رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

از 6 تا USB2 باقی مونده روی main چطور میشه استفاده کرد ؟

14 تا usb2 و 2 تا usb 3 داره که 8 تا usb2 روی main‌داره که دو تاش برای جلوی کیس استفاده شده و بقیه بیکارن!

میخواستم p8h67-m le بخرم نبود به جاش p8p67 le بود گرفتم کلی از امکاناتش استفاده نشد!

برای dual chanel کردن یه کم توضیح بدین. الان چارتا اسلات ram داره که دو تا رم گذاشتم توی مشکی ها. اگه دو تا هم توی آبی ها بزارم چهار کاناله میشه ؟ اگه یک مین فقط دو تا اسلات ram داشته باشه اون هر کاریش بکنیم تک کاناله هست ؟

گرافیک sapphire hd5670 چقدر با hd5570 فرق میکنه و کدوم بهتره ؟

5570 و 6670 چطورن؟

DDR5 و 1GB هستن.

ممنون

برای استفاده از USB روی مادربورد باید براکت USB بخری . USB2 تو بازار حدود 6-7 تومان باید باشه . البته اگر گرون نشده باشه . 2 تایی و 4 تایی هست .

post-59-0-22645100-1328221702_thumb.jpg

دوکاناله کردن بستگی به مادربورد داره . تو دفترچه راهنما نوشته که کدوم اسلاتها 2 کاناله کار میکنن . تو بعضی ها اسلاتهای همرنگ ، بعضی ها یکی در میون و بعضی ها کنار هم . تو دفترچه رو نگاه کن . مادربوردهایی که 2 اسلات دارن اکثرا 2 کاناله هستن .

5670 از 5570 قویتره . سری 56xx قویتر از 55xx هست . ولی 5570 و 6670 تقاوت زیادی باهم ندارن . 6670 کمی قویتره . ولی سری 6 تکنولوژی جدیدتری داره نسبت به سری 5

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در مورد هارد که نظر خاصی ندارم . از مدلهاییه که فقط کسی میخره که برای کار بهش نیاز داره . چیز بدی نیست . خیلی هم خوبه . ولی خیلی هم گرونه .

سرعت esata بیشتره .

فایروار روی مادربورد شما هست .همون IEEE 1394a . منتها روی خود بورد . شما باید براکت اون رو از بازار بخرید .

یه کابل ESATA خریدم 3500 - جالبه کابل ساتا براش نذاشتن -سرعتش با eSata حدودا 70تا 100 هست

img-ir_e1fd55468c1.png

این هارد رو هم معاوضه کردم

این رو دادم و این رو گرفتم +150 سر دادم

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه حجم زیادی رو داری انتقال میدی ، سرعت خوبی داره . چون به جز سرعت انتقال ، سرعت نوشتن روی دیسک و مقدار رم هم مهمه . تو حجم های کم سرعت بالاتر میره .

لینک به دیدگاه

برای استفاده از USB روی مادربورد باید براکت USB بخری . USB2 تو بازار حدود 6-7 تومان باید باشه . البته اگر گرون نشده باشه . 2 تایی و 4 تایی هست .

post-59-0-22645100-1328221702_thumb.jpg

دوکاناله کردن بستگی به مادربورد داره . تو دفترچه راهنما نوشته که کدوم اسلاتها 2 کاناله کار میکنن . تو بعضی ها اسلاتهای همرنگ ، بعضی ها یکی در میون و بعضی ها کنار هم . تو دفترچه رو نگاه کن . مادربوردهایی که 2 اسلات دارن اکثرا 2 کاناله هستن .

5670 از 5570 قویتره . سری 56xx قویتر از 55xx هست . ولی 5570 و 6670 تقاوت زیادی باهم ندارن . 6670 کمی قویتره . ولی سری 6 تکنولوژی جدیدتری داره نسبت به سری 5

ممنون :)

همین p8h61-m le usb3 که دو تا اسلات داره به نظرت دو کاناله میشه ؟

توی توضیحات سایتش چیزی ننوشته بود!

ویرایش شده توسط username
لینک به دیدگاه

MB : Asus P8H61-USB3

CPU : I3 2100

Ram : 2*2GB DDR3 1333 King max1

EVGA GTS 550TI

HDD : Samsung 1TB F3

ODD : Pioneer DVDRW

Power : Green 535

قیمت این قطعات چنده و آیا این سیستم خوبی هست؟

لینک به دیدگاه

آقا حامد یه سیستم کامل میخوام حدودا 900 بشه ممنون

راستی قیمتای پست قبلیم رو هم بگین :)

لینک به دیدگاه

MB : Asus P8H61-USB3 قیمت 165

CPU : I3 2100 قیمت 237

Ram : 2*2GB DDR3 1333 King max1 قیمت 40

EVGA GTS 550TI قیمت 240

HDD : Samsung 1TB F3 قیمت 240 ( اگر گیر بیاد )

ODD : Pioneer DVDRW قیمت 35

Power : Green 535 دیگه نیست . Green GP530A-EU هست 85

سیستم خوبیه . فقط قیمتها حدودی هستن . قعات ممکنه گیر نیان و مشابه باید بگیرید . ضمنا کیس مناسب هم بگیرید .

لینک به دیدگاه

حامد خان کار ssd فقط توی سرعت نقل و انتقال هارد خلاصه میشه؟

لینک به دیدگاه

سیستم SSD کاملا فرق میکنه . سرعت خوندن و نوشتن روی اون بیشتره . بد سکتور نمیگیره . دیفراگ نمیخواد . هد نداره . صدا نداره . گرمای خیلی جزئی داره . اگر ویندوز رو روی SSD نصب کنی سرعت اجرای اون خیلی زیاد میشه . ولی یک بدی داره و اون هم اینه که طول عمر داره . سیکل خوندن و نوشتن داره . یعنی به مقدار مشخصی میشه روی اون اطلاعات نوشت و پاک کرد . برای همین برای نصب ویندوز توصیه میشه . چون کمترین مقدار نوشتن و پاک کردن رو باعث میشه .

لینک به دیدگاه

حامد خان یه سیستم 900 تومنی خوب معرفی کنین کامل باشه با مانیتور و...

لینک به دیدگاه

برای کارای گرافیکی . آفیس . گشت و گذار تو اینترنت . دیدن فیلم . موسیقی و... یعضی اوقات هم میکس

لینک به دیدگاه

پس نیازی به کارت گرافیک نداری . پردازنده برات مهمتره . صفحه قبل یک سیستم پیشنهاد دادم . همون رو توصیه میکنم . با کمی تغییر .

ASUS P8H61-M LX قیمت 159

Intel Ci3 2100 قیمت 235

Seagate 500GB قیمت 159

Kingston 2x2GB DDR3 1333 قیمت 40

DVD RW Samsung قیمت 32

Samsung B2045XPlus قیمت 190

Power GP335A-pro قیمت 45.5

K.B A4TECH KB-720 USB قیمت 16.5

A4TECH OP-620D USB قیمت 8.5

Speaker TSCO TS 2002U قیمت 10

کیس هم یک کیس معمولی در حدود قیمت 25

جمع کل : 920500 تومان

اگر بتونی کمی بیشتر هزینه کنی ، یک کیس بهتر تا 50 تومان . ماوس و کیبورد مناسبتر تا حدود 40 تومان بگیر .

لینک به دیدگاه

حامد با فتوشاپ و 3 دی مکس هم کار میخوام بکنم یادم رفت بگم

اون مانیتور که گذاشتین ال ای دی هست؟ چند اینچه؟

لینک به دیدگاه

مانیتور LCD 20 هست . اگر میخوای کارهای سنگین انجام بدی این سیستم جواب نمیده . با این بودجه سیستم بهتر از این هم نمیشه بست . به نظر من اگر سیستم داری ، ارتقا بده که یک سری از قطعات رو بتونی دوباره استفاده کنی . اگر هم سیستم نداری برای اینکه سیستم مناسبی برای نیازت بگیری ، باید بیشتر هزینه کنی . حداقل به یک کارت گرافیک ، پاور بهتر و مانیتور بهتر نیاز داری . اینها حدود 300 تومان هزینه بیشتر دارن . یعنی حدود 1200 باید هزینه کنی .

لینک به دیدگاه

خب یه اون 3 چیزی که میگین 300 تومن اضاف میشه رو هم بگین ممنون

لینک به دیدگاه

ASUS P8H61-USB3 قیمت 165

Intel Ci3 2100 قیمت 237

Seagate 500GB قیمت 159

Kingston 2x2GB DDR3 1333 قیمت 40

DVD RW Samsung قیمت 32

LG LED 20" E2050S قیمت 200

GAINWARD GTX 550 Ti 1Gb DDR5 قیمت 200

Power Green GP530A-EU قیمت 85

K.B A4TECH KB-720 USB قیمت 16.5

A4TECH X6 73MD قیمت 16

Speaker TSCO TS 2002U قیمت 10

Case GREEN SOLARIS قیمت 44.5

جمع کل : 1205000 تومان

با این سیستم کارت رو میتونی انجام بدی . ولی برای کارهای خیلی حرفه ای این سیستم جالب نیست . کلا برای کارهای 3D و گرافیک سنگین و میکس ویدئو ، پردازنده ، رم و گرافیک خیلی اهمیت دارن . اگر هم بخوای اینها رو بهتر بذاری باید مادربورد و کیس و پاور رو هم بهتر بذاری . کلا به هم وابسته هستن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

حامد خان ببخشید من شما رو با سوالام اذیت میکنم

سیستم AMD با INTEL فرقی نمیکنه از نظر سرعت و قدرت

کدومشون به صرفه تر هست؟

میشه یه سیستم AMD هم معرفی کنین تو ساقف 1،000،000

لینک به دیدگاه

تو این محدوده قیمت شما سیستم AMD نمیتونی ببندی که از نظر قدرت و قیمت با اینتل برابری کنه . سیستمت خیلی ضعیفتر میشه . تو پردازنده های ارزون قیمت میشه کمی روی AMD حساب کرد . ولی تو رده متوسط و بالا سری سندی بریج که 2100 هم جزو اونهاست ، چیزی برای AMD باقی نذاشت . اگر بخوای چیزی بگیری که بتونه با 2100 برابری کنه باید حداقل AMD Phenom II X4 980BE بگیری که اون هم قیمتش حدود 300 تومانه . پس اصلا به صرفه نیست .

لینک به دیدگاه

با سلام و سپاس از همه دوستاني كه اينجا وقت ميگذارند براي راهنمايي ديگران. من تازه عضو شدم و چون نتونستم تايپك جديد بزنم اينجا پرسش خودم رو مطرح ميكنم.

من چهار ، پنج سال پيش يه سيستم خريدم و يكسال قبل مادربرد و پاور و رم سيستم رو عوض كردم. الان ميخام سي پي يو و كارت گرافيك مناسبي واسه ارتقاي سيستم پيدا كنم و يك هارد دو ترا بايت هم ميخام اضافه كنم. اهل بازي هاي سنگين هم نيستم و همينكه چند تا بازي معمولي رو ساپورت كنه كافيه ولي در عوض ميخام كه دو ترابايت هارد رو كامل پراز فيلم و كليپ هاي موسيقي كنم بنابراين سرعت انتقال فايل‎ ‎‏ بين درايوها و كيفيت صدا و تصوير عالي واسه ديدن فيلم ميخام همين.

اين هم قطعاتي كه الان رو سيستم هست :

m.b elite g41t_m

62000 toman

ram 1gig ddr2

31000 toman

power fan lange

20000 toman

قيمتها رو از روي فاكتوري كه داشتم نوشتم تا خودتون حدس بزنيد چه قطعاتي رو الان ري سيستم هست اخه خودم اصلا وارد نيستم و نميدونم چي به چي هست. بقيه قطعات هم چون مال چهار ، پنج سال قبل هست ديگه خودتون حدس بزنيد در چه شرايطي هستند. در مرحله اول ميخام سي پي يو و كارت گرافيك رو عوض كنم و بعدها اگه شد مونيتور و اسپيكر خوب هم ميخام بگيرم.

حالا به نظر شما با اين شرايط 1 _چه سي پي يو و كارت گرافيكي برام مناسب هست؟

2 _ ايا اين مادربرد و پاور و رم كه الان دارم ميتونه جوابگو باشه ؟ خب اگه قرار باشه اينا رو هم عوض كنم بهتره يك سيتسم جديد بگيرم. حالا اگه لازم باشه رم رو عوض ميكنم ولي مادربرد رو نميتونم تغيير بدم.

3_ كيفيت صدا در اسپيكر و هدفون دقيقا به چه قطعه اي مربوط ميشه ؟ كيفيت صدا برام مهمه و اگه ميشه هدفون و اسپيكر و مانيتور 22 اينچ يا اگه بشه بزرگتري رو هم معرفي كنيد.

5 _ حدود قيمتها رو در مورد قطعات حتما بنويسيد

6 _ ميدونم اين شرح طولاني و سوالات زياد و انتظار جواب دقيق به همه سوالات توقع زيادي هست ولي به هر حال به لطف شما اميدوارم.

لینک به دیدگاه

AMD Athlon II X2 250

Codename : Rana

Process : 45 nm CPU

Cores : 2

Clock Speed : 3.0 GHz

Socket : AM3

L2 Cache : 2 x 1MB

HyperTransport : 4000 MT/s

اين سي پي يو چه جوريه ? قدرتش مناسبه? اصلا به درد كار من ميخوره? قبلا قيمتش 85 تومن بود الان گرونتره شده ?چقدر? ايا براي كار با برنامه اي مثل اتوكد نياز به سيستم قوي هست يا سيستم معمولي هم جواب ميده? چون ميخوام اتوكد هم در حد متعارف كار كنم لطف كنيد اين جريان اتوكد رو هم در پيشنهادتون لحاظ كنيد. بازم ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام و سپاس از همه دوستاني كه اينجا وقت ميگذارند براي راهنمايي ديگران. من تازه عضو شدم و چون نتونستم تايپك جديد بزنم اينجا پرسش خودم رو مطرح ميكنم.

من چهار ، پنج سال پيش يه سيستم خريدم و يكسال قبل مادربرد و پاور و رم سيستم رو عوض كردم. الان ميخام سي پي يو و كارت گرافيك مناسبي واسه ارتقاي سيستم پيدا كنم و يك هارد دو ترا بايت هم ميخام اضافه كنم. اهل بازي هاي سنگين هم نيستم و همينكه چند تا بازي معمولي رو ساپورت كنه كافيه ولي در عوض ميخام كه دو ترابايت هارد رو كامل پراز فيلم و كليپ هاي موسيقي كنم بنابراين سرعت انتقال فايل‎ ‎‏ بين درايوها و كيفيت صدا و تصوير عالي واسه ديدن فيلم ميخام همين.

اين هم قطعاتي كه الان رو سيستم هست :

m.b elite g41t_m

62000 toman

ram 1gig ddr2

31000 toman

power fan lange

20000 toman

قيمتها رو از روي فاكتوري كه داشتم نوشتم تا خودتون حدس بزنيد چه قطعاتي رو الان ري سيستم هست اخه خودم اصلا وارد نيستم و نميدونم چي به چي هست. بقيه قطعات هم چون مال چهار ، پنج سال قبل هست ديگه خودتون حدس بزنيد در چه شرايطي هستند. در مرحله اول ميخام سي پي يو و كارت گرافيك رو عوض كنم و بعدها اگه شد مونيتور و اسپيكر خوب هم ميخام بگيرم.

حالا به نظر شما با اين شرايط 1 _چه سي پي يو و كارت گرافيكي برام مناسب هست؟

2 _ ايا اين مادربرد و پاور و رم كه الان دارم ميتونه جوابگو باشه ؟ خب اگه قرار باشه اينا رو هم عوض كنم بهتره يك سيتسم جديد بگيرم. حالا اگه لازم باشه رم رو عوض ميكنم ولي مادربرد رو نميتونم تغيير بدم.

3_ كيفيت صدا در اسپيكر و هدفون دقيقا به چه قطعه اي مربوط ميشه ؟ كيفيت صدا برام مهمه و اگه ميشه هدفون و اسپيكر و مانيتور 22 اينچ يا اگه بشه بزرگتري رو هم معرفي كنيد.

5 _ حدود قيمتها رو در مورد قطعات حتما بنويسيد

6 _ ميدونم اين شرح طولاني و سوالات زياد و انتظار جواب دقيق به همه سوالات توقع زيادي هست ولي به هر حال به لطف شما اميدوارم.

سلام دوست عزیز . ورودتون رو به انجمن خوش آمد میگم .

شما مقدار هزینه ای رو که میتونید بکنید بگید تا بشه پیشنهاد بهتری داد . اگر هم میخواین قطعات رو ارتقاء بدید و یا تعویض کنید ، لیست کامل اونها رو بنویسید خیلی خوبه . چون میشه فهمید چی دارید و به چی نیاز دارید . با توجه به مشخصات فعلی ، چند تا نکته رو میگم .

1- CPU فعلی شما چیه که راضیتون نمیکنه ؟ چون ممکنه مدل جدیدی که به شما پیشنهاد میشه ، از اون ضعیفتر باشه .

2- پاور شما ، یک پاور معمولیه و در واقع بدرد سیستم های خوب نمیخوره . مقدار رم سیستمتون کمه ، مادربورد هم کار رو برای سیستم های 775 که قدیمی شدن راه میندازه .

3- کیفیت صدا به کارت صدا و خود اسپیکر و یا هدفون مربوط میشه . کارت صدای مادربورد های فعلی خوب هستن و صدای خوبی میدن . پس باید اسپیکر یا هدفون مناسبی بگیری .

4- قطعات الان خیلی گرون تر از 1 ماه قبل هستن . کلا بازار ثبات خوبی هم نداره . هر قیمتی الان گفته میشه ، ممکنه 1 ساعت دیگه تغییر کنه .

لینک به دیدگاه

AMD Athlon II X2 250

Codename : Rana

Process : 45 nm CPU

Cores : 2

Clock Speed : 3.0 GHz

Socket : AM3

L2 Cache : 2 x 1MB

HyperTransport : 4000 MT/s

اين سي پي يو چه جوريه ? قدرتش مناسبه? اصلا به درد كار من ميخوره? قبلا قيمتش 85 تومن بود الان گرونتره شده ?چقدر? ايا براي كار با برنامه اي مثل اتوكد نياز به سيستم قوي هست يا سيستم معمولي هم جواب ميده? چون ميخوام اتوكد هم در حد متعارف كار كنم لطف كنيد اين جريان اتوكد رو هم در پيشنهادتون لحاظ كنيد. بازم ممنون

الان دیگه خرید این پردازنده توصیه نمیشه . اینتل تو این رنج پردازنده های بهتری داره .

لینک به دیدگاه

با تشكر. سي پي يو و كارت گرافيك فعلي به شرح زير است.

Cpu_

3.2 intel full/2mb

vga_

xx_pciexpress

البته در مورد كارت گرافيك بين دوتا ايكس يك حرف ديگه هم هست كه به علت كهنه بودن فاكتور قابل خوندن نيست. شرمنده!

اين سي پي يو و كارت گرافيك قدرت شون چه جوريه؟ ايا با اين مادربرد و رم و پاوري كه من دارم ميشه سي پي يو و كارت گرافيك بهتري بكار برد ؟

به هر حال منظور من اينه كه ايا الان به اين سيستم بدون تغيير اجزاي ديگه ميشه سي پي يو و كارت گرافيك بهتري بهش زد كه قدرت سيستم رو حداقل به صورت نسبي بالا ببره يا فايده اي نداره و بايد سيستم جديد بخرم.

من انتظاري كه دارم فقط شامل دو چيز هست 1_ الان يك هارد 160و يك هارد نيم ترا بايت به سيستم وصله و دوست دارم يك ترا هارد ديگه بهش اضافه كنم بشه تقريبن يك و نيم. 2_ بشه باهاش در حد معمول چند تا برنامه از جمله اتوكد و اكسل رو باهاش كار كرد همين. من الان مدتي هست كه سيستمم زود به زود مشكل پيدا ميكنه قبلن يك هارد 160 داشت كه من بعد از تعويض مادربرد يك هارد 500 هم بهش اضافه كردم ممكنه بهش فشار اومده باشه يا احتمال داره مشكل از قديمي بودن سي پي يو باشه? خواهش ميكنم به زبان ساده بگيد من الان چكار كنم قيمتها رو هم خواهش ميكنم اگر شده تقريبي يا مال قبل باشه هم بگيد ميخام بدونم الان چقدر گرون شده? بازم ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...