رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان فرق در رنگ های هارد اکسترنال چییست  سبز ابی قرمز چه مزیتی یا فرقی در رنگ هاشون میباشد؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان ایا سی پی یوهای سری k  حتما باید کولر داشته باشد مهم است کولر یا خیر؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

سلام

دوستان فرق در رنگ های هارد اکسترنال چییست  سبز ابی قرمز چه مزیتی یا فرقی در رنگ هاشون میباشد؟

ممنون.

سلام

رنگ بندی به راه ساده به جهت کلاس بندی هارد ها هست

مثلا در مورد وسترن سبز خانگی و آبی مولتی مدیا هست و بنفش بیشتر برای دوربین های مدار بسته کارایی داره و قرمز از نوع نس (NAS) هست وبرای سرور و سیاه هم برای سرور و مصارفی که سرعت بالا نیاز دارن استفاده میشه(متاصفانه حضور ذهن ندارم طلایی / زرد برای کدوم مصرف بود)

در 3 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

دوستان ایا سی پی یوهای سری k  حتما باید کولر داشته باشد مهم است کولر یا خیر؟

ممنون

منظورتون از کولر دقیقا چیست؟

اگر به صورت عمده خنک کننده پردازنده را میفرمایید که همه پردازنده ها از هر نوعی و خانواده ای و هر مارکی نیاز دارند، اما اگر منظور خنک کننده مایع هست، خیر، حتما نیاز نیست. بلکه وجودش بهتر از نبودنش هست!

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام

سلام 

این بازی رنگها رو وسترن دیجیتال در دیسک های سخت و درایوهای جامدش به راه انداخت :D 

اگر هارد اکسنرنال منظورشون بوده تا اونجایی که من می دونم رنگ بندی هارد های اکسترنال برای سلایق مختلف خریدارانش هست.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، dmcmrk گفته است :

سلام 

سلام هارد اکسنرنال منظورشون بود

این بازی رنگها رو وسترن دیجیتال در دیسک های سخت و درایوهای جامدش به راه انداخت :D 

و تا اونجایی که من می دونم رنگ بندی هارد های اکسترنال برای سلایق مختلف خریدارانش هست.

آخ آخ آخ

اصلا حواسم نبود!

ممنون

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سلام 

اگر هارد اکسنرنال منظورشون بوده تا اونجایی که من می دونم رنگ بندی هارد های اکسترنال برای سلایق مختلف خریدارانش هست.

ممنون گرامی پس فرقی نمیکند که سبز بگیرم یا ابی و ...

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

آخ آخ آخ

اصلا حواسم نبود!

ممنون

ساعت 3:30 صبحه

به شخصه برای من دیگه نه چشمی مونده نه حواسی....اینکه اینترنال رو از اکسترنال تشخیص دادم هم باز حواسم نبوده :D 

در کل این رنگ بندی ها برای سرویس شدن دهان ما و جیب ما بود. :D 

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

من تا حالا سیستم ۱۱۵۰ نداشتم و ۱۱۵۵ دارم الان میخام  سیستم جدید جم کنم  موندم ۱۱۵۰ جم کنم یا ۱۱۵۵  دوستان از هر لحاض و  کلی کدام مورد را  پیشنهاد میکنید

۱۱۵۰ یا ۱۱۵۵  ممنون.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

ممنون گرامی پس فرقی نمیکند که سبز بگیرم یا ابی و ...

نه جناب

برای انتخاب بهتر

حجم مدنظر و بودجه ایی که قصد دارید صرف کنید رو هم بفرمایید دوستان راهنمایی خواهند کرد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

نه جناب

برای انتخاب بهتر

حجم مدنظر و بودجه ایی که قصد دارید صرف کنید رو هم بفرمایید دوستان راهنمایی خواهند کرد

ممنون حجم هارد اگر منظورتان است که ۱ ترا فعلا کافی است و  بودجه هم فعلا تا ۴ تومن  تا باز کم کم یکی یکی ارتقا بدم.🌹

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

ممنون حجم هارد اگر منظورتان است که ۱ ترا فعلا کافی است و  بودجه هم فعلا تا ۴ تومن  تا باز کم کم یکی یکی ارتقا بدم.1f339.png

مدلی که مد نظر خودتون هست ، چیه ؟

در 12 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

من تا حالا سیستم ۱۱۵۰ نداشتم و ۱۱۵۵ دارم الان میخام  سیستم جدید جم کنم  موندم ۱۱۵۰ جم کنم یا ۱۱۵۵  دوستان از هر لحاض و  کلی کدام مورد را  پیشنهاد میکنید

۱۱۵۰ یا ۱۱۵۵  ممنون.

قاعدتا 1150

چون به روز تره

مشخصات سیستم فعلی و اینکه هدفتون از ارتقا چی هست( گیم و یا...) رو هم ذکر کنید. 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

مدلی که مد نظر خودتون هست ، چیه ؟

قاعدتا 1150

چون به روز تره

مشخصات سیستم فعلی و اینکه هدفتون از ارتقا چی هست( گیم و یا...) رو هم ذکر کنید. 

ممنون والا من هدفم در کل ارتقا است  از هر نظر ولی خیلی دنبال گیم نیستم  سیستم جدید ۱۱۵۵ سری  z مد نظرم است ممنون.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

ممنون والا من هدفم در کل ارتقا است  از هر نظر ولی خیلی دنبال گیم نیستم  سیستم جدید ۱۱۵۵ سری  z مد نظرم است ممنون.

خب دوست عزیز اگه کارتون رو همین سیستم فعلیتون راه می اندازه دیگه ارتقا برای چیه؟

لینک به دیدگاه

شرمنده  اینکه در تاپیک های بارارچه دیدم  که مثلا زدن فروش باندل یا بورد بدون پنل این پنل  دقیقا کدام قسمت را میگن پنل؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

خب دوست عزیز اگه کارتون رو همین سیستم فعلیتون راه می اندازه دیگه ارتقا برای چیه؟

باشه میخام ارتقا بدم مگر بده  عرض کردم زیاد گیم دنبالش نیستم  ولی نه اینکه بطور کل بازی نمیکنم  من با برادرم از سیستم استفاده میکنبم  اون اتفاقا فقط برای گیم میخاد🌹

ویرایش شده توسط Tereysi
.
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

شرمنده  اینکه در تاپیک های بارارچه دیدم  که مثلا زدن فروش باندل یا بورد بدون پنل این پنل  دقیقا کدام قسمت را میگن پنل؟

361633354_download(Medium).thumb.jpeg.2fa50356c9e9668466f03ed72927dfd6.jpeg

در 5 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

باشه میخام ارتقا بدم مگر بده 

مشخصات سیستم فعلیتون رو بفرمایید تا میزان تغییری که بودجه شما می تونه به وجود بیاره  رو ، بهتر مشخص کرد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

361633354_download(Medium).thumb.jpeg.2fa50356c9e9668466f03ed72927dfd6.jpeg

تشکر پس این جای قاب ففط میباشد به این پنل میگن

لینک به دیدگاه

ASUS Phoenix GTX 1050 Ti 4GB کارت گرافیگ2.800.000

Intel Core i5-8400 Coffee Lake 8th Gen  پردازندهProcessor 2.700.000

ASUS TUF H370-PRO GAMING LGA1151  مادر بورد H370 8th Gen Mainboard 2.750.000

Crucial Ballistix Sport LT 4GB 2400Mhz  رم CL16 Red DDR4  390.000

پاور GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU 670.000
حافظه GIGABYTE SSD 240GB SSdTower Chassis 670.000

کیس هم هرچی میخاستم ببینم اینا با هم میخونه یا اگه نمیخونه اگه بشه در حد ۱ تا ۲ هم کمتر خرج شه فقط برا بازیcsgo میخام و میخام fps ام بالا ۱۵۰ باشه

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، UuuOmid گفته است :

ASUS Phoenix GTX 1050 Ti 4GB کارت گرافیگ2.800.000

Intel Core i5-8400 Coffee Lake 8th Gen  پردازندهProcessor 2.700.000

ASUS TUF H370-PRO GAMING LGA1151  مادر بورد H370 8th Gen Mainboard 2.750.000

Crucial Ballistix Sport LT 4GB 2400Mhz  رم CL16 Red DDR4  390.000

پاور GREEN GP550A-UK 80Plus Gold PSU 670.000
حافظه GIGABYTE SSD 240GB SSdTower Chassis 670.000

کیس هم هرچی میخاستم ببینم اینا با هم میخونه یا اگه نمیخونه اگه بشه در حد ۱ تا ۲ هم کمتر خرج شه فقط برا بازیcsgo میخام و میخام fps ام بالا ۱۵۰ باشه

پردازنده ای ام دی Ryzen 5 2600

مادربورد بایواستار RACING X470GT8

دوست عزیز این موارد رو جایگزین همون مین وسی پیو کنید خیلی بهتر هست و آینده برا ارتقا راحت تر هستین

و رم رو هم با اون درصدی که ازش کم شد و  حالا میشه این مدل رم رو خرید :G.SKILL AEGIS DDR4 8GB 2400MHz CL15

که بعدم خواستین رم رو16 کنید مشکلی نداشته باشین که بنظر بنده اینطوری سیستم بهتری حتی برایcsgoمیتونید داشته باشید انتخاب باز هم باخودتون هست  و اینکه هارد نمیخواین براین سیستمتون بخرید؟؟اگه دارین در حد 1ترا خب چرا ssd240gbمیخواین بخرید؟یه 128 گیگ کفایت میکنه چون رو ssdبیشتر ویندوز و برنامه های دیگه نصب میشه که سر جمع 80گیگ نمیشه و این مورد بنظر بنده نیاز نیست

حالا اگر باز خواستین همون اینتل رو بخرین خب چرا همچین مین برد گرونی میخواین بخرید (مین برد که توفریم گیری شما تاثیر نداره😄 بهتره این مدل رو خریداری کندمادربورد ایسوس PRIME B360-PLUS ........که اگر این مدل رو خریداری کردید و ssdهم همون چیزی که گفتم خریدید میتونید بجای اون مدل رم این مدل رو خریداری کنید:GEIL EVO Forza DDR4 16GB 2400Mhz CL16

(درکل من اگر جای شما بودم میرفتم رایزن میگرفتم حتی برا گیم مورد بسیار مناسب تری هست)موفق باشید

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

تشکر پس این جای قاب ففط میباشد به این پنل میگن

بهش I/O panel یا I/O shield میگن!
کارش هم اضافه کردن امنیت و مقاومت به پورت های برد اصلی هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MojArch گفته است :

بهش I/O panel یا I/O shield میگن!
کارش هم اضافه کردن امنیت و مقاومت به پورت های برد اصلی هست

ممنون و تشکر.🌹

لینک به دیدگاه

دوستان این مینی کیس ها خوب هستند  چون خیلی ها میگن نه فرف اینها با کیی های معمولی چیست فقط ابعاد شان است چجوریه قضیه اینها  خوب هستند یا معمولی بگیرم ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان این سی پی یوهای سری k  که انقدر طالب دارد و قیمتشان بالاتر است  فرق و مزییتشان با سی پی یوهای دیگر چیست  و فقط برای ایا گیم کاربرد دارد و خوب است

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

دوستان این مینی کیس ها خوب هستند  چون خیلی ها میگن نه فرف اینها با کیی های معمولی چیست فقط ابعاد شان است چجوریه قضیه اینها  خوب هستند یا معمولی بگیرم ؟

ممنون

این نوع کیس ها SFF یا Small Form Factor هستند مزیتشون اینه که سایز کوچیکی دارن و بعضا خیلی خوش قیافه هستند و معمولا هم برد های اصلی مینی رو قبول میکنن و گاها حتی جای گرافیک رو در خودشون ندارن و در تعداد معدودی(من ۲ مدل میشناسم) هم گرافیک با طول بزرگ یا کامل رو قبول میکنن

اما بزرگترین ایراد این کیس ها فضای کم داخلشون هست که منجر به گرم بودن قطعات میشه، چون تهویه اونها کمتر از کیس های معمولی و بزرگ و برج ها و ابر برج ها هست!(چه ترجمه ای کردم اسامی رو  خدایا:22_stuck_out_tongue_winking_eye:)

ببینید اینکه خوب هستند یا نه بیشتر سلیقه ای هست چون مخصوصا سیستم های بدون فن در اونها کار میشه و سر و صدای کمی دارن

البته گاها به علت کمبود جا بهترین یا بهتره بگیم تنها انتخابتون خواهند بود(البته اینم بگم نمونه هایی با توانایی قبول کردن سخت افزار تاپ هم وجود دارند)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...