رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، 1375Masoud گفته است :

سلام.

من در حال حاضر پردازنده i5 6500  و کارت گرافیک 1060 دارم. 

بعضی جاها سیستم لگ میزنه و وقتی میرم task manager رو چک میکنم CPU روی ۱۰۰ درصد داره کار میکنه.

ممکنه مشکل از چیز دیگه ای غیر از خود سی پی یو باشه؟

به علاوه اگر بخوام یه بهترش رو بگیرم چی پیشنهاد میشه؟  و اینکه لازمه نگران کم اومدن پاور باشم اگر مدل بالاتری بگیرم؟

پاور الانم 500 وات هست

سوکت مادربرد ۱۱۵۱ هست

Intel Core i5-8400  وcore i5-8600kهر دو این موارد خوب هستن و با توجه به همین سی پیو و گرافی که گفتین از میشه فهمید که پاور جواب میده ونیازی به خرید پاور جدید نیست  و تعجب میکنم میگید گلو گاه میکنه سیستم در این حد مگه چه بازی و با چه رزولیشنی بازی میکنید که گلو گاه میکنه؟چون این سی پیو باید جواب گو 1060 باشه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام من میخوام ی سیستم حرفه ای رینبو ببندم که بالای 120 فریم بگیریم حداقل(اصلا نمیخوام واسم  مشکل افت fps و کم بودنش رو تجربه کنم ضمن اینکه خیلی از جزئیات رو باید روی lowبزارم و شاید چیز هایی شبیه شبیه کوالیتی تکسچر رو روی highبزارم)

بودجه هم حدودا 14 میلیون که میخوام  که 4 تومنش  قراره بره واسه مانیتور 144hz

از کسی مشاوره گرفتم و این سیستم رو بهم پیشنهاد داد

ryzen5 1500x

asus-strix b350-f gaming

g skill  aegis-gisb 8gb ddr4 3000mhz

ssd 240gb

hdd 1tb

msi geforce gtx 1060 6gb

راجب پاورهم چیزی نمیدونم و انتخاب نکردم و میخواستم نظرتونو بپرسم و اینکه اگر چیز بهتری مد نظره پیشنهاد بدید

ی سوال هم راجب کارت گرافیک انتخابی داشتم که از نظر صدا اذیت نمیکنه؟؟؟

و جریان gtx1660ti چیه؟ کی وارد میشه وقیمتش حدود چقدره؟ ارزش صبر کردن داره؟؟

ویرایش شده توسط peacewalker
لینک به دیدگاه

رزولوشن ۱۰۸۰

من کانتر و بتلفیلد v رو امتحان کردم. تو هر دو به طور کلی بازی روون اجرا میسه ولی بعضی زمان های خاص افت fps می‌گیره طوری که لگ زدن رو می‌بینم و روون نیست دیگه. و این حالت دو سه ثانیه طول می‌کشه. 

چیزی که مطمئنم اینه که تو هیچکددم به گرافیک فشاری نمیاد اصلا

ممکنه مشکل از ram باشه؟ ram  هشت گیگ دارم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

Intel Core i5-8400  وcore i5-8600kهر دو این موارد خوب هستن و با توجه به همین سی پیو و گرافی که گفتین از میشه فهمید که پاور جواب میده ونیازی به خرید پاور جدید نیست  و تعجب میکنم میگید گلو گاه میکنه سیستم در این حد مگه چه بازی و با چه رزولیشنی بازی میکنید که گلو گاه میکنه؟چون این سی پیو باید جواب گو 1060 باشه 

در 8 ساعت قبل، MojArch گفته است :

دوست عزیز باقی قطعات رو اعلام کنید(وات مصرفی رو مشخص کنیم)
و اینکه تو چه رزولوشنی سیستم اینجوری میشه؟(تو همه بازیها اینجوریه؟ یا یه بازی خاص؟)

رزولوشن ۱۰۸۰

من کانتر و بتلفیلد v رو امتحان کردم. تو هر دو به طور کلی بازی روون اجرا میسه ولی بعضی زمان های خاص افت fps می‌گیره طوری که لگ زدن رو می‌بینم و روون نیست دیگه. و این حالت دو سه ثانیه طول می‌کشه. 

ویرایش شده توسط 1375Masoud
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، 1375Masoud گفته است :

رزولوشن ۱۰۸۰

منم 1060 دارم و i5 2500k اما رم 16 دارم مصرف سی پی یو هم بالاست مثل شماست لگ دارم اونم فقط تو مپهای خیلی بزرگ بتل1 رمم هم 16 گیگه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، peacewalker گفته است :

سلام من میخوام ی سیستم حرفه ای رینبو ببندم که بالای 120 فریم بگیریم حداقل(اصلا نمیخوام واسم  مشکل افت fps و کم بودنش رو تجربه کنم ضمن اینکه خیلی از جزئیات رو باید روی lowبزارم و شاید چیز هایی شبیه شبیه کوالیتی تکسچر رو روی highبزارم)

ryzen5 1500x

asus-strix b350-f gaming

ssd 240gb

hdd 1tb

msi geforce gtx 1060 6gb

راجب پاورهم چیزی نمیدونم و انتخاب نکردم و میخواستم نظرتونو بپرسم و اینکه اگر چیز بهتری مد نظره پیشنهاد بدید

سلام ...در مورد مانیتور دوست عزیز من خودم نگاه کردم دیدم بین مانیتور 144 با 60 هرتز تفاوت خیلی کمی داره از اینکه شما حسش کنید دارم میگم  بله تفاوت هست ولی نه اینکه ......و اینکه بخوای 4 میلیون براش بزاری نمی ارزه ولی بری یه سیستم بهتر ببندی خیلی بهتره اگر دوست داشتی تو همین صفحه و صفحه قبل برا دوستان سیستم تا 12 میلیون خواسته بودن پیشنهاد دادم شما هم بر اساس همون پیشنهاد سیستم بخرید فقط گراف رو بجای  1060 میتونید یدونه گراف دست دوم گارانتی دار asus rog strix gtx1080از دوستان بخرید که بنظرم خیلی بهتره 

من خودم رنبو بازم تو رنبو سیستم  خیلی مهمه و بعد pingدر مرحله اخرم مانیتور و بنظرم اگر یه بیس بهتر برا سیستم داشته باشین خیلی بهتره ..البته با همون 1060 مشکلی نیس و مانیتور خوبم خیلی خوبه ولی خب.. این انتخابش با خودتون هست

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، 1375Masoud گفته است :

رزولوشن ۱۰۸۰

بازی رزولیشنش رو بیار رو 720pاگر مشکل بر طرف شد خب مشخصه سی پیو تون کشش نداره و سیستم گلوگاه میکنه ولی حتما گرافیکتون رو اخرین اپدیت درایوشو انجام بدین تا ثیر داره ممکنه مشکل تون بر طرف شه ........برا اون دوست عزیز که i5-2500kداشتن شما یه مقدار سی پیو رو اورکلاک کنید اگر افت فریم هم برا شما لحظه ای هست مشکل شما هم برطرف میکنه البته باید یه خنک کننده خوب هم روش باشه که سی پیو به باد فنا نره  درایو گرافیکتون هم اپدیت کنید 

باز اگر مشکل حل نشد و حتما میخواستین رو 1080 این بازیو انجام بدین(بتلفیلد خودش بازی سنگینیه من خودم بازیش کردم و اینطور که بنظر میومد بازی نسبتا سی پیو محوره و برا سی پیوم روش مقداری فشار بود ) باید فکر خرید یه مدل از همون سی پیو هایی که ذکر کردم باشید مشکلتون حل میشه

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، peacewalker گفته است :

ryzen5 1500x

asus-strix b350-f gaming

ssd 240gb

hdd 1tb

msi geforce gtx 1060 6gb

این سیستم به صورت دست دوم برابر از نظر قیمت با سیستمی که میخواین نو بخرین حالا انتخاب با خودتون

مورد 2 از اقا کیارش با یه مقدار چانه زنی بخرید

مورد 7 رو هم ازایشون بخرید

مورد 22و 10 از ایشون بخرید

رم رو هم از ایشون بخرید

این موارد که مادربرد .سیپیو.گرافیک..هارد وپاور و رم هست جایگزین قطعات مورد نظر بخرید ومانیتورم این مورد بخرید :ASUS VP228HE Full HD Gaming Monitor............میمونه ssdو کیس و دیویدی رایتر  که همون مورد دلخواهتون یا بر اساس پیشنهاد صفحه قبل گذاشتم بخرید وحالا نگاه کنید تفاوت رو (نه از نظر قیمت چون تقریبا14 میلیون تموم میشه بلکه از نظر سخت افزاری   ) نگاه کنید میبینی خیلی تفاوت داره و یه سیستم اینده نگرانه تر و ایده آل تر هست  حالا انتخاب با خودتون دوست عزیز

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

سلام بر بزرگان عرصه ورزش ( نه شوخی عرصه PC ) 

دوستان من به تازگی cpu Ryzen 5 2600x خریدم ولی نمیدونم چه کولری واسش انتخاب کنم زیبایی هم واسم مهمه rgb بودن کولر لطفا اگه میتونید کمک کنید بهترین کولر رو انتخاب کنم بودجه مورد نظر بنده 500 و حداکثر 600 میباشد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HaFez گفته است :

سلام بر بزرگان عرصه ورزش ( نه شوخی عرصه PC ) 

دوستان من به تازگی cpu Ryzen 5 2600x خریدم ولی نمیدونم چه کولری واسش انتخاب کنم زیبایی هم واسم مهمه rgb بودن کولر لطفا اگه میتونید کمک کنید بهترین کولر رو انتخاب کنم بودجه مورد نظر بنده 500 و حداکثر 600 میباشد

اگه مایع میخواین همین دو موردو میتونید بخرید  و براش فن RGB تهیه کنید و نصب کنید { کیت فن گرین }

GREEN GLACIER 240

MasterLiquid Lite 240

اگه بادی میخواین قضیه فرق میکنه و مورد های زیادی هست اما مثلا این

کولر مسترMASTERAIR MA610P

این مدل

Thermaltake Riing Silent 12 Pro

هم خوده بنده برای یک ازدوستان بستیم خوبه راضی کنندس

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان
من یه pio هانت کی دارم مدل HA210 که می خوام براش مادربرد.سی پی یو و رم بزارم.خودش پاور داره.
میشه بنده رو راهنمایی کنید باتوجه به چیزهایی که در ذیل ازش می خوام.
1-مادربرد حتما ماژول بلوتوث و وای فای داشته باشه.
2-مادربورد از هارد اس اس دس M2 پشتیبانی کنه.
3-سی پی یو گراف آنبورد قوی داشته باشه و مادربرد هم ازش پشتیبانی کنه.
4-رم DDR4 پشتیبانی کنه.
5-همه اینا تو دل این PIO نصب بشه و پاور پیش فرض خود این PIO از همه این قطعات حمایت کنه.
6-اگه لازم باشه پاور عوض بشه لطفا راهنمایی کنید با چه پاوری که تو دل این PIO بشه نصبش کرد تعویض بشه.
لطفا بنده رو از سردرگمی دربیارید.
لازم به ذکره که بنده از این سیستم برای کارهای اداری و روزمره.وب گردی . مولتی مدیا.و گهگاهی برای ادیت عکس با فتوشاپ استفاده می کنم ولی دلم می خواد سیستم سرعت بالایی داشته باشه.
ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون درباره این مادربرد چیه ؟ قیمتش خیلی خوبه

https://www.digikala.com/product/dkp-540118/مادربرد-ایسوس-مدل-prime-b360m-c

اصلا قصد بستن یک سیستم رنگارنگ و یا sli اینارم ندارم..تا 64 گیگ رم رو ساپورت میکنه ( قابلیت xmp هم داره ) و سیپیو نسل 8 و 9 رو هم ساپورت میکنه ( تو لیون و دیجی زده فقط نسل 8  ساپورت میکنه ولی تو سایت سازنده زده هم نسل 8 و هم نسل 9  ساپورت میکنه جریان چیه دوستان؟؟ ) یه cpu core i5 8400 هم بندازم روش...واقعا این cpu نسبت به قیمتش فوقوالعادست...2 هفته بود همش سردرگم  cpu بودم با این قیمت های فضایی...الان این 8400 هم بسیار پرقدرته هم قیمت عالی داره...اونم تو امضا یکی از مدیرا چشم خورد 8400 داره و کلی درباره قدرت این cpu گشتم و واقعا نسبت به قیمتش فوقوالعادست...دوستان نظرتون چیه ؟

ویرایش شده توسط jvcj
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، jvcj گفته است :

دوستان نظرتون درباره این مادربرد چیه ؟ قیمتش خیلی خوبه

https://www.digikala.com/product/dkp-540118/مادربرد-ایسوس-مدل-prime-b360m-c

اصلا قصد بستن یک سیستم رنگارنگ و یا sli اینارم ندارم..تا 64 گیگ رم رو ساپورت میکنه ( قابلیت xmp هم داره ) و سیپیو نسل 8 و 9 رو هم ساپورت میکنه ( تو لیون و دیجی زده فقط نسل 8  ساپورت میکنه ولی تو سایت سازنده زده هم نسل 8 و هم نسل 9  ساپورت میکنه جریان چیه دوستان؟؟ ) یه cpu core i5 8400 هم بندازم روش...واقعا این cpu نسبت به قیمتش فوقوالعادست...2 هفته بود همش سردرگم  cpu بودم با این قیمت های فضایی...الان این 8400 هم بسیار پرقدرته هم قیمت عالی داره...اونم تو امضا یکی از مدیرا چشم خورد 8400 داره و کلی درباره قدرت این cpu گشتم و واقعا نسبت به قیمتش فوقوالعادست...دوستان نظرتون چیه ؟

پردازنده ای ام دی Ryzen 5 2600

مادربرد ایسوس PRIME B350M-A

دوست عزیز این سی پیو و مین بهتر از مدلی هست که مد نظر دارین

البته رایزن 1900xهم هنوز خیلی بهتر بود از لحاظ قیمت و عملکرد : RYZEN Threadripper 1900X

ولی متعصفانه مین بوردش گرون تموم میشه براتون و گرنه از هر نظر این مورد بهتر بود

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

پردازنده ای ام دی Ryzen 5 2600

مادربرد ایسوس PRIME B350M-A

دوست عزیز این سی پیو و مین بهتر از مدلی هست که مد نظر دارین

البته رایزن 1900xهم هنوز خیلی بهتر بود از لحاظ قیمت و عملکرد : RYZEN Threadripper 1900X

ولی متعصفانه مین بوردش گرون تموم میشه براتون و گرنه از هر نظر این مورد بهتر بود

ممنون از شما..متاسفانه دکمه لایک برای من به خاطر فکر کنم تعداد پستهای پایینم  بستس و نمیتونم برای شما لایک بزنم.

متاسفانه پردازنده 2600 تو بنچمارکها از 8400 پایینتر هست و فقط تو تعداد هسته های بالاتر بهتر از 8400 و تو اکثر بازیها 8400 فریم بیشتری میده.

1900x واقعا فوقوالعادست و بی شک بهترین پردازنده برای انتخاب بود ولی چون مادربوردش بسیار گرون اصلا نمی صرفه

ویرایش شده توسط jvcj
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، jvcj گفته است :

ممنون از شما..متاسفانه دکمه لایک برای من به خاطر فکر کنم تعداد پستهای پایینم  بستس و نمیتونم برای شما لایک بزنم.

متاسفانه پردازنده 2600 تو بنچمارکها از 8400 پایینتر هست و فقط تو تعداد هسته های بالاتر بهتر از 8400 و تو اکثر بازیها 8400 فریم بیشتری میده.

1900x واقعا فوقوالعادست و بی شک بهترین پردازنده برای انتخاب بود ولی چون مادربوردش بسیار گرون اصلا نمی صرفه

عزیز 1900x پردازنده مخصوص کارای رندر و تدوین هست نه بازی!!

اول شما اولویت کاریتونو مشخص کنین بعد سی پی یو رو با توجه به اون انتخاب کنید..اگه برا گیم میخواین چه 2600 و چه 8400 عالین
اگه هم برا کارای رندرینگ و تدوین میخواین صد در صد 1900x ...
اون دوستی هم 1900x رو با اینا مقایسه میکنن نمیدونم از چه وجهی اینارو قابل قیاس میدونن!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

عزیز 1900x پردازنده مخصوص کارای رندر و تدوین هست نه بازی!!

اول شما اولویت کاریتونو مشخص کنین بعد سی پی یو رو با توجه به اون انتخاب کنید..اگه برا گیم میخواین چه 2600 و چه 8400 عالین
اگه هم برا کارای رندرینگ و تدوین میخواین صد در صد 1900x ...
اون دوستی هم 1900x رو با اینا مقایسه میکنن نمیدونم از چه وجهی اینارو قابل قیاس میدونن!

هدف اصلیم اینه که باهاش با نرم افزارهای سه بعدی کار کنم و نیم نگاه کمی هم به بازی دارم..یه جورایی 70 به 30 هست...1900x تو بازی هم واقعا خوب بود نسبت به قیمت بسیار عالی که پردازندش داره ولی مادربرد بسیار گرونش ارزش خریدش رو اورده پایین برای من...البته به قول شما اگر هدف فقط برای بازی باشه بله اصلا ارزش خرید نداره با توجه به قیمتش و انتخابهای خیلی بهتری هم هست

ویرایش شده توسط jvcj
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، jvcj گفته است :

هدف اصلیم اینه که باهاش با نرم افزارهای سه بعدی کار کنم و نیم نگاه کمی هم به بازی دارم..یه جورایی 70 به 30 هست...1900x تو بازی هم واقعا خوب بود نسبت به قیمت بسیار عالی که پردازندش داره ولی مادربرد بسیار گرونش ارزش خریدش رو اورده پایین برای من...البته به قول شما اگر هدف فقط برای بازی باشه بله اصلا ارزش خرید نداره با توجه به قیمتش و انتخابهای خیلی بهتری هم هست

با خرید رایزن 2600 و مین b350 شما میتونید بعدا به راحتی از سی پی یو های نسل جدید رایزن استفاده کنید که فوق العاده خواهد بود در صورتی که با خرید 8400 و مین دیگه عملا نمیتونید به نسل بعدی ارتقا بدین و باید حتما مین رو هم عوض کنید

بیشتر سعی کنید بودجه برای گرافیک خرج کنید اگه گیمینگ میبندین سیستمو

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، jvcj گفته است :

اگه کارتون تری دی هست شک نکنید که 1900x بردارین..این سی پی یو مخصوص این کاره..من خودم 8700k دارم و سی جی کارم .. همین سی پی یو تا چن وقت پیش پرچم دار اینتل بود!ولی برا گیمینگ...سی پی یوهای مخصوص کارای تری دی و درکل سی جی بخوای اینتل زئون و ای ام دی تریدپیر...خودمم سمت تریدپیر میرم بخاطر کارم/درسته اینتل بهتره ولی سی پی یوهای زئونش خیلی گرونن

حالا شما دوکار میتونین بکنین
-8400 یا 2600 بردارین که تا اونجا که میدونم با هیچ کارت گرافیکی گلوگاه نمیشه و به قولی برا گیمینگ برات چرخش خوب میچرخه ولی تو کارای تری دی میمونی!

-1900 بردارین که با یه کارت خوب هم گیم برات جواب میده هم تری دی کم نمیاره
 حالا انتخاب با خودت..

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

اگه کارتون تری دی هست شک نکنید که 1900x بردارین..این سی پی یو مخصوص این کاره..من خودم 8700k دارم و سی جی کارم .. همین سی پی یو تا چن وقت پیش پرچم دار اینتل بود!ولی برا گیمینگ...سی پی یوهای مخصوص کارای تری دی و درکل سی جی بخوای اینتل زئون و ای ام دی تریدپیر...خودمم سمت تریدپیر میرم بخاطر کارم/درسته اینتل بهتره ولی سی پی یوهای زئونش خیلی گرونن

حالا شما دوکار میتونین بکنین
-8400 یا 2600 بردارین که تا اونجا که میدونم با هیچ کارت گرافیکی گلوگاه نمیشه و به قولی برا گیمینگ برات چرخش خوب میچرخه ولی تو کارای تری دی میمونی!

-1900 بردارین که با یه کارت خوب هم گیم برات جواب میده هم تری دی کم نمیاره
 حالا انتخاب با خودت..

در جوا ب شما در پست قبل بله جدا از رندر من 1900 رایزن رو برا گیم مد نظر هم داشتم چون الان متعصفانه فقط ضعفش مین هست و گرنه چرا وقتی amdاومده  مرز قیمت هارو شکونده و 1900رو با قیمت خیلی خوب که توایران الان شده 2100 تومن چرا نرم سمتش هم اینده نگری خیلی خوبی بنظرم میشه باهاش داشت  و میشه تقریبا با 8700kاینتل این مورد رو مقایسه کرد این سی پیو تقریبا 10ت20 درصد اونم تو گیم از اینتل 8700kکم داره اما قیمت باور ناکردنیش اصلا آدمو  میکشونه بعدم سری جدید رایزن هم که داره میاد که خودش باعث میشه هنوز  سری قدیم از پیش قیمت کاهش پیدا کنه و حالا آدم با یه دو دوتا =چهارتا ساده  میره سمتش وقتی که اینتل همین طوری بدون هیچ تو جیهی چه از لحاظ فناوری و کارایی(خیلی کم) داره قیمت هارو بالا میبره بنده خودم اینتل دارم ولی اگر مین برد ارزون رایزن برا سری 1900  یا 1920 و پیدا کنم بدون  هیچ شکی میرم بخرمش (اون ضعفشم اینطور که خونده بودم تا حدودی با یه مقدار دستکاری در ویندوز و اینگار یه درایو جدید هم برا رایزن اومدکه مشکلو تا حدودی برطرف کرده یعنی بهبود پیدا کرده در عملکرد تک هسته ایش که خب تو گیم خیلی تاثیر داره اما دقیقا روششو نمیدونم  چون ندارمش که بخوام دنبالش باشم ولی در کل میخوام بگم ادم باید یه مقدار دید یا نظر یا هرچیزی که شما دوست دارید اسشمو بزارید تغییر بدید چون رایزن وا قعا الان   داره پیشرفت چشم گیری میکنه که نمیشه درنظرش نگرفت

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

در جوا ب شما در پست قبل بله جدا از رندر من 1900 رایزن رو برا گیم مد نظر هم داشتم چون الان متعصفانه فقط ضعفش مین هست و گرنه چرا وقتی amdاومده  مرز قیمت هارو شکونده و 1900رو با قیمت خیلی خوب که توایران الان شده 2100 تومن چرا نرم سمتش هم اینده نگری خیلی خوبی بنظرم میشه باهاش داشت  و میشه تقریبا با 8700kاینتل این مورد رو مقایسه کرد این سی پیو تقریبا 10ت20 درصد اونم تو گیم از اینتل 8700kکم داره اما قیمت باور ناکردنیش اصلا آدمو  میکشونه بعدم سری جدید رایزن هم که داره میاد که خودش باعث میشه هنوز  سری قدیم از پیش قیمت کاهش پیدا کنه و حالا آدم با یه دو دوتا =چهارتا ساده  میره سمتش وقتی که اینتل همین طوری بدون هیچ تو جیهی چه از لحاظ فناوری و کارایی(خیلی کم) داره قیمت هارو بالا میبره بنده خودم اینتل دارم ولی اگر مین برد ارزون رایزن برا سری 1900  یا 1920 و پیدا کنم بدون  هیچ شکی میرم بخرمش (اون ضعفشم اینطور که خونده بودم تا حدودی با یه مقدار دستکاری در ویندوز و اینگار یه درایو جدید هم برا رایزن اومدکه مشکلو تا حدودی برطرف کرده یعنی بهبود پیدا کرده در عملکرد تک هسته ایش که خب تو گیم خیلی تاثیر داره اما دقیقا روششو نمیدونم  چون ندارمش که بخوام دنبالش باشم ولی در کل میخوام بگم ادم باید یه مقدار دید یا نظر یا هرچیزی که شما دوست دارید اسشمو بزارید تغییر بدید چون رایزن وا قعا الان   داره پیشرفت چشم گیری میکنه که نمیشه درنظرش نگرفت

اخوی تو گیم تو گیم 8700k با 1900x اصن قابل قیاس نیست!این وقتی خودشو نشون میده که کارت گرافیک تاپی ببندی..تازه با یکم اور کردن 8700k به راحتی به 5ghz میرسه!!
ولی برای رندر 100% 1900x بهتره..
هر کسی را بهر کاری ساخته اند!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

و حالا آدم با یه دو دوتا =چهارتا ساده  میره سمتش وقتی که اینتل همین طوری بدون هیچ تو جیهی چه از لحاظ فناوری و کارایی(خیلی کم) داره قیمت هارو بالا میبره بنده خودم اینتل دارم ولی اگر مین برد ارزون رایزن برا سری 1900  یا 1920 و پیدا کنم بدون  هیچ شکی میرم بخرمش

داداش به 1900 فکر می کنی به کولرش هم فکر کن، غیر از مادربرد گرون تر کولر هم باید تهیه کنی، به پاور خوب هم باید فکر کنی.

بیخودی نیست قیمت کالایی میاد پایین، قیمت کالایی میره بالا. یه داستانی این وسط داره، وگرنه بر عکس می شد.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

داداش به 1900 فکر می کنی به کولرش هم فکر کن، غیر از مادربرد گرون تر کولر هم باید تهیه کنی، به پاور خوب هم باید فکر کنی.

بیخودی نیست قیمت کالایی میاد پایین، قیمت کالایی میره بالا. یه داستانی این وسط داره، وگرنه بر عکس می شد.

درست میفرمایید از این جهت که amdکلا مارک و شرکتی هست که هرچی تولید میکنه برق میخوره نه مصرف میکنه که باعث تولید گرمای زیاد میشه شکی نیست(یاد شولت و موستانگ امریکایی قدیم افتادم که مثل ... بنزین میخورد حالا حکایت این amd)( ولی درکلیت داشتم عرض میکردم) 1900هم ضریب باز هست ولی هون مسعله گرما اگه بشه کنترل کرد در حدی که نوسان پیدا نکنه وضعیت عالی هست 

(در اینکه تو گیم کم میاره از 8700kشکی نیست همون اولم به صراحت منم گفتم 20 -30 درصد ضعیف تره تو گیم )

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان pc باز

دوستان عزیز من میخوام یه کیس جمع کنم ، هارد 1 ترا دارم، پاور 500 گرین قدیمی دارم... حالا لطفا cpu و mainboard و رم ( و اگر از نظر اساتید نیاز هست پاور رو هم عوض کنم پاور هم معرفی کنید لطفا )... مصرفم خونگی هست در حد فیلم دیدن و هر از چندگاهی فوتوشاپ کار کردن ( در حد آماتور ) و ضمنا تا ماکسیمم سه میلیون میخوام هزینه کنم...

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در در 13 فروردین 1398 در 03:49، jesus11077 گفته است :

با سلام خدمت دوستان pc باز

دوستان عزیز من میخوام یه کیس جمع کنم ، هارد 1 ترا دارم، پاور 500 گرین قدیمی دارم... حالا لطفا cpu و mainboard و رم ( و اگر از نظر اساتید نیاز هست پاور رو هم عوض کنم پاور هم معرفی کنید لطفا )... مصرفم خونگی هست در حد فیلم دیدن و هر از چندگاهی فوتوشاپ کار کردن ( در حد آماتور ) و ضمنا تا ماکسیمم سه میلیون میخوام هزینه کنم...

ممنون میشم راهنمایی کنید

حافظه SSD اینترنال ADATA Ultimate SU650 120GB 3D NAND Internal SSD Drive

رم کامپیوتر RAM KingSton HyperX FURY DDR4 4GB 2400MHz CL15 Single Channel Desktop RAM

مادربرد ASUS PRIME A320M-C AM4 Motherboard

پردازنده CPU AMD Athlon 200GE 3.2GHz AM4 Desktop CPU with Radeon Vega 3 Graphics

کیس Case Green Hiwa Mid Tower Computer Case

درایو نوری اینترنال ASUS DRW-24D5MT Bulk Internal DVD-RW Writer

نیازی به تعویض پاور نیست برااین سیستم کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...