رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 34 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سری H و یا همون Home بیشتر کاربری نیمه حرفه ای هستش

سری TUF ایسوس برای کاربری زیاد و یه جورایی جون سخته واسه همین زرق و برق سری های دیگه رو نداره اما سگ جونه 1f602.png

در کل صد در صد بین اون دو مورد Z370 TUF  خریداری کنید

ببخشید یه سوال دیگه بپرسم و تمام

بین Asus Z370 Prime A و Z370 TUF  چی کدوم بهتر هستش. ممنووون از شما

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 22 دقیقه قبل، Moh3n68 گفته است :

ببخشید یه سوال دیگه بپرسم و تمام

بین Asus Z370 Prime A و Z370 TUF  چی کدوم بهتر هستش. ممنووون از شما

امکاناتشون در یه سطحه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

امکاناتشون در یه سطحه

سپاس از شما لطف کردید

لینک به دیدگاه

سلام ،رم فعلی من دو تا ۴ گیگ ddr3 از مارک adata  با فرکانس ۱۶۰۰ هستش حالا دو تا ۴ گیگ رم ddr3l  دیگه با فرکانس۱۶۰۰ واسم آوردن که اونم از مارک adata هستش میخواستم بدونم اینا با هم هماهنگن و مشکلی ندارن؟ چون ولتاژddr3 1.50 هستش و ddr3l 1.35 و اینکه با نرم افزار cpu z هم مقایسه کردم یخورده مشخصاتشون متفاوته اینم بگم cpu من i54690k هستش و کاملا سازگاری داره با ddr3l ولی تو توضیحات مادربوردم(b85plus)چیزی نگفته سازنده

لینک به دیدگاه

درود

میشه سیستم ( کیس ) amd برا خرید تا 4 تومن بگید ؟ گرافیک  1060 + پوسته کیس رو دارم 

سیستمی هم که قصد دارم ببندم اینه ولی بعضیا میگن amd بهتره ! ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی در زمینه amd ندارم

مین بورد: h310 mk

cpu: i3 8100

ram: hyperx fury ddr4 2400 cl 15 2*4 gig

vga: giga 1060 6 gig

powr : 480 green

hdd : blue 1 tra

دوستان اگه مشاوره بدید ممنون میشم چون من بعد از 10 سال دارم سیستم میبندم و اطلاعاتم کمه 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، emotion2 گفته است :

درود

میشه سیستم ( کیس ) amd برا خرید تا 4 تومن بگید ؟ گرافیک  1060 + پوسته کیس رو دارم 

سیستمی هم که قصد دارم ببندم اینه ولی بعضیا میگن amd بهتره ! ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی در زمینه amd ندارم

مین بورد: h310 mk

ram: hyperx fury ddr4 2400 cl 15 2*4 gig

vga: giga 1060 6 gig

powr : 480 green

hdd : blue 1 tra

دوستان اگه مشاوره بدید ممنون میشم چون من بعد از 10 سال دارم سیستم میبندم و اطلاعاتم کمه 

دوست عزیز همین سیستمی که میخوای ببندی ببند با خیال راحت

ای ام دی الان قیمتش فضایی رفته بالا و ارزش نداره مثل قدیم

فقط مادربرد اگه B360 مدل MSI که 850 تومنه بردارین

و یه SSD هم اضافه کنیدحرف نداره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohsen67 گفته است :

سلام ،رم فعلی من دو تا ۴ گیگ ddr3 از مارک adata  با فرکانس ۱۶۰۰ هستش حالا دو تا ۴ گیگ رم ddr3l  دیگه با فرکانس۱۶۰۰ واسم آوردن که اونم از مارک adata هستش میخواستم بدونم اینا با هم هماهنگن و مشکلی ندارن؟ چون ولتاژddr3 1.50 هستش و ddr3l 1.35 و اینکه با نرم افزار cpu z هم مقایسه کردم یخورده مشخصاتشون متفاوته اینم بگم cpu من i54690k هستش و کاملا سازگاری داره با ddr3l ولی تو توضیحات مادربوردم(b85plus)چیزی نگفته سازنده

دوست عزیز اونا رم لپ تاپه اگه اشتباه نکنم و نمیتونید روی سیستم دستکتاپ استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، hosin گفته است :

درود.

این مموری ها مموری لپ تاب نبوده و فقط نسخه کم مصرف شده ddr3 هستند l=low .

در 16 ساعت قبل، mohsen67 گفته است :

درود. اگر بزارید خود مین برد اون ddr3l هم 1.5 میده. بهتره دومورد مشابه هم تهیه کنید خیالتون راحت باشه.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، mohsen67 گفته است :

سلام

عزیز با خیال راحت استفاده کنید!

هم روی لپتاپ و هم دسکتاپ این کار و انجام دادم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده!!!

درواقع روی بعضی سیستم ها استفاده از DDR3 محدودیت داره! نه DDR3L

مثلا روی لپتاپی که پردازنده 4200u داره نمیتونید از DDR3 معمولی استفاده کنید , حتما باید DDR3L باشه!

ولی روی سیستم های معمول هر 2 این نوع رم ها قابل استفاده هست...

سیستم های جدید دیگه زیاد به مشخصات رم حساس نیستند و خودشون روهماهنگ میکنن!

همین الان سیستمی که دارم باهاش تایپ میکنم برد Z87 و پردازنده 4460 داره!

3 ماژول رم روش هست:

4GB DDR3 Corsair 1600Mhz 9-9-9-24-41

2GB DDR3 Samsung 1333MHz 9-9-9-24-31

2GB DDR3 Kingmax 1600Mhz 11-11-11-28-39

الان حدود 6 ماهه دارن کار میکنن!

مثل 3 تا داداش با هم کنار اومدن و مثل وانت نیسان کار میکنن?

لینک به دیدگاه

سلام . بنده یه سوال داشتم البته نمیدونم اینجاش جاش هست یا نه .

صحت داره قیمتها روبه کاهش اند ؟ قصد تعویض سی پی یو و رم و پاور سیستم رو دارم . موندم الان بگیرم یا صبر کنم قیمتها پایین بیاد بعد بگیرم :35_thinking:

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان لطفا کمک کنید !

من از چند نفر مشاوره خواستم سیستم ببندم  قرار شد تکه تکه بخرم چون پول یکهویی ندارم !

گفتن 1150 بخر ، من ساده هم مین h81 خریدم و به ضرر فروختم تا   سیستم ddr4 ببندم

الان سیستم 1151 میخوام ببندم اما واقعا نمیدونم  چه پردازنده و مینی بخرم  و البته نمیدونم تکه تکه خریدن خوبه یا نه !

تا یک و خورده ای میخوام پردازندم قیمتش باشه  مین هم تا نهصد

لطفا کمک کنید ، متاسفانه دوباره قیمتا کشید بالا ...

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، AMIN-MOGHADDAM گفته است :

سلام

دوستان لطفا کمک کنید !

من از چند نفر مشاوره خواستم سیستم ببندم  قرار شد تکه تکه بخرم چون پول یکهویی ندارم !

گفتن 1150 بخر ، من ساده هم مین h81 خریدم و به ضرر فروختم تا   سیستم ddr4 ببندم

الان سیستم 1151 میخوام ببندم اما واقعا نمیدونم  چه پردازنده و مینی بخرم  و البته نمیدونم تکه تکه خریدن خوبه یا نه !

تا یک و خورده ای میخوام پردازندم قیمتش باشه  مین هم تا نهصد

لطفا کمک کنید ، متاسفانه دوباره قیمتا کشید بالا ...

i3 8100

msi B360

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، hosin گفته است :

i3 8100

msi B360

ممنون حسین جان  قیمت رو واسه قطعات کارکرده گفتم درسته ؟

b360  در چه سطحی هست نسبت به z270  ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AMIN-MOGHADDAM گفته است :

ممنون حسین جان  قیمت رو واسه قطعات کارکرده گفتم درسته ؟

b360  در چه سطحی هست نسبت به z270  ؟

درود

i3 8100 قیمت 1.5 میلیونی داره

B360 از نظر امکانات از Z270 کمتره

اما شما در Z270 نمیتونید از نسل کافی لیک استفاده کنید

باید یکی از 3 مادربرد با چیپست زیر رو تهیه کنید

Z370

B360

H310

میتونید i37100  تهیه کنید با Z270

البته قدرت i3 8100 چند برابر i3 های نسل قبله !!  و تقریبا توی این بازار یه جورایی هم قیمت 7100 و 6100 هستش

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم نظرتون در مورد این سیستم بدونم ، بعضی جاها خونده بودم رایزن ممکنه توی بعضی بازیا مثلا بتلفیلد 1 یا 5 لگ بندازه ! نظرتون چیه؟ و اینکه رم 2400 هست ، بعد مادربورد چطوریاست؟
cpu ryzen 5 1600
mb asus b450m-a
vga asus gtx 1060 6g
ram crucial 2*4
ssd m.2 256GB
power green 700a-hp
case green z2-HONOR
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز همین سیستمی که میخوای ببندی ببند با خیال راحت

ای ام دی الان قیمتش فضایی رفته بالا و ارزش نداره مثل قدیم

فقط مادربرد اگه B360 مدل MSI که 850 تومنه بردارین

و یه SSD هم اضافه کنیدحرف نداره

ممنون که جواب میدین. راستش من تفاوت b360 و h310 رو نفهمیدم جز چنتا سوکت بیشتر. 

اگه امکانش هست یجوری توضیح بدید تفاوتشون رو که من متوجه بشم. البته اینم بگم تفاوت قیمتشون حدود 140 تومنه !

ویرایش شده توسط emotion2
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mostafa_crs7 گفته است :

سلام دوستان میخواستم نظرتون در مورد این سیستم بدونم ، بعضی جاها خونده بودم رایزن ممکنه توی بعضی بازیا مثلا بتلفیلد 1 یا 5 لگ بندازه ! نظرتون چیه؟ و اینکه رم 2400 هست ، بعد مادربورد چطوریاست؟
cpu ryzen 5 1600
mb asus b450m-a
vga asus gtx 1060 6g
ram crucial 2*4
ssd m.2 256GB
power green 700a-hp
case green z2-HONOR
سیستم اوکیه

اگه بتونین 1600x بردارین بهتره

مین هم اوکیه

در کل سیستم خوبیه و از پس گیم هابر میاد راحت

بتل 1 که همچین مشکلی ندیدم

اما بتل 5 اینقدر باگ داره که اصلا ربطی به سی پی یو و این صحبتا نداره کلا گیم پره مشکله حالا سیستم چه اینتل باشه چه ای ام دی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، emotion2 گفته است :

ممنون که جواب میدین. راستش من تفاوت b360 و h310 رو نفهمیدم جز چنتا سوکت بیشتر. 

اگه امکانش هست یجوری توضیح بدید تفاوتشون رو که من متوجه بشم. البته اینم بگم تفاوت قیمتشون حدود 140 تومنه !

برای اینکه بهتر متوجه بشید فرقشونو بهتره یه سرچ کنید

اما به طور کل دراین نسل مین ها به سه دسته و یا سطح تقسیم میشن

به ترتیب با توجه به امکانات و سطح بالا تر

1-  { فقط این مدل قابلیت اورکلاک داره }Z370

2 - B360

3- H310

توی این بازار قیمت چیپست B360 و H310 یکی یا نزدیک همه و توصیه میشه همون 360 بردارین فرقشون هم بیشتر توی ساپورت و پورت های  مختلفه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، hosin گفته است :

سیستم اوکیه

اگه بتونین 1600x بردارین بهتره

مین هم اوکیه

در کل سیستم خوبیه و از پس گیم هابر میاد راحت

بتل 1 که همچین مشکلی ندیدم

اما بتل 5 اینقدر باگ داره که اصلا ربطی به سی پی یو و این صحبتا نداره کلا گیم پره مشکله حالا سیستم چه اینتل باشه چه ای ام دی

در 6 ساعت قبل، Mostafa_crs7 گفته است :

cpu ryzen 5 1600
mb asus b450m-a
vga asus gtx 1060 6g
ram crucial 2*4
ssd m.2 256GB
power green 700a-hp
case green z2-HONOR
تشکر از حسین آقای عزیز که کاربرها رو خیلی خوب راهنمایی میکنن

یه مورد به سیستم رایزن اضافه کنم رم 8 الان حداقل به حساب میاد و توی اکثر بازیها یه جورایی لب به لب میشه و اگه امکانشو دارین 16 بگیرید 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، hosin گفته است :

درود

i3 8100 قیمت 1.5 میلیونی داره

B360 از نظر امکانات از Z270 کمتره

اما شما در Z270 نمیتونید از نسل کافی لیک استفاده کنید

باید یکی از 3 مادربرد با چیپست زیر رو تهیه کنید

Z370

B360

H310

میتونید i37100  تهیه کنید با Z270

البته قدرت i3 8100 چند برابر i3 های نسل قبله !!  و تقریبا توی این بازار یه جورایی هم قیمت 7100 و 6100 هستش

ممنونم داداش   خیلی مفید گفتید

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان من یه سیستم میخام ببندم با این مشخصات : 

mb: b360 

vga : 1060 giga wind foced oc 6gig

hdd: 1tra wd blue

power: green 580 eud

ram: hyperx fury 8 gig 

یه سوال ذهنمو مشغول کرده. من 10 ساله سیستم نبستم و کیسم (پوستش) قدیمیه.البته جای فن داره 2 تا  میخاستم بدونم این قطعاتو میشه توی اون کیس بست؟ (مدل کیسم نمیدونم چیه. ازین سامسونگ قدیمیاس که نقره ای بودن اگه یادتون باشه)

چون یکی از دوستام میگفت چون کارت گرافیکای جدید بزرگن تو اون نمیشه بست و باید یه کیس جدید بخری ! میخاستم بدونم چقدر صحت داره حرفش و کلا کیس چیز مهمی هست یا نه. 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، emotion2 گفته است :

سلام. دوستان من یه سیستم میخام ببندم با این مشخصات : 

mb: b360 

vga : 1060 giga wind foced oc 6gig

hdd: 1tra wd blue

power: green 580 eud

ram: hyperx fury 8 gig 

یه سوال ذهنمو مشغول کرده. من 10 ساله سیستم نبستم و کیسم (پوستش) قدیمیه.البته جای فن داره 2 تا  میخاستم بدونم این قطعاتو میشه توی اون کیس بست؟ (مدل کیسم نمیدونم چیه. ازین سامسونگ قدیمیاس که نقره ای بودن اگه یادتون باشه)

چون یکی از دوستام میگفت چون کارت گرافیکای جدید بزرگن تو اون نمیشه بست و باید یه کیس جدید بخری ! میخاستم بدونم چقدر صحت داره حرفش و کلا کیس چیز مهمی هست یا نه. 

درود

مادربرد های b360 حداکثر از نوع atx هستند و مشکلی بابت پیچ کردن مادربرد و جای هارد و غیره ندارید. ولی دوتا نکته هست. 

اول اینکه به احتمال زیاد کیس شما از نوعی هست ک پاورش بالا نصب میشه و دوم اینکه اگر کارت سری winforce با سه فن خریداری کنید به علت طول نسبتا زیاد کارت برای نصبش داخل کیس با مشکل مواجه میشید. شما ک مقدار زیادی دارید هزینه میکنید بهتره یک مقداری هم برای خرید یک کیس معمولی با نصب معکوس پاور هم کنار بگذارید. 

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز. آره پاورش بالا هست. و گرافیک پاین نصب میشه و فضای زیادی باز هست برای کارت گرافیک. از چه نظر به مشکل میخورم؟ البته فکر کنم 2 تا اسلات نیازه برای نصب و بین اسلاتا بسته هست. که اونم فکر نکنم مشکلی پیش بیاره

پاور معکوس چه مزیتی داره نسبت به این مدل کیسا ؟ 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، emotion2 گفته است :

ممنون دوست عزیز. آره پاورش بالا هست. و گرافیک پاین نصب میشه و فضای زیادی باز هست برای کارت گرافیک. از چه نظر به مشکل میخورم؟ البته فکر کنم 2 تا اسلات نیازه برای نصب و بین اسلاتا بسته هست. که اونم فکر نکنم مشکلی پیش بیاره

پاور معکوس چه مزیتی داره نسبت به این مدل کیسا ؟ 

درتکمیل حرف دوستمون گفتن ایشون از لحاظ طولی احتمالا به مشکل میخورین ....ولی یه راهکار میدم ببینین تو کیس جا میشه یا نه اگر از همین مارک گیگا 2فنه بخرین طبق اطلاعات سایت نوشته که طول کارت22سانت هست و عرض هم 12سانت 

در مودل 3فنه همین مارک گیگا طول برابر28سانت هست و عرض هم همون 12 در نظر بگیر حالا برو داخل کیستو تخمینی اندازه بگیر ببین طول کارت گرافیک برا رفتن کارت داخل کیس مشکلی ایجاد نمیکنه اگر نه پس مشکلی نیست اگر هم طول کم داری برا گرافیک پس باید کیس رو عوض کنی  

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

درتکمیل حرف دوستمون گفتن ایشون از لحاظ طولی احتمالا به مشکل میخورین ....ولی یه راهکار میدم ببینین تو کیس جا میشه یا نه اگر از همین مارک گیگا 2فنه بخرین طبق اطلاعات سایت نوشته که طول کارت22سانت هست و عرض هم 12سانت 

در مودل 3فنه همین مارک گیگا طول برابر28سانت هست و عرض هم همون 12 در نظر بگیر حالا برو داخل کیستو تخمینی اندازه بگیر ببین طول کارت گرافیک برا رفتن کارت داخل کیس مشکلی ایجاد نمیکنه اگر نه پس مشکلی نیست اگر هم طول کم داری برا گرافیک پس باید کیس رو عوض کنی  

سلام. نه طولی مشکلی نداره جا باز هست . فقط عرضی (اونجایی که پیچ مهره میشه حس میکنم یکم بزرگتره)  حالا بازم جهت اطمینان یه کیس دست دوم گیرم بیاد میخرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...