رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با تشكر. سي پي يو و كارت گرافيك فعلي به شرح زير است.

Cpu_

3.2 intel full/2mb

vga_

xx_pciexpress

البته در مورد كارت گرافيك بين دوتا ايكس يك حرف ديگه هم هست كه به علت كهنه بودن فاكتور قابل خوندن نيست. شرمنده!

اين سي پي يو و كارت گرافيك قدرت شون چه جوريه؟ ايا با اين مادربرد و رم و پاوري كه من دارم ميشه سي پي يو و كارت گرافيك بهتري بكار برد ؟

به هر حال منظور من اينه كه ايا الان به اين سيستم بدون تغيير اجزاي ديگه ميشه سي پي يو و كارت گرافيك بهتري بهش زد كه قدرت سيستم رو حداقل به صورت نسبي بالا ببره يا فايده اي نداره و بايد سيستم جديد بخرم.

من انتظاري كه دارم فقط شامل دو چيز هست 1_ الان يك هارد 160و يك هارد نيم ترا بايت به سيستم وصله و دوست دارم يك ترا هارد ديگه بهش اضافه كنم بشه تقريبن يك و نيم. 2_ بشه باهاش در حد معمول چند تا برنامه از جمله اتوكد و اكسل رو باهاش كار كرد همين. من الان مدتي هست كه سيستمم زود به زود مشكل پيدا ميكنه قبلن يك هارد 160 داشت كه من بعد از تعويض مادربرد يك هارد 500 هم بهش اضافه كردم ممكنه بهش فشار اومده باشه يا احتمال داره مشكل از قديمي بودن سي پي يو باشه? خواهش ميكنم به زبان ساده بگيد من الان چكار كنم قيمتها رو هم خواهش ميكنم اگر شده تقريبي يا مال قبل باشه هم بگيد ميخام بدونم الان چقدر گرون شده? بازم ممنون

مادربوردی که داری فقط از پردازنده های 775 پشتیبانی میکنه . یعنی نهایتا میتونی پردازنده های Core 2 Due بذاری روش . الان هم یک پردازنده خوب تو این رده مثل E7300 که تو بازار باشه حدود 160 در میاد .

کارت گرافیک شما از برند XFX هست . اما مدلش رو نگفته . من حدس میزنم یک مدل ضعیف باشه که فقط سیستم رو برای اجرای فیلم و بازیهای سبک راه میندازه . اگر بخوای یک گرافیک بهتر بگیری مثل Gainward GT 520 باید حدود 100 تومان هزینه کنی . تازه این گرافیک از عهده بازیهای سنگین بر نمیاد . ولی برای فیلم خیلی خوبه .

پاوری که داری مشخص نیست که چقدر میتونه سیستم رو تغذیه کنه . بهتره که یک پاور 430 وات مناسب بگیری . برای این کار هم به حدود 65 تومان نیاز داری .

هارد 1 ترابایت الان 230 تومانه .

مادربورد شما 2 اسلات رم داره . یکیش پره . پس یا باید یک رم 1 گیگ دیگه بگیری ، که باز هم کمه . یا باید اون رم رو که داری ، بدی و 2 رم 2 گیگ بگیری . این کار حدود 40 تومان برات در میاد .

یک حساب سر انگشتی بکنی ارتقاء سیستم فعلی به یک سیستم قابل قبول ، ولی باز هم قدیمی حدود 360-370 تومان در میاد . البته سیستم خوبیه و کارهایی رو که میخوای به خوبی انجام میده .

اگر مانیتور 22 اینچ بخوای بگیری حدود 300 تومان دیگه باید هزینه کنی .

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تشكر ميكنم از پاسخ شما و وقتي كه ميذاريد. با توجه به راهنمايي شما به نظر ميرسه كه اينهمه خرج كردن براي اين سيستم زياد فايده نداره و بهتره فعلن يك مدت اين سيستم رو نگه دارم و بعد سر فرصت يك سيستم جديد بخرم. اما در مورد همين سيستم موجود به نظر شما اگه سي ‏پي يو دو هسته اي با قيمت مناسب يعني در حدود صد تا صد و بيست تومان بخرم كارم رو راه ميندازه ? ( بازي اصلا نميخام. ششصد و بيست گيگ هارد موجود رو ميخام نود و پنج درصدش رو پر كنم_الان هفتاد درصدش پره_ و برنامه اتوكد در حد معمول_ لطفا يك توضيح در مورد اتوكد هم بديد كه ايا سيستم قوي تري ميخاد يا نه? )

به نظرتون اينكه فقط سي پي يو رو عوض كنم كمكي بهم ميكنه ? چون فكر ميكنم از وقتي هارد 500 رو اضافه كردم كامپوترم سنگين شده و زياد هنگ ميكنه? به نظر شما مربوط به سي پي يو هست يا رم يا مادربرد يا هر سه? به هر حال من قبلا تو سايت زوميت خوندم كه سي پي يو زير با توجه به قيمتش خوبه ولي باز نظر شماست كه لطف كنيد دو يا سه مدل سي پي يو با توجه به شرايط سيستم من پيشنهاد بديد در حد صد تا صد و بيست هزار تومن (به ترتيب اوليت بنويسيد با يك تو ضيح كوچولو براي دليل معرفي هر كدام , قيمت تقريبي حتما بنويسيد در ضمن مدلي كه اين پايين نوشتم قيمتش الان تقريبا چنده?

AMD Athlon II X2 250

سپاس سپاس سپاس

لینک به دیدگاه

شما اگر بخوای از AMD Athlon II X2 250 استفاده کنی ، باید مادربورد رو هم عوض کنی . وقتی هم که میخوای این کار رو انجام بدی ، گزینه های بهتری برای خرید هست که از این CPU بهتر هستن .

شما میتونی یک پردازنده Core 2 Due E7300 دست دوم تهیه کنی . تو همین فروم کمی بگردی برای فروش گذاشتن . بعضی از مغازه ها هم که دست دوم کار میکنن دارن . شما یک پردازنده مناسب بگیر ، رم رو هم عوض کن . خیلی بهتر میشه سیستمت . اگر میخوای ارزونتر در بیاد ، یک پردازنده 2 هسته ای E 5700 بگیر ، با 2 رم 2 گیگ . پردازنده و رم خودت رو هم میتونی بفروشی . E5700 رو اگر نو بخوای میتونی با 115 تا 120 تومان بخری . ولی دست دوم E7300 رو هم میتونی با همین قیمت تهیه کنی که خیلی بهتره . این دو مورد مناسب هستن . بین اینها E6700 هست . اگر نو گیر بیاد حدود 130 قیمت داره . دست دوم حدود 90-80 باید باشه .

پاور سیستمت مشکل اصلیه . چون پاور استاندارد نیست و ممکنه به سیستم آسیب برسونه . مخصوصا با خرید قطعات جدید . حواست به اون باشه حتما .

لینک به دیدگاه

دسته دو زياد دوست ندارم. يك رم دو گيگ بخرم به همراه رم يك گيگ خودم استقاده كنم چطوره? قيمتش چقدر ميشه? پاور چي بخرم? در نهايت سي پي يو رو چي بگيرم كه با مادربردم بخونه (دست يك باشه حتا اگه كمي گرانتر هم باشه ولي ارزشش رو داشته باشه اشكال نداره , قيمتش رو هم بفرماييد) در مجموع چقدر بايد كنار بزارم? با تشكر فراوان. ببخشيد طولاني شد

لینک به دیدگاه

میتونی یک رم 2 گیگ کنار رم 1 گیگ بذاری . ولی در این حالت نمیتونی از ویژگی 2 کاناله رم استفاده کنی . این ویژگی سرعت رم رو بالا میبره . یک رم 2 گیگ DDR2 الان حدود 25-30 باید باشه . که 2 تاش میشه 50-60 تومان .

پردازنده رو میتونی E5700 و یا E6700 برداری که از پردازنده فعلی خیلی بهتر هستن ، قیمتشون هم حدود 120-130 هست . اگر بهتر از اون بخوای E7300 هست که 160 تومانه حدودا . این پردازنده رو الان خودم دارم استفاده میکنم .

پاور رو بهتره حداقل 430 وات گرین بگیری . حدود 65 تومانه .

حداقل هزینه برات حدود 210 و حداکثر 305 میشه . البته پردازنده خودت رو هم میتونی بفروشی . پاور رو فکر نکنم بخرن .

لینک به دیدگاه

بازم سپاسگزارم. دو تا رم دو گيگ بهتره يا يك رم چهارگيگ? چرا? پردازنده م رو چند ميتونم بفروشم حدودا? با اين تغييري كه تو سيستم ايجاد ميكنم اگه پردازنده 160 هزارتومني رو بگيرم و دو تا رم دو گيگ , هارد تا چه ظرفيتي ميتونم استقاده كنم? سه تا هارد باهم ميشه استفاده كرد? هارد دو ترا بايت چنده? ببخشيد كه با سوالهام وقت شما رو ميگيرم

لینک به دیدگاه

واي ببخشيد برنامه اتوكد يادم رفت. ميشه اتوكد رو هم در موردش توضيح بديد كه قدرت سيستم بايد در چه حدي باشه?

لینک به دیدگاه

2 تا 2 گیگ بهتره . چون در حالت 2 کاناله کار میکنه و سرعتش 2 برابر میشه .

پردازنده شما شاید بین 20 تا 30 تومان فروش بره .

ظرفیت هارد ربطی به پردازنده و رم نداره . شما هر مفدار هارد که نیاز داشته باشی میتونی استفاده کنی . البته مادربورد محدودیت ایجاد میکنه . روی مادربورد شما 4 قطعه با رابط ساتا و 2 قطعه با رابط IDE نصب میشه . هر چفدر تعداد هاردها کمتر باشه ، مصرف سیستم کمتره و گرمای کمتری ایجاد میشه و طول عمر قطعات هم بیشتر میشه . اگر میخوای هارد بزرگتر بذاری ، 160 رو بده و 1 ترا بگیر . قیمت 1 ترا الان حدود 230-240 تومانه . 2 ترا قیمت ندارم .

اوتوکد 2 بعدی مشکلی نداره . با اکثر سیستم ها کار میکنه . هرچقدر سیستم قویتر باشه سرعت کارش بیشتر میشه . ولی اوتوکد 3 بعدی رم بالا و کارت گرافیک بهتری میخواد .

لینک به دیدگاه

يعني من الان با همين سيستمي كه دارم بدون اينكه رم يا پردازنده رو عوض كنم براحتي ميتونم يك هارد يك ترا رو همراه يك هارد نيم كه مجموعش ميشه يك و نيم ترا استفاده كنم?! اخه سري قبل كه ميخواستم هارد 500 رو اضافه كنم كسي كه برام سيستم رو بست گفت بايد رم رو زياد كني! احتمالا اطلاعاتش كم بوده درسته?

لینک به دیدگاه

حامد خان سلام امروز رفتم بازار یه لیست قعات گرفتم خواستم بپرسم چطور هست

Asus P8H61

G620 C i 3

4Gb ram

500 Gb HDD

Geforce 440 1gb

Sony 24x

LED 20 SAM

Caese Atx

Green 430 Real

....

اینا جمعش شد 950 تومان آیا ارزش داره سرعت خوبی داره یا نه؟!

ویرایش شده توسط SeCret
لینک به دیدگاه

يعني من الان با همين سيستمي كه دارم بدون اينكه رم يا پردازنده رو عوض كنم براحتي ميتونم يك هارد يك ترا رو همراه يك هارد نيم كه مجموعش ميشه يك و نيم ترا استفاده كنم?! اخه سري قبل كه ميخواستم هارد 500 رو اضافه كنم كسي كه برام سيستم رو بست گفت بايد رم رو زياد كني! احتمالا اطلاعاتش كم بوده درسته?

درست گفته . چون وقتی میخوای اطلاعات حجیم رو کپی کنی روی هارد ، وجود رم بیشتر سرعت کار رو زیاد میکنه . بهتره که رم رو اضافه کنی. به نظر من پردازنده رو هم عوض نکنی برات مشکلی پیش نمیاد . ولی رم رو حتما زیاد کن . من الان تو محل کارم سیستمی دارم که پردازنده اون P4 3.0 Gh هست . مشکلی ندارم باهاش . با نرم افزارهای فتوشاپ و کرل دراو کار میکنم . فقط مشکل رم دارم . مادربورد من 2 گیگ بیشتر رم ساپورت نمیکنه .

لینک به دیدگاه

حامد خان سلام امروز رفتم بازار یه لیست قعات گرفتم خواستم بپرسم چطور هست

Asus P8H61

G620 C i 3

4Gb ram

500 Gb HDD

Geforce 440 1gb

Sony 24x

LED 20 SAM

Caese Atx

Green 430 Real

....

اینا جمعش شد 950 تومان آیا ارزش داره سرعت خوبی داره یا نه؟!

سیستم خوبیه . برای بازیهای سبک و فیلم و اجرای نرم افزارهای گرافیکی 2 بعدی و تا حدی 3 بعدی خیلی خوبه . بازیهای متوسط و سنگین رو هم با جزئیات پایین میتونه اجرا کنه . فقط چند تا نکته:

1 - پردازنده شما Ci3 نیست . پنتیومه . Intel Pentium G620 . البته تو رنج خودش پردازنده خوبیه .

2 - مدل دقیق کارت گرافیک چیه ؟

3 - مدل دقیق مانیتور چیه ؟

4 - مدل دقیق کیس چیه ؟

وقتی از جایی قیمت میگیری ، مدل دقیق قطعات رو بگیر . چون ممکنه روزی که قیمت میگیری ، یک قطعه بهت نشون بدن و بعد موقع خرید قطعه مشابه ارزونتر بذارن .

لینک به دیدگاه

درست گفته . چون وقتی میخوای اطلاعات حجیم رو کپی کنی روی هارد ، وجود رم بیشتر سرعت کار رو زیاد میکنه . بهتره که رم رو اضافه کنی. به نظر من پردازنده رو هم عوض نکنی برات مشکلی پیش نمیاد . ولی رم رو حتما زیاد کن . من الان تو محل کارم سیستمی دارم که پردازنده اون P4 3.0 Gh هست . مشکلی ندارم باهاش . با نرم افزارهای فتوشاپ و کرل دراو کار میکنم . فقط مشکل رم دارم . مادربورد من 2 گیگ بیشتر رم ساپورت نمیکنه .

خيلي از شما ممنونم. پس در مرحله اول يك رم دو گيگ و پاوري كه گفتيد رو ميگيرم تا بعد ببينم بعد چي ميشه. راستي رم مارك خاصي داره كه مناسب باشه? در مورد هارد يك ترا ايا قيمت كمتر از 230 تومن گير نمياد? ببخشيد ميپرسم اما اطمينان داريد كه پردازنده اي كه الان دارم با هارد يك ترا و نيم كم نمياره و هنگ نميكنه? البته ببخشيد كه اين سوال رو كردم ولي ميخام مطمين بشم

لینک به دیدگاه

تو این رنج مارک رم زیاد مهم نیست . همه رمهای ارزون قیمت مثل هم هستن . فقط گارانتی اونها مهمه . شما رمهای کینگستون ، کینگ مکس ، پاتریوت ، تیم گروپ و یا Adata بگیری ، با گارانتی خوب و قیمت مناسبی هستن .

زیر 230 که نیست فعلا . معلوم هم نیست بیاد پایینتر یا بره بالاتر . مگر اینکه دست دوم بگیری که اون هم خوشت نمیاد .

CPU فقط روی سرعت تاثیر داره . مگر اینکه مشکل داشته باشه که هنگ کنه . اگر سالم باشه و فن سالمی هم داشته باشه ، مشکلی ایجاد نمیکنه . بیشترین دلیل هنگ سیستم مربوط به رم و گرافیک و پاور هست .

لینک به دیدگاه

سلام

من مادربوردم ausu p5q که رم با باس 600-800-1066-1200 را ساپورت می کنه ، در ضمن سی پی یوم هم core 2duo 4600

تو مشخصات سی پی یو fsb را 800 زده .

سوالم این که اگر رم 1066 هم بگیرم تو باس 800 کارمی کنه؟ اصلا می تونم رم با باس 1066 با توجه به اینکه سی پی یو باسش 800 هست استفاده کنم؟

نمی دونم اصلا این موارد به هم ربط دارند یا نه!!! راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.

لینک به دیدگاه

سلام

من مادربوردم ausu p5q که رم با باس 600-800-1066-1200 را ساپورت می کنه ، در ضمن سی پی یوم هم core 2duo 4600

تو مشخصات سی پی یو fsb را 800 زده .

سوالم این که اگر رم 1066 هم بگیرم تو باس 800 کارمی کنه؟ اصلا می تونم رم با باس 1066 با توجه به اینکه سی پی یو باسش 800 هست استفاده کنم؟

نمی دونم اصلا این موارد به هم ربط دارند یا نه!!! راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.

تو سری 775 ، باس رم به این صورته که وقتی یک پردازنده با باس مثلا 1066 کار میکنه ، رم تو یک کلاس پایینتر یعنی 800 کار خواهد کرد . پس وقتی پردازنده شما باس 800 داره ، رم شما تو باس 667 کار میکنه . حتی اگر 1066 بگیری باز هم 667 کار میکنه .

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون

1

- پس با این حساب من به عنوان مثال باید یک پردازنده چهار هسته ای مثل q9650 با باس 1333 نصب کنم تا بتونم از کارایی رم با باس 1200 استتفاده کنم ( اگر اشتباده می کنم اصلاح بفرمایید!!)

2- از طرفی برای سیستم من کارایی رم 800 با 667 یکی و عملا یک جور هزینه اضافی است . درست؟

3- الان من برنامه cpu-z را که اجرا کردم فرکانس رم را 400 نوشته که گویا این 400 ضریب 2 می خوره برای رم های ddr2 و میشه 800 ( با ز هم اگر اشتباه می کنم .......این را هم اصلا ح بفرمایید.) این را متوجه نمیشم چرا تو این برنامه فرکانس 800 می شه اما 667 کار می کنه!!!؟

4-این مورد که شما فرمودید فقط برای مادربورد های 775 اینتل صدق می کنه؟ برای سوکت خاصی از amd چنین چیزی مصداق داره؟

شرمنده از این که وققتون را گرفتم

با تشکر

ویرایش شده توسط bird13
لینک به دیدگاه

1 - درسته . به شرطی که همچین رمی گیر بیاد .

2 - درسته . رم باس 800 هم تبدیل به 667 میشه .

3 - فرکانس رم درسته . ولی فرکانسی که کار میکنه کمتره .

4 - برای پردازنده هایی FBS دارن این مسئله صادقه . پردازنده هایی مثل Ci که FBS ندارن ، این مشکل رو ایجاد نمیکنن .

لینک به دیدگاه

1 - درسته . به شرطی که همچین رمی گیر بیاد .

2 - درسته . رم باس 800 هم تبدیل به 667 میشه .

3 - فرکانس رم درسته . ولی فرکانسی که کار میکنه کمتره .

4 - برای پردازنده هایی FBS دارن این مسئله صادقه . پردازنده هایی مثل Ci که FBS ندارن ، این مشکل رو ایجاد نمیکنن .

قسمت 4 را متوجه نشدم میشه بیشتر راهنمایی کنید!!! :blink: این باید از کجا فهمید؟

من با چه نرم افزار ی می تونم فرکانس کاری رم را مشاهده کنم ؟ 667 که شما می فرمایید.

لینک به دیدگاه

فرکانس کار رم رو توی بایون میتونید ببینید . تو بایوس میشه فرکانس کار رم رو انتخاب کرد که با توجه به فرکانس پردازنده محدودیت میده به شما .

پردازنده های سری Core i از FBS استفاده نمیکنن . تکنولوژی دیگه ای دارن . برای همین برای فرکانس رم محدودیت ایجاد نمیکنن . ولی سری 775 از تکنولوژی FBS استفاده میکنه و فرکانس رم رو محدود میکنه . تو AMD نمیدونم کدوم سری به این شکل کار میکنه . چون معماری AMD با اینتل فرق میکنه .

لینک به دیدگاه

سیستم خوبیه . برای بازیهای سبک و فیلم و اجرای نرم افزارهای گرافیکی 2 بعدی و تا حدی 3 بعدی خیلی خوبه . بازیهای متوسط و سنگین رو هم با جزئیات پایین میتونه اجرا کنه . فقط چند تا نکته:

1 - پردازنده شما Ci3 نیست . پنتیومه . Intel Pentium G620 . البته تو رنج خودش پردازنده خوبیه .

2 - مدل دقیق کارت گرافیک چیه ؟

3 - مدل دقیق مانیتور چیه ؟

4 - مدل دقیق کیس چیه ؟

وقتی از جایی قیمت میگیری ، مدل دقیق قطعات رو بگیر . چون ممکنه روزی که قیمت میگیری ، یک قطعه بهت نشون بدن و بعد موقع خرید قطعه مشابه ارزونتر بذارن .

به من گفت که این CPU خوبی هست قیمتش 100 تومن !!

مدل گرافیک چیز خاصی نزده فقط نوشته Asus Geforce 440 1G ddr3 قیمتش 125 تومن

مانیتور هم ننوشته مدلشو ولی من خودم مانیتور رو اونجا دیدم 20 اینچ سامسونگ رنگ مشکی ولی براق نبود 216 تومن

مدل کیس هم نگفته فقط زده ATX

لینک به دیدگاه

یه لیست دیگه گرفتم ولی میگه خیلی گرون شده یا نمیدونم شاید دروغ می گفت

مین برد: ASUS PHH61/USB3 قیمت 180 تومن

پردازنده: 2100 cor i 3 قیمت 255

رم:2*2 قیمت 48 تومن

هارد: 500GB قیمت 160

مانیتور: LED 20 قیمت 215

گرافیک: Gainward Gtx 550ti قیمت 255 تومن

پاور: 530 Green قیمت 85

قیمتاش چه جوریه بنظرم خیلی گرون گفته اینطور نیس؟

سیستم خوبی هست؟ در چه سطحیه؟!

لینک به دیدگاه

CPU خوبیه . قیمت خوبی هم داد . گرافیک هم ASUS خوبه . البته کمی الکی گرونه . اگر برند دیگه ای مثل گینوارد بود ، ارزونتر در میومد. مانیتور احتمالا مدل 20500 بوده . البته مطمئن نیستم . ولی اگر اون باشه مانیتور خوبیه . کیس ممکنه 20 تومانی باشه ، ممکنه 50 تومانی باشه . بالاتر نگفته . سعی کن کیس مناسبی بگیری . گرین برداری خوبه . در کل سیستم خوبیه ، به این قیمت میارزه .

لینک به دیدگاه

یه لیست دیگه گرفتم ولی میگه خیلی گرون شده یا نمیدونم شاید دروغ می گفت

مین برد: ASUS PHH61/USB3 قیمت 180 تومن

پردازنده: 2100 cor i 3 قیمت 255

رم:2*2 قیمت 48 تومن

هارد: 500GB قیمت 160

مانیتور: LED 20 قیمت 215

گرافیک: Gainward Gtx 550ti قیمت 255 تومن

پاور: 530 Green قیمت 85

قیمتاش چه جوریه بنظرم خیلی گرون گفته اینطور نیس؟

سیستم خوبی هست؟ در چه سطحیه؟!

قیمت بالاست . مادربورد رو حداقل 20 تومان بالا داده . پردازنده رو هم همینطور . گرافیک قیمتش 225 تومانه . رم 40 تومان . هارد 150 تومانه . مانیتور نمیدونم چیه . مدلهای مختلفی هست . در کل حدود 70 تومان تو این قطعات گرون گفته . البته این قیمتهایی که من میگم تو تهرانه . تو شهرستان بالاتره . ولی مقدارش به انصاف فروشنده بستگی داره .

از لحاظ کارکرد از سیستم قبلی خیلی سرتره . هم پردازنده و هم گرافیکش خیلی بهتره . مادربوردش زیاد تفاوت نداره . فقط USB3 داره .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

دست گلت درد نکنه حامد خان بازم سوال داشتم میرسم خدمتتون :D :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...