رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

قربان شما داداش وظیفه بود .

منتها رایزن ها با برخی رم ها مشکل دارن مدل های سازگاز معروف evo x و trident هستند ولی شما قبل از خرید بهتره رم های سازگار رو از داخل سایت هم چک کنید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 15 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

قربان شما داداش وظیفه بود .

منتها رایزن ها با برخی رم ها مشکل دارن مدل های سازگاز معروف evo x و trident هستند ولی شما قبل از خرید بهتره رم های سازگار رو از داخل سایت هم چک کنید.

خیلی ممنون از شما. بله حتما باید چک کنم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

خیلی ممنون از شما. بله حتما باید چک کنم.

امیدوارم مفید راهنمایی کرده باشم.یاعلی موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/20, 19:05:36، GRANDAM گفته است :

امیدوارم مفید راهنمایی کرده باشم.یاعلی موفق باشید.

خیلی عالی و مفید

این رمها  با مادربردی که گفتم(asus prime b350 plus am4) سازگاری داره؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/crucial/crucial-ballistix-sport-lt-4gb-2400mhz-cl16-red-ddr4.htmlپ

و اگر دوتا از این رم بگیرم باهم دوال میشن؟

این رم  جی اسکیل (Ripjaws V DDR4 2400MHz CL15 - 2x4gb(8GB چطور؟

بخاطر تایمینگ پایینش بهتر به نظر میاد.

توی فایل QVL این مادربرد این مدل از کروشال ساپورت میشه ولی با ظرفیت و رنگ و باس متفاوت ذکر شده. مثلا 16 گیگ و 8 گیگ.

کدومشون بهترن؟

@GRANDAM

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، hadi mp گفته است :

سلام :D 

دوستان سی پی یو من رایزن 1400 با فن استوک میخوام فنو عوض کنم ایر کولر بگیرم ،خیلی گشتم ولی دقیقا متوجه نشدم ایر کولر نیازه یا نه :| اکثراً تو رویو ها از استوک تعریف کردن که خوبه و بدون اور جواب میده ،ولی تابستون بدون اینکه گیم بزنم داخل کیس گرم میشد ! با 5 فن روشن رو های  تقریبا می شد مهارش کرد :| از یه طرف این گرم شدن رو گرافیک بخصوص تاثیر میزاره دماش بیشتر میره بالا ،وقتی فن سی پی یو رو فول اسپید میزارم مین بردو گرافیک هم دماش میاد پایین ولی نویز داره¬¬از یه طرفم الان زمستونه وهوا خیلی خنکتره؛حالا به نظرتون ایر کولر بگیرم یا نه ؟بودجم تا 350 نهایتا ،خودم نظرم رو گرین نوتوس 400 (کیس Z2+hero ،مادربرد X370-A asus ،گرافیک GTX 950 ) 

بود و نبودش برای شما که اورکلاک نمیکنید فرقی نداره اما بشخصه برای هر شخصی سیستم گیم یا معمولی میبندم نسبت به بودجش ایر کولر (بجز استوک) میبندم...سیستم نو تحویل دادیم صبح اومده میگه هی ریست میشه ..نگاه کردم فن استوک گیرپاژ کرده..اما درصد خرابی ایرکولرها در حد صفر هست

کولر شما این مدله؟

846797414_amdryzen3coolerwraithstealth65w.thumb.jpg.664b47c6102355cc11134cd0e047c351.jpg

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام، من سیستمم فعلا اینه و قصد ارتقا دارم. بودجمم 3.5 میلیون هست، چه قطعاتی پیشنهاد می دید؟

Intel Core i3 3240

Zotac GTX 750TI 2GB

RAM 8 GB

Motherboard ASUS H61 Plus

پاور هم مطمئن نیستم ولی فکر می کنم 330 یا 350 وات باشه

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/26, 10:59:44، Hassan.SK گفته است :

سلام

کیس + مانیتور + موس + کیبورد + هدست ؟ یا فقط کیس

الان به نظرم بهترین زمان واسه خرید هستش

نرخ دلار حالا بصورت مصنوعی یاواقعی کاهش پیدا کرده اما قیمت مواد غذایی و غیره روز به روز گرونتر میشه پس بهتره درصد جزئی که قطعات کاهش داشته بخرید که بعدا تو حسرت نمونید

کیس با بودجه 8 تومن و یه مانیتور 24 اینچ (ips) اقتصادی (بودجه جدا)میخواستم معرفی کنید و cpu رو میخواستم i5 7400k بگیرم اگه مشابه amd داره که عملکردش ضعیف تر نباشه ممنون میشم بگین

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hadi mp گفته است :

بله دقیقا همین مدله ؛وقتی رو فول اسپید نیست راحت میشه گفت مین برد 4 درجه بالاتر و گرافیک هم 5 درجه اینا بیشتر گرم میشه چون کلا دمای داخل کیسو میبره بالا :| الان اور نمیکنم ولی بالاخره با گذشت زمان حتما اورش میکنم :D به نظر شما چه ایرکولری مناسبه ؟ 

با تشکر از توجه شما B|

مدل کیستون چیه؟سری رایزن هم فکر نمیکنم غیر سریx بشه اورکلاک کرد

برای خرید کولر عمق کیس  تعداد لوله های مسی کولر و اندازه فنو دورش مهمه..ساپورت سوکت هم هست

من خودم v6 کولر مستر دارم پیشنهادم به شما  این کولر هست..فقط فاصله پردازنده تا درب کیس نباید کمتر از ارتفاع کولر باشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، UnKn0wN گفته است :

کیس با بودجه 8 تومن و یه مانیتور 24 اینچ (ips) اقتصادی (بودجه جدا)میخواستم معرفی کنید و cpu رو میخواستم i5 7400k بگیرم اگه مشابه amd داره که عملکردش ضعیف تر نباشه ممنون میشم بگین

دوست میتونیدبرید  سایت شهر سخت افزار یا از ربات تلگرامی لیون استفاده کنید برای انتخاب سیستم مناسب

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، UnKn0wN گفته است :

7400 که 4 هسته ای هستش و دورانشون رو به افوله ، رایزن بهتره

پردازنده ای ام دی Ryzen 5 2600

مادربورد ایسوس PRIME B450M-K

هارد اینترنال سیگیت Barracuda 1TB

کیس گیمینگ گرین STRIKER

کارت گرافیک گیگابایت N1060G1 GAMING-6GD

رم کروشیال Ballistix Sport LT 8GB 2400Mhz CL16 قرمز

پاور گرین 650 وات GP650A-UK
اینا شد حدود 8.360
پاور اگه پیدا کردی گرین 600 hp+ بگیر بهتره
رم هم بعدا پول دستت اومد از همین مدل یه 8 گیگ دیگه بخر
اس اس دی هم بعد اینا در صورت موجود بودن بودجه یه 250 گیگ بگیر
مانیتور 24 اینچ موجود زیاد نیست توی لیون 4 تا ، فافا 2 تا و دیجی کالا چندتایی هست 
این نسبت به قیمتش بد نیست 

لینک به دیدگاه

سلام

مجدد

دوستان این مدل رم با مادربرد ایسوس پرایم b350 plus سازگاره؟
KingSton HyperX Predator DDR4 8GB 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM

لینک به دیدگاه

سلام

یک مانیتور 27 اینچ فول اچی دی تا بودجه 3.5 میلیون تومن لطف معرفی کنید.

استفاده هم اول اینترنت و آفیس بعد گیم بعد فیلم

4K نمی خوام چون کارتم 1060 هست و برای 4K خیلی ضعیفه. مانیتورهای 4K هم تصویر 1080P خوبی ندارند.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

سلام

یک مانیتور 27 اینچ فول اچی دی تا بودجه 3.5 میلیون تومن لطف معرفی کنید.

استفاده هم اول اینترنت و آفیس بعد گیم بعد فیلم

4K نمی خوام چون کارتم 1060 هست و برای 4K خیلی ضعیفه. مانیتورهای 4K هم تصویر 1080P خوبی ندارند.

این مورد مناسبه:samsung c27f390

https://www.digikala.com/product/dkp-191661/مانیتور-سامسونگ-مدل-c27f390fhm-سایز-27-اینچ 

دست دوم تهیه کنید که ارزونتربراتون  تموم شه

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در در 1397/11/21, 12:53:41، hadi mp گفته است :

بله دقیقا همین مدله ؛وقتی رو فول اسپید نیست راحت میشه گفت مین برد 4 درجه بالاتر و گرافیک هم 5 درجه اینا بیشتر گرم میشه چون کلا دمای داخل کیسو میبره بالا :| الان اور نمیکنم ولی بالاخره با گذشت زمان حتما اورش میکنم :D به نظر شما چه ایرکولری مناسبه ؟ 

با تشکر از توجه شما B|

درود

دوست عزیز پردازنده شما اورکلاک میشه و خود بنده تونستم با کولر استوک روی ۳.۸ و ۳.۹ پایدارش کنم .و طبق تست هایی که بنده انجام دادم  برای اورکلاک هم تا یه فرکانسی مثل ۳.۵ کولر استوک کافیه و دما روی لود ۱۰۰ درصد چیزی حدود ۵۰ درجه میشه .  اما در کل این کار رو نمیشه تو تابستون انجام داد .همون کولر نوتوس گزینه خوب و مقرون بصرفه ایه .

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

سلام

مجدد

دوستان این مدل رم با مادربرد ایسوس پرایم b350 plus سازگاره؟
KingSton HyperX Predator DDR4 8GB 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM

لیست QVL مادربردتون رو از سایت سازنده دانلود و چک کنید . و ترجیحاً از رم های Evo X استفاده کنید . 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

این مورد مناسبه:samsung c27f390

https://www.digikala.com/product/dkp-191661/مانیتور-سامسونگ-مدل-c27f390fhm-سایز-27-اینچ 

دست دوم تهیه کنید که ارزونتربراتون  تموم شه

ممنونم ولی این بیش تر از 1 میلیون تومن از توان من بیشتره

نظرتون در مورد بنکیو مدل GC2870H سایز 28 اینچ چی هست ؟

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

لیست QVL مادربردتون رو از سایت سازنده دانلود و چک کنید . و ترجیحاً از رم های Evo X استفاده کنید . 

چک میکنم ولی چیزی دستگیرم نمیشه. مشکل هم اینه که مثلا از یک مدل رم توی لیست هست دقیقا با همون مشخصات ولی ظرفیت متفاوت. مثلا هایپر ایکس predator باس ۳۲۰۰ کلاک ۱۶ توی لیست هست ولی با ظرفیت ۱۶ گیگ و ۳۲ گیگ.

لینک به دیدگاه

سلام من بوجه کافی برای یک سیستم های دارم می خواستم بدونم با توجه به قیمت های سرسام آور قطعات و الکی بعضی از قطعات آیا بازم می ارزد که این ها رو خریداری کنم یا می توان با قیمت های معقول سیستم خوب برای گیم 4K جمع کرد؟

core i9 9900K + asus rog xi formula

نکته مثبت: به روز و قوی بودن CPU

نکته منفی: باتوجه به اینکه قیمت CPU در ایران غیر منطقی و 9 میلیون تومان است

cori7 8700K + asus rog x formula 

نکته مثبت: قیمت معقول در ایران

نکته منفی: قدیمی بودن و به روز نبودن

اگر پیشنهاد بهتری و نظر بهتری دارید بفرمایید 

دلیل انتخاب مادربرد های سری rog به دلیل این مورد هست که در صورت اورکلاک شدن CPU ولتاژ به صورت پلکانی افزایش و کاهش می یابد و از خراب شدن CPU صد در صد جلوگیری می کند که در مادبرد های دیگر این امکان وجود ندارد (قربانی سوختن CPU هستم)

لینک به دیدگاه

main=GIGABYTE AB350 GAMING 3 

CPU=RYZEN5 1600X 

WATER COOLER=DEEP COOL CAPTAIN 120 

RAM=TEAM GROUP DELTA RGB 16 GB 

VGA=MSI GTX 1060 6GB GAMING X

HDD=TOSHIBA P300 1TB 7200RPM 

SSD=KINGSTON A400 120 GB 

PSU=COOLER MASTER B500 V2

FAN 120 =5 +3

RGB STRIP =5050 150 CM 

سلام دوستان این مشخصات سیستم بنده هست اخیرا گرافیکم رو 1060 کردم احساس میکنم وقتی کارت زیادی میره زیر فشار چراغ های RGB تیک میزنه و  احتمال میدم پاور ضعیف باشه و کارت از حداکثر توانش استفاده نمیشه ضمن اینکه شنیده ام با تعویض پاور کویل واین کارت کمترمیشود 

بنابراین  قصد ارتقا پاور را دارم باتوجه به بودجم این مدل پاور از برند مستر تک رو پیدا کردم :

https://www.asuskala.com/ProductDetail/20293/منبع-تغذیه(پاور)کامپیوتر-مستر-تک-مدل-MX550W

1_ایا پاور 550 وات  برای 1060 کافی هست؟

2_ اگر این پاور خوب نیست یا کافی نیست ایا پاور های گرین سری UK قابل اعتماد هستن؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

main=GIGABYTE AB350 GAMING 3 

CPU=RYZEN5 1600X 

WATER COOLER=DEEP COOL CAPTAIN 120 

RAM=TEAM GROUP DELTA RGB 16 GB 

VGA=MSI GTX 1060 6GB GAMING X

HDD=TOSHIBA P300 1TB 7200RPM 

SSD=KINGSTON A400 120 GB 

PSU=COOLER MASTER B500 V2

FAN 120 =5 +3

RGB STRIP =5050 150 CM 

سلام دوستان این مشخصات سیستم بنده هست اخیرا گرافیکم رو 1060 کردم احساس میکنم وقتی کارت زیادی میره زیر فشار چراغ های RGB تیک میزنه و  احتمال میدم پاور ضعیف باشه و کارت از حداکثر توانش استفاده نمیشه ضمن اینکه شنیده ام با تعویض پاور کویل واین کارت کمترمیشود 

بنابراین  قصد ارتقا پاور را دارم باتوجه به بودجم این مدل پاور از برند مستر تک رو پیدا کردم :

https://www.asuskala.com/ProductDetail/20293/منبع-تغذیه(پاور)کامپیوتر-مستر-تک-مدل-MX550W

1_ایا پاور 550 وات  برای 1060 کافی هست؟

2_ اگر این پاور خوب نیست یا کافی نیست ایا پاور های گرین سری UK قابل اعتماد هستن؟

master tech چیه دوست عزیز خودت اسم این پاور رو سرچ کن ببین چند تا منبع انگلیسی میاد واسش! از کولر مستر 500 وات می خوای بری روی مسترتک 550 وات ! عین این میمونه بری بنزتو بفروشی بری ماشین چینی گمنام  بخری،

همین پاور شما هم ,واسه ی سیستم کافیه و تیک زدن led rgb دلیل ضعیف بودن پاور نیست اگه می خواید مطمئن بشید برید توی این سایت قطعات سیستمتون رو وارد کنید ببینید چی پیشنهاد میده>

http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

master tech چیه دوست عزیز خودت اسم این پاور رو سرچ کن ببین چند تا منبع انگلیسی میاد واسش! از کولر مستر 500 وات می خوای بری روی مسترتک 550 وات ! عین این میمونه بری بنزتو بفروشی بری ماشین چینی گمنام  بخری،

همین پاور شما هم ,واسه ی سیستم کافیه و تیک زدن led rgb دلیل ضعیف بودن پاور نیست اگه می خواید مطمئن بشید برید توی این سایت قطعات سیستمتون رو وارد کنید ببینید چی پیشنهاد میده>

http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

والا طبق محاسباتی که بار ها در سایت های کولر مستر گرین و.... با احتساب تلورانس های مختلف  انجام داده ام  عدد زیر 500 بدست امده اما چون در کارت قبلیم ینی 1050ti چنین مشکلاتی رو نداشته ام حدس زدم شاید از پاور باشه ضمن اینکه با توجه به بودجم گفتم مستر تک و الا شناخت کاملی روی این برند ایرانی ندارم و از کولر مستر هم ان گونه که تعریف میشد راضی نیستم به دلیل قیمت بالا  و باز هم کویل واینش 

لینک به دیدگاه

سلام پایین ترین سپیو اینتل سوکت ۱۱۵۱ از لحاظ قیمتی که با گرافیگ ۱۰۸۰ در حالت فول اچ دی گلوگاه نشه رو معرفی می کنید سپیو که الان دارم ۶۶۰۰ آیا این سپیو جوابگو. است

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

سلام پایین ترین سپیو اینتل سوکت ۱۱۵۱ از لحاظ قیمتی که با گرافیگ ۱۰۸۰ در حالت فول اچ دی گلوگاه نشه رو معرفی می کنید سپیو که الان دارم ۶۶۰۰ آیا این سپیو جوابگو. است

i5 7600K

i5 8400

حتی 6600k هم جوابگو هستش

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

i5 7600K

i5 8400

حتی 6600k هم جوابگو هستش

الان ۶۶۰۰ جواب گو است برای من بدون ما است

ویرایش شده توسط HEGMATANE
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است :

الان ۶۶۰۰ جواب گو است

خیر

مدل 6600K جوابگو هست نه 6600 خالی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...