رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. دوستان یک پردازنده  ryzen 1600x دارم با 16 گیگابایت رم و مادربورد ام اس آی گیمینگ پلاس !

5 تومن نقدینگی دارم. میخوام مانیتور فعلیم d2342p ال جی رو تعویض کنم و باهاش یک مانیتور + گرافیک بخرم . 

بین کارت 1060 و 1070 موندم. گیکیر حرفه ای نیستم و شاید چند تا بازی رو بخوام دنبال کنم که پی اس 19 یکیشه !

میشه برای گرافیک و مانیتور راهنمایی بفرمایید. میخوام دسته دوم تهیه کنم . تشکر

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 ساعت قبل، Astrix گفته است :

خدا لعنت کنه باعث و بانی این وضعیت و قیمتهارو سی پی یو 6600 من بازیهای جدید و  سنگین دیگه کشش نداره بخاطر کمبود هسته همش گلوگاه میشه با گراف 1060 تنها اپشن 7700 هم که با این قیمت نجومی بالکل ارزش قیمتی و کارایی به هیچ عنوان نداره میرسیم از اون ور رایزن 2600 دیدم بخوام بگیرم اونم قیمت مادربردش هم اندازه سی پی یو :||| اخه چه گناهی کردیم بابا خلاصه مطلب دیگه هیچ گزینه ای نیست برا بنده

چندماه پیش میخواستم یه 7700 بگیرم 1600 تومن نگرفتم یه اقا که اسم نمیارم اتفاقا از با تجربههای اینجا هم مارو منصرف کرد گفت نخر بالاست ارزون میشه الان روزی هزاربار حسرت اینو میخورم بزرگترین اشتباه عمرمو کردم

شما باز وضعت بهتر از ماست.2500k دارم قبل عید میخواستم به رایزن ارتقا بدم گرافیکم سوخت کلا...ه شد به ارتقا .بعدشم که بی ارزش شدن پول مملکت

بناچار cpu تا 4.6 اور کردم تا مسکنی برای این درد بی درمون شود..شما هم کمی تا قسمتی میتونی اور کنی  البته با یه کولر خوب

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/28, 13:28:41، sisaco گفته است :

سلام. دوستان یک پردازنده  ryzen 1600x دارم با 16 گیگابایت رم و مادربورد ام اس آی گیمینگ پلاس !

5 تومن نقدینگی دارم. میخوام مانیتور فعلیم d2342p ال جی رو تعویض کنم و باهاش یک مانیتور + گرافیک بخرم . 

بین کارت 1060 و 1070 موندم. گیمر حرفه ای نیستم و شاید چند تا بازی رو بخوام دنبال کنم که پی اس 19 یکیشه !

میشه برای گرافیک و مانیتور راهنمایی بفرمایید. میخوام دسته دوم تهیه کنم . تشکر

سلام

مانیتور ایسوس vx239h و mx239h انتخاب خوبی هستند.کارت هم 1060 برای fhd و 1070 برای 2k مناسب هستند.

مانیتور خودتون هم اگر قصد فروش دارید قیمت و وضعیتش رو پخ کنید بی زحمت.

لینک به دیدگاه

اختلاف قیمت فاحشی دارن این دوتا مانیتور. بالاخره کدومشو وردارم‌نمیدونم. ال ای دی من در حد هستش بدون هیچ مشکلی. قیمت اون ام ایکس ۱۴۰۰ هست. فقط پانل من tn هستش. فکر نمیکنم مزیت خاصی نسبت به این داشته باشه. کارت هم دنبال ۲ کا و ۴ کا نیستم اصلا. 

لینک به دیدگاه

GTX 1060 6GB vs Rx 580 8GB

هر دو ماین شدن 3 تا 6 ماه

580 سری آرمور و بدون گارانتی قیمت 2.400

1060 سری استریکس  با گارانتی و قیمت 2.600

؟؟؟

کدوم رو شما باشین انتخاب میکنین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 29 دقیقه قبل، i-Gamer گفته است :

؟؟؟

سایت لیون برام باز نمیشه اما فکر کنم قیمت msi 1060 gaming حدود 3000 بود ، به نظرم اونو بخری به صرفه تره

مابین این دوکارت 1060 البته باید بگید بایوس خودشو بزنه که گارانتی نفهمه کارت ماین شده

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سایت لیون برام باز نمیشه اما فکر کنم قیمت msi 1060 gaming حدود 3000 بود ، به نظرم اونو بخری به صرفه تره

مابین این دوکارت 1060 البته باید بگید بایوس خودشو بزنه که گارانتی نفهمه کارت ماین شده

بایوس ماین اینا روی کارکرد عادی گرافیک تداخل و ایراد درست نمیکنه احیانا؟مثلا وسط کار و بازی دردسر بشه؟!!!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، i-Gamer گفته است :

بایوس ماین اینا روی کارکرد عادی گرافیک تداخل و ایراد درست نمیکنه احیانا؟مثلا وسط کار و بازی دردسر بشه؟!!!

بایوس ماین معمولا فرکانس هسته و ولتاژ پایین آورده میشه تا فشار روی کارت کمتر بشه و مصرف برقش هم بیاد پایین ، پس بهتره از فروشنده بخواین بایوس معمولی رو دوباره بریزه رو کارت تا گرافیک ها با قدرت کامل بازی رو اجرا کنن ،

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/28, 05:55:29، Sabertooth گفته است :

شما باز وضعت بهتر از ماست.2500k دارم قبل عید میخواستم به رایزن ارتقا بدم گرافیکم سوخت کلا...ه شد به ارتقا .بعدشم که بی ارزش شدن پول مملکت

بناچار cpu تا 4.6 اور کردم تا مسکنی برای این درد بی درمون شود..شما هم کمی تا قسمتی میتونی اور کنی  البته با یه کولر خوب

اور میکنید میسوزه دیگه باید دما رو چک کنید زیاد بالا نره  خنک کننده خیلی مهمه

مگه شما چی بازی میکنید؟:|

در در 1397/07/28, 05:55:29، Sabertooth گفته است :

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mohsen4311 گفته است :

اور میکنید میسوزه دیگه باید دما رو چک کنید زیاد بالا نره  خنک کننده خیلی مهمه

مگه شما چی بازی میکنید؟:|

با حوصله و منظم انجام بشه نه خطر داره نه دما بیش از حد میره بالا..شاید کمی طول بکشه اما نتیجه رضایت بخشه

لینک به دیدگاه

سلام و درود می‌خواستم بدونم قطعات این سیستم با هم مچ هستن و اگه میشه راهنمای کنین ممنون میشم
Intel - Core i5-7600K 3.8GHz Quad-Core Processor
MSI - B250M MORTAR Micro ATX LGA1151 Motherboard
Western Digital WD20EZRZ Blue 2TB 64MB Cache Internal Hard Drive
Monitor: LG HD 20M38HB TN
Green Striker Computer Case
یا
کیس کامپیوتر گرین مدل X2 Jaguar Version 2
فقط تنها چیزی که انتخاب نکردم چون نمیدونستم پاور و رام و خنک کننده cpu و گرافیک بود

گرافیک هم بین این دو مدل موندم

Asus ROG Strix GTX 1050 OC Gaming DCII 2GB
Asus GTX 1050 OC Dual V2 2GB

لینکاشون هم این پایین

=====================

1. https://pcpartpicker.com/product/dQM323/intel-core-i5-7600k-38ghz-quad-core-processor-bx80677i57600k
  2. https://pcpartpicker.com/product/tzGj4D/msi-b250m-mortar-micro-atx-lga1151-motherboard-b250m-mortar
  3. https://www.digikala.com/product/dkp-195482/%DA%A9%DB%8C%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D9%84-x2-jaguar-version-2#/tab-params
  4. https://edbazar.com/electronic/Products/Product/338197
  5. https://....ir/vga-asus-rog-strix-gtx-1050-oc-gaming-dcii-2gb
  6. https://....ir/internal-hardwares/vga-asus-gtx-1050-oc-dual-v2-2gb
  7. https://....ir/computer-accessories/monitor/monitor-lg-hd-20m38hb-

-

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، i-Gamer گفته است :

؟؟؟

من 1060 توربو ایسوس دارم خیلی ام عالیه RX ها هم خوبن اما خب ببین چه کاری میخوای بکنی باهاش 

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید.با بودجه 8 تومن کیس برای گیم لطفا پیشنهاد بدید.تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، ali hidden گفته است :

با عرض سلام و خسته نباشید.با بودجه 8 تومن کیس برای گیم لطفا پیشنهاد بدید.تشکر

بودجه برای کولر نموند فعلا با فن استوک سر کن بعدا یه چیزی میگیری همراه اس اس دی + یه رم 8 گیگ دیگه ، قیمتهای سایتهای دیگه بگرد شاید ارزونتر پیدا کردی

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/msi/lga1151/msi-h310m-pro-vd-lga1151-8th-gen-mainboard-36.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/پردازنده/intel/lga1151/intel-core-i3-8100-coffee-lake-8th-gen-processor.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/hard-disk-drive/western-digital/wd-blue-1tb-7200rpm-64mb-buffer-hddwd10ezex.html

https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/computer-components/graphic-card/nvidia/msi/msi-gtx-1060-gaming-x-6gb-gddr5-3.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/g-skill-aegis-8gb-3000mhz-cl16-ddr4f4-3000c16s-8gisb.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp600b-hp-80plus-gold-psu-62.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-case/sharkoon/sharkoon-nbsp-s25-w-midi-tower-case.html

پاور هم برات زیاد گذاشتم تو ارتقا آینده به مشکل برنخوری

این با قیمت لیون حدود 8.200 شد

سوالی بود در خدمتم

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال داشتم ، برای مادربرد Asus p8h61-m le r2.0 حداکثر چه قطعاتی میتونم بزارم ؟ البته الان قصدشو ندازم چون قطعات دیگه ای رو در نظر گرفتم ، ولی بعدها دوباره میخوام ارتقا بدم . می دونم هزینه برای این سیستم ارزش نداره ولی من میخوام این کارو بکنم . 

هزینه اش مهم نیست شما قطعات رو به من بگین تا من قیمت تک تک قطعات رو بدست بیارم و جمع ببندم .

دوباره میگم مادربرد ر‌و نمیخوام عوض کنم میخوام این سیستم رو تا آخر پر کنم .

به طور خلاصه این مادربرد تا چه CPU, و رم و گرافیک رو ساپورت میکنه؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان من میخواستم کارت گرافیک کامپیوترم رو عوض کنم....بودجه هم تا 1500 1900هست...برای بازیای جدید مثله red dead 2 و assassins

خودم نظرم روی https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/computer-components/graphic-card/amd/asus/asus-rog-strix-rx-560-4g-gaming.html

هست میخواستم ببینم با سیستمم مچ هست اگر بخرم از لیون مشکلی نداشته باشه...سی پی یو هم پیشنهاد بدین ممنون میشم

اینم سیستمم

Gigabyte GA-P55A-UD4P
Radon 5570
Ram 12g ddr3
Intel Core i5-750 @ 2.67GHz
Green 535Watt Gp535B

samsung syncmaster BX1931 مانیتور 1366x768
 Case Green Magnum 2

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، siyavash18 گفته است :

درود دوستان من میخواستم کارت گرافیک کامپیوترم رو عوض کنم....بودجه هم تا 1500 1900هست...برای بازیای جدید مثله red dead 2 و assassins

خودم نظرم روی https://www.lioncomputer.com/کامپیوتر/computer-components/graphic-card/amd/asus/asus-rog-strix-rx-560-4g-gaming.html

هست میخواستم ببینم با سیستمم مچ هست اگر بخرم از لیون مشکلی نداشته باشه...سی پی یو هم پیشنهاد بدین ممنون میشم

اینم سیستمم

Gigabyte GA-P55A-UD4P
Radon 5570
Ram 12g ddr3
Intel Core i5-750 @ 2.67GHz
Green 535Watt Gp535B

samsung syncmaster BX1931 مانیتور 1366x768
 Case Green Magnum 2

red dead که انحصاری هستش واسه اساسین کرید اودیسه هم باید حداقل سوکت 1155 به بالا داشته باشید

ساپورت پردازنده هم تمامی مدلهای سوکت 1156 ساپورت میکنه

گرافیک هم gtx 1050ti بگیرین

اگه بتونید به سمت هازول (سوکت 1150 ) مهاجرت کنید بهتره ، برد سی پی یو الانتون بفروشید و یه حداقل i5 4460 با برد ارزون بگیرید

اگه بودجشو داشته باشید i3 8100 + برد معمولی حدود 830 + رم 8 گیگ ddr4 حدود 900 ، بهترین کارایی میگیرید

راجب قیمت قطعات خودتون اگه قصد فروش داشتید از دوستان فعال تو بازارچه بپرسید

در در 1397/08/03, 19:32:41، Amir-Jamali-123 گفته است :

سلام دوستان یه سوال داشتم ، برای مادربرد Asus p8h61-m le r2.0 حداکثر چه قطعاتی میتونم بزارم ؟ البته الان قصدشو ندازم چون قطعات دیگه ای رو در نظر گرفتم ، ولی بعدها دوباره میخوام ارتقا بدم . می دونم هزینه برای این سیستم ارزش نداره ولی من میخوام این کارو بکنم . 

هزینه اش مهم نیست شما قطعات رو به من بگین تا من قیمت تک تک قطعات رو بدست بیارم و جمع ببندم .

دوباره میگم مادربرد ر‌و نمیخوام عوض کنم میخوام این سیستم رو تا آخر پر کنم .

به طور خلاصه این مادربرد تا چه CPU, و رم و گرافیک رو ساپورت میکنه؟

پردازنده تمامی سوکت 1155 نسل دو و نسل 3 ساپورت میکنه 

رم حداکثر 16 گیگ با فرکانس 2200 ، گرافیک هم هر چی دلتون بخواد 

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخگویی . ولی فکر میکردم حداکثر فرکانس رم1333 باشه ، ولی خب انگار تا i7 3770 و رم 16 گیگ 2200 مگاهرتز ( 2x8gb ) میتونم روش بزارم . به نظرتون حداکثر چه گرافیکی میتونم بزارم که گلوگاه نشه ؟؟

یه درخواست مشاوره برای قیمت گذاری هم داشتم ، فامیلم سیستمش رو میخواد بفروشه ولی نمیدونه چه قیمتی روش بزاره ، مشخصات کاملش :

MSI H61M-P25/B3 INTEL LGA 1155 DDR3 USB 2.0

Intel Core i5 2320 3.0GHz (4Cpus)

KingMax 4GB 1333 X2 ( 8GB Dual Channel )

MSI GT 430 4GB 64bit DDR3

HDD 1TB SAMSUNG 7200

Green GP430A

DVD RW ASUS

Monitor SAMSUNG HD 1366X768 60Hz 19Inch

Csae ( مدلش رو نمیدونم ولی ازونایی هست که دکمه پاورش در بالای سرش قرار داره و تقریبا هم خوش شکله ولی در رده کیس های کوچک قرار میگیره اما نه مینی کیس ، فقط کوچک تا میان رده )

دارای Keyboard و ماوس میان رده

دارای Spacker پایین تا میان رده

دارای میز نسبتا بزرگ ( تقریبا 100cm x 50cm )

.......

لطفا قیمت این سیستم رو بگین . اگه ممکن بود قیمت قطعات رو به صورت تکی هم بفرمایید .

ممنون .

ویرایش شده توسط Amir-Jamali-123
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Amir-Jamali-123 گفته است :

ممنون بابت پاسخگویی . ولی فکر میکردم حداکثر فرکانس رم1333 باشه ، ولی خب انگار تا i7 3770 و رم 16 گیگ 2200 مگاهرتز ( 2x8gb ) میتونم روش بزارم . به نظرتون حداکثر چه گرافیکی میتونم بزارم که گلوگاه نشه ؟؟

واسه گرافیک چقدر بودجه دارین ؟ فکر کنم حداکثر gtx 1060 با یه گلوگاه جزئی تو بازیهای پردازنده محور  1070 بکشه البته رزلوشن فول اچ دی پایینتر بیاین چندان جالب نمیشه و پدر پردازنده در میاد 

رم هم تا فرکانس 1600 در حالت دفالت کار میکنه و بعدش باید پروفایل xmp فعال کنید

و بهتره قبل ارتقا بایوس به آخرین ورژن بروز رسانی کنید

قیمت هم کیس فامیل هم منتظر دوستان فعال تو بازارچه باشید یا توی پ . خ بپرسید اگه اینجا جوابی نگرفتید 

لینک به دیدگاه

در در 1397/08/04, 23:18:25، Hassan.SK گفته است :

واسه گرافیک چقدر بودجه دارین ؟ فکر کنم حداکثر gtx 1060 با یه گلوگاه جزئی تو بازیهای پردازنده محور  1070 بکشه البته رزلوشن فول اچ دی پایینتر بیاین چندان جالب نمیشه و پدر پردازنده در میاد 

رم هم تا فرکانس 1600 در حالت دفالت کار میکنه و بعدش باید پروفایل xmp فعال کنید

و بهتره قبل ارتقا بایوس به آخرین ورژن بروز رسانی کنید

قیمت هم کیس فامیل هم منتظر دوستان فعال تو بازارچه باشید یا توی پ . خ بپرسید اگه اینجا جوابی نگرفتید 

راستش فعلا قصد ندارم این ارتقا رو انجام بدم و همونطور که قبلا عرض کردم فعلا قصد قطعات دیگه ای رو دارم حالا بعدا شاید اینکارو کردم . و خواستم بدونم چطوریه تا بدجمو براش اماده کنم ولی درحال حاضر بودجه چندانی ندارم و فقط درحدی که یه ارتقای کوچک خودم رو بدم .

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم خواستم بدونم این کیس چقدر می ارزه حدودا؟ فروشنده به همراه ال ای دی 20  و موس و کیبورد 2700 میگه..میخوام بدونم ارزش خرید داره..تشکر

کیس گرین هیوا با پاور 430 وات گرین  .
مادربر Giga P55-ud3L
پردازنده intel xeon x3440 و فن دپ کول .
گرافیک Asus Gtx650 DC boost  GDDR5 و 128 بیتی 
هارد western digital Green 1TB 64mb buffer
رم 8 گیگ DDR3 دوال چنل سامسونگ (2*4g) با باس 1333 .
دی وی دی رایتر پایونیر .

لینک به دیدگاه

سلام

دوتا سیستم دیدم نمیدونم برا کدوم اقدام کنم هدفم فقط گیمینگه و ی 1060 در آینده میخرم

dvdrw و کیس اینا رو که چون هردو سادن و دارن فاکتور میگیرم

1-  i7 4790 -ddr3 8 - h81 giga - 1 hdd -  435b w

3/850/000

ی i7  قوی  ولی مادربوردش دوتا ساتا6 داره usb3 جلو هم نداره  :(

--------------------------------

2-i5 6600-ddr4 8-b150 asus gaming-1hdd -530 w

4/100/000

اینم که خوب جدید و بروزه و چنتاش گارانتی داره

---------------------------------

میدونم اولیه قوی ها ولی خوب نسبت به دومی قدیمیه و امکانات اونو نداره و از طرفی میترسم  خیلی زیاد کارکرده باشن بخاطر همین

اصلا قیمتا بصرفه هست؟قیمت هرکدوم بنظرتون باید چن باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، mr.stive گفته است :

سلام

دوتا سیستم دیدم نمیدونم برا کدوم اقدام کنم هدفم فقط گیمینگه و ی 1060 در آینده میخرم

dvdrw و کیس اینا رو که چون هردو سادن و دارن فاکتور میگیرم

1-  i7 4790 -ddr3 8 - h81 giga - 1 hdd -  435b w

3/850/000

ی i7  قوی  ولی مادربوردش دوتا ساتا6 داره usb3 جلو هم نداره  :(

--------------------------------

2-i5 6600-ddr4 8-b150 asus gaming-1hdd -530 w

4/100/000

اینم که خوب جدید و بروزه و چنتاش گارانتی داره

---------------------------------

میدونم اولیه قوی ها ولی خوب نسبت به دومی قدیمیه و امکانات اونو نداره و از طرفی میترسم  خیلی زیاد کارکرده باشن بخاطر همین

اصلا قیمتا بصرفه هست؟قیمت هرکدوم بنظرتون باید چن باشه

به نظرم دومی بهتره ، چون سی پی یو هر دو قدیمی شدن و موقع ارتقا به سری جدید میتونید رم ddr4 نگه دارید و یه رم 8 دیگه بغلش بندازید اما سیستم اولی باید به کل عوض بشه ، برد دومی هم خیلی بهتره و برد اولی چندان واسه i7 مناسب نیست

پاور اولی هم خیلی ضعیفه حتی به درد 750ti هم نمیخوره ، پاور دومی هم چندان جالب نیست و اگه 1060 بگیرید لب به لب میشه و پدر خودش و قطعاتو درمیاره پس بهتره یه 600 وات بگیرید با خیال راحت استفاده کنید 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید بنده این سیستمو دست دوم از اقوام گرفتم..خواستم بدونم یه رم 8 و یه SSD بندازم روش تاثیری داره؟ 

پاور 430 وات گرین  .
مادربر Giga P55-ud3L 
پردازنده intel xeon x344 فن دپ کول .
گرافیک Asus Gtx650 DC boost GDDR5 و 128 بیتی 

ممنون..

ویرایش شده توسط Mohammadtaghani m13721015
اشتباه تایپی
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mohammadtaghani m13721015 گفته است :

سلام خدمت اساتید بنده این سیستمو دست دوم از اقوام گرفتم..خواستم بدونم یه رم 8 و یه SSD بندازم روش تاثیری داره؟ 

پاور 430 وات گرین  .
مادربر Giga P55-ud3L 
پردازنده intel xeon x344 فن دپ کول .
گرافیک Asus Gtx650 DC boost GDDR5 و 128 بیتی 

ممنون..

سلام

مسلمأ برا کارهای روزانه ssd خیلی تأثیرگذار هست ولی اگه برا گیم میخاید رم اضافه کنید اشتباهه چون هم پردازنده و هم گرافیکتون برا استفاده بازی های روز مناسب نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...