

با سلام

دوست عزیز دوتا 1 گیگ از یه دوگیگ بهتره .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز دوتا 1 گیگ از یه دوگیگ بهتره .

موفق باشید.

دوست عزيز ببخشيد ميشه علتشو توضيح بديد !!

لینک به دیدگاه

؟؟؟؟

درود

ببنی عزیزم در زمانهای گذشته مدلهای خوبی از کارتهای ATI وارد بازار نمیشید و غیر اورجینال در بازار بیداد میکرد ولی الان همه چیز فرق کرده و این کارت 3650 کارت مناسبی در حال حاضر هستش .

رم رو به این دلیل که از دو اسلات وقتی استفاد ه میشه سرعت انتقال تقسیم میشه و در نتیجه با سرعت بیشتری کار انجام میشه . این توضیح سادش بود اگر علمی تر میخواید در خدمتیم .

لینک به دیدگاه

دوست عزيز ببخشيد ميشه علتشو توضيح بديد !!

سلام . دوست عزیز دوتا 1 گیگ در برابر یه 2 گیگ سرعت و بازده بهتری داره و همچنین4 تا 1 گیگ در برابر دوتا 2 گیگ .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام به هه دوستان عزیز میخوام این سیستم رو برای یکی از دوستام جمع کنم :

MB:P5K_EPU

POWER:535 GREEN

RAM:2*1GB

VGA:4850 GIGA

CPU:E7200

البته به سرم زده جای 7200 یه Q6600 بزارم ولی از طرفی دوستم میخواد در اینده از کراس فایر استفاده کنه ولی دوستان در پست های قبلی گفتن که چون این مادربورد PCI Express 2.0 نیست کارایی خوبی نداره با توجه به این که این سیستم را برای بازی میخواد البته ASUS - P5Q هم گزینه خوبی هست ولی حیف که کراس فایر نمیشه کرد شما بگید چکار کنم یه سی پی یو Q6600 بگیرم یا جای اون یه مادر برد ASUS - P5Q بگیرم .

البته به نظر شما اصلا تا چند سال دیگه نیاز میشه که کراس فایر کنم یا تا اون موقع باید دوباره سیستم رو ارتقا بدم و یه کارت دیگه بندازم که در این صورت P5Q خوبه.

شما چی میگید.؟؟؟

درود

دوست من در مورد 6600 انتخاب شماست و هر طور که میدونید نیاز ما رو براورد ه میکنه اقدام کنید . در مورد مادربورد تا اینجایی که من اطلاع دارم در مورد PCI Express 2.0 تفاوت چندانی نداره و اونقدر در کار تاثیر نمیزاره . البته اینرو بگم به قول قدیمیا هر چقدر پول بدی اش میخوری حالا اگر دوستتون بودجشو داره میتونه خوب یه چیز بهتر بخره .

در مورد کراس فایر هم من به شخصه به یه نتیجه رسیدم .

توی این چند وقتی که بحث SLI و کراس فایر داغ بوده خیلی از دوستان خیلی چیزها خریدن و بعد از مدتی که به فکر ارتقا گرافیک و کراس فایر افتادن متوجه شدن که به تغییر کوچولو و هزینه کم میتونن یک کارت خوب خریداری بکنن و سینگل استفاده کنن و در بعضی از موارد هم اگر کارت قبلی شون با کارتی که در حال حاضر میخواستن بخرن کراس میشد در کنارهم استفاده میکردن .

لینک به دیدگاه

همچنین4 تا 1 گیگ در برابر دوتا 2 گیگ .

موفق باشید.

درود

رضا جان این موضوع رو هم در نظر داشته باشید که اگر ما 4 شکاف برای نصب مازول ها داشته باشیم و هر 4تا مازول رو اشغال کنیم در این حالت دمایی که از هیت سینک مازولها حاصل میشه به علت فاصله بسیار نزدیک مازول های نصب شده باعث داغ شدن زودتر مازول ها و نتیجتا پایین اومدن کارایی

میباشد.

لینک به دیدگاه

راستي دوستان من از اين قطعات استفاده ميكنم نياز نيست كه پاورمو عوض كنم ؟؟؟

فكر كنم پاورم 400 تا 450 وات باشه البته مطمئن نيستم !!

راستي اين قيمتي كه شما ميگيد به روزه يا نه ؟؟ آخه من Ati 3650 رو توي يه سايت قيمت كردم گفت 102 تومن . راستي من از كجا بفهمم كه 512 Ddr3 هست ؟؟ چون توجه كردم چيزي جلوش ننوشته بود فقط قبل 3650 نوشته بود Hd . اگه ميشه اين قطعاتي رو كه من انتخاب كردم رو به صورت صحيح برام بنويسيد تا ببرم بيرون قيمت كنم . ممنون . ببخشيد اگه زحمت ميدم !!!

لینک به دیدگاه

آقای حسینی این Q9450 رسید یه آمار بدید که سریع تا تنورش داغه اقدام شه ...

لینک به دیدگاه

درود

رضا جان این موضوع رو هم در نظر داشته باشید که اگر ما 4 شکاف برای نصب مازول ها داشته باشیم و هر 4تا مازول رو اشغال کنیم در این حالت دمایی که از هیت سینک مازولها حاصل میشه به علت فاصله بسیار نزدیک مازول های نصب شده باعث داغ شدن زودتر مازول ها و نتیجتا پایین اومدن کارایی

میباشد.

با سلام

mr pc عزیز از نظر حرارت ایجاد شده و زود تر داغ شدم رمها کاملا حق با شماست خوب من کاراییش رو گفتم بیشتر میشه ولی حرف شما کاملا درسته حرارت ایجاد شده رو هم باید در نظر داشت البته در مورد 4 تا مارول در کنار یکدیگر.

تشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...